اطلاعیه بانک پارسیان درباره‌ی پرداخت سپرده‌های تعاونی ثامن الحجج (ع)

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم اقتصادی

اطلاعیه بانک پارسیان درباره‌ی نحوه‌ی پرداخت سپرده‌های سپرده گذاران تعاونی ثامن الحجج(ع)

بانک پارسیان نحوه‌ی پرداخت سپرده‌های سپرده گذاران تعاونی اعتبار ثامن الحجج (ع) را اعلام کرد.

به گزارش بورسینس به نقل از گروه دریافت خبر ایسنا، در اجرای ابلاغیه بانک مرکزی و پیرو اطلاعیه‌های صادره آن بانک، بانک پارسیان به عنوان بانک عامل، پرداخت سپرده‌های خود را به نحو ذیل انجام خواهد داد:

این بانک در مرحله نخست، از تاریخ 94/11/13 براساس فهرست ابلاغی بانک مرکزی ج.ا.ا پرداخت سپرده‌های مشتریان حقیقی تک امضاء را به شرح ذیل آغاز خواهد نمود:

دارندگان سپرده‌های تا سقف 30 میلیون ریال، از تاریخ 13/11/93 مطابق جدول زیر:

رقم آخر (سمت راست) شماره ملی مراجعه به شعبه از تاریخ …

9 1394/11/13

8 1394/11/15

7 1394/11/17

6 1394/11/19

5 1394/11/21

4 1394/11/25

3 1394/11/27

2 1394/11/28

1 1394/11/29

0 1394/12/1

روزهای 22 و 23 بهمن، شعب تعطیل بوده و ارائه خدمت به سپرده گذاران تعاونی اعتبار ثامن الحجج (ع)، مجددا از روز 24 بهمن تداوم می‌یابد.

دارندگان سپرده های تا سقف 50 میلیون ریال، از تاریخ 94/12/3

دارندگان سپرده های تا سقف 100 میلیون ریال، از تاریخ 94/12/10

واجدین شرایط بر این اساس به شعبه ذیربط تعاونی اعتبار ثامن الحجج (ع) مراجعه و پس از دریافت گواهی مرتبط، با در دست داشتن اصل و تصویر کارت ملی، شناسنامه و گواهی مذکور، از تاریخ‌های اعلام شده فوق به یکی از شعب بانک پارسیان در سراسر کشور مراجعه نمایند. شایان ذکر است در صورت عدم مراجعه در تاریخ های مشخص شده فوق، مراجعه در تاریخ های بعدی نیز امکان پذیر است.

زمان های مراجعه به شعب بانک پارسیان در سراسر کشور تا اطلاع ثانوی به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

از شنبه تا چهارشنبه: از ساعت 12 الی 18 در کلیه شعب

روزهای پنج شنبه: از ساعت 12 الی 16 در کلیه شعب (به جز روز 22 بهمن ماه)

روزهای جمعه: فقط در شعب شهرستان از ساعت 8 الی 13 (به جز روز 23 بهمن ماه)

همچنین سپرده گذاران محترم برای مشاهده و ثبت اطلاعات تکمیلی، از تاریخ 94/11/12به تارنمای بانک پارسیان به نشانی www.parsian-Bank.ir و سامانه پیگیری و ثبت اطلاعات سپرده های تعاونی اعتبار ثامن الحجج (ع) مراجعه کنند. اطلاعات تکمیلی نیز متعاقبا از طریق همین درگاه به اطلاع خواهد رسید.

سوال

نامه 13 نماینده مجلس به روحانی در مورد موسسه ثامن الحجج

سیزده نماینده مجلس در نامه‌ای به رئیس‌جمهور با انتقاد از عدم برخورد با مدیران متخلف موسسه ثامن الحجج خواستار ارائه توضیحات شفاف به مردم شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این 13 نماینده در این نامه به رئیس جمهور با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص حفظ و حراست از مال و ناموس مردم و سوگند رئیس جمهور برای صیانت از حقوق مردم نسبت به عدم برخورد با مدیران متخلف موسسه ثامن الحجج انتقاد کردند.

این نمایندگان در این نامه با اشاره به تجمع سپرده گذاران موسسه ثامن الحجج در مقابل مجلس و بانک مرکزی مدعی شدند که با توجه به بررسی‌ها شبهاتی در اذهان عمومی مردم به ویژه در بین سپرده گذاران نسبت به ارتباط این موسسه با ستاد مرکزی انتخابات ریاست جمهوری وجود دارد که شایسته است که برای تنویر افکار عمومی به صورت مثبت و شفاف به این شبهات پاسخ داده شود.

این نمایندگان همچنین تاکید کردند که این موضوع باید در دستور کار نهادهای نظارتی برای جلوگیری از اتفاقات و رخدادهای مشابه در انتخابات آینده قرار گیرد و دادستان کل نیز به این پرونده ورود پیدا کند.

امضاء کننده این نامه شامل حکیمی، کریمی، علی محمدی، بیاتیان، سالک،‌ طبیب زاده،‌ محمد ابراهیم رضایی، نوباوه،‌ غضنفرآبادی، عباس پور، مرتضی حسینی، طاهری و بذرپاش هستند.

سپرده‌گذاران “ثامن الحجج” آماده باشند/ اعلام نحوه دریافت وجوه

فرآیند پرداخت وجوه سپرده‌گذاران خرد موسسه ثامن الحجج در هفته پیش رو توسط بانک پارسیان آغاز خواهد شد.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرنگار ایسنا، با واگذاری تعهدات موسسه اعتباری غیرمجاز ثامن الحجج به بانک پارسیان، این بانک مسئول پرداخت وجوه سپرده گذاران این موسسه شده که قرار است طی روزهای آینده در دستور کار قرار گیرد. همانطور که پیش تر پرویزیان – مدیرعامل بانک پارسیان – اعلام کرده بود قرار است از روز 12 بهمن ماه همزمان با آغاز دهه فجر، در فاز نخست تودیع وجوه سپرده گذاران، پرداخت سپرده های خرد این تعاونی اعتبار در اولویت قرار گیرد و تودیع سپرده ها تا سقف های سه، پنج و 10 میلیون تومان انجام شود که البته این روند بر اساس شیوه نامه ای خواهد بود که از سوی بانک مرکزی ابلاغ می شود.

سپرده گذاران توجه کنند

پرداخت وجوه سپرده گذاران ثامن الحجج در حالی توسط شعب بانک پارسیان در سراسر کشور پرداخت خواهد شد که این پرداخت بر اساس شرایط خاص انجام می شود. این در حالی است که در فاز نخست این طرح، سپرده های خرد صرفا به اشخاص حقیقی دارای حساب های تک امضاء پرداخت خواهد شد.

همچنین سپرده گذاران واجد شرایط با در دست داشتن مدارک مربوط به حساب و اوراق شناسایی هویتی، ضمن مراجعه به شعبه مربوطه در تعاونی باید نسبت به بستن حساب و ابطال دفترچه اقدام و «گواهی تسویه حساب سپرده نزد تعاونی اعتبار ثامن الحجج» را به شعب بانک پارسیان ارائه کنند.

تسهیلات سپرده گذارانی که در قبال سپرده های خود تا سقف 10 میلیون تومان تسهیلات دریافت کرده اند، توسط همان شعبه تعاونی تسویه شده و مبلغ خالص قابل پرداخت در گواهی تسویه حساب سپرده قید خواهد شد.

سپرده گذاران باید توجه داشته باشند که اطلاعات دریافتی از تعاونی، ملاک بازپرداخت سپرده ها بوده و هرگونه مغایرت در اطلاعات مشتریان از قبیل اطلاعات هویتی، شماره حساب، مبلغ سپرده یا کسری مدارک مورد نیاز باعث عدم پرداخت مبالغ خواهد شد.

این در حالی است که بانک مرکزی اعلام کرده است که برای تسهیل فرآیند پرداخت سپرده ها و رسیدگی به شکایات سپرده گذاران تعاونی اعتبار ثامن الحجج، سپرده گذاران تعاونی آن می توانند ضمن مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی به نشانیwww.cbi.ir در بخش «تماس با ما» و در زیربخش «پاسخگویی به شکایات و ارتباط مردمی» شکایات و انتقادات خود را مطرح کنند.

در عین حال که تلفن پیام گیر به شماره 29954855 و سامانه پیام کوتاه 2000411 نیز آماده دریافت دیدگاه های مردمی، انتقادات و شکایات احتمالی در این زمینه خواهد بود.

به گزارش بورسینس به نقل از ایسنا، بعد از اتفاقات رخ داده برای موسسه غیرمجاز میزان در سال گذشته که در نهایت به انحلال آن انجامید و بانک مرکزی و سایر مراجع ذیربط تصمیم به واگذاری آن به بانک صادرات گرفتند، “ثامن الحجج” نیز از دیگر موسسات غیرمجازی بو.د که با تخلف در مسایل مالی و فعالیت خارج از چارچوب و ضوابط بانک مرکزی چندی پیش دچار مشکل شد و توان پرداخت وجوه سپرده گذاران خود اعم از خرد و کلان را از دست داد.

بعد از بررسی های انجام شده بانک مرکزی تصمیم به واگذاری این موسسه و تعهدات آن به بانک پارسیان گرفت و این بانک متولی پرداخت وجود سپرده گذاران ثامن الحجج طبق فرایندی که بانک مرکزی ابلاغ می کند، است.

آنطور که مدیرعامل بانک پارسیان اعلام کرده است، حدود900 هزار سپرده خرد با مبلغی در حدود 200 میلیارد تومان برای ثامن الحجج وجود دارد که در فاز اول توزیع وجوه، به صاحبان آنها پرداخت می شود و سپرده های درشت تر به مراحل بعدی منتقل خواهد شد.

پرویزیان این را هم گفته که اگر سپرده‌گذاران مایل باشند می‌توانند با محصولات جدیدی که بانک پارسیان تعریف می‌کند، سپرده‌گذاری مجددی در این بانک انجام داده که البته شرایط آن در حال فراهم شدن است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: ثامن الحجج, وپارس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب