تحلیل نمودار “ولصنم” و نقطه ورود مناسب

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
تحلیل سهام ولصنم

در روزهای جاری پس از صعودی پایدار و دو ماهه در بسیاری از نمادهای بازار، شاهد فضایی ملتهبی در میان سرمایه گذارانی که سود خوبی را نصیب خود نموده اند هستیم که بعضاً ایشان را مجاب به فروش در قیمت های مثبت می نماید و لذا کمتر نمادی را می توان یافت که در شرایط فعلی،‌ با نسبت سود به زیان منطقی، فرصت جدیدی برای سرمایه گذاران ریسک گریز مهیا نموده باشد. اما از زاویه ای دیگر، چنین فروش هایی می تواند منجر به دست به دست شدن سهم ها و فراهم سازی فرصت های ورود جدید شود.

لذا در چنین شرایطی آنچه می تواند بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، بررسی نمادهایی است که پتانسیل رشد ایشان هنوز آزاد نشده و نشانه هایی از رشد در آینده در آنها دیده می شود. به همین منظور، در این تحلیل از سایت بورسینس، با بررسی نمودار قیمت سهام شرکت لیزینگ صنعت و معدن با نماد معاملاتی “ولصنم” همراه شما خواهیم بود.

در نمودار زیر، به سراغ بررسی روند حرکت در تایم فریم هفتگی رفته ایم. در نمودار تعدیل شده “ولصنم”، همان طور که مشهود است، در سال های گذشته، در یک روند صعودی بلند مدت، شاهد رشد قیمت از محدوده زیر 50 تا محدوده 200 تومان بوده ایم.

پس از آن به دنبال خروج خریداران و شناسایی سود و همراه با جو منفی بازار در سال گذشته، شاهد افت و خیزهای صعودی و نزولی در این نماد بودیم که محدوده تراکمی مثلثی شکلی را در انتهای نمودار ایجاد نمود که قیمت در هر بار برخورد به بال بالا و پایین مثلث، با واکنش همراه شده و مسیر رشد و افت را در پیش گرفته است.

تحلیل سهام ولصنم - نمودار سهم

 

در وضعیت فعلی اما قیمت بار دیگر در مسیر برخورد به بال پایین قرار دارد که انتظار داریم چنانچه شاهد آن باشیم، واکنش مثبت دیگری در مسیر رشد به وقوع پیوسته و فرصت مناسبی را برای خرید مهیا سازد.

از سوی دیگر، این برخورد، پنجمین برخورد به بال های مثلث بوده و به لحاظ تئوریک می تواند آخرین برخورد نیز باشد و در ادامه آن حتی مسیر رشد جدیدی را خارج از مثلث دنبال نماید. اما آنچه از این الگو مبرهن است، خرید در محدوده حمایتی 120 تومان در تراز بال پایینی مثلث با رعایت حد ضرر 110 تومان و با هدف 160 تومان گزینه مناسب و کم ریسکی خواهد بود.

تحلیل سهام ولصنم - نمودار PnF

این محدوده قیمتی در نمودار PnF نیز یک محدوده حمایتی برای قیمت می ‌باشد که اهمیت آن را بیشتر نموده است و به زیبایی در تصویر زیر قابل رؤیت است.

تحلیل سهام ولصنم

تحلیل فوق توسط کارگزاری نهایت نگر انجام شده است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: تحلیل تکنیکال رایگان سهام, ولصنم

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب