تحلیل تکنیکال از روند طلا | قیمت طلای جهانی در مرز 1080 دلار

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
قیمت طلا و دلار - پیش بینی طلا و دلار

اتراق طلای جهانی در مرز 1080 دلار
طلا در بازار جهانی در پی بالا گرفتن تنش‌ها در شبه جزیره کره و خاورمیانه و نگرانی‌ها نسبت به اقتصاد چین که تقاضای سرمایه‌گذاران برای این فلز ارزشمند را افزایش داده است، روند صعودی دو روز گذشته را حفظ کرد.

به گزارش بورسینس به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور پس از کاهش 0.3 درصدی در نخستین ساعات گشایش بازار، تغییر چندانی نداشت و 1078 دلار معامله شد. بهای معاملات این بازار در دو روز گذشته 1.6 درصد افزایش داشته و روز دوشنبه تا سطح 1083 دلار صعود کرد.

در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در فوریه با 0.1 درصد افزایش، به 1079 دلار رسید. بهای معاملات این بازار تا پایان روز سه شنبه 3.20 دلار یا 0.3 درصد صعود کرده و به 1078 دلار رسیده بود.

تنش دیپلماتیک میان ایران و عربستان و آمار اقتصادی ضعیف چین روز دوشنبه به نفع طلا تمام شد و به افزایش 15 دلاری قیمت این فلز زرد کمک کرد با اینهمه معامله گران طلا اظهار کرده اند صعود طلا با در نظر گرفتن تنشهای ژئوپلیتیکی و کاهش ارزش دلار، آنطور که انتظار می‌رفت قوی نبوده است.

همچنین کاهش قیمت نفت، صعود طلا را محدود کرده است زیرا نفت ارزان‌تر به جذابیت سرمایه گذاری فلزات ارزشمند لطمه می‌زند.

به گفته تحلیلگران، طلا موفق نشد سطح 1083 دلار را حفظ کند از این رو ممکن است تسلیم فشارهای نزولی شده و کاهش قیمت پیدا کند.

بر اساس گزارش رویترز، کره شمالی اعلام کرده است یک دستگاه هسته ای هیدروژنی کوچک را با موفقیت آزمایش کرده است. اعلام این خبر با واکنش ژاپن روبرو شد که این آزمایش را تهدیدی برای امنیت خود خواند و اعلام کرد پاسخ قاطعی به همسایه اش خواهد داد.

از سوی دیگر روابط دیپلماتیک میان ایران و عربستان سعودی در پی اعدام یک روحانی شیعه برجسته در عربستان و حمله معترضان به سفارت این کشور در تهران، به تیرگی گراییده است.

طلا در زمان افزایش آشفتگی سیاسی و اقتصادی، جایگاه پناهگاه امن سرمایه را پیدا می‌کند و با افزایش قیمت روبرو می‌شود اما معمولا عمر چنین افزایشی کوتاه است.

ین ژاپن که یکی از دارایی‌های امن به شمار می‌رود روز جاری به بالاترین سطح سه ماه گذشته در برابر دلار و همچنین ارزهای دیگر صعود کرد.

طلا سال گذشته به دلیل نگرانی سرمایه گذاران از افزایش نرخهای بهره در آمریکا که تقاضا برای دارایی‌های بدون بازده مانند این فلز را کمتر می‌کند، بیش از 10 درصد کاهش قیمت داشت.

بانک مرکزی آمریکا برای نخستین بار در حدود یک دهه گذشته، در دسامبر نرخهای بهره را افزایش داد و انتظار می‌رود امسال هم به تدریج نرخها را افزایش دهد. معامله گران طلا منتظر انتشار گزارش نشست دسامبر این بانک هستند تا دورنمای سیاست پولی آن را مورد ارزیابی قرار دهند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.1 درصد کاهش، به 13.94 دلار معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 1.1 درصد کاهش، به 878 دلار رسید و هر اونس پالادیم با 1.2 درصد کاهش، 527 دلار بود. قیمت طلا و دلار - پیش بینی طلا و دلار

تحلیل تکنیکال اف ایکس استریت از روند قیمت طلا در کوتاه مدت

تازه ترین تحلیل تکنیکال اف ایکس استریت نشان می دهد که قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت در دامنه 1063 تا 1086 دلار در هر اونس در نوسان خواهد بود.

به گزارش  بورسینس به نقل از طلانیوز به نقل از پایگاه اینترنتی اف ایکس استریت، قیمت جهانی طلا در روزهای آغازین سال 2016 میلادی با افزایش نسبی روبرو شده و به مرز 1080 دلار در هر اونس رسیده است.

بر اساس این گزارش تحلیلگران بازارهای بین المللی بر این باورند که قیمت طلا در شرایط کنونی تحت تاثیر افت شدید شاخص سهام چین و سایر بازارهای مالی جهان و همچنین تنش های سیاسی خاورمیانه به خصوص قطع رابطه برخی کشورهای عربی با ایران ، با افزایش نسبی روبرو شده است.

افت شاخص سهام چین و اعدام 47 نفر در عربستان از جمله شیخ نمر رهبر برجسته شیعیان این کشور تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا داشته است. این اقدام عربستان با اعتراض شیعیان منطقه روبرو شده و حمله تعدادی از معترضان به سفارت این کشور در تهران منجر به قطع روابط ریاض با تهران شده است.

به نظر می رسد انتشار متن مذاکرات نشست دسامبر فدرال رزرو و همچنین آمارهای مربوط به وضعیت بازار اشتغال در ماه گذشته تاثیر زیادی بر روند قیمت طلا خواهد داشت.

سطح مقاومتی قیمت طلا در کوتاه مدت 1083 دلار خواهد بود و در صورت شکسته شدن این سطح قیمت طلا تا 1086 دلار افزایش خواهد یافت.

سطح حمایتی قیمت طلا نیز در شرایط کنونی 1070 دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت تا 1063 دلار کاهش خواهد یافت.

افزایش قیمت دلار مقطعی استقیمت طلا و دلار - پیش بینی طلا و دلار

 به گفته رئیس اتحادیه صادرکنندگان و تولیدکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی، اتفاقات سیاسی که در چند روز اخیر با آن مواجه بودیم موجب شوک روانی به بازار شده و قیمت دلار را افزایش داد.

عبادالله محمدولی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: با توجه به قطع روابط دیپلماتیک عربستان با ایران و به دنبال آن با چند کشور دیگر شاهد نوساناتی در بازار بودیم که این موضوع قیمت دلار را افزایش داد.

وی در عین حال بیان کرد: البته قیمت دلار را کف بازار تعیین می‌کند ولی به دلیل حاشیه‌های فضای سیاسی نوساناتی در بازار رخ داد که ‌البته به اعتقاد بنده در ابتدای هفته آینده قیمت ارز ثبات یافته و متعادل می‌شود.

محمدولی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه در یکسال گذشته در بخش طلا روند کاهشی داشتیم بدون این‌که دلیل خاصی برای آن وجود داشته باشد، تاکید کرد: خوشبختانه با وجود اتفاق خوبی که در عرصه بین المللی شاهدیم و لغو تحریم‌ها، در میان مدت شاهد تغییرات خوبی در صنعت طلا خواهیم بود.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان و تولیدکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی همچنین با بیان این که آرام‌آرام تقاضاها وارد بازار طلا می‌شود، گفت: با توجه به پایان سال میلادی حجم تقاضای بالایی به بازار وارد شد و همین موضوع نیز تاثیرات خودش را در بازار ارز گذاشت و به دلیل تقاضای بالای ارز طبیعی است که قیمت‌ها افزایش یافت.

وی ادامه داد: بالا رفتن تقاضا و شارژ نشدن به موقع دلار در بازار از مواردی است که منجر به افزایش قیمت دلار شد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
صرافی خارجی کوینکس

سایر مطالب: اخبار مهم طلا, تحلیل طلا, تحلیل قیمت طلا در جهان, قیمت طلا

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب