رکود در بازار جهانی طلا / قیمت سکه و دلار

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
طلا و دلار

به گزارش بورسینس به نقل از سایت طلا به نقل از بیلیون ولت، قیمت اونس جهانی طلا از روز جمعه هفته گذشته که در سطح 1317 دلار به معاملات پایان داد ، طی هفته جاری این فلز همچنان در این سطح ثابت و بدون تغییر باقی مانده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس نقره نیز پس از افزایش به 22 دلار چند روزی است که در سطح 21 دلار و 90 سنت بدون تغییرباقی مانده است.

بر این اساس، شاخصهای سهام در بازارهای جهانی از آغاز معاملات هفته جاری تاکنون ثابت و بدون تغییر باقی مانده ، این در حالیست که بهای کلاهای اقتصادی روز سه شنبه با کاهش جزئی روبرو شد.

طبق آخرین تحلیل تکنیکال اسکاتیا بانک ، بهای هر اونس طلا بر حسب دلار برای ششمین روز متوالی امروز در حد پایینی داد و ستد شده است.

تحلیلگران اقتصادی بانک آمریکایی مریل لینچ به سرمایه گذاران توصیه کردند روی طلا سرمایه گذاری کنند زیرا سیر صعودی میان مدت قیمت این فلز آغاز شده است.

به عقیده این تحلیلگران اقتصادی عبور طلا از سطح 1251 دلار به معنای رشد احتمالی طلا به 1500 دلار می باشد که این دامنه سطح مقاومتی بلند مدت برای این فلز زرد به شمار می رود.

میزان ذخایر طلای SPDR ، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری طلا در جهان از روز دوشنبه تاکنون در رقم 866 تن ثابت و بدون تغییر باقی مانده است.

لازم به ذکر است که میزان تقاضای خرید طلا از سوی هند کاهش یافته و تا زمان بازگشت جشنهای عروسی به این کشور کاهش تقاضا ادامه خواهد یافت.

 نشست امروز بانک مرکزی اروپا قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی را کاهش داد.

به گزارش بورسینس به نقل از طلا نیوز، قیمت اونس جهانی طلا در 16 آبان ساعت 11:48 ، کاهش 1.6 دلار را تجربه کرد و به یک‌هزار و 317 دلار رسید. همچنین قیمت هر گرم طلای 18 عیار نیز با 230 تومان کاهش به قیمت 97 هزار و 50 تومان معامله شد.

براساس این گزارش، قیمت انواع سکه در بازار تهران به جز سکه بهار آزادی که در لحظه تنظیم گزارش ثابت بود، کاهش داشته است. قیمت سکه بهار آزادی بدون تغییر تا لحظه تنظیم گزارش به قیمت 947 هزار تومان معامله می‌شود. اما نیم‌سکه با دو هزار تومان کاهش به قیمت 484 هزار تومان و ربع سکه نیز با 2 هزار تومان کاهش 284 هزار تومان معامله شد. سکه گرمی نیز قیمت 190 هزار تومان را تجربه کرد.

نرخ دلار آمریکا نیز روز پنج شنبه در بازار 3023 تومان و یورو نیز 4091 تومان و درهم 825تومان به فروش رسید.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب