خرید بلوک ۱۷ درصد سهام “شبندر” توسط هلدینگ نفت‌وگاز پارسیان

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار پتروشیمی و پالایشی

معامله بلوک۱۷ درصدی پالایشگاه بندرعبارس که به ارزش۱۰۰۰ میلیارد تومان خریداری شده بود،امروز قطعی شد تا با برگزاری مجمع فوق العاده، امکان ورود پارسان به هیات مدیره بزرگترین پالایشگاه بورسی فراهم شود.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات 9 آذر سازمان خصوصی سازی به وکالت از شرکت ملی پالایش و پخش اقدام به عرضه بلوک 17 درصدی پالایشگاه بندرعباس کرد که بدون رقابت و به قیمت پایه اعلامی و به ارزش بیش از هزار و 73 میلیارد تومان، توسط هلدینگ معروف بورسی یعنی نفت و گاز پارسیان خریداری شد.

این بلوک در حالی شامل 2 میلیارد و 346 میلیون سهم “شبندر” با قیمت پایه هر سهم 4294 ریال و به صورت 20 درصد نقد و باقی در 5 قسط بود که امروز با پرداخت بیش از 200 میلیارد تومان و ارایه اسناد و مدارک، این معامله مهم قطعی شد تا پارسان بعد از دو پالایشگاه شیراز و تبریز، از طریق برگزاری مجمع فوق العاده وارد ترکیب هیات مدیره بزرگترین پالایشگاه بورسی شود.

مرتضی عزیزی مدیرعامل پارسان درباره اثر این معامله بر صورت های مالی این هلدینگ اعلام کرده خرید سهام شرکت مذبور موجب افزایش درآمد حاصل از سرمایه گذاری های این هلدینگ در بودجه سال مالی 31 شهریور 95 به مبلغ 28.3 میلیارد تومان خواهد شد.

اخبار ماه‌های قبل:

بلوک 17 درصدی پالایشگاه بندرعباس در بورس فروخته شد

دوشنبه ۹ آذر ۱۳۹۴ – ۱۴:۲۹

بلوک ۱۷ درصدی پالایشگاه بندرعباس امروز به قیمت پایه به فروش رسید و توسط یک شرکت بورسی خریداری شد.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرنگار ایسنا، در جریان معاملات امروز بورس تهران 2 میلیارد و 346 میلیون سهم از سهام شرکت پالایشگاه بندرعباس معادل 17 درصد از سهام این شرکت از سوی سازمان خصوصی سازی به وکالت از شرکت ملی پالایش و پخش عرضه شد که به همان قیمت پایه به فروش رسید.

این سهم به قیمت پایه 4294 ریال و به صورت 20 درصد نقد و مابقی اقساط از سوی کارگزاری بانک ملی ایران عرضه و از سوی شرکت نفت و گاز پارسیان خریدارای شد که با فروش این میزان سهم، شرکت ملی پالایش و پخش از ترکیب مالکیت آن خارج شد و سهم آن به کمتر از یک درصد رسید.

با توجه به اینکه حداکثر مهلت پرداخت حصه نقدی این معامله 20 روز کاری پس از مشخص شدن برنده رقابت است، لذا خریدار بلوک 17 درصدی “شنبدر” 20 روز کاری فرصت دارد تا نسبت به پرداخت وجه نقد معامله اقدام کند.

به گزارش بورسینس به  نقل از ایسنا، شرکت پالایشگاه بندرعباس از شرکتهای مهم بازار سهام بوده و سازمان تامین اجتماعی با 28 درصد، شرکت ملی پالایش و پخش با 17 درصد و گروه مالی ملت با 4.8 درصد از سهامداران عمده آن هستند که با معامله امروز تغییراتی در ترکیب مالکیت این شرکت بورسی به وجود آمد.

فروش بلوک 17 درصدی پالایشگاه بندرعباس

پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ – ۱۰:۲۱

سازمان خصوصی سازی قصد دارد تا بلوک 17 در صد از سهام شرکت پالایشگاه بندرعباس را به فروش برساند.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرنگار ایسنا، سازمان خصوصی سازی قصد دارد تا به وکالت از شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران 17 درصد از سهام پالایشگاه بندرعباس معادل 2 میلیارد و 346 میلیون سهم در بازار دوم بورس عرضه کند.این عرضه به صورت 20 درصد نقد و مابقی اقساط بوده و در روز نهم آذر ماه از سوی کارگزاری بانک ملی ایران عرضه می شود.

حداکثر مهلت پرداخت حصه نقدی این معامله 20 روز کاری پس از مشخص شدن برنده رقابت بوده و قیمت آن به صورت قیمت پایانی روز قبل از عرضه به اضافه 5 درصد به شرط آنکه از 4294 ریال کمتر نباشد ، تعیین شده است.

به گزارش ایسنا، شرکت پالایشگاه بندرعباس از شرکتهای مهم بازار سهام بوده و سازمان تامین اجتماعی با 28 درصد، شرکت ملی پالایش و پخش با 17 درصد و گروه مالی ملت با 4.8 درصد از سهامداران عمده آن است.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: بلوک سهام, پارسان, شبندر

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب