رویداد شگفت‌انگیز در “شفارس” / بازدهی 238 درصدی در سه ماه

اخبار بورس و شرکت ها
اخبار بورس و شرکت ها

در معاملات چهارشنبه گذشته هر سهم صنایع‌ شیمیایی‌ فارس‌ در رویدادی شگفت انگیز و بعد از افزایش سرمایه ۵۶۳ درصدی، ۱۰۶ جهش کرد که با توضیح رئیس اداره نظارت بر بازار سازمان بورس همراه شد.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، درحالی بازار سهام بعد از دو سال رکود کم سابقه، رنگ و بوی امید و بهبود را طی هفته های اخیر به خود گرفته و همه متغیرهای اصلی با رشد همراه شده اند که در معاملات چهارشنبه گذشته رویدادی کم سابقه در سال های اخیر بورس ایران رخ داد و یادآور روزهای اوج رونق بازار درسال های 82 -83 شد.

براساس این گزارش، در آخرین روز هفته کاری پیش ، نماد معاملاتی صنایع‌ شیمیایی‌ فارس‌ بعد از برگزاری مجمع فوق العاده 11 بهمن و اعمال افزایش سرمایه 563 درصدی ( از 9.5 به 62.9 میلیارد تومان و از محل تجدید ارزیابی دارایی ها) باز شد.

در این جریان با داد و ستد بیش از 5.4 میلیون سهم “شفارس” ، قیمت پایانی هر سهم این شرکت بورسی با 106 درصد جهش ( با احتساب افزایش سرمایه ) 230 تومان شد تا بازدهی سهام آن در سه ماه اخیر به 238 درصد برسد تا یادآور رشد بیش از 100 درصدی شرکت هایی مانند سیمان سپاهان با رشد بیش از 100 درصدی قیمت بعد از افزایش سرمایه در سال 82 باشد.

در این رابطه مسلم پیمانی رئیس اداره نظارت بر بازار سازمان بورس به بورس پرس گفت: در پی این کشف قیمت ، بررسی های لازم بر فرایند معاملات “شفارس” انجام شد و موردی مبنی بر غیر واقعی بودن معاملات سهام و لزوم ابطال معاملات یافت نشد.

وی ادامه داد: بنابراین با توجه به خرید بیش از 5.4 میلیون سهم این شرکت توسط 254 سهامدار حقیقی و فروش این تعداد از سوی 142 نفر، رشد 106 درصدی سهام با توجه به افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی ها بدون اشکال بود.

افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی یک شرکت وارد مرحله عملیاتی شد

شرکت صنایع شیمیایی سینا برنامه افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی را وارد مرحله عملیاتی کرد.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، مدیرعامل شرکت صنایع شیمیایی سینا 13 دی ماه درباره آخرین وضعیت افزایش سرمایه 100 درصدی و اجرای طرح توسعه توضیحاتی داده و از عدم تغییر پیش بینی سود 527 ریالی هر سهم خبر داده بود. حال بعد از یک ماه موضوع افزایش سرماین این شرکت 3.7 میلیارد تومانی وارد مرحله عملیاتی شد.

براساس این گزارش، هیات مدیره “شسینا” بعد از مصوبه 12 دی ، گزارش توجیهی افزایش سرمایه را به حسابرس ارسال کرده تا در مرحله بعد و در صورت تایید منتظر مجوز سازمان بورس باشد.

در این صورت و با تصمیم مجمع فوق العاده، سرمایه این شرکت که بهای هر سهم آن طی دو ماه اخیر با رشد 29.5 درصدی مواجه شده ، از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی به بیش از 6 میلیارد و 142 میلیون تومان خواهد رسید و تامين وجوه لازم جهت تکميل پروژ ه ها و توسعه و بهسازي خواهد شد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • ارائه خدمات متمایز در قالب باشگاه مشتریان
  • سامانه معاملاتی اختصاصی و کاربرپسند
  • امکان دریافت اعتبار معاملاتی
  • امکان دریافت وام قرض‌الحسنه برای معاملات
  • امکان ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *