پیش‌بینی روند بورس در ماه‌های آینده

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
آموزش مهم بورس

مدیرعامل سابق فرابورس گفت: در حال حاضر دوران رکودی بورس به آخر رسیده با توجه به اتفاقات رخ داده در زمینه سیاسی و اقتصادی روند بورس در ماه‌های آینده به سمت بهبود و رونق سرمایه‌گذاری خواهد رفت.

مصطفی امید قائمی – مدیرعامل شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان – در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا به ارزیابی وضعیت بورس پرداخت و گفت: بعد از اجرای برجام مشکلات مربوط به نقل و انتقال پول و جذب سرمایه‌گذار خارجی برطرف شد و قیمت سهام شرکت‌ها رشد کرد، زیرا این موارد می‌تواند زمینه رشد اقتصادی و بهبود وضعیت بازار را فراهم کند، ولی این بدان معنی نیست که در کوتاه مدت بتوانیم شاهد بهبود عملکرد شرکتها باشیم زیرا این امر زمان بر بوده و مدتی طول می کشد که اتفاق بیافتد.

مدیرعامل سابق فرابورس اظهار کرد: بنابراین تا بهبود وضعیت شرکتها در صورتهای مالی آنها نمایان شود به چندین ماه زمان نیاز است، اما با توجه به اتفاقات رخ داده می توان گفت که روند بازار سرمایه روند مثبت به سمت بهبود خواهد بود البته این مسیر بی افت و خیز هم نبوده و حتما در دوران رکود و رونق بورس افت و خیز خواهیم داشت ولی روند کلی بازار با توجه به بهبود شرایط اقتصادی مثبت خواهد بود.

امیدقائمی با بیان اینکه در برخی سهم ها سرعت افزایش قیمت بیشتر از بهبود عملکرد سودآوری آنها بوده و برخی شرکتها افزایش قیمت سهم را پیش خور کردند ، گفت: در حال حاضر روند رکودی بورس به آخر رسیده و بورس در یک پروسه بلند مدت به سمت بهبود و رونق سرمایه گذاری خواهد رفت، بنابراین می توان گفت که از حالا روند بورس صعودی است و بازار دیگر به دوران نزول خود در دو سال گذشته باز نمی‌گردد.

وی اظهار کرد: این در حالی است که قیمت مواد پایه به کمترین قیمت ممکن رسیده است و این پتانسیل وجود دارد که حرکت آن آغاز شود علاوه بر اینکه نرخ سود سپرده بانکی کاهش پیدا کرده است که این موضوع می‌تواند باعث افزایش P/E بازار شده و زمینه سرمایه‌گذاری برای سهامداران و رشد بازار سرمایه را فراهم کند، لذا با کاهش نرخ سود بانکی می‌توانیم شاهد افزایش قیمت ها در بازار بوده و بهبود وضعیت بازار را شاهد باشیم.

اخبار بروز و لحظه ای اقتصاد و بازار بورس را اینجا بخوانید

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب