بانک‌های ایرانی می‌توانند در بریتانیا فعالیت کنند

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بانک و بانکداری

به گزارش بورسینس به نقل از خبرنگار اخبار بانک به نقل از تلگراف، مقامات نظارتی در حال بررسی هستند که آیا بانک های ایرانی بعد از لغو تحریم فعالیت خود در لندن را از سر بگیرند یا خیر.

بانک ملی و بانک بین المللی پرشیا وقتی معیارهای بانک انگلستان برای موسسات مالی را براورده کردند می توانند در بریتانیا آغاز به کار کنند. توافق هسته ایران این ماه باعث شد اتحادیه اروپا تحریم های بانکی را لغو کند.

بدین ترتیب بانک های ایرانی می توانند در بریتانیا فعالیت کنند. ده سال پیش از این حضور بانک های ایرانی در این منطقه باعث کسب سودهای کلان و گسترش روابط با اروپا شد. انتظار می رود ایران ظرف چند هفته دوباره به نظام بانکی جهانی ملحق شود و می تواند از طریق سامانه سوئیفت با بانک های جهانی مرتبط باشد.

دو بانک کلی و بانک بین المللی پرشیا چندین ماه با مقامات در حال مذاکره بوده اند تا بتوانند در بریتانیا فعالیت کنند و در واحد استارت آپ جدید بانکی قرار گرفته اند که هفته گذشته توسط مرجع نظارت عملیات مالی و بخش اقتصاد و دارایی بانک انگلستان برای کمک به ورود بانک ها به بازار جدید معرفی شد.

در حال حاضر این بانک ها برای رسیدن به معیارهای لازم از جمله نیازهای سرمایه و مدیریت ریسک در حال همکاری با ناظران هستند. دولت بریتانیا اعلام کرد “دولت بریتانیا بطور کامل حامی توسعه روابط تجاری با ایران است و شرکت ها و کسب و کارهای بریتانیایی را تشویق به استفاده از فرصت های موجود می کند. با این وجود برخی از تحریم ها پا برجا هستند و آنها باید دائماً اطمینان حاصل کنند که نقض تحریمی صورت نگیرد.” ایران از دهه 60 میلادی در لندن شعب بانکی داشته است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار بانک, بانک ایرانی در انگلیس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب