قیمت احتمالی عرضه اولیه هر سهم “ساینا”

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
تحلیل سهام ساینا

یک شرکت پردازش اطلاعات مالی و مشاور سرمایه گذاری با بررسی برخی متغیرها، محدوده قیمتی مناسب هر سهم “ساینا” را در دو حالت خوش بینانه و محتمل برآورد کرد.
 
به گزارش بورسینس به نقل از بورس پرس، امروز علاوه بر عرضه اولیه 38.1 میلیون سهم داروسازی سبحان انگولوژی در بازار دوم معاملات فرابورس، 10 میلیون سهم شرکت صنایع بهداشتی ساینا معادل 10 درصد نیز عرضه اولیه می شود و طی آن 5.2 میلیون سهم برای کشف قیمت و 4.8 میلیون سهم دیگر از طریق آنلاین واگذار می شود.

“ساینا” در برابر پیش بینی سود 171 ریالی هر سهم سال مالی 30 آذر 94 ، اولین سود هر سهم مالی 95 را 465 ریال پیش بینی کرده که 172 درصد رشد نشان می دهد و ناشی از عملیاتی شدن طرح های توسعه ای شرکت و کاهش قیمت مواد اولیه است.

همچنین مدیران “ساینا” در جلسه معارفه 27 بهمن دو برآورد از قیمت گذاری هر سهم و ارزش جایگزینی ارایه کرده اند. قاسم آلودری نماینده شرکت تامین سرمایه امین اعلام کرده است: P/E گروه حدود 6 مرتبه است که سهامدار عمده همکاری لازم را برای عرضه سهام با پی بر ای کمتر خواهد داشت و کشف قیمت مناسب و با کسب سود سهامداران خرد را در دستور کار دارد.

صفوی نژاد مدیرعامل شرکت هم گفته است: طبق آخرین ارزیابی ها، ارزش دارایی های ثابت شرکت 25 میلیارد تومان قیمت گذاری شده است.

براساس این گزارش، در رابطه با قیمت گذاری مناسب هر سهم “ساینا”، شرکت پردازش اطلاعات مالی و مشاور سرمایه گذاری نوآوران امین با بررسی برخی متغیرها ، محدوده قیمتی مناسب هر سهم را در دو حالت خوش بینانه و محتمل اعلام کرده است.

طبق این بررسی ها، طی 5 سال اخیر به طور متوسط 82 درصد از دارایی های شرکت شامل دارایی جاری و 18 درصد دارایی غیر جاری بوده است. همچنین در بازه زمانی مذکور به طور متوسط 63 درصد تامین منابع مالی از طریق بدهی (حدود 100 درصد بدهی جاری) و 37 درصد از آن از طریق حقوق صاحبان سهام صورت گرفته است.

تحلیل سهام ساینا

نرخ رشد درآمدهای شرکت طی 4 سال اخیر به طور میانگین 20 درصد و نرخ رشد بهای تمام شده نیز به طور میانگین 20 درصد بوده است.

همچنین رشد سود ناخالص، سود عملیاتی و سود خالص شرکت در سال مالی منتهی به 30 آذر 94 نسبت به سال قبل به ترتیب با رشد 11، 50 و 188 درصد همراه شده اند
 

تحلیل سهام ساینا

بر اساس آخرین بودجه شرکت برای سال مالی منتهی به 30 آذر 95، سود ناخالص، سود عملیاتی و سود خالص به ترتیب با 59، 57 و 172 درصد رشد همراه شده اند.

تحلیل سهام ساینا

بر اساس بررسی نوآوران امین با توجه به فعالیت این شرکت در صنعت محصولات شیمیایی – گروه آرایشی بهداشتی و بر اساس مدل های مختلف ارزش گذاری، ارزش ذاتی هر سهم شرکت مذکور با عنایت به شرایط کنونی بازار سرمایه به شرح زیر برآورد می شود:

 تخمین قیمت عرضه اولیه ساینا

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: تحلیل بنیادی, ساینا

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب