بانک پاسارگاد به دنبال جذب سرمایه و توسعه برون مرزی در آلمان، اسپانیا، ترکیه و چین

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بانک و بانکداری

امروز با کنار رفتن مانع تحریم ها، بانک پاسارگاد ایران دومین بانک بزرگ حاضر در بورس به دنبال کسب سرمایه و توسعه فعالیت های برون مرزی است.

بانک پاسارگاد قصد دارد با کسب سرمایه از سوی سرمایه گذاران داخلی و خارجی به توسعه داخلی از جمله سرمایه گذاری در صنعت بانکی و مدیریت دارایی و توسعه برون مرزی بپردازد.

این بانک در حال کشف احتمالات حضور در کشورهای آلمان، اسپانیا، ترکیه و چین است که می تواند به شکل شعب تحت مالکیت، همکاری و شرکای داخلی یا خرید سهام باشد و در نهایت به دنبال قرار گرفتن در فهرست بازارهای بورس خارجی است.

بر اساس اطلاعات بانک مرکزی ایران در نظام بانکی ایران 8 بانک دولتی و 19 بانک خصوصی با مجموع دارایی به ارزش 5582 میلیارد دلار است (تا پایان سال 2014). در مقایسه با این مقدار نظام بانکی آفریقای جنوبی 400 میلیارد دلار دارایی و ترکیه 800 میلیارد دلار دارایی دارند. به گزارش بانک جهانی بعد از عربستان ایران بزرگترین اقتصاد بزرگ منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا است و با جمعیت 78 میلیون نفری بزرگترین جمعیت بزرگ منطقه بعد از مصر را در خود جای داده است.

از زمان راه اندازی بانک پاسارگاد در سال 2005 تا ژانویه 2016 ایران در دوره انزوا و تحریم قرار داشت و بدین ترتیب بانک پاسارگاد هرگز در فهرست تحریم بانکی قرار نگرفت.

این بانک در داخل کشور بخوبی توسعه یافته و اکنون یازدهمین شرکت از نظر ارزش بازار در بازار بورس تهران است. این بانک همچنین بزرگترین وام دهنده بزرگ کشور بعد از بانک ملت است.

دارایی های بانک پاسارگاد (وپاسار) به چندین میلیارد دلار می رسد. از زمان لغو تحریم در ماه ژانویه روابط دو جانبه بانکی آن با بانک های متوسط اروپایی دو برابر شده است که بعنوان نمایندگان این بانک در انجام معاملات خارجی عمل می کنند. پاسارگاد قصد دارد در سه سال آینده مقدار سرمایه سهامداران را به 100.1 تریلیون ریال (از 50.4 تریلیون ریال فعلی) برساند. اما مشخص نیست این مبلغ دقیقاً از چه منابعی تامین خواهدشد. آخرین افزایش سرمایه در ماه اوت سال 2015 بالغ بر 12 تریلیون ریال صورت گرفت.

به گزارش اخبار بانک، بانک پاسارگاد بطور قطع می تواند برای سرمایه گذاران جذابیت داشته باشد زیرا کاهش ارزش ریال باعث شده دارایی های ایران ارزان تر شود. مقامات داخلی سرمایه گذاری خارجی در صنعت بانکی را مجاز می دانند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: وپاسار

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب