جزییات 3 قرارداد اروپایی فولاد مبارکه اعلام شد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم فولاد

مدیرعامل فولادمبارکه جزییات ۳ قرارداد اروپایی که در سفر اروپایی رئیس جمهور با هزینه ۹۰۰ میلیون یورویی به امضای مدیرعامل بزرگترین شرکت بورس و طرف های ایتالیایی رسیده را تشریح کرد.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، بهرام سبحانی با اشاره به توافق نامه هایی که در سفر به ایتالیا به امضا رسید، اظهار داشت: طرح های توسعه شرکت های زیرمجموعه گروه فولادمبارکه در فولادهرمزگان، فولاد سپید دشت و نورد شهید خرازی فولادمبارکه اصفهان برنامه ریزی شده بود که با توجه به روند رو به پیشرفتی که در موضوع برجام قابل مشاهده و در حال به نتیجه رسیدن بود ما را در گروه فولادمبارکه بر آن داشت تا از حدود یکسال پیش، مذاکره درخصوص مباحث مورد نظر خود را با طرف های خارجی برنامه ریزی کنیم.

وی افزود: اهداف ما مشخص است و اینکه در توسعه فولاد سپید دشت یا فولادهرمزگان قرار است چه کاری انجام دهیم و یا اینکه در فولادمبارکه اصفهان برنامه ما به چه صورت است همه مشخص و برنامه ریزی شده بود.

در اولین سفر اروپایی رییس جمهور بعد از برجام هیأتی اقتصادی شامل بازرگانان و مدیران شرکت های بزرگ و فعال در نفت و پتروشیمی و فولاد از جمله ایمیدرو و فولادمبارکه همراه بودند که ضمن مشارکت در برنامه های مختلف فرصتی پیش آمد تا قراردادهای اولیه این پروژه ها نیز امضا شود.

این مقام مسئول در تشریح پروژه های مورد توافق گفت: این پروژه ها شامل توسعه فولاد سپیددشت است. در این قرارداد ریخته گری ورق نازک و نورد پیوسته مشابه تکنولوژی فولاد سبا با ظرفیت یک میلیون تن در سال برنامه ریزی شده است.

در پروژه دیگر توسعه نورد گرم شهید خرازی فولادمبارکه اصفهان با ظرفیت 3 میلیون تن در سال مدنظر قرارداده شده و در قرارداد دیگر هم توسعه فولاد هرمزگان شامل دو بخش بهسازی واحد موجود و ایجاد واحد جدید برای افزایش ظرفیت از یک و نیم میلیون تن به سه میلیون تن در سال مورد توافق طرفین قرارگرفت.

سبحانی افزود: در کلیات و چگونگی انجام این سه پروژه با شرکتهای بزرگ خارجی – اروپایی و عمدتا ایتالیایی به جمع بندی رسیدیم و برای اینکه بتوانیم از این فرصت پیش آمده و منابع مالی خارجی که در این سفر به پروژه های ایرانی تخصیص داده می شود بهره برداری کنیم، چارچوب این سه قرارداد را با طرف های خارجی توافق کردیم که جمع سه قرارداد بالغ بر 900 میلیون یورو می شود. البته رقم های قطعی بعد از انجام مراحل نهایی مشخص می شود.

وی درخصوص چگونگی انجام سه پروژه گروه فولادمبارکه پس از توافق ابتدایی گفت: توافقات انجام و قراردادهای اولیه امضا شده و طبیعی است برای به سرانجام رسیدن این رویداد مراحل انجام کار قدم به قدم طی شود. گزارش های توجیه فنی و اقتصادی باید تهیه شده و تعیین بانک عامل و ارائه گزارش به بانک عامل، اخذ تاییدیه ها و ابلاغ تأییدیه بانک مرکزی به بانک های ایتالیایی و شرکت بیمه ایتالیایی نیز باید انجام و تنفیذ شود.

سبحانی افزود: با انجام اقدامات اولیه از زمان پیش افتاده و پروژه ها سریعتر به جمع بندی خواهند رسید. ضمن اینکه در همین مرحله اول توانستیم پروژه های مذکور را در سهمیه ای که برای فاینانس تخصیص داده می شود بگنجانیم.

مدیرعامل فولاد مبارکه با اشاره به مزایای انجام این سه پروژه خاطر نشان کرد: نکته مهم این است که با انجام این سه پروژه هم به موضوع مهم اشتغال پرداخته میشود و هم افزایش تولید در این سه واحد را شاهد هستیم، علاوه بر اینکه برای این شرکتها درآمدهایی نیز از محل این توسعه ها ایجاد می شود.

سبحانی با اشاره به اهمیت انجام این پروژه ها با استفاده از توان داخل افزود: در موضوع ساخت در این قراردادها به گونه ای برنامه ریزی شده که حداکثر استفاده نصیب ما شود، یعنی هم منابع خارجی از طریق فاینانس به داخل کشور صورت میگیرد و هم حداکثر ساخت با استفاده از توانمندی داخلی در قرارداد دیده شده تا جایی که شرکتهای داخلی درگیرساخت تأمین تجهیزات و شرکتهای پیمانکاری هم درگیر عملیات ساختمانی و نصب تجهیزات شوند و اگرچه منابع از طرف خارجی تأمین می شود اما بیشتر پیمانکارهای داخلی درگیر پروژه می شوند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار مهم فولاد

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب