برگشت دوباره بورس به مدد یک گروه / آمار رفت و آمد نمادها در بازار امروز

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورسی

روند نزولی قیمت سهام شرکت های بورسی و نماگرهای بازار سرمایه در حالی از روز گذشته در بورس شکل گرفت که در پی تشکیل صف چند میلیونی تقاضا برای فروش سهام در گروه خودرو به عنوان لیدر روزهای صعود بازار سرمایه، تردید و نگرانی ناشی از تجربه دوباره دوره های گذشته همچون مذاکرات لوزان و وین میان فعالان بازار سرمایه و سهامداران ایجاد شد.

این در حالی است که طی ساعات میانی معاملات امروز شاهد جمع آوری صف های فروش تشکیل شده در گروه خودرو و در پی آن ایجاد روند متعادل در بازار سرمایه هستیم که این امر حاکی از وجود نقدینگی کافی در بازار سرمایه جهت پیگیری روند متعادل رو به مثبت می باشد.

بر اساس گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، معاملات بازار سرمایه در دومین هفته بهمن ماه جاری با ایجاد جو منفی در بورس و روند نزولی قیمت سهام اغلب گروه ها همچون خودرو، فولاد و بانک همراه شد.

آنچنان که تشکیل صف فروش سهام در اغلب نمادهای گروه خودرو به لیدری گروه سایپا و زیر مجموعه های آن سبب شد تا امید و انتظار برای رونق بازار سرمایه تبدیل به یأس و نگرانی شود و در این میان اگرچه بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران روند فعلی را فرصتی مناسب برای خرید سهام می دانند، اما برخی از سهامداران اقدام به فروش سهام کرده اند و در صف های چند میلیونی برای واگذاری سهام موجود در پرتفوی خود نشسته اند.

در این شرایط طی ساعات میانی معاملات روز جاری در حالی که سهام شرکت های فعال در گروه خودرو روند نزولی قیمت را سپری می کردند و در اغلب نمادها همچون “خودرو”، “خساپا” و “خاور” صف میلیونی تقاضا برای فروش سهام تشکیل شده بود، شاهد ایجاد تعادل در روند معاملات این مجموعه ها ناشی از جمع آوری صف فروش آنها هستیم که متأثر از این امر روند معاملات سایر شرکت های بورسی نیز اندکی از جو منفی فاصله گرفتند.

از این رو، به نظر می رسد این امر بیانگر وجود نقدینگی در این بازار باشد و علیرغم اینکه برخی از کارشناسان معتقدند که در شرایط فعلی سهامداران با فروش سهام نقدینگی خود را از بازار خارج می کنند، اما به نظر می رسد نقدینگی های جدید به تدریج وارد بورس می شوند و سرمایه ها در این بازار ماندگارند.

در این شرایط امروز همچون روز گذشته گروه پالایشی در پی افزایش بهای جهانی نفت مورد اقبال سهامداران قرار گرفته اند و روند رو به مثبتی را سپری می کنند. همچنین نماد معاملاتی پالایش نفت بندر عباس در حالی طی روز جاری پس از برگزاری مجع عمومی فوق العاده با رشد حدود پنج درصدی قیمت سهام به تابلوی معاملات بازگشت که پس از معامله حدود 701 هزار سهم با صف بیش از 68 میلیونی تقاضا برای خرید سهام مواجه شده است.

در پایان این گزارش می افزاید طی معاملات روز جاری شاخص کل در حالی متأثر از کاهش ارزش سهام اغلب گروه ها همچون بانک، خودرو و پتروشیمی و در مقابل اعمال اثر مثبت نمادهایی همچون “همراه” و “کچاد” با افت 245 واحدی مواجه شد و در ابتدای معاملات به یک کانال پایین تر یعنی مدار 70 هزار واحدی رفت که در ساعات میانی معاملات کانال 71 هزار واحدی را باز پس گرفت و همانطور که قبلاً طی گزارش تحلیلی عنوان شده بود نماگر بازار سرمایه از پتانسیل صعود به قله های بالاتر برخوردار است.

اخبار مهم بورسی

رفت و آمدهای امروز تالار بورس: شبندر برگشت

امروز نماد معاملاتی شرکت های تولیدی گرانیت بهسرام،شیمی دارویی داروپخش،مجتمع فولاد خراسان،توسعه معدنی و صنعتی صبانور و صنایع جوشکاب یزد با توجه به عدم کشف قیمت در روز معاملاتی قبل بدون محدودیت نوسان قیمت آماده انجام معامله شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) همچنین در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت سیمان سپاهان جهت برگزاری مجمع عمومی فوق العاده به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه،شرکت صنایع لاستیکی سهند جهت برگزاری مجمع عمومی فوق العاده به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه اصلاح اساسنامه،حق تقدم شرکت لامپ پارس شهاب با توجه به پایان مهلت پذیره نویسی، متوقف خواهند شد.

نماد معاملاتی شرکت های لعابیران و معدنی دماوند با توجه به ارائه اطلاعات پیش بینی سال مالی منتهی به 29 اسفند  1394، با محدودیت نوسان قیمت آماده انجام معامله است.

همچنین نماد معاملاتی شرکت های فرآورده های نسوز آذر با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 29 اسفند  1394، ایرکا پارت صنعت پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده مبنی بر تصویب افزایش سرمایه-تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 29 اسفند  1394،محور سازان ایران خودرو با توجه به اعلام پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به  30 اسفند 1395 و بین المللی محصولات پارس پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه بدون تقسیم سود نقدی، بدون محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج تک قیمتی آماده انجام معامله شد.

نماد معاملاتی شرکت پالایش نفت بندر عباس هم پس از برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده مبنی بر انتخاب اعضای هیات مدیره، با محدودیت نوسان قیمت آماده انجام معامله شد.

نماد معاملاتی حق تقدم شرکت محور سازان ایران خودرو با توجه به بازگشایی نماد اصلی، بدون محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج تک قیمتی آماده انجام معامله است.

و در معاملات بازار فرابورس نیز نماد معاملاتی شرکت بیمه اتکایی امین (اتکام1)، پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف 50 درصد، امروز یکشنبه مورخ 11 بهمن 1394 آماده انجام معامله است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: شبندر

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب