خانه - اخبار بورس و فرابورس - سهام “بفجر” در این هفته عرضه اولیه نخواهد شد

سهام “بفجر” در این هفته عرضه اولیه نخواهد شد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار پالایش و پتروشیمی

زمان واگذاری و عرضه اولیه “بفجر” نامعلوم است

معاون عملیات بازار شرکت بورس تاکید کرد عرضه اولیه سهام پتروشیمی فجر قطعا” در این هفته نخواهد بود و احتمال دارد در دهه فجر هم انجام نشود.

علی صحرایی در گفت وگو با پایگاه خبری بورس پرس، در رابطه با این نکته که با توجه به برگزاری جلسه معارفه پتروشیمی فجر در فردا، برخی زمان عرضه اولیه سهام این شرکت را هفته جاری اعلام کرده اند، تاکید کرد: خیر . چنین موضوعی صحت ندارد و سهام این شرکت قطعا” این هفته عرضه نخواهد شد.

وی با بیان اینکه هنوز زمان مشخصی برای این واگذاری تعیین نشده ، ادامه داد: در حال حاضر نمی توان زمانی برای این عرضه اعلام کرد. حتی ممکن است در دهه فجر هم نباشد. در این رابطه بررسی ها ادامه دارد و بعد از هماهنگی های لازم و مشخص شدن زمان نهایی از طریق اطلاعیه رسمی شرکت بورس اعلام خواهد شد.

براساس این گزارش، جلسه معارفه شرکت پتروشیمی فجر ساعت 14 فردا دوشنبه در هتل اسپیناس برگزار می شود. این شرکت 250 میلیارد تومانی و آماده عرضه اولیه 10 درصد، در عملکرد 6 ماهه قادر به تحقق 51 درصد معادل 1334 ریال از سود2601 ریال هر سهم شده است.

در این میان برخی از فعالان در شبکه های اجتماعی اعلام کرده اند چهارشنبه جاری یا چهارشنبه بعد 250 میلیون سهم “بفجر” در بورس عرضه اولیه خواهد شد و با توجه به سود هر سهم و نسبت P/E حدود 5 مرتبه ایی ، هرسهم آن 1300 تومان کشف قیمت خواهد شد و در این صورت به 325 میلیارد تومان نقدینگی نیاز است.

اخبار پترو و پالایش

آخرین اطلاعات “بفجر” آماده عرضه اولیه در دهه فجر منتشر شد

پتروشیمی ۲۵۰ میلیارد تومانی فجر که آماده عرضه اولیه ۱۰ درصد در دهه فجر است و فردا معرفی می شود ، آخرین اطلاعات مربوط به سود هر سهم سال مالی جاری را منتشر کرد.

به گزارش  بورسینس به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، درحالی جلسه معارفه شرکت پتروشیمی فجر ساعت 14 فردا دوشنبه در هتل اسپیناس برگزار می شود که این شرکت 250 میلیارد تومانی و آماده عرضه اولیه 10 درصد در دهه فجر، آخرین اطلاعات مربوط به سود هر سهم سال مالی جاری را منتشر کرد.

براساس این گزارش، “بفجر” که سود هر سهم سال مالی اسفند را 2601 ریال پیش بینی کرده در عملکرد 6 ماه قادر به تحقق 51 درصد معادل 1334 ریال از این سود شده و باید منتظر اعلام عملکرد 9 ماهه آن در روزهای آینده بود.

در پی موافقت 4 اسفند سال گذشته هیات‌پذیرش بورس با پذیرش شرکت پتروشیمی فجر، این شرکت از 6 مهر با پلاک 495 در بخش«تامین برق،گاز وآب»، گروه «تامین برق،گاز،بخار وآب گرم» و طبقه‌ «تامین بخار وآب گرم»  با کد «4011» و نماد «بفجر» در  فهرست نرخ‌های تابلوی بازار دوم معاملات بورس درج شد.

در ترکیب سهامداری ” فجر” هلدینگ خلیج فارس با مالکیت 69.9 درصدی صاحب اصلی بوده و سهام عدالت هم 30 درصد سهام آن را دارد. مدیرعامل پتروشیمی مبین هم رئیس هیات مدیره پتروشیمی فجر است. این شرکت از مرداد 77 توسط ملی صنایع پتروشیمی در منطقه پتروشیمی ماهشهر تاسیس شده و فعالیت آن مانند پتروشیمی مبین یعنی سرویس های جانبی (یوتیلیتی) برق ، آب، بخار و … بوده و هم اکنون دارای 612 نیروی انسانی است.

اطلاعات مالی بفجر

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: بفجر, عرضه اولیه سهام

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب