تحلیل آخرین وضیعت شاخص گروه خودرویی، دارویی، حمل و نقل

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس و شرکت ها

تقریبا یک ماهه مثبت و با رشدهای خیره کننده را پشت سر گذاشته‌ایم. یکی دوروز انتهایی این هفته شاهد سیو سود بخش زیادی از سهام آن دسته افرادی که در سود بودند از گروه خودرویی بوده‌ایم.

شاخص این گروه به همراه تعداد زیادی از نمادهای مهم درآن به مقاومت و سقف‌های مهمی رسیده‌اند که یکی از عوامل سیو سود گفته شده می باشد.

از طرفی با خروجی اخبار مناسب اقتصادی و سیاسی بخصوص در حوزه ی خودروسازی باید به انتظار نشست و دید که آیا این اخبار مثبت پیش خور شده اند و با برخورد به مقاومت های مهم  و خروج پول با سواد شاهد اصلاح خواهیم بود و یا قدرت نقدینگی ورودی جدید و اخبار مثبت پتانسیل لازم برای عبور و شکستن این سقف های مهم ایجاد خواهد نمود.

کارشناسان فاندامنتال معتقدند فارغ از هیجانات مثبت ایجاد شده  تمامی قراردادهای شکل گرفته در صورت اجرایی شدن در سال های بعد تاثیر گذار خواهد بود وکماکان گزارش های پیش روی شرکت های خودرو سازنامناسب می باشد.

بهرحال اگر این سرمایه ی سیو شده ی قبلی از گروه خودرویی از بازار بورس خارج نشود و وارد سایر گروه ها شود می توان انتظار رونق و رشد در بازار بخصوص گروه ها ونمادهای کمتر رشد کرده که اتفاقا وضعیت بنیادی مناسب تری هم دارند در روزهای باقیمانده پایان سال داشته باشیم.

 

شاخص گروه خودرو

شاخص گروه خودرو

تا آن زمان که نمودار وارد کانال قرمز رنگ نشده بود همواره با دیده ی تردید واحتیاط به وضعیت این گروه اشاره داشته ایم.

اما اگر در خاطره ی عزیزان باشد بیان شده بود که در صورت عبور از محدوده ی مشخص شده ی 10300 و 10700 هرگونه اصلاحی صرفا فرصت خرید در این گروه خواهد بود و پس از رشدی شارپ گونه هم اکنون در محدوده ی مقاومتی بسیار مهمی برای پنجمین بار یعنی سقف کانال گروه قرار گرفته است و نوسان نگرها در وضعیت اشباع خرید می باشند.

طبیعتا سابقه ی تاریخی شاخص این گروه نشان می دهد که باید کاملا به این محدوده توجه داشت و هرگونه واکنش اصلاحی را محتمل دانست.

 

بررسی روند شاخص گروه انبوه‌سازی

تحلیل شاخص انبوه سازی
درصورت عبور از ترند نزولی هدف بعدی محدوده ی 825 واحد یعنی زیر ترند نزولی بلند مدت گروه خواهد بود.

 

نگاهی به شاخص گروه دارویی

شاخص گروه داروئی در بورس

در شاخص گروه داروئی باید منتظر واکنش شاخص این گروه به محدوده 6710 باشیم. درصورت اصلاح حمایت مهم این گروه 6100 خواهد بود.

بررسی روند شاخص گروه حمل‌ونقل

شاخص گروه حمل و نقل

کندل شکل گرفته در آخرین روز نشان‌دهنده این می‌باشد در صورت عدم حمایت  روزهای آینده در نمادهای این گروه شاهد عدم توانایی برای عبور از مقاومت کلاسیک در محدوده 5690 و متعاقبا اصلاح خواهیم بود.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: بررسی شاخص گروههای بورس تهران, شاخص گروه انبوه سازی و ساختمان, شاخص گروه حمل و نقل, شاخص گروه خودرو, شاخص گروه دارویی

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
1 نظر
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب