اخبار و گزارش بورس شنبه 1 خرداد 95

جلال
جلال
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورس و سهام

نیم نگاهی به بازار

به گزارش بورسینِس به نقل از پرشین تحلیل، شاخص کل بورس بیش از 35 واحد افزایش یافت و به رقم 76,448 واحد رسید. که نمادهای خودرو با 43 واحد و رمپنا با 43 واحد  بیشترین تاثیر  مثبت و همچنین نماد شبندر با 39 واحد، فولاد و حکشتی هر کدام با 24 واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس گذاشتند.  ارزش معاملات در این بازار به رقم 166 میلیارد تومان رسید که نماد وساپا با رقمی حدود 14 میلیارد تومان دارای بیشترین ارزش معامله بود .

در بازار فرابورس شاخص 6 واحد کاهش یافت و به رقم 812 واحد رسید و  نمادهای  میدکو و مارون  بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس گذاشتند. ارزش معاملات در این بازار به رقم 65 میلیارد تومان رسید که نماد ذوب با رقمی حدود 6 میلیارد تومان دارای بیشترین ارزش معامله بود . 

 

دلار و سکه

دلار امروز در محدوده 3440 تومان داد و ستد شد و سکه هم به قیمت 1 میلیون و 8 هزار تومان رسید.

 

در گروه های دیگر چه خبر بود؟

در حمل ونقلی ها، حتاید صف خود را عرضه کرد. حکشتی برای سال مالی منتهی به 31 خرداد 96 مبلغ 177 ریال سود به ازای هر سهم پیش بینی کرده که نسبت به آخرین پیش بینی سال مالی جاری با 4 درصد تعدیل مثبت همراه است؛ اما این خبر هم نتوانست معاملات این نماد را به محدوده مثبت برساند. حفارس در دومین روز پس از عرضه عمده 87 درصد از سهام خود صف فروش را تجربه کرد و در پایان با حجم معامله بسیار کمی در محدوده صفر منفی به کار خود پایان داد. در این گروه همچنین شاهد توقف نماد توریل جهت برگزاری مجمع عادی سالیانه بودیم؛ حجم معاملات امروز این نماد به بیش از 3 میلیون سهم رسید. حریل، نماد فرابورسی این گروه، نیز در محدوده صفر تابلو نوسان داشت؛ حریل در 12 ماهه سال 94 توانست مطابق با پیش بینی خود به ازای هر سهم 2 تومان سود شناسایی کند.

گروه خودرویی که بیشترین حجم معاملات بازار امروز را داشت با افزایش تقاضا همراه بود و تقریبا تمامی نمادهای گروه معاملات مثبتی را پشت سر گذاشتند. خبهمن، ورنا و خپارس از جمله نمادهایی بودند که با صف خرید به کار خود پایان دادند. اعلام افزایش سرمایه 115 درصدی خکاوه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها این نماد را نیز به صف خرید رساند. معاملات خودرو نیز تا آستانه صف خرید پیش رفت. خزامیا نیز با معامله بیش از 50 میلیون سهم در محدوده 1.5 درصد مثبت بیشترین حجم معاملات گروه را به خود اختصاص داد. اکثر نمادهای قطعه ساز نیز در معاملات امروز خود صف خرید را تجربه کردند.

در معاملات امروز گروه بانکی، شاهد افزایش تقاضا و رشد قیمتی در نمادهایی همچون وکوثر، وپست و سمایه بودیم. همچنین امروز شاهد معاملات کد به کد به میزان 30 میلیون سهم در حداقل آستانه قیمتی روزانه نماد وکوثر بودیم. معاملات حکمت نیز در محدوده صفر تابلو دنبال شد و حجم معاملات آن به 2.5 میلیون سهم رسید؛ گزارش 12 ماهه این نماد بانکی با تعدیل منفی 32 درصدی همراه بود؛ طبق این گزارش بانک حکمت توانست در 12 ماهه 94 مبلغ 85 ریال سود به ازای هر سهم محقق کند.

رئیس بانک مرکزی ایران روز پنجشنبه در نشست یورومانی در لندن شرکت کرد که در آن نمایندگان 250 بانک بزرگ کشور حضور داشتند تا موانع و مشکلاتی که باعث شده بانک‌های اروپایی با ایران همکاری نداشته باشد را بررسی کنند و راه‌حلی برای آن بیابند اما صحبت‌هایی که سیف با رسانه‌ها انجام داد نشان می‌دهد بانک‌های اروپایی برای ارتباط با ایران شک و تردید دارند و همچنان زمینه برای ورود ایران به بازار جهانی و ارتباط با بانک‌های جهانی فراهم نشده است .

در گروه محصولات شیمیایی شاهد معاملات متعادلی بودیم.پترول که در محدوده صفر تابلو کار خود آغاز کرده بود دربین استقبال سهامداران حقیقی بیش از 5 میلیون سهم دادو ستد شد ودرنهایت در محدوده صفر منفی ،در قیمت 141 تومان به کار خود پایان داد، لیدر گروه شد وبا 2 واحد منفی بر شاخص تاثیر گذار بود.در نماد شتوکا 2 ،معامله بلوکی 3 میلیونی در قیمت 500 تومان انجام شد.نمادهای شمواد،شفارا و شپارس با صف خرید بسته شدند.فارس در حالی که با قیمت منفی شروع کرد ، بدون تحرک سهامداران حقوقی ، بیش از 386 میلیون ریال معامله شد ودر آخر در قیمت پایانی 544 تومان به روز خود پایان داد.، اولین سود هر سهم سال مالی خرداد ۹۶ را با سرمایه ۵ هزار میلیارد تومانی ۸۲۲ ریال پیش بینی کرده که نسبت به سود ۹۱۴ ریالی هر سهم سال مالی خرداد جاری ۱۰ درصد کمتر است.در عملکرد ۹ ماهه منتهی به اسفند سال گذشته ، ۱۲۵ ریال معادل ۱۴ درصد را پوشش داده است.

عبدالرسول دشتی، مدیرروابط عمومی هلدینگ خلیج فارس در گفت و گو با خبرنگار «پتروتحلیل»، گفت: واحد PTA برای تعمیرات از مدار خارج شده بود که به دلیل نشت روغن، دچار آتش سوزی شد .وی در ادامه افزود: ماشین های آتش نشانی مستقر در مجتمع بلافاصله آتش سوزی واحد پلی اتیلن ترفتالات را مهار کردند و به این ترتیب خسارت جزیی به محل حادثه دیده وارد شده است .تاپیکو با توجه به تعديل پيش بيني درآمد هر سهم،متوقف شد.نمادشتوکا تنها نماد صف فروشی گروه بود.

در گروه پالایشی به جز ونفت بقیه نمادها در حاشیه منفی معامله شدند.شپنا بعد از 4 روز کاری مثبت بودن امروز منفی شروع کرد و با 80 درصد خریدار حقوقی در حدود 1 میلیون سهم جابه جا شد ودر پایان در محدوده صفر منفی 296 تومان به معاملات خود پایان داد ، در صدر گروه قرار گرفت وبا 11 واحد منفی بر شاخص تاثیر گذار بود.نمادهای شسپا،شاوان و شبریز در کف قیمتی خود روز را به اتمام رساندند.شبندر با 39 واحد منفی تاثیر گذار در شاخص بورس،بیش از 16 میلیارد ریال در بین سهامداران حقیقی معامله شد ودر نهایت با افت 2.5 درصدی ،در قیمت 482 تومان به معاملات خود خاتمه داد ودر رتبه بعد از شپنا قرار گرفت.شپاس با توجه به دريافت اطلاعات با اهميت عملکرد سال مالي 1394،متوقف شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در حالی فردا نخست وزیر هند فردا راهی تهران می شود که پایگاه خبری ” اوت لوک ایندیا ” اعلام کرد پالایشگاه های هندی در 2 روز گذشته اقدام به پرداخت 750 میلیون دلار از بدهی 6.4 میلیارد دلاری به ایران کرده اند . این وجوه از طریق بانک اتحادیه هند و انتقال به هالبانک ترکیه به شرکت نفت ملی ایران پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار شانا، انتظارهای ایجاد شده برای بهبود شرائط حاکم بر بازارهای جهانی نفت خام باوجود مازاد عرضه سبب رشد قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اویک) در ماه آوریل نسبت به ماه پیش از آن شده است . احتمال توافق کشورهای عضو و غیر عضو اوپک برای تثبیت تولید، کاهش تعداد دستگاههای حفاری نفت خام در آمریکا، کاهش تولید نفت خام آمریکا به کمتر از ٩ میلیون بشکه در روز، اعتصاب در صنعت نفت کویت و افزایش واردات نفت خام چین به بالاترین سطح خود از جمله عوامل در تقویت قیمتها در ماه آوریل ٢٠١٦ بوده است .

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
جلال

جلال

علاقه مند به مباحث اقتصادی و بازارهای مالی
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب