اخبار و گزارش بورس دوشنبه 16 فروردین 95

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
گزارش بازار بورس

به گزارش بورسینس به نقل از پرشین تحلیل، شاخص کل بورس 19 واحد صعود کرد و به رقم 80,872 واحد رسید. که نمادهای جم  با 74 واحد، فولاد با 59 واحد و خودرو با 28 واحد بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای شبندر با 65 واحد، کگل با 58 واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس گذاشتند . ارزش معاملات در این بازار به رقم 315 میلیارد تومان رسید که نماد خودرو با 38  میلیارد تومان دارای بیشترین ارزش معامله بود .

در بازار فرابورس شاخص کل 3 واحد صعود کرد و به رقم 800 واحد رسید  . نمادهای مارون ، ذوب و زاگرس بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس گذاشتند . ارزش معاملات در این بازار به رقم 120 میلیارد تومان رسید که نماد ذوب با 20 میلیارد تومان دارای بیشترین ارزش معامله بود.

دلار و سکه

دلار امروز در محدوده 3460 تومان داد و ستد شد و سکه هم به قیمت 1 میلیون و 14 هزار تومان رسید.

مهم ترین اخبار اقتصادی

به گزارش بورسینس به نقل از دنیای اقتصاد ، باگذشت 76 روز از اجرای توافق هسته‌ای عباس عراقچی رئیس هیات پیگیری و از اعضای بلند پایه تیم هسته‌ای در یک برنامه زنده تلویزیونی گزارشی از روند اجرای برجام ارائه و از این فرآیند ابهام‌زدایی کرد. سخنان عراقچی در شرایطی مطرح ‌شد که در روزهای اخیر انتقادهای بسیاری درباره تیم مذاکره کننده و نقض برجام از سوی طرف مقابل صورت گرفته است .

«عباس عراقچی» در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری درباره برجام و تعهدات غرب با بیان اینکه باید از دو زاویه مختلف به اجرای تعهدات طرف مقابل نگاه کرد، ابراز کرد: «آنها به تعهداتی که طبق برجام روی کاغذ داشتند درخصوص لغو تحریم‌ها عمل کرده‌اند و زیرساخت تحریم‌های مرتبط با هسته‌ای کاملا برچیده شده است.» عراقچی ادامه داد: «تحریم‌های کنگره متوقف و همه فشارها که مشروعیت خود را از قطعنامه‌ها می‌گرفت، عملا مشروعیت خود را از دست داد .»

رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام تاکید کرد: «آمانو گزارشی درباره پرونده ارائه داد و گفت که همه سند‌های پیشین لغو شده است. عراقچی اضافه کرد : «اینکه می‌گوییم روی کاغذ لغو شده نباید بی‌اهمیت تلقی شود.» عراقچی با اشاره به اینکه تحریم‌ها لغو شده و اکنون با شرایط جدیدی مواجه هستیم، عنوان کرد: «در شرایط جدید بازگشت به تعاملات زمانبر است و بد عهدی‌ها کار را سخت کرده است.»
 او با اشاره به اینکه فروش نفت قبل از تحریم‌های نفتی هر 6 ماه 20 درصد کاهش می‌یافت، گفت: «در ۲۷ دی 94 تحریم‌ها برداشته شد و هیچکس انتظار ندارد به سرعت بعد از برداشتن تحریم‌ها فروش نفت ما به دو و نیم میلیون بشکه برسد .»

در خبری دیگر ، بانک مرکزی از رسانه‌های جمعی دعوت کرد امروز با بازدید از اتاق سوئیفت در این بانک از نزدیک شاهد اتصال نظام بانکی ایران به این شبکه مالی باشند.

دعوت بانک مرکزی از رسانه‌ها به عنوان نمایندگان افکار عمومی واکنشی به ادعای برخی از منتقدان است. پس از اجرای برجام گروه‌های مختلف با خاستگاه‌های متفاوت فکری مدعی بودند سیستم سوئیفت کماکان برای بانک‌های ایرانی تحریم است.

در گروه های دیگر چه خبر بود ؟

 در گروه خودرو و ساخت قطعات معاملات امروز بازار سهام با جدال موافقان و مخالفان لیدری گروه خودرو همراه شد تا نوسانات در سهام شرکت های مذکور به وضوح قابل مشاهده باشد.

با تردیدی که در خصوص ادامه روند صعودی سهام خودرویی در دل سهامداران و سرمایه گذاران شکل گرفته بود، امروز دوباره این گروه را در صدر پر بازدیدترین ها قرار داد.

امروز گروه خودرو معاملات مثبتی را پشت سرگذاشتند نمادهای خگستر ، خکاوه ، ورنا ، خاذین با صف خرید همراه بودند .

خساپا منفی بود این نماد امروز پس از آنکه بیش از 181 میلیون سهم معامله شد در آخر نیز با کاهش 4 درصدی در محدوده قیمتی 1465 ریال به معاملاتش پایان داد و از نظر حجم در صدر معاملات گروه قرار گرفت .

 خزامیا روز منفی ای را پشت سرگذاشت این نماد معاملاتش را با قیمت پایانی 1353 ریال به پایان رساند و با کاهش 4 درصدی همراه شد زامیاد امروز بیش از 100 میلیون سهم معامله شد .

خودرو معاملات مثبتی را تجربه کرد ایران خودرو با افزایش 1 درصدی به قیمت 4165 ریال رسید و بیش از 91 میلیون سهم معامله شد .خچرخش صف فروش شد.

 خوساز در محدوده کف قیمتی به معاملاتش پایان داد و به قیمت 5442 ریال رسید .

خپارس در محدوده صفر منفی به معاملاتش خاتمه داد خپارس امروز به قیمت 1918 ریال رسید و بیش از 53 میلیون سهم معامله شد که بیش از 90 درصد سهام این شرکت بین سهامداران حقیقی جابجا شد .

خاذین با صف خرید 3 میلیونی به معاملات خود پایان داد .

مدیرعامل ایران‌خودرو درحالی چند ماه پیش از انتخاب فیات به عنوان شریک جدید خبر داده که به گفته منابع آگاه، توافقاتی کلی برای پوشش بازه قیمتی ۳۰ تا ۶۰ میلیون تومان بازار خودرو ایران حاصل شده است.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، در حالی طی روزهای گذشته زمزمه هایی مبنی بر خرید 17 درصد سهام ایران خودرو توسط فیات مطرح و موجب رشد مقطعی و کوتاه مدت این شرکت بزرگ بورسی و گروه خودرویی شده که روزنامه دنیای اقتصاد اعلام کرد مدیرعامل ایران‌خودرو در حالی چند ماه پیش از انتخاب فیات به عنوان شریک جدید این شرکت خبر داد که به گفته منابع آگاه، توافقاتی کلی با خودروساز ایتالیایی بر سر همکاری مشترک، حاصل شده است.

 بر این اساس، مسوولان ایران‌خودرو و فیات در زمستان سال گذشته مذاکراتی را با یکدیگر انجام داده‌اند که نتیجه آن، توافقی کلی بر سر عرضه محصولات این خودروساز ایتالیایی در بازار ایران بوده است.

یک مقام ارشد پژو درباره همکاری این خودروساز فرانسوی با ایران‌خودرو توضیحاتی ارائه کرد و گفت: درمورد تولید خودروهای مشترک هنوز گفت‌و‌گوها ادامه دارد و این احتمال وجود دارد که خودروهای دیگری به این بخش اضافه شود. کارخانه مشترک بین دو مجموعه پژو و ایران‌خودرو قبل از تابستان سال ۹۵ فعالیت خود را آغاز می‌کند.

ساسان قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در سفر هیات تجاری ایران به اتریش مذاکرات مفصلی با صنعتگران فعال این کشور در حوزه صنعت خودرو و قطعه صورت گرفت .وی با بیان اینکه اتریش یکی از مراکز اصلی تولید قطعات خودرو در اروپا است، خاطرنشان کرد: در این سفر تفاهم‌نامه همکاری با سه انجمن قطعه‌سازی اتریش به امضا رسید .

در گروه فلزات اساسی اکثر نمادها معاملات مثبتی را پشت سرگذاشتند . ذوب مثبت بود این نماد که در محدوده مثبنت خود معاملات امروز را به پابان رساند سقف قیمتی خود را نیز تجربه و در آخر نیز با صف خرید کم حجم و با قیمت 2680 ریال به کار خود پایان داد ذوب امروز بیش از 75 میلیون سهم معامله شد و پر حجم ترین نماد گروه بود . فولاد افزایش 2 درصد قیمتی را تجربه کرد این نماد امروز به قیمت 1413 ریال رسید و بیش از 34 میلیون سهم معامله شد .

نمادهای فلوله ، فولای از صف خرید های گروه بودند که با رشد بیش از 4 درصدی همراه شدند .هرمز در محدوده صفر مثبت خود به معاملاتش خاتمه داد و در محدوده قیمت پایانی 1388 ریال بیش از 1 میلیون سهم معامله شد . نمادهای فخوز ، ارفع ، کیمیا از منفی های گروه بودند که نمادهای کیمیا و فخوز با صف فروش همراه شدند .

واحد گندله سازی فولاد مبارکه با تولید بیش ازهفت میلیون و 469 هزار تن گندله به رکورد بی سابقه ای دست یافت. به گزارش ماین نیوز، این میزان تولید در سال گذشته نسبت به رکورد سال 93 حدود 223 هزارو 574 تن افزایش تولید را نشان می دهد.

به گزارش بورسینس به نقل از ماین نیوز، امیرحسین نادری معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه اظهار داشت: چشم‌انداز فروش و سودآوری شرکت‌های معدنی و فلزی از نظر تحلیل گران با تصویب افزایش 15 درصدی تعرفه واردات محصولات فولادی و افزایش نرخ جهانی فولاد در سال جدید مثبت ارزیابی می‌شود و از این روبه رغم آنکه دیگر صنایع بورسی روزهای ابتدای سال 95، کم رونق بود اما سهام شرکت‌های معدنی و فولادی خصوصاً سهام فولاد مبارکه با حجم بالایی از معاملات و رشد قیمت مواجه گردید.

در گروه محصولات شیمیایی شاهد معاملات متعادلی بودیم.نمادهای شفارا،ساینا و شپارس نمادهای صف خریدی بودند. پس از اینکه نهاد ناظر بازار دیروز اعلام کرد، شپلی به دلیل تعدیل پیش‌بینی درآمد هر سهم متوقف شد، برخی شنیده‌ها حاکی از رفع نواقص مدارک افزایش سرمایه ۱,۱۹۹ درصدی پلی اکریل و احتمال برگزاری مجمع فوق العاده افزایش سرمایه در اواخر فروردین ماه ۹۵ دارد.

این نماد با انتشار اصلاحیه صورت های مالی منتهی به 30 آذر سال گذشته این شرکت 49.1 میلیارد تومانی ، مشخص شد که پیش از این زیان هر سهم سال مالی قبل را 1,639 ریال پیش بینی کرده بود ، به زیان 2,138 ریالی هر سهم رسیده که معادل 30 درصد افزایش ضرر است.

پترول که از 16 دی 90 با کشف قیمت 142 تومانی هر سهم وارد فرابورس شده و تا کنون با دو عرضه بلوکی 27  و 1.16 درصدی مواجه شده است . آخرین تحولات این شرکت 2 هزار میلیارد تومانی حکایت از آن دارد از این پس “پترول” به جای فرابورس در بورس حاضر خواهد شد این نماد با افت 0.2 درصدی و در قیمت 157 تومان روز خود را به اتمام رساند.

وپترو بعد از 7 روز کاری مثبت امروز را در محدوده صفر تابلو شروع کرد، بیش از 13 میلیون سهم با 94 درصد فروشنده حقیقی، معامله شد ودر نهایت با افت 3 درصدی ، در قیمت 226 تومان به کار خود پایان داد ، در صدر گروه قرار گرفت و با 2.87 واحد منفی بر شاخص تاثیر گذار بود. شسینا تنها نماد صف فروشی گروه بود.

امیری خامکانی با بیان اینکه گزارش زنگنه در بخش پتروشیمی نوید بخش اتفاقات خوب در سال 95 است، افزود: بیش از 11 پروژه پتروشیمی با ارزش افزوده زیاد در سال جاری به ثمر می رسد.وی افزود: از جمله خبرهای مهم در هفته اخیر بحث حذف کارت سوخت بود که زنگنه در این مورد توضیح داد با توجه به فاصله کم قیمت بنزین داخل با کشورهای همسایه، قاچاق بنزین محلی از اعراب ندارد. لذا نگه داشتن این کارت ها جز زحمت برای مردم اثری در پی نخواهد داشت.

پتروتحلیل- مقایسه تقاضای پتروشیمی ها در سال ۹۴ و ۹۳ نشان می دهد که در سال ۹۴ حدودا ۲ میلیون و ۶۲۶ هزارتن حجم تقاضا از سال ۹۳ کمتر بوده است. به گفته کارشناسان بازار این موضوع نشان می دهد که تقاضاها در این بازار واقعی تر شده است .

در گروه پالایشی بیشتر نمادهای گروه در حاشیه منفی معامله شدند .نمادهای شپنا، شنفت، شبهرنو شتران نمادهای مثبت گروه بودند.

شبندر در حالی که روز خود را با قیمت منفی شروع کرده بود در طول بازار صف فروش را نیز تجربه کرد اما در نهایت با جمع آوری صف فروش در حدود 29 میلیون سهم در بین استقبال سهامداران حقیقی دادوستد شد ، با افت 4 درصدی ودر قیمت 507 تومان به معاملات خود پایان داد، در راس گروه قرار گرفت وبا 65.88 واحد منفی دومین سهم تاثیر گذار بورسی در شاخص شد.

در نماد ونفت که گفته میشود برای ۶۰ جایگاه تک پمپ بنزین برنامه ریزی شده است(فعلا در شهرستان تهران) که ۲ جایگاه به زودی افتتاح می شود این جایگاهها تحت برند پتران می باشند لازم به یاد اوری است این جایگاهها در اصفهان توسط یک شرکتی در حال اجراست به نظر می رسد این قسم از فعالیت این شرکت می تواند سود پایداری ایجاد کند.این نماد با حجم معاملات در حدود 8 میلیونی ودر محدوده قیمت دیروز خود ،229 تومان روز خود را به اتمام رساند.

شبریز  درحالی از 24 اسفند به دلیل تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم متوقف شده که این شرکت در اولین پیش بینی سال مالی جاری گل کاشت و با 180 درجه تغییر، به جای زیان سود اعلام کرد. به طوریکه به جای زیان 357 ریالی سال مالی گذشته، سود 557 ریالی را برای سال مالی جدید پیش بینی کرد.با این اوصاف انتظار می رود نماد این شرکت طی روزهای آینده آماده بازگشایی شود.

قیمت نفت امروز به ۳۸ دلار رسید اما تحلیلگر ارشد وال استریت معتقد است قیمت نفت در سال ۲۰۱۶ در مسیر ترمیم قرار دارد و پیش بینی می شودبه ۵۰ دلار برسد .رویترز اعلام کرد تولید بالای نفت در آمریکا و نگرانی ها از چشم انداز اقتصادی آسیا نیز تاثیری منفی بر قیمت ها گذاشته و در حالی که به نظر می رسد شانس محدود شدن تولید بالای نفت در خاورمیانه کاهش یافته، امروز قیمت نفت کاهش یافت.

قیمت شاخص های نفتی روز جمعه زمانی که عربستان اعلام کرد که تنها در صورتی در فریز نفتی مشارکت می کند که ایران هم در این طرح همکاری داشته باشد، 2 تا 4 درصد کاهش یافت. تهران تاکنون هرگونه مشارکت در طرح فریز نفتی را رد کرده است

گروه بانکی در معاملات امروز خود روند متعادل تری را نسبت به روز گذشته در پیش گرفت. وکار امروز نیز تنها نماد صف خرید گروه بود و وبصادر همچنان در صدر معاملات گروه قرار داشت.

بازدید خبرنگاران از سالن سوئیفت بانک مرکزی از مهمترین خبرهای امروز این گروه بود؛خبرنگاران و دبیران اقتصادی امروز از سالن سوئیفت بانک مرکزی بازدید کردند . یعقوبی معاون بین الملل بانک مرکزی در جریان این بازدید اظهار داشت: در متن برجام تصویب شد که پس از اجرای همه فعالیت های بانکی بین المللی، استفاده از ابزارهایی همانند سوئیفت امکان پذیر باشد، بنابراین سوئیفت جزو نخستین نتایج و آثار مثبت برجام بود .

یعقوبی با بیان اینکه در جریان تحریم به جز چند بانک غیرتحریمی، بقیه بانک ها از سوئیفت محروم بودند، گفت : در جریان تحریم روابط کارگزاری به صورت کامل وجود نداشت و نقل و انتقالات با هزینه بالا انجام می شد .

به گفته وی، هم اکنون دو تا سه بانکی که در فهرست تحریم قرار دارند، به سوئیفت متصل نیستند و بقیه بانک ها این سیستم پیام رسان را دارند . وی با یادآوری اینکه 29 بانک ایرانی در سوئیفت فعالند، افزود: بانک مرکزی تلاش دارد استفاده از این پیام رسان را برای دو تا سه بانک قرار گرفته در فهرست تحریم، محقق سازد .

همچنین خبری داشتیم از همکاری ۲ بانک اروپایی با ایران و انجام تراکنش هایی در سوئیفت؛ طبق این خبر، بانک های کی بی سی بلژیک و دی زد بانک آلمان تایید کرده اند انجام تراکنش های مالی مشتریان اروپایی شان که طرف معاملات تجاری با ایران هستند را آغاز کرده اند.

“ارسته” بانک اتریش هم در حال آماده شدن برای آغاز ارائه این خدمات است اما بانک های بزرگتر اروپایی به همراه رقبای آمریکایی همچنان به دلیل نگرانی ها از جریمه های چند میلیارد دلاری ای که قبلا به دلیل نقض تحریم های ایران متحمل شده اند از تعامل با ایران خودداری می کنند.
این مسئله سبب افزایش نگرانی در میان مقامات ایران و اروپا درباره روند کند اتصال مجدد ایران به سیستم مالی جهانی شده است .

در سیمانی ها که با خبر افزایش قیمت و نیز صادرات از طریق پاکستان از روز گذشته مورد توجه بازار قرار گرفته اند امروز نیز شاهد تشکیل صف خرید تقریبا در تمامی نمادهای گروه بودیم. اما با وجود افزایش تقاضا در این گروه شاهد فروش حقوقی در برخی نمادهای گروه بودیم.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با اشاره به افزایش هزینه‌های تولید و مشکلات نقدینگی واحد‌های تولیدی سیمان با توجه به تخفیف‌های اعمال شده در سال گذشته گفت، به منظور حمایت از واحد‌های تولیدی در سال 95 افزایش قیمت حدود 15 تا 17 درصد برای سیمان اعمال می‌کنیم.

وی افزود: البته شاید بتوانیم واحد‌های تولیدی را راضی کنیم که افزایش قیمت برابر نرخ تورم اعلامی باشد. به دنبال این بودیم که افزایش قیمت را از ابتدای اردیبهشت‌ماه اعمال کنیم اما جمع‌بندی‌ها براین اساس بود که افزایش قیمت‌ها پس از ماه مبارک رمضان یعنی از 15 تیرماه اعمال شود .

ایشان همچنین در خصوص برنامه صادرات نیز گفت: به شدت به دنبال این موضوع هستیم که بازار عراق را از دست ندهیم و جلساتی را نیز در انتهای سال گذشته با سازمان توسعه تجارت داشتیم و به دنبال این هستیم که بتوانیم تعرفه‌های واردات سیمان به عراق را به تعرفه‌های قبلی برگردانیم .

وی تصریح کرد: کارخانجات سیمان تلاش می‌کنند که در صورت امکان دو سال تنفس برای پرداخت بدهی‌های بانکی و مبالغ گاز و برق دریافت کنند که پیگیر این موضوع هستیم و امیدواریم بتوانیم در دید و بازدید‌های نوروزی با مسوولان این موضوعات را پیگیری کنیم

در سرمایه گذاری ها وساپا همچنان پرحجم معامله می شود.

سهام “وتوصا” هم امروز با خبر برنامه فروش سهام خود در هلدینگ مالک دیجی کالا نقل محافل شد تا این شرکت سرمایه گذاری با صف 17 میلیون سهمی معاملات خود را به پایان برساند.

 طبق اطلاعیه ای که در کدال منتشر شده، وتوصا تا پیش از این مالک 14.28 درصد از سهام شرکت سرآواپارس (فعال در زمینه صنایع دانش بنیان) بوده که نسبت به واگذاری 7.83 درصد سهام شرکت مزبور به یک شرکت سرمایه گذاری خارجی به ارزش 6.377.917 یورو اقدام نموده است.

به گفته مدیرعامل وتوصا وجه معامله مذکور در چهار قسط تا پایان سال 2016 میلادی دریافت خواهد شد که قسط اول معادل یک چهارم کل مبلغ، در تاریخ 14/01/95 بصورت ارزی در حساب بانکی شرکت وصول و از این جهت قطعیت معامله محرز گردیده است.

گفتنی است بهای تمام شده سهام واگذار شده معادل 47 میلیارد ریال می باشد و درآمد واگذاری سرمایه گذاری فوق بر اساس نرخ ارز 14 فروردین ماه در بازار آزاد معادل 205 میلیارد ریال و بر اساس نرخ ارز رسمی معادل 173 میلیارد ریال برآوردشده که رقم آن با توجه به نرخ تسعیر ارز در زمان وصول اقساط آتی تعدیل خواهد شد.

“فاذر” هم دوباره با به میان آمدن شایعه انعقاد قرارداد 430 میلیون یورویی با اتریش امروز تا نزدیکی سقف مجاز روزانه قیمت سهم رشد کرد، اما عرضه های حقوقی مانع تشکیل صف در این نماد شد.

امروز “آکنتور” هم در حالی صف خرید بود که سهم مذکور در این قیمت ها از سقف تاریخی خود عبور کرد تا اهداف قیمتی بالاتری را دنبال کند؛ با این اوصاف، پایداری صف خرید بالای یک میلیون و 700 هزار سهمی در این نماد نشان از قدرت بالای این سهم برای شکستن این سقف قیمتی داشت.

به هر حال آنچه از شرایط بر می آید این است که این روزها بازار به دنبال خبرهای جدیدی است تا راه خود را انتخاب کند. اما با توجه به اینکه از گروه های دیگر شایعه و خبر جدید اثر گذاری به گوش نمی رسد و شایعات مرتبط با دو غول خودروساز نیز هنوز تأیید نشده، بازار بر سر دو راهی مانده و نمی داند کدام صنعت لیدر بعدی بازار خواهد بود؟

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب