همپوشانی چندین الگو قیمتی در نمودار “شخارک”

تحلیل تکنیکال شخارک

از جمله شرکت هایی که در سال های گذشته و در بلند مدت همواره روند رو به رشدی را در فعالیت های خود داشته و به تبع آن به سهامداران خود نیز زیانی نرسانده است، پتروشیمی خارک است. شرکتی که به نظر میرسد رفته رفته به واچ لیست بازار باز گشته و جای خود را بار دیگر در نمادهای محبوب و مورد توجه بازار باز نماید.

علت تحلیل: همپوشانی چندین الگو قیمتی در یک محدوده

نتیجه‌گیری: جمع بندی تحلیل فوق اینکه با شکست سطح 1300 تومان سیگنال رشد این نماد صادر خواهد شد و تا زمانی که تراز 1100 تومان رو به پایین شکسته نشود، انتظارمان مبنی بر رشد قیمت معتبر خواهد بود.

در سبزپوشی های بازار سرمایه، این روزها برخی نمادهای پر پتانسیل وجود دارند که به دلیل شرایط نا مساعد بازارهای جهانی، بعضاً مقهور مانده و از رشد بازار جا مانده اند و حتی علیرغم بسیاری از پتانسیل های مثبت در جهت افزایش توان عملیاتی و رشد سود، کماکان مورد بی مهری بازار هستند. یکی از این شرکت ها که در سال های گذشته و در بلند مدت همواره روند رو به رشدی را در فعالیت های خود داشته و به تبع آن به سهامداران خود نیز زیانی نرسانده است، پتروشیمی خارک است.

شرکتی که به نظر میرسد رفته رفته به واچ لیست بازار باز گشته و جای خود را بار دیگر در نمادهای محبوب و مورد توجه بازار باز نماید و همین موضوع، تلنگری بود تا پس از مدت ها باری دیگر به سراغ نمودار قیمت سهام این شرکت رفته و پتانسیل ها و سناریوهای تکنیکی سهم را مورد بررسی قرار دهیم.

در نمودار قیمت سهام شرکت پتروشیمی خارک با نماد معاملاتی شخارک در تایم فریم روزانه شاهد رسیدن قیمت به کف کانال نزولی همزمان با تکمیل دو الگوی هارمونیک AB=CD و Shark Attack هستیم که در این سطح حمایت محکمی را پیش روی افت قیمت ایجاد نموده است.

تحلیل تکنیکال شخارک

علاوه بر این در این تراز شاهد شکل گیری واگرایی مثبت بین قیمت و اندیکاتور MACD نیز هستیم که می تواند محرکی در جهت رشد قیمت باشد. از مهم ترین مقاومت های مینور در مقابل رشد قیمت باید از سطح ۱۳۰۰ تومان یاد کرد که چنانچه قیمت در روزهای آتی موفق به شکست این سطح شود، کف دو قلویی که در کف کانال نزولی شکل گرفته است، تأیید شده و می تواند به عنوان یک الگوی برگشتی منجر به رشد قیمت تا هدف ۱۵۰۰ تومان که منطبق بر سقف کانال است شود.

تحلیل تکنیکال شخارک

در ایچیموکو نیز قیمت، میانگین ها و کمو روی هم قرار گرفته اند که نشان از سکون قیمت دارد. چنانچه قیمت بتواند خود را از کمند این محدوده تراکمی برهاند و میانگنهای ایچیموکو را با خود همراه سازد انتظار می رود یک رالی صعودی پایدار در نماد شکل بگیرد.

در نمودار PnF نیز سطوح حمایت و مقاومت اشاره شده به زیبایی مشخص است. در این نمودار هم با شکست مقاومت ۱۳۰۰ تومان الگوی کف دوقلو شکل خواهد گرفت و سیگنال خرید صادر خواهد شد. جمع بندی تحلیل فوق اینکه با شکست سطح ۱۳۰۰ تومان سیگنال رشد این نماد صادر خواهد شد و تا زمانی که تراز ۱۱۰۰ تومان رو به پایین شکسته نشود، انتظارمان مبنی بر رشد قیمت معتبر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال شخارک

تحلیل تکنیکال شخارک

این تحلیل توسط کارگزاری نهایت نگر تهیه شده است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • ارائه خدمات متمایز در قالب باشگاه مشتریان
  • سامانه معاملاتی اختصاصی و کاربرپسند
  • امکان دریافت اعتبار معاملاتی
  • امکان دریافت وام قرض‌الحسنه برای معاملات
  • امکان ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *