جزییات عرضه اولیه “اتکام” (سهام بيمه اتكايی امين)

عرضه اولیه سهام

عرضه اولیه اتکام ( بیمه اتکایی امین ) برای چهارشنبه جاری قطعی شد و فرابورس جزییات واگذاری ۱۰ درصد سهام این شرکت ۱۵۵ میلیارد تومانی و دومین بیمه اتکایی را اعلام کرد.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، در پی درج نماد بیمه اتکایی امین از 25 شهریور سال جاری در بازار دوم معاملات فرابورس با نماد معاملاتی ” اتکام ” و ارایه اطلاعات و برگزاری جلسه معارفه دیروز، زمان قطعی عرضه اولیه این شرکت 155 میلیارد تومانی ( که دومین بیمه اتکایی فرابورسی بعد از بیمه اتکایی ایرانیان بشمار می رود) مشخص شد.

به این ترتیب ، مقرر شده چهارشنبه جاری( 23 دی 94 ) 10 درصد معادل 155 میلیون سهم “اتکام” در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه اولیه شود.

این عرضه درحالی توسط کارگزاری صبا تامین انجام می شود که طبق اطلاعیه رسمی شرکت فرابورس، 93 میلیون سهم برای کشف قیمت و از طریق کارگزاران و 62 میلیون سهم دیگر به صورت آنلاین و بعد از کشف قیمت ، واگذار خواهد شد.

سهم هر کارگزار به همراه همه شعب نیز 465 هزار سهم تعیین شده است. صندوق های سرمایه گذاری ( اعم از مشترک و قابل معامله ) نیز تنها قادر به خرید 300 هزار سهم خواهند بود.

این شرکت در حالی سود هر سهم سال مالی شهریور 94 را با 310 ریال همراه کرده که اولین سود هر سهم سال مالی شهریور 95 را 255 ریال پیش بینی کرده و چهارشنبه آینده 30 دی مجمع سالانه سال مالی شهریور 94 را در جزیره کیش برگزار می کند. بنابراین سهام این شرکت 4 تا 5 روز کاری قابل معامله خواهد بود.

در ترکیب سهامداری این شرکت هم بیمه ایران و آسیا با مالکیت 20  و 16.8 درصد ، شرکت سرمایه‌گذاری‌های خارجی ایران با 16.2 ، سرمایه‌گذاری سبا و صبا تامین 11.1 و 10.8 درصد، بیمه ایران معین 8.9 ، بیمه البرز و بیمه دانا هر کدام 7 درصد ، بیمه معلم 1.6 و کارگزاری بورس بیمه ایران 0.60 حضور دارند و قرار است 10 درصد سهام توسط اکثر این سهامداران عرضه شود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.