بررسی “شبندر” از دید تکنیکال

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
تحلیل شبندر تکنیکال
بورس تهران در معاملات چهارمین روز کاری از اولین هفته آخرین ماه سال 94، پس از مدت ها باری دیگر در غیبت نمادهای خودرویی، فرصت را غنیمت شمرد و گروه پالایشی را سوار بر اسب سبز رنگ صعود کرد.
 
خبرهایی در خصوص تغییر رویکرد مجموعه پالایش و پخش و افزایش میزان قیمت فرآورده‌های پالایشی و گمانه زنی ها در خصوص تک نرخی شدن ارز در سال آینده و شایعاتی در خصوص تعدیل مثبت و افزایش سرمایه در برخی نمادهای این گروه، به دنبال برنامه ریزی برای کاهش تولید نفت کوره که به لحاظ ارزشی و خروج از سبد تولید براساس قانون اصلاح الگوی مصرف باید به زودی در شرکت های این مجموعه صورت پذیرد، به همراه چشم انداز مثبت از رشد قیمت جهانی نفت، بهانه ای بود تا پس از مدت ها عروسی را به کوچه‌ این گروه بازگرداند و بیش از پیش ما را ترغیب به بررسی وضعیت تکنیکی نمودارهای قیمت سهام این گروه نماید.

در همین راستا برای این تحلیل به سراغ یکی از برترین نماد‌های این گروه، شرکت پالایشگاه نفت بندر عباس با نماد معاملاتی “شبندر رفته ایم!

در نمودار پالایشگاه نفت بندر عباس با نماد “شبندر” شاهد شکاف (گپ) قیمتی از 800 تا 400 تومان هستیم که در یک گام صعودی260 تومان از آن را پر کرد، اما مجدد آهنگ نزولی به خود گرفت و یک کانال نزولی شکل داد (تصویر اول) همانطور که مشاهده می کنید قیمت اکنون در نبرد با سقف این کانال قرار گرفته است چنانچه قیمت موفق شود با حجم بالا و با قدرت بر این محدوده غلبه کند انتظار می رود در میان مدت شکاف باقی مانده را نیز پر کند و خود را به محدوده 800 تومان برساند.

تحلیل شبندر

اما ایچیموکو آرایش بسیار زیبایی به خود گرفته است قیمت بعد از حمایت کی جن سن بار دیگر به بالای تن کن سن رفته و اکنون از حمایت کلیه اجزای ایچیموکو برخوردار است. دقت کنید در محدوده 450 تومان کومو چگونه مسطح گردیده و صاف شده است که نشان می دهد این محدوده یک محدوده مقاومتی بسیار قوی برای قیمت است.

شکست این محدوده تایید دیگری برای پایدار بودن موج صعودی شکل گرفته است.

تحلیل شبندر تکنیکال

در نمودار PnF نیز مقاومت نزولی سهم در محدوده 450 تا 500 تومان قرارداد شکست این محدوده مقاومتی سیگنال خرید در این نمودار صادر خواهد نمود.

تحلیل شبندر تکنیکال

شایان ذکر است مادامیکه قیمت زیر سطح 350 تومان بسته نشود تحلیل فوق معتبر خواهد بود.

جمع بندی نوشتار فوق اینکه از این نماد با توجه به اخبار پیرامون سهم و وضعیت تکنیکی مناسب، انتظار داریم در میان مدت شاهد رشد تا سطح 8000 ریال باشیم و تا زمانی که قیمت در زیر حمایت 3500 ریال تثبیت نشود، این انتظار معتبر خواهد بود. از سوی دیگر، مهمترین سطح مقاومتی در این حرکت 4500 ریال می باشد که شکسته شدن آن، اهمیت بالایی در جهت تأیید ادامه روند صعودی دارد.

این تحلیل توسط کارگزاری نهایت نگر تهیه شده است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: تحلیل تکنیکال, تحلیل تکنیکال رایگان سهام, شبندر

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
1 نظر
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب