خودرویی‌ها با موتور توربو در حال تاخت در جاده بورس

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بورس و آدماش

بازار سرمایه امروز سنگ تمام گذاشت هر چند که تا این لحظه بورس هنوز در حال جبران مافات است و آنچه را که از دست داده بود دارد باز پس می گیرد.

بر اساس گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، سهام منفی و بی اقبال این روزها بسیار کم دیده می شود مگر نمادی همانند “قاسم” که لیاقتش همین است ولی در مجموع رشد قیمت و صف خرید ماحصل فعالیت اغلب سهام شرکت ها طی روز جاری بود.

اما شگفتی ساز فعلی بازار سرمایه شرکت سایپا و زیر مجموعه های آن می باشند شرکتی که با توجه به پیغام ناظر بازار 30 دی ماه رفت و امروز با سری بالا قیافه ای حق به جانب بازگشت البته ما متوجه نشدیم چرا سایپا را متوقف کردند و امروز بر مبنای چه اطلاعاتی بازگشایی کردند

اما به هر حال بورس است و یکسری از شرکت ها نور چشمی هستند دیگه چه برسد به این سهم که هر چی باشه اما بالاخره سایپا است دیگر. ولی در مجموع بازار خودرویی ها داغ است و با موتور توربو در حال تاخت در جاده بورس هستند. شاید اوضاع پس از سفر رئیس جمهور به فرانسه نیز بهتر هم شود خصوصاً برای ایران خودرو.

از سوی دیگر در نماد فولاد مبارکه امروز علی رغم انتشار خبر عقد قرارداد این شرکت با دنیلی ایتالیا به رقم حدوداً 5.7 میلیارد یورو اما تلاش های بی وقفه شرکت گوهران امید در عرضه آبشاری سهام این شرکت نتیجه داد و امروز بازار سرمایه از خرید سهام این شرکت پا پس کشید.

به نظر می رسد گوهران امید آمده تا جای خالی عرضه کننده معروف سهام بانک صادرات پس از توافق لوزان را پر کند، واقعاً بعضی رفتارهای حقوقی ها را در برخی سهام شرکت ها نمی توان درک کرد. این شرکت طی سه روز 103 میلیون سهم از تعداد 359 میلیون سهم معامله شده را واگذار کرده است.

در پایان همچنان تأکید داریم که فارغ از رقم شاخص به نرخ سهام شرکت ها و آینده آنها توجه داشته باشید و هنوز دومینوی صعود به بانکی ها نرسیده است و شاید بزودی نوبت به آنها برسد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: سودآوری شرکت های خودرویی در بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب