گزارش لحظه‌ای بورس – آرشیو سه‌شنبه 14 آبان

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بورس تهران

شاخص کل بورس با افزایش 704 واحدی به 74438 واحد رسید. نماد معاملاتی فارس با 272 واحد، شبندر با 158 واحد و شپنا با 91 واحد بیشترین تاثیر مثبت و نماد معاملاتی وامید با 58 واحد و وبملت با 43 واحد، بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند. ارزش کل معاملات بورس با کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل، به 274.8 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات فارس با 13.4 میلیارد تومان و رمپنا با 12.2 میلیارد تومان تعلق داشت. شاخص کل فرابورس هم افزایش 12.5 واحدی را تجربه کرد و به 804 واحد رسید. ارزش کل معاملات این بازار هم نسبت به روز قبل افزایش داشت و به 100 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات صمپنا با 17.2 میلیارد تومان و نارنج با 13.6 میلیارد و شراز با 10.8 میلیارد اختصاص داشت.
—– 12:59 ب.ظ
مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: با تکمیل دستورالعمل های لازم و تأیید نهایی وزارت نیرو، ۵۰ درصد ظرفیت معاملات برق کشور معادل ۳۵ هزار مگاوات برق به ارزش ۱۵ هزار میلیارد تومان در بورس انرژی انجام می گیرد.
—– 11:47 ق.ظ
ما ۲۰ میلیارد دلار به خاطر مسائل تحریم‌ها فقط بابت نفت فروخته شده طلبکار هستیم که گزارش‌های رسمی آن را نیز در اختیار داریم، تنها بیش از ۱۰ میلیارد دلار آن در مقطع زمانی که ما بودیم سررسید شده بود که این رقم جزو آن یکصد میلیارد دلار نیست و باید به آن اضافه شود.
—– 11:47 ق.ظ
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار طی روز گذشته در حالی خبر از حذف معاملات “ددد” داد که به نظر می رسد با ورود سامانه جدید معاملات موسوم به EBS و جایگزین شدن آن به جای سامانه PAM، اهالی تالار می بایست چشم انتظار تغییر و تحولات قابل توجهی در روند معاملات خود باشند.
—– 11:41 ق.ظ
بانک مرکزی امروز دلار قیمت دلار را با 29 ریال کاهش 2493.3 تومان و یورو را با 177 ریال افزایش 3367.1 تومان تعیین کرد. بر این اساس دلار با 2.9 تومان کاهش 2493.3 تومان، پوند 8.5 تومان افزایش 3982.8 تومان، یورو با 17.7 تومان افزایش 3367.1 تومان، روپیه هند 40.4 تومان، درهم 678.9 تومان، روپیه پاکستان 2329.9 تومان و صد ین ژاپن 2533 تومان قیمت‌گذاری شد.
—– 11:37 ق.ظ
معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید مصمم است با استعانت از خداوند متعال و کمک صاحبنظران اقتصادی و بویژه بخش خصوصی برای برون رفت از شرایط فعلی چاره‌اندیشی کند، تصریح کرد: یکی از اولویت‌های اصلی دولت که در دوران تبلیغات ریاست جمهوری به طور خاص مورد تاکید آقای روحانی بود بحث فضای کسب و کار بود؛ چرا که اقتصاد کشور باید به گونه‌ای باشد که بتواند نیازهای جمعیت ۷۵ میلیونی را پاسخ دهد.
—– 11:31 ق.ظ
با توافق شرکت‌های ملی نفت و گاز ایران، انحلال شرکت ملی صادرات گاز ایران منتفی شد و مدیرعامل شرکت ملی نفت با صدور حکمی، یک مدیر نفتی را به عنوان مدیرعامل جدید شرکت ملی صادرات گاز منصوب کرد.
—– 11:31 ق.ظ
گروه سیمانی اکثرا دارای صف خرید و مثبت هستند
—– 11:30 ق.ظ
اکثر نمادهای خودرویی امروز مثبت هستند.
—– 11:28 ق.ظ
در “وپست” با توجه به خبر افزایش سرمایه و رسیدن به کف حمایتی، صف خرید تشکیل شده است.
—– 11:27 ق.ظ
عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: در جلسه روز گذشته این ستاد مقرر شد تا چگونگی رسیدگی به معوقات بانکی یکی از شروط ماندن و یا برکناری رؤسا و مدیران عامل بانک‌‌ها باشد
—– 11:25 ق.ظ
گروه پتروشیمی: مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: افزون بر پتروشیمی ایلام که آماده راه اندازی است عملیات ساخت 3 مجتمع پتروشیمی دیگرغرب کشور با شتاب ادامه دارد. مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار کرد: پتروشیمی ایلام در آستانه بهره برداری قراردارد و بهره برداری از چند مجتمع پتروشیمی در غرب کشور از جمله 3 طرح پتروشیمی لرستان ،مهاباد و کردستان، سبب محرومیت زدایی و ایجاد زیرساخت های توسعه در نقاط کمتر توسعه یافته کشور خواهد شد.
—– 11:19 ق.ظ
رئیس کمیسیون انرژی مجلس و وزیر سابق بازرگانی گفت: آمریکا بعد از سفر نیویورک کاهش صادرات ایران را جدی تر پیگیری می کند که اگر این کاهش ادامه پیدا کند شش ماه بعد دولت غافلگیر می شود. به گزارش افکارنیوز، مسعود میرکاظمی رئیس کمیسیون انرژی مجلس در مورد گزارش صد روزه دولت به مردم که پیش از این وعده حل چالش های عمده اقتصادی مردم در آن داده شده بود، گفت: این که در دوران انتخابات گفته شد صد روزه به اوضاع اقتصادی سر و سامان می دهیم فقط یک شعار بود ولی وقتی وارد کار اجرایی شده و با واقعیت ها رو به رو شدند موضعشان تغییر کرد و این اقدام برای سر و سامان دادن صد روزه به اوضاع اقتصادی تبدیل به تهیه یک گزارش شد در صورتی که اصل مطلب چیز دیگری بود.
—– 11:19 ق.ظ
نمایندگان مجلس شورای اسلامی تقاضای تحقیق و تفحص از صنعت فولاد کشور را به تصویب رساندند. به گزارش مهر در ادامه جلسه روز سه شنبه بررسی تقاضای جمعی از نمایندگان در خصوص تحقیق و تفحص از صنعت فولاد کشور در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت. این تقاضای تحقیق و تفحص در کمسیون صنایع و معادن مجلس با حضور وزیر صنعت و معدن بررسی شده و به تصویب رسیده است.
—– 11:17 ق.ظ
وزیر امور اقتصادی و دارایی دبرباره اظهارت منسوب به وی دباره تعیین کف قیمت دلار اظهار کرد:‌ در صورتی که تغییرات قیمتی به صورت حساب شده صورت گیرد، دولت در نرخ ارز مداخله‌ای نمی‌کند.
—– 11:16 ق.ظ
شرانل با افزایش قیمت 5 درصدی بازگشایی شد
—– 11:13 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت صنعتی دریایی ایران (خصدرا1)، جهت برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده صاحبان سهام در روز پنجشنبه مورخ 16/08/1392، در پایان معاملات امروز سه شنبه مورخ 14/08/1392 متوقف می گردد.
—– 11:07 ق.ظ
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلام اینکه نرخ سود بانکی ۳۱درصد کذب است، گفت: شورای پول و اعتبار امروز ( سه شنبه ) جلسه دارد اما موضوع آن نرخ سود بانکی نیست .
—– 11:06 ق.ظ
شپنا به صف خرید نزدیک می شود. شبریز صف خرید دارد.
—– 11:03 ق.ظ
با تدابیر و تمهیدات ویژه دولت و بالاخص وزیر نفت، درهای بازارهای جهانی به سوی ایران در شرایط تحریم گشوده شده است.یک منبع مطلع در وزارت نفت در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی «انتخاب»، ضمن بیان مطلب فوق، از افزایش فروش روزانه نفت ایران خبر داد.
—– 10:49 ق.ظ
تعیین نرخ سود بانکی یکی از موضوعات مهم دولت یازدهم به منظور کنترل شرایط تورمی اقتصاد کشور است که امروز برای تعیین تکلیف در شورای پول و اعتبار نهایی می شود.
—– 10:48 ق.ظ
مدیرعامل بورس انرژی از برگزاری جلسه هماهنگی خریداران میعانات گازی و نفت خام با مسئولان بورس انرژی و شرکت ملی نفت خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سنا) ، سیدعلی حسینی گفت: طبق دستور وزیر نفت قرار است، روزانه 10 هزار بشکه میعانات گازی و 5000 بشکه نفت خام در رینگ داخلی بورس انرژی عرضه شود که درصورت وجود تقاضا و تمایل مصرف‌کنندگان، عرضه‌های شرکت ملی نفت هم بیشتر خواهد شد.
—– 10:48 ق.ظ
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلام اینکه حداکثر 17 درصد واگذاری‌ها تاکنون در ایران به بخش خصوصی واقعی صورت گرفته است و مابقی به بخش‌هایی که ماهیاتا بخش خصوصی واقعی محسوب می شوند، واگذار شده است، گفت: تجربه نشان داده است که بدون رویکرد بهبود کسب و کار از رویکرد واگذاری‌ها نتیجه چندانی به دست نمی آید.
—– 10:47 ق.ظ
با وجود حاکمیت روندی مثبت در بازار سهام، صعود با اهمیت شاخص کل و نیز قیمت سهام دور از انتظار باشد. هرچند عواملی همچون جهت گیری های سیاسی، تعیین نرخ بهره بانکی و مشخص شدن قیمت خوراک مصرفی شرکت های پتروشیمی در تغییر این روند اثرگذار خواهد بود.
—– 10:46 ق.ظ
اکثر نمادهای گروه سرمایه گذاری مثبت هستند. در “وملت” ، وخارزم ، وبیمه ، وتوسم صف خرید وجود دارد.
—– 10:41 ق.ظ
در “فارس” با حجم معامله 7 میلیونی صف خرید 4 میلیونی تشکیل شده ، تاپیکو مثبت 1 است و پارسان متعادل معامله می‌شود.
—– 10:38 ق.ظ
اکثر نمادهای گروه شیمیایی و پتروشیمی مثبت و سبز هستند.
—– 10:37 ق.ظ
در گروه انکی اکثرا نمادها منفی هستند، ودی ، وپست ، سمایه و ونوین از مثبت‌های گروه هستند.
—– 10:35 ق.ظ
در معدنی ها معاملات متعادل رو به مثبت مشاهده می شود.
—– 10:34 ق.ظ
در ساختمانی‌ها ، ثامان ، ثشرق ، آس‌پ ، ثغرب و ثمسکن منفی هستند.
—– 10:33 ق.ظ
اخابر منفی شده و نماد “همراه” در قیمتهای متعادل معامله می شود
—– 10:31 ق.ظ
رمپنا متعادل است و حفاری در مثبت 2 معامله می شود.
—– 10:31 ق.ظ
شرانل ، قشیر و حفارس بازگشایی می شوند
—– 10:30 ق.ظ
در شبندر و شتران صف خرید تشکیل شده و بقیه پالایشی ها نیز مثبت هستند.
—– 10:29 ق.ظ
با گزارش بازار بورس در سه شنبه 14 آبان در خدمت شما هستیم.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب