قرار گرفتن قیمت “ولیز ” در مدار اصلاح

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

در نمودار قیمت سهام شرکت لیزینگ ایران با نماد معاملاتی ” ولیز”، شاهد رشد قیمت از سطوح 150 تومانی تا 220 تومانی، در قالب یک حرکت 5 موجی هستیم. نوسانات منفی روزهای اخیر را نیز می توان در قالب یک حرکت اصلاحی مدل کرد که میتواند فرصتی دیگر برای ورود به معامله خرید باشد.

علت تحلیل: قرار گرفتن قیمت در مدار اصلاح

شرکت لیزینگ ایران با نماد معاملاتی ولیز که همواره به عنوان شرکتی با گزارشات شفاف شناخته شده، در پیش بینی خود برای بودجه ۹۵، سود خود را با ۹۲ درصد تعدیل مثبت همراه ساخته است. برنامه ریزی شرکت برای حضور در بخش لیزینگ مسکن و مصاحبه های اخیر مسئولین مبنی بر خاتمه رکود در حوزه مسکن و افزایش سقف تسهیلات مسکن ما را بر آن داشت تا نگاهی به نمودار قیمت سهام این شرکت داشته باشیم.

در نمودار قیمت سهام شرکت لیزینگ ایران با نماد معاملاتی ولیز، شاهد رشد قیمت از سطوح ۱۵۰ تومانی تا ۲۲۰ تومانی، در قالب یک حرکت ۵ موجی هستیم. نوسانات منفی روزهای اخیر را نیز می توان در قالب یک حرکت اصلاحی در ساختار abc مدل کرد که قیمت در سطح ۱۷۳ تومان، در تراز ۶۱.۸ درصد فیبوناچی ۵ موجی مذکور، این اصلاح را به نظر می رسد که خاتمه داده و در حال کف سازی برای شروع حرکتی دیگر در مسیر رشد است.

تحلیل تکنیکال ولیز

خرید در محدوده فعلی کمی پرریسک به نظر می رسد اما می توان با شکسته شدن سطح ۱۹۵ تومان منطبق بر آخرین سقف مینوری، تریگر خرید را صادر شده دانست و با رعایت حد ضرر شکسته شدن کف ساخته شده در ۱۷۳ تومان اقدام به خرید با اهداف ۲۲۰، ۲۵۰ و ۳۰۰ تومان نمود.

 

در ایچیموکو نیز همان گونه که مشخص است قیمت در زمان رشد ذکر شده، از ابر کومو عبور کرده و در حال حاضر کیجنسن و تنکسن به همراه ابر کومو، سطح حمایتی معتبری را پیش روی افت قیمت ایجاد کرده است و همین امر تأییدی بر انتظار ما از رشد در آینده است.

چکیده موج شماری فوق در نمودار PnF نیز قابل مشاهده است. به گونه ای که حرکت اخیر را یک موج ۲ یا b اصلاحی دانسته و در ادامه باید انتظار شروع موج ۳ یا c را داشت.

تحلیل تکنیکال ولیز - ایچیموکو

 موج شماری ولیز در نمودار PnF

نتیجه‌گیری: خرید در محدوده فعلی کمی پرریسک به نظر می رسد اما می توان با شکسته شدن سطح 195 تومان منطبق بر آخرین سقف مینوری، تریگر خرید را صادر شده دانست.

توجه: تحلیل فوق توسط کارگزاری نهایت نگر تهیه شده است.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: تحلیل تکنیکال رایگان سهام, ولیز

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب