هدف‌گذاری هیوندای و کیا کره جنوبی برای صادرات 60 هزار خودرو به ایران

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
صادرات هیوندای به ایران

مدیرعامل هیوندای:

هیوندای و کیا 60 هزار خودرو به ایران صادر می‌کنند

یک مدیر گروه هیوندای موتور کره جنوبی اظهار کرد هیوندای موتور و کیا موتورز در سال 2016 صادرات 60 هزار خودرو به ایران را هدف گذاری کرده اند.

به گزارش بورسینس به نقل از ایسنا، پایگاه خبری “کوریا هرالد” به نقل از جئونگ جین هانگ، مدیرعامل هیوندای موتور نوشت: ‌این گروه فروش هدف گذاری شده در ایران را از 25 هزار دستگاه در سال گذشته 240 درصد افزایش داده است.

وی در نشستی با وزیر بازرگانی، صنعت و انرژی کره جنوبی که به گشایش مجدد بازار ایران اختصاص داشت، پیش بینی مذکور را مطرح کرد.
صادرات این شرکت به ایران در سال 2012 در پی تشدید تحریمهای هسته ای علیه تهران متوقف شد.

این گروه خودروسازی کره ای همچنان فروش محصولات مونتاژ بازارهای داخلی را در ایران گسترش خواهد داد.

وزارت بازرگانی، صنعت و انرژی کره جنوبی به منظور حمایت از شرکتهای کره ای که درصدد حضور در بازار ایران هستند، برای تسهیل مشکلات مالی که شرکتها ممکن است پیش از ورود به یک بازار جدید روبرو شوند، کمک خواهد کرد.

خبری دیگر از بازار خودرو؛

بهروز نعمتی بیان کرد

قرارداد پژو کیفیت و ایمنی خودروهای ایرانی را افزایش می‌ده

 یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اثر مثبت قرارداد پژو موجب خروج بخش تحقیق و توسعه خودروسازان از سکون می‌شود.

بهروز نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: قرارداد جدید ایران‌خودرو و پژو موجب وارد شدن پلتفرم‌های جدید به صنعت خودروسازی کشور می‌شود.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس نهم افزود: این اتفاق اثر خود را بر بخش‌های تحقیق و توسعه و کارشناسان خودرویی کشور می‌گذارد. این مسئله به صنعت خودرویی کشور کمک می‌کند تا با اتکاء به تجربیات گذشته و فناوری‌های مدرن روز در ساختار تولید خودروی کشور تجدید نظر کنند. ورود کارشناسان و خودروسازان کشور به این عرصه قطعا تاثیر خود را بر افزایش کیفیت و ایمنی خودروهای ایرانی می‌گذارد.

وی افزایش ایمنی و ارتقاء کیفیت خودروهای ایرانی را از اصول اولیه مشتری‌مداری دانست و اظهار کرد: فرض بر این است که خودروسازان داخلی خواسته‌های مشتریانشان را برآورده می‌کنند هر چند که شکل‌گیری کمپین نخریدن خودرو نشان داد که خودروسازان به هر دلیل این خواسته مردم را مورد توجه قرار ندادند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: یکی دیگر از تاثیرات مثبت قرارداد پژو این است که موجب خروج بخش‌های تحقیق و توسعه خودروسازان از سکون می‌شود. با خروج این بخش از سکون، رضایت مشتریان نیز قابل تامین است.

تعرفه واردات خودرو

یک کارشناس خواستار شد

کاهش تعرفه واردات خودروهای ارزان قیمت

 عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: تعرفه واردات خودرو به ویژه در حوزه خودروهای ارزان قیمت خارجی باید کاهش یابد.

امرالله امینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: اگر برنامه منسجمی برای ارتقای صنعت خودرو وجود داشت، بالا نگاه داشتن تعرفه واردات خودرو منطقی بود اما متاسفانه چنین برنامه‌ای وجود ندارد.

وی با بیان اینکه باید شرایط برای رقابتی شدن بازار خودرو به ویژه در حوزه خودروهای ارزان قیمت فراهم شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر اکثریت مصرف‌کنندگان انتخابی جز خرید خودروهای داخلی ندارند.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: این در حالی است که با کاهش تعرفه واردات خودروهای ارزان قیمت خارجی، می‌توان قدرت انتخاب مصرف‌کنندگان ایرانی را افزایش داد.

وی افزود: از آن سو نیز باید انحصار موجود در واردات خودرو از بین برود زیرا واردکنندگان به دلیل انحصاری بودن بازار، تنها خودروهای مدنظر خود را وارد کرده و با قیمت دلخواه عرضه می‌کنند.

امینی با بیان اینکه هم خودروسازان و هم واردکنندگان خودرو انحصارگر هستند، تصریح کرد: کاهش تعرفه واردات خودرو در کنار رفع انحصار از واردات، دو راه تامین حقوق مصرف‌گنندگان است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: ارتباط ایران خودرو با خودروسازهای خارجی, هیوندای کره جنوبی, واردات خودرو

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب