روند صعودی در قیمت سکه و دلار / علت نوسان قیمت طلا و دلار در چند روز اخیر

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
قیمت جهانی طلا

دلایل نوسان قیمت طلا و دلار در چند روز اخیر

رییس اتحادیه طلا و جواهر دلیل نوسانات اخیر قیمت طلا را افزایش قیمت جهانی طلا و نوسان سینوسی قیمت ارز دانست.

محمدکشتی آرای در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در دو روز گذشته قیمت جهانی طلا حدود 18 دلار افزایش یافت و نرخ دلار نیز به صورت سینوسی نوسان دارد که همین موضوع منجر به نوسان قیمت طلا و سکه می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر معاملات در بازار روال عادی دارد و افزایش تقاضایی نیز نداریم و دلیل اصلی افزایش قیمت سکه بالارفتن قیمت جهانی طلا و پس از آن دلار بود.

کشتی آرای همچنین اظهار کرد: در دو روز گذشته شاخص سهام در بسیاری از کشورها رشد داشت ولی پس از آن منفی شد و از طرفی قیمت نفت نیز کاهش یافت که همه این عوامل در نهایت منجر به نوسان نرخ دلار شد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر در پاسخ به این سوال که طبق پیش‌بینی‌های وی قرار بود هفته باثباتی را در بازار طلا و ارز در هفته جاری شاهد باشیم، گفت: به نظر می رسید هفته باثباتی را پشت سر بگذاریم ولی اینگونه نشد.

وی در عین حال بیان کرد: در بازار داخلی التهاب و هیجانی نداریم و تقاضای اضافی نیز وجود ندارد.

ادامه روند صعودی قیمت سکه و دلار

 با ادامه روند افزایشی قیمت سکه در بازار آزاد، سکه تمام طرح جدید 953 هزار تومان فروخته می‌شود و دلار آمریکا نیز با افزایش 10 تومانی در مقایسه با دیروز 3664 تومان عرضه می‌شود.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرنگار ایسنا، در بازار امروز – چهارشنبه  7 بهمن 94 – هر گرم طلای 18 عیار بیش از 97 هزار تومان قیمت دارد و نیم و ربع سکه نیز با افزایش 2000 تومانی نسبت به دیروز، به ترتیب 477 و 260 هزار تومان فروخته می‌شوند.

همچنین در بازار جهانی هر اونس طلا برای تحویل در ماه فوریه بیش از 1117 دلار داد و ستد می‌شود.

در بازار نیز یورو 3995 تومان، پوند انگلستان 5240 تومان و یوان چین 560 تومان عرضه می‌شود.

آخرین قیمت طلا و سکه در بازار امروز تهران

قیمت طلا در سال 2016 تحت تاثیر تقاضای چین افزایش خواهد یافت

سایت طلا : موسسه تحقیقاتی جی اف ام اس در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرد که قیمت جهانی طلا در سال 2016 میلادی تحت تاثیر روند کند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا و رشد تقاضای چین با افزایش همراه خواهد شد.

به گزارش بورسینس به نقل از رویترز، موسسه جی اف ام اس اعلام کرد: تقاضای طلای در سال 2015 میلادی با کاهش 2 درصدی روبرو شده است ولی تقاضای این فلز زرد در سال 2016 میلادی تحت تاثیر روند کند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا و نگرانی های مربوط به رشد اقتصادی چین و تضعیف ارزش یوان در برابر دلار، با افزایش بیشتری همراه می شود.

بر اساس این گزارش موسسه جی اف ام اس اعلام کرد: قیمت جهانی طلا تا پایان امسال به بیش از 1200 دلار در هر اونس خواهد رسید و میانگین قیمت طلا نیز به 1164 دلار می رسد. تقاضای جهانی طلا نیز امسال با رشد 5 درصدی روبرو می شود.

تحلیلگران جی اف ام اس اعلام کردند که مصرف کنندگان چینی نگران کاهش ارزش یوان هستند و افت ارزش یوان موجب افزایش تقاضای طلا در بازار چین خواهد شد.

موسسه جی اف ام اس افزود: کاهش رشد اقتصادی چین و چشم اندز منفی مربوط به ارزش یوان در میان مدت به نفع قیمت جهانی طلا خواهد بود. با برقراری ثبات در بازار جهانی طلا شاهد ورود سرمایه گذاران بیشتری به بازار خواهیم بود.

در حالی که کارشناسان اقتصادی پیش از این اعلام کرده بودند که فدرال رزرو امسال 4 بار نرخ بهره را افزایش خواهد داد ولی به نظر می رسد که عملکرد ضعیف اقتصادی این کشور موجب خواهد شد تا فدرال رزرو امسال با روند کندتری اقدام به افزایش نرخ بهره کند و این مساله نیز به نفع قیمت طلا خواهد شد.

فدرال رزرو در نشست دسامبر برای نخستین بار در ده سال گذشته نرخ بهره را افزایش داده است. نگرانی های مربوط به افزایش نرخ بهره آمریکا در سال 2015 موجب شد تا قیمت طلا با افت 10 درصدی روبرو شود.

گزارش سایت طلا حاکیست، تقاضای جواهرات طلا در سال گذشته با افت 3 درصدی روبرو شده، تقاضای سرمایه گذاری نیز 2 درصد کاهش داشته و تقاضای صنعتی طلا نیز بیش از 4 درصد کاهش را تجربه کرده است.

قیمت اونس طلا - اخبار طلا
در 3 ماه پایانی 2015 میلادی بازار طلا با مازاد عرضه روبرو شده است. البته با توجه به افت قیمت طلا در ماه های گذشته به نظر می رسد تولید و عرضه جهانی این فلز زرد با کاهش روبرو شود و رشد تقاضا از سوی دیگر موجب خواهد شد تا قیمت طلا در ماه های آینده روندی صعودی داشته باشد.

احتمال افزایش 10 تا 20 دلاری قیمت طلا وجود دارد

تازه ترین تحلیل تکنیکال اف ایکس استریت نشان می دهد که قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت بین 1109 تا 1142 دلار در نوسان خواهد بود.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی اف ایکس استریت، با شکسته شدن سطح مقاومتی 1110 دلاری در روزهای اخیر قیمت جهانی طلا هم اکنون به بیش از 1122 دلار افزایش یافته است که بالاترین رقم از 4 نوامبر به شمار می رود.

بر اساس این گزارش قیمت طلا در حالی روند صعودی خود را ادامه داده است که بازارهای بین المللی و سرمایه گذاران منتظر انتشار بیانیه نخستین نشست فدرال رزرو آمریکا در سال 2016 هستند.

گرچه به نظر می رسد فدرال رزرو آمریکا در شرایط کنونی نرخ بهره را بدون تغییر حفظ خواهد کرد ولی متن این بیانیه تاثیر زیادی بر چشم انداز وضعیت نرخ بهره طی ماه های آینده خواهد داشت.

سطح حمایتی قیمت طلا در کوتاه مدت 1118 دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا 1113 دلار و سپس 1109 دلار کاهش خواهد یافت.

از سوی دیگر نیز سطح مقاومتی قیمت طلا 1124 دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا به زودی تا 1130 و سپس 1142 دلار افزایش خواهد یافت.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
صرافی خارجی کوینکس

سایر مطالب: افزایش قیمت طلای جهانی, حمایت و مقاومت های قیمت طلا

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب