رشد کاذب قیمت برخی سهام / احتمال رشد شاخص بورس تا مرز 85 هزار واحد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

بازار سرمایه طی سال 92 رشد قابل توجهی را داشته و در شرایط فعلی اغلب شرکت های فعال بورسی با رشد قیمت های چند ده درصدی و بعضاً چند صد درصدی مواجه شده اند که علت اصلی را نیز می توان اثرات افزایش قیمت دلار بر بودجه شرکت ها دانست.

به گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز ، حمید اعرابی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز با بیان مطالب فوق اظهار داشت: نکته قابل توجه در بورس طی زمان باقی مانده تا پایان سال توجه به رشد کاذب قیمت سهام برخی از شرکت ها و واردن نشدن به سهام آنها است اما در خصوص روند آتی بازار سرمایه باید گفت که رشد شاخص بورس ادامه دار است اما آهسته تر از گذشته خواهد بود.

وی ادامه داد: منظور از رشد کاذب آن است که شاهد افزایش قیمت سهام شرکت هایی باشیم که صنایع آنها با ریسک های متفاوت از جمله دخالت ها و تهدیدهای دولتی مواجه می باشد.

اعرابی افزود: به نظر می رسد از این پس رشد قیمت سهام شرکت هایی را شاهد باشیم که تاکنون بحث رشد نرخ ارز بر روی محصولات آنها اثر کمتری داشته و بازار نیز چندان به این موضوع توجه نکرده است که برای مثال می توان به صنایع خدماتی اشاره کرد.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به حذف معاملات گروهی از روز جاری خاطر نشان کرد: حذف معاملات گروهی از بازار سرمایه قطعاً باعث بهتر شدن شرایط سرمایه گذاری در بورس خواهد شد چراکه این امر موجب عقلانی تر شدن معاملات و حذف معاملات رانتی می شود و این یعنی معاملات سلامت و با عدالت در بازار سرمایه.

اعرابی با اشاره به احتمال رشد شاخص بورس تا مرز 85 هزار واحد تا پایان سال یادآور شد: با توجه به شرایط مساعد و مناسب سرمایه گذاری در بورس، نقدینگی خوبی وارد بازار سرمایه شده است که البته این نقدینگی با سهامداران جدید نیز همراه بوده است از سوی دیگر دریافت سودهای نقدی اغلب شرکت ها و بازگشت آنها به بورس طی روزهای اخیر عامل دیگری است برای رونق معاملات در هفته جاری.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب