روند صعودی بورس بلند مدت خواهد بود

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
صنایع مهم بورس

بازار سرمایه زمانی به روند صعودی خود در بلند مدت هم ادامه خواهد داد که در بخش واقعی اقتصاد کشور نیز تحولی ایجاد شده و به سمت رشد اقتصادی حرکت کنیم.

مدیرعامل گروه مالی نور انوار ضمن بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز در پاسخ به این سوال که آیا می توان به تحول در بخش واقعی اقتصاد و تولید امیدوار بود یا خیر؟ عنوان کرد: بررسی عوامل مختلفی این دورنما را روشن تر می کند که از جمله آنها می توان به اصلاح در نظام بانکی کشور سیاست تک نرخی شدن ارز اشاره کرد، چرا که با انجام این اصلاحات ساختار پولی کشور بهبود خواهد یافت و امکان واردات و صادرات کشور ایجاد می شود و از ریسک چندگانگی نرخ ارز نیز کاسته شده رانت نیز از میان خواهد رفت.

حسین نصیری در ادامه افزود: علاوه بر این موضوع، با بازگشت پول های بلوکه شده ایران، درآمد دولت افزایش خواهد یافت و با به کار گیری این درآمد در بخش تولید رونق در بسیاری از صنایع کشور ایجاد می شود، همچنین با لغو تحریم ها، برقراری سوئیفت بانکی و بازگشایی lc هزینه مبادلات و نقل و انتقال پول کاهش یافته و به تدریج امکان رشد تجاری و بخش واقعی ایجاد می شود.

وی ادامه داد: با نگاهی خردتر، رونق مبادلات کالایی در بورس کالا خصوصاً در بخش فولاد، نوید بخش به حرکت درآمدن چرخ های اقتصاد به سمت رشد، رونق و ترقی است. بنا بر این انتظاراتی که تا حدودی به واقعیت هم رسیده، باعث شده تا بورس نیز با چشم انداز مثبتی همراه شود و با بهبود شرایط اقتصادی حاکم شاهد رشد بازار سرمایه در مسیری بلند مدت خواهیم بود.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به نزدیک شدن به زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: همواره یک ماه قبل از انجام انتخابات مجلس به دلیل یک سری گردش های مالی که صورت می پذیرد و حذب حاکم نیز می خواهد اجتماع را به سمت خود جذب کند، بازارهای مالی رونق می گیرند و این موضوع در تمامی کشورها اتفاق می افتد و بر بازار سرمایه ایران نیز در کوتاه مدت اثر گذر است.

نصیری در خاتمه گفت: احتمالاً این روند صعودی تا اوایل انتخابات با توجه به سیاسی شدن جو روانی ادامه داشته باشد، اما با توجه به موارد عنوان شده و تحلیل هایی که در زمینه اقتصاد کلان و رشد 3 درصدی آن وجود دارد روند کلی بورس در بلند مدت صعودی باشد اما این به آن معنا نیست که افتی برای قیمت ها متصور نباشیم چرا که اصلاح لازمه هر بازاری می باشد اما کلیت آن تا قبل از دوره بعدی انتخابات ریاست جمهوری صعودی خواهد بود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: خبرهای روزانه بورس تهران

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب