قرار گرفتن قیمت “ولیز ” در مدار اصلاح

در نمودار قیمت سهام شرکت لیزینگ ایران با نماد معاملاتی ” ولیز”، شاهد رشد قیمت از سطوح 150 تومانی تا 220 تومانی، در قالب یک حرکت 5 موجی هستیم. نوسانات منفی روزهای اخیر را نیز می توان در قالب یک حرکت اصلاحی مدل کرد که میتواند فرصتی دیگر برای ورود به معامله خرید باشد.

علت تحلیل: قرار گرفتن قیمت در مدار اصلاح

شرکت لیزینگ ایران با نماد معاملاتی ولیز که همواره به عنوان شرکتی با گزارشات شفاف شناخته شده، در پیش بینی خود برای بودجه ۹۵، سود خود را با ۹۲ درصد تعدیل مثبت همراه ساخته است. برنامه ریزی شرکت برای حضور در بخش لیزینگ مسکن و مصاحبه های اخیر مسئولین مبنی بر خاتمه رکود در حوزه مسکن و افزایش سقف تسهیلات مسکن ما را بر آن داشت تا نگاهی به نمودار قیمت سهام این شرکت داشته باشیم.

در نمودار قیمت سهام شرکت لیزینگ ایران با نماد معاملاتی ولیز، شاهد رشد قیمت از سطوح ۱۵۰ تومانی تا ۲۲۰ تومانی، در قالب یک حرکت ۵ موجی هستیم. نوسانات منفی روزهای اخیر را نیز می توان در قالب یک حرکت اصلاحی در ساختار abc مدل کرد که قیمت در سطح ۱۷۳ تومان، در تراز ۶۱.۸ درصد فیبوناچی ۵ موجی مذکور، این اصلاح را به نظر می رسد که خاتمه داده و در حال کف سازی برای شروع حرکتی دیگر در مسیر رشد است.

توجه: سرمایه‌گذاری در بورس نیازمند آموزش است. قوانین و مفاهیم مهم و نکات بسیار زیادی در بورس وجود دارد.

اگر بدون آموزش دیدن، در بورس سرمایه‌گذاری کنید سرمایه‌تان را به خطر انداخته‌اید.

با توجه به شرایط فعلی، ما دوره‌ی آنلاین ویژه ورود به بورس را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

جزییات بیشتر این دوره را اینجا ببینید (با امکان سفارش و دانلود فوری پس از خرید)

تحلیل تکنیکال ولیز

خرید در محدوده فعلی کمی پرریسک به نظر می رسد اما می توان با شکسته شدن سطح ۱۹۵ تومان منطبق بر آخرین سقف مینوری، تریگر خرید را صادر شده دانست و با رعایت حد ضرر شکسته شدن کف ساخته شده در ۱۷۳ تومان اقدام به خرید با اهداف ۲۲۰، ۲۵۰ و ۳۰۰ تومان نمود.

 

در ایچیموکو نیز همان گونه که مشخص است قیمت در زمان رشد ذکر شده، از ابر کومو عبور کرده و در حال حاضر کیجنسن و تنکسن به همراه ابر کومو، سطح حمایتی معتبری را پیش روی افت قیمت ایجاد کرده است و همین امر تأییدی بر انتظار ما از رشد در آینده است.

چکیده موج شماری فوق در نمودار PnF نیز قابل مشاهده است. به گونه ای که حرکت اخیر را یک موج ۲ یا b اصلاحی دانسته و در ادامه باید انتظار شروع موج ۳ یا c را داشت.

تحلیل تکنیکال ولیز - ایچیموکو

 موج شماری ولیز در نمودار PnF

نتیجه‌گیری: خرید در محدوده فعلی کمی پرریسک به نظر می رسد اما می توان با شکسته شدن سطح 195 تومان منطبق بر آخرین سقف مینوری، تریگر خرید را صادر شده دانست.

توجه: تحلیل فوق توسط کارگزاری نهایت نگر تهیه شده است.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس