آینده و توانایی “شپنا” از دید معاون وزیر نفت

اخبار پتروشیمی و پالایشی
معاون وزیر نفت درباره پالایشگاه اصفهان که طی دو ماه اخیر با رشد ۵۳ درصدی قیمت سهام مواجه شده گفت: این شرکت توانایی تولید روزانه ۷ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ را دارد و پیش‌بینی می‌شود تا بهار به ۱۱ میلیون لیتر برساند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سهام پالایشگاه اصفهان طی دو ماه اخیر با رشد 53 درصدی قیمت هر سهم از 193 به 294 تومان رسیده که عباس کاظمی دیروز در مراسم بهره‌برداری از واحد تولید بنزین یورو 4 این شرکت مشمول اصل 44 گفت: در طول دوران جنگ تحمیلی و با وجود صد حمله، ظرفیت اسمی پالایشگاه اصفهان 80 درصد افزایش یافت و بخش عمده‌ای از تولید انرژی کشور را برعهده گرفت.

وی افزود: این شرکت هم ا کنون توانایی تولید روزانه 7 میلیون لیتر بنزین یورو 4 را دارد و پیش بینی می‌شود تا بهار سال آینده به تولید 11 میلیون لیتر برسد.با راه‌اندازی مجتمع تولید بنزین یورو 4 در اصفهان نیاز سایر کلاشهرها را می‌توان پوشش داد است.

کاظمی گفت: برخی خبرگزاری‌ها غیرمنصفانه به نقد کیفیت بنزین می‌پردازند اما باید دانست که قرار نیست بنزین هوا را تصفیه کند بلکه ما توانسته‌ایم 4 شاخصه مضرِ بنزین را پس از توزیع بنزین یورو 4 در تهران، به مقدار قابل توجهی کاهش دهیم.

به گفته وی دولت طبق قانون مکلف است سالانه 2 درصد از میزان تولید مازوت در کشور را کاهش دهد تا افق 1404 این میزان به کمتر از 10 درصد برسد، بنابراین لازم است حرکت گسترده‌ای برای کاهش تولید مازوت در کشور اتفاق بیفتد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.