افزایش سرمایه 100 درصدی “شبریز”

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

افزایش سرمایه مذکور جهت اجرای طرح های توسعه ای “شبریز مورد استفاده قرار می گیرد. به گونه ای که در حال حاضر طرح بنزین سازی این شرکت که در شهریور ماه سال جاری به تولید آزمایشی دست یافته، به عنوان نزدیک ترین پروژه اجرایی این مجتمع است که ظرفیت تولید بنزین در شرکت را به دو میلیون تن افزایش می دهد.
مطرح شدن سهام شرکت های پالایشی و اقبال دوباره فعالان بازار سرمایه به آنها از جمله مواردی است که بررسی وضعیت شرکت های این گروه را حائز اهمیت می کند.

براساس گزارش بورس نیوز، شرکت پالایش نفت تبریز با انتشار اخبار پیرامون بهره برداری از طرح بنزین سازی و همچنین موضوع افزایش سرمایه آن در زمره شرکت های مورد توجه در این گروه می باشد.

در همین ارتباط مدیر عامل شرکت پالایش نفت تبریز در گفتگو با خبرنگار ما عنوان کرد: برنامه افزایش سرمایه 100 درصدی “شبریز” از جمله طرح هایی است که با توجه به پیگیری های صورت گرفته اکنون در مرحله تأیید حسابرسان قرار دارد و تا چند ماه آینده اجرایی می گردد.

عادل نژادسلیم پیرامون طرح های توسعه ای شرکت نیز گفت: افزایش سرمایه مذکور جهت اجرای طرح های توسعه ای “شبریز مورد استفاده قرار می گیرد. به گونه ای که در حال حاضر طرح بنزین سازی این شرکت که در شهریور ماه سال جاری به تولید آزمایشی دست یافته، به عنوان نزدیک ترین پروژه اجرایی این مجتمع است که ظرفیت تولید بنزین در شرکت را به دو میلیون تن افزایش می دهد.

وی ادامه داد: طرح بعدی پالایش نفت تبریز، تولید محصول قیر بوده که با اجرای آن تولید حدود 3000 تن قیر به محصولات شرکت افزوده خواهد شد.

این مقام مسئول در خصوص زمان اجرای طرح مذکور اظهار داشت: به نظر می رسد طرح تولید قیر در شرکت تا پایان سال جاری به بهره برداری رسیده و اثرات سودآوری آن از محل اجرای این طرح در گزارش های آینده “شبریز نمایان شود.

نژادسلیم با اشاره به دو پروژه دیگر در دست اجرای پالایش نفت تبریز گفت: تولید گرانول و همچنین طرح روغن سازی شرکت از دیگر پروژه های در دست اجرای “شبریز” می باشد که هر دوی آنها در سال آینده به بهره برداری رسیده و اثرات سودآوریشان در صورت های مالی سال 93 مورد محاسبه قرار می گیرد.

وی در تشریح جزییات دو طرح مذکور بیان کرد: طرح تولید گرانول از یک سو با افزایش میزان صادرات شرکت موجب رشد سودآوری شده و از سوی دیگر به دلیل تبدیل پودر پوکه به محصول دانه بندی پوکه اثرات مثبت زیست محیطی به همراه دارد. همچنین اجرای طرح روغن سازی “شبریز با افزایش تولید و همچنین میزان صادرات شرکت آثار مثبت سودآوری را برای آن به همراه خواهد داشت.

مدیر عامل شرکت پالایش نفت تبریز در خاتمه عنوان کرد: به نظر می رسد با توجه به روند کنونی تولید و فروش شرکت، پوشش سود برآوری “شبریز” تا پایان سال مالی امری طبیعی و قابل دسترس باشد.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: افزایش سرمایه پالایشگاه تبریز, شبریز, طرح بنزین سازی پالایشگاه تبریز

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب