خانه - تحلیل و رصد سهام - همپوشانی چندین الگو قیمتی در نمودار “شخارک”

همپوشانی چندین الگو قیمتی در نمودار “شخارک”

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
تحلیل تکنیکال شخارک

از جمله شرکت هایی که در سال های گذشته و در بلند مدت همواره روند رو به رشدی را در فعالیت های خود داشته و به تبع آن به سهامداران خود نیز زیانی نرسانده است، پتروشیمی خارک است. شرکتی که به نظر میرسد رفته رفته به واچ لیست بازار باز گشته و جای خود را بار دیگر در نمادهای محبوب و مورد توجه بازار باز نماید.

علت تحلیل: همپوشانی چندین الگو قیمتی در یک محدوده

نتیجه‌گیری: جمع بندی تحلیل فوق اینکه با شکست سطح 1300 تومان سیگنال رشد این نماد صادر خواهد شد و تا زمانی که تراز 1100 تومان رو به پایین شکسته نشود، انتظارمان مبنی بر رشد قیمت معتبر خواهد بود.

در سبزپوشی های بازار سرمایه، این روزها برخی نمادهای پر پتانسیل وجود دارند که به دلیل شرایط نا مساعد بازارهای جهانی، بعضاً مقهور مانده و از رشد بازار جا مانده اند و حتی علیرغم بسیاری از پتانسیل های مثبت در جهت افزایش توان عملیاتی و رشد سود، کماکان مورد بی مهری بازار هستند. یکی از این شرکت ها که در سال های گذشته و در بلند مدت همواره روند رو به رشدی را در فعالیت های خود داشته و به تبع آن به سهامداران خود نیز زیانی نرسانده است، پتروشیمی خارک است.

شرکتی که به نظر میرسد رفته رفته به واچ لیست بازار باز گشته و جای خود را بار دیگر در نمادهای محبوب و مورد توجه بازار باز نماید و همین موضوع، تلنگری بود تا پس از مدت ها باری دیگر به سراغ نمودار قیمت سهام این شرکت رفته و پتانسیل ها و سناریوهای تکنیکی سهم را مورد بررسی قرار دهیم.

در نمودار قیمت سهام شرکت پتروشیمی خارک با نماد معاملاتی شخارک در تایم فریم روزانه شاهد رسیدن قیمت به کف کانال نزولی همزمان با تکمیل دو الگوی هارمونیک AB=CD و Shark Attack هستیم که در این سطح حمایت محکمی را پیش روی افت قیمت ایجاد نموده است.

تحلیل تکنیکال شخارک

علاوه بر این در این تراز شاهد شکل گیری واگرایی مثبت بین قیمت و اندیکاتور MACD نیز هستیم که می تواند محرکی در جهت رشد قیمت باشد. از مهم ترین مقاومت های مینور در مقابل رشد قیمت باید از سطح ۱۳۰۰ تومان یاد کرد که چنانچه قیمت در روزهای آتی موفق به شکست این سطح شود، کف دو قلویی که در کف کانال نزولی شکل گرفته است، تأیید شده و می تواند به عنوان یک الگوی برگشتی منجر به رشد قیمت تا هدف ۱۵۰۰ تومان که منطبق بر سقف کانال است شود.

تحلیل تکنیکال شخارک

در ایچیموکو نیز قیمت، میانگین ها و کمو روی هم قرار گرفته اند که نشان از سکون قیمت دارد. چنانچه قیمت بتواند خود را از کمند این محدوده تراکمی برهاند و میانگنهای ایچیموکو را با خود همراه سازد انتظار می رود یک رالی صعودی پایدار در نماد شکل بگیرد.

در نمودار PnF نیز سطوح حمایت و مقاومت اشاره شده به زیبایی مشخص است. در این نمودار هم با شکست مقاومت ۱۳۰۰ تومان الگوی کف دوقلو شکل خواهد گرفت و سیگنال خرید صادر خواهد شد. جمع بندی تحلیل فوق اینکه با شکست سطح ۱۳۰۰ تومان سیگنال رشد این نماد صادر خواهد شد و تا زمانی که تراز ۱۱۰۰ تومان رو به پایین شکسته نشود، انتظارمان مبنی بر رشد قیمت معتبر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال شخارک

تحلیل تکنیکال شخارک

این تحلیل توسط کارگزاری نهایت نگر تهیه شده است.

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: تحلیل تکنیکال, شخارک

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب