مجتمع بنزین سازی “شپنا” سه‌شنبه افتتاح می‌شود

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شیمیایی و پتروشیمی

با حضور جهانگیری و زنگنه: مجتمع بنزین سازی “شپنا” سه‌شنبه افتتاح می‌شود

مجتمع بنزین‌سازی پالایشگاه اصفهان (شپنا) سه‌شنبه جاری با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر نفت به طور رسمی به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه خبری بورس پرس ، مجتمع بنزین‌سازی پالایشگاه نفت اصفهان روز سه‌شنبه با حضور برخی از مسئولان از جمله معاون اول رئیس جمهور و وزیر نفت به طور رسمی به بهره برداری می‌رسد.

این مجتمع بنزین سازی با هزینه 500 میلیارد تومانی احداث شده است و تولید روزانه بنزین را با دو میلیون لیتر افزایش به 12 میلیون لیتر در روز می رساند.

در این مجتمع همزمان طرح افزایش کیفیت بنزین برای تولید روزانه هفت میلیون لیتر بنزین یورو 4 هم اجرا و آماده بهره برداری شده که قرار است بنزین یورو 4 تولیدی این پالایشگاه برای تامین سوخت شهرهای اصفهان و  اهواز استفاده شود.

هم اکنون پالایشگاه‌های نفت اصفهان، شازند اراک و تبریز تولیدکننده بنزین یورو 4 در کشور هستند که به گفته برخی از مسئولان شرکت پالایش و پخش فراورده های نفتی هم اکنون در کشور حدود 20 میلیون لیتر بنزین یورو4 در کشور تولید می شود و قرار است، به زودی علاوه بر کلان‌شهرهای تهران، کرج، اراک، تبریز، اصفهان، مشهد و اهواز، در بخش‌هایی از کلانشهر شیراز هم عرضه بنزین یورو 4 آغاز شود.

اجراي پروژه سامانه گندزدايي پيشرفته مولتي‌اكسيدان بكو

اجرای پروژه سامانه گندزدایی پیشرفته مولتی‌اکسیدان بکو

این سامانه با بهره گیری از دانش مدرن الکتروشیمی، طی فرایند کنترل شده الکترولیز محلول نمک طعام، ماده ای منحصر به فرد تولید می کند که حاوی چندین ماده گندزدای موثر از جمله ازن، آب اکسیژنه، دی اکسید کلر، اسید هیپوکلرو، هیپوکلریت سدیم، اکسیژن و کلر محلول می باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت اصفهان تولید محلول مولتی اکسیدان در این سامانه به صورت تمام اتوماتیک انجام شده و تنها نیاز اپراتوری آن تخلیه روزانه نمک طعام به مخزن دستگاه می باشد.

از مزایای این پروژه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش اثر نامطلوب گندزدایی بر پارامترهای کیفی آب نظیر طعم و بو ،کاهش گرفتگی، خوردگی و خرابی‌های ناشی از مواد گندزدا،

حذف زائدات و لجن ناشی از گندزدایی،؛ قابلیت اطمینان بالا، بهره برداری و نگهداری آسان، حذف حمل و نقل مواد خطرناک، استفاده همزمان از چند عامل گندزدایی موثر، سیستم هوشمند ارسال وضعیت، هشدارها و خطاها، ارجحیت توجیه فنی و اقتصادی در هزینه‌های جاری و سرمایه‌گذاری نسبت به سایر روش‌های گند‌زدا‌یی، حذف خطرات و اثرات زیست محیطی ناشی از نشت و انفجار کپسول‌های گاز کلر و پسماندهای پرکلرین، حذف خطرات و اثرات گاز کلر ناشی از نشت کپسول یا در هنگام ساخت محلول پرکلرین بر سلامتی کاربر، گستردگی دامنه کاربرد از جوامع کوچک روستایی تا جوامع بزرگ شهری و سایر کاربردهای صنعتی و …..

گفتنی است هزینه این پروژه۲ میلیارد و ۸۵۵ میلیون و ۲۳۰ هزارریال اعلام گردیده است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار بنزین, شپنا

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب