رشد قیمت دسته‌جمعی در سهام بانک‌ها / چراغ قرمز بانکی ها سبز شد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار سهام بانک های ایران

حجم های قابل توجه، اقبال پر شور خریداران و افزایش قیمت سهام همراه با آغاز حرکت از روند متعادل به سمت تشکیل صف خرید همگی اتفاقاتی است که در کمتر از یک ساعت معاملاتی کل یک گروه را در بر گرفت تا امروز بانکی ها پیشتاز سایر سهام جهت حرکت بر مدار مثبت و روند صعودی باشند.

به گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، بدین ترتیب معاملات امروز بورس در حالی با چراغ سبز بانکی ها آغاز شد که در ساعت اولیه بازار شاهد داد و ستد پر حجم در نمادهای این گروه بودیم که حاکی از جذب قابل توجه نقدینگی به بورس و نیز گروه مذکور است.

بطوریکه تاکنون در نماد “وبصادر” بیش از 290 میلیون سهم معامله شده و این حجم معاملاتی در حالی رقم خورده که سهم مذکور از روندی متعادل به سمت تشکیل صف خریداران پیش رفته است.

بانک تجارت نیز روندی مشابه را در پیش گرفته تا با حجمی قابل توجه کانون توجه خریداران قرار گیرد.

سایر نمادهای گروه نیز به تبعیت از بزرگان خود در مدار صعودی گام نهاده اند و اکثر قریب به اتفاق آنها تا صف خریداران پیش رفته اند تا شاید در این مقطع زمانی شاهد اوج گیری و استارت روند صعودی جدیدی در این گروه باشیم. گروهی که بر خلاف بروز اتفاقات مثبت از جمله برقراری سوئیفت بانکی و انتشار اخبار خوش جدید پس از اجرای برجام، تاکنون واکنش ملموسی از خود نشان نداده بودند تا بالاخره امروز چراغ قرمز آنها جهت شروع حرکت مثبت سبز شود.

سرمایه گذاران متقاضی سهام بانکی آنچنان پر قدرت ظاهر شده اند که گویا هر عرضه ای را حتی در بالاترین قیمت های مجاز روزانه به خود جذب می کنند که این نشانه مثبتی برای آنها تلقی می شود.

این روند مثبت و افزایش تقاضا برای سهام بانکی ها در حالی قابل مشاهده است که حجم عرضه ها از سوی حقوقی ها در نمادهای مذکور بسیار قابل توجه است؛ اما باز هم خریداران متقاضی عرضه های سنگین سهام بانک ها هستند و گویا با این تقاضای پر حجمشان می خواهند امروز تکلیف خود و گروه بانکی را روشن کنند. حال بایستی دید این سرمایه گذاران تا چه اندازه در این امر موفق خواهند شد؟

با این اوصاف، به مدد رشد قیمت سهام بانکی ها کلیت بورس نیز مثبت بوده و شاخص کل نیز برای هر چه بیشتر نزدیک شدن به مدار 75 هزار واحدی گامی محکم برداشته و تاکنون رشدی حدود 700 واحدی را تجربه کرده است.

سایر اخبار از بانک‌های پذیرفته شده در بورس

صدور انواع ضمانت نامه از سوی بانک سینا

اخبار بانک: بانک سینا با هدف کمک به بنگاه ها و فعالان اقتصادی و تسهیل و تسریع در انجام معاملات و قراردادها، انواع ضمانت نامه های ریالی را در چارچوب ضوابط مربوطه به متقاضیان واجد شرایط ارائه می کند.
به گزارش اخبار بانک به نقل از روابط عمومی بانک سینا، این بانک در راستای توسعه خدمات قابل ارائه به هموطنان و تسهیل در بازار کار و رونق بخش اقتصادی، انواع ضمانت نامه های ریالی را به درخواست مشتریان در اسرع وقت صادر می کند.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر، این بانک انواع ضمانت نامه ها را در قالب شرکت در مناقصه/ مزایده، حسن انجام کار، پیش پرداخت، استرداد کسور وجه الضمان، گمرکی و غیره به متقاضیان ارائه می کند.

این نوع از خدمات در ارتباط با قبول تعهدات مشتریان در قبال اشخاص ثالث صورت می گیرد و با صدور انواع ضمانت نامه، بانک متعهد می گردد اگر مشتری/ ضمانتخواه (مضمون عنه) به تعهد خود عمل ننماید، بانک به عنوان ضامن به میزان حداکثر تعهد پذیرفته شده از عهده خسارت ذینفع (مضمون له) برآید.

اعطای خط اعتباری 5 میلیون یورویی به بانک ملت ارمنستان

اخبار بانک: براساس قرارداد منعقده بین مدیران عامل دو بانک توسعه صادرات ایران و ملت ارمنستان یک خط اعتباری پنج میلیون یورویی به صورت گردان به بانک ملت این کشور باهدف تامین مالی صادرکنندگان ایرانی کالا اعطا می شود.
به گزارش اخبار بانک، سيدغلامرضا موسوي و علي صالح آبادي به نمايندگي از دو بانك ملت ارمنستان و توسعه صادرات قرارداد ياد شده را به امضا رساندند.

صالح آبادي با اشاره به رسالت بانک توسعه صادرات ایران در افزايش حجم صادرات تولیدکنندگان ایرانی به کشورهای مختلف به ویژه همسایگان تصريح كرد: اعطای خطوط اعتباری به بانک های خارجی در قالب فاینانس و ريفاينانس ضامن توسعه صادرات كشور است.

وی با اشاره به صادرات ۱۲۰ ميليون دلاري ايران به ارمنستان گفت: با اين خط اعتباري مشكلات صادركنندگان ايراني مرتفع شده و خريداران ارمني نيز مي توانند با مراجعه به بانك ملت ارمنستان از ساز و كار اجرايي اين قرارداد باخبر شده و از منافع آن بهره مند شوند.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات با اشاره به چرخشي بودن خط اعتباري ياد شده تصريح كرد: خط اعتباري پنج ميليون يورويي اختصاص يافته به بانك ملت ارمنستان دوساله خواهد بود.

وي يادآور شد: اخيرا نيز قرارداد خط انتقال برق بين ایران و ارمنستان بين دوكشور منعقد شد كه براساس آن بانک توسعه صادرات ۸۳ میلیون یورو معادل ۸۰ درصد از کل مبلغ را تامین مالی خواهد كرد.

مديرعامل بانك توسعه صادرات ضمن ابراز علاقمندي براي برقراري روابط بين دو بانك بر لزوم گشايش اعتبار اسنادي و حواله هاي ارزي به طور متقابل تاكيد كرد.

در اين نشست موسوي مديرعامل بانك ملت ارمنستان با اشاره به سرمايه ۶۲ ميليون دلاري اين بانك گفت: تا پايان سال ۲۰۱۶ اين سرمايه به ۶۲ ميليون دلار خواهد رسيد.

وي ظرفيت كشورهاي اوراسيا شامل روسيه، ارمنستان، بلاروس ، قزاقستان و قرقيزستان را براي تجارت مطلوب توصيف كرد و گفت : با توجه به قرارداد مابين اين كشورها براي عدم پرداخت گمرك مجدد در مرز هر كدام از كشورهاي ياد شده مي توان از ظرفيت جمعيت ۲۰۰ ميليوني اين كشورها براي داد و ستد بهره جست.

در پايان اين نشست قرارداد همكاري براي بهره مندي صادركنندگان ايراني از خط اعتباري پنج ميليون يورويي بانك ملت ارمنستان بين مديران عامل دو بانك امضا شد

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: آخرین اخبار از سهام بانک ها, وبصادر, وبملت, وتجارت

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب