امن‌ترین بانک‌های جهان در این 11 کشور قرار دارند!

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
امن ترین بانک های دنیا

مجمع جهانی اقتصاد چندین سال است که گزارش “قابلیت رقابت جهانی” را منتشر می‌کند تا سلامت موسسات کشورها را مشخص کند. یکی از بخش‌های این گزارش مربوط به ایمنی بانک‌های کشورهای مختلف است.

جالب است بدانید که معیار مجمع جهانی اقتصاد در تعیین ایمنی بانک های جهان اقتصادی و حسابداری نیست بلکه بر اساس درک جمعیت از وضعیت نظام بانکی تعیین شده است.

این گزارش نشان می‌دهد مردم ایالات متحده و بریتانیا پس از بحران اقتصادی سال 2008 اعتمادی به نظام بانکی ندارند!

در ادامه لیست 11 کشور دارای امن‌ترین بانک‌ها در دنیا را بررسی می‌کنیم:

11. لوکزامبورگ؛ امتیاز بالای لوکزامبورگ جای تعجب ندارد زیرا این کشور به نظام بانکی ایمن مشهور است. بانک Banque et Caisse d’Épargne de l’État آن، به عنوان یازدهمین بانک ایمن جهان لقب گرفته است. 

10. سوئد؛ براساس گزارش WEF، اگرچه وام‌دهندگان سوئدی به دلیل سیاست نرخ بهره منفی Riksbank تحت فشار قرار گرفته‌اند؛ اما همچنان بانک‌های سوئد جزو امن‌ترین بانک‌های جهان هستند.

 9. شیلی؛ نظام بانکی شیلی نمادی از تاثیرات مثبت در زمان بحران است. رشد اقتصادی این کشور در سال 1982 پس از رکود بانکی گسترده 13 درصد افت داشت، اما قوانین جدیدی که در دهه 80 و 90 میلادی معرفی شدند بدان معناست که شیلی یکی از قوی‌ترین نظام‌های بانکی جهان را دارد.

8. سنگاپور؛ سنگاپور به عنوان یکی از مراکز مالی بزرگ جهان شناخته شده که سلامت موجود در بخش بانکی آن، نشان‌دهنده این موضوع است. 

7. نروژ؛ نروژ در رتبه هفتم قرار گرفته است. این کشور در سال 1991 از بحران بانکی لطمه دید و در آن زمان شاهد در هم شکستن 2 بانک از 4 بانک بزرگ خود بود. در آن موقع دولت وارد شد و برای تثبیت این بخش قوانینی تصویب کرد. 

6. هنگ کنگ؛ یکی دیگر از مراکز مهم مالی جهانی، بانک هنگ کنگ است که مبدا اکثر بانک‌های بزرگ جهان و یکی از امن‌ترین موسسات مالی جهان به شمار می‌رود. 

5. استرالیا؛ یک گروه کوچک شامل چهار بانک، بیشتر نظام بانکی استرالیا را تشکیل داده‌اند. در بانک‌های خارجی این کشور، قوانین سرسختانه‌ای حاکم است تا از ثبات نظام بانکی اطمینان حاصل شود.

4. نیوزلند؛ نیوزلند در جایگاه چهارم نظام بانکی، تحت سلطه پنج بانک اصلی قرار دارد. سودهای منطقی و رشد بدون رقابت باعث تقویت نظام بانکی این کشور شده است.

3. کانادا؛ بانک‌های کانادایی همیشه معروف به ثبات بوده‌اند. در حدود 100 سال فقط دو مورد ورشکستگی بانک‌های محلی در این کشور گزارش شده است و از بحران بزرگ دهه 1930 تاکنون هیچ شکست بزرگی در نظام بانکی این کشور وجود نداشته است.

2. آفریقای جنوبی؛ چهار بانک بزرگ و قدرتمند به نام‌های Standard Bank ،FirstRand Bank ،Nedbank و Barclays Africa در آفریقای جنوبی وجود دارد که تسلط مالی خوبی در این منطقه ایجاد کرده‌‌اند. این موضوع باعث شده که آفریقای جنوبی، دومین کشور دارنده ایمن‌ترین بانک‌ها در جهان باشد.

1. فنلاند؛ نظام بانکی فنلاند تحت تسلط بانک‌های مشارکتی و خصوصی کم ریسک قرار دارد. این موضوع سبب شده که فنلاند به عنوان اولین کشوری که ایمن‌ترین بانک جهان را دارد، معرفی شود!

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب