افزایش حجم صادرات در “بنیرو” با کاهش تحریم ها

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

به گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز برنامه فروش تولیدات شرکت نیرو ترانس براساس قراردادهای منعقد شده و تقاضای مشتریان محقق می شود. از این رو با توجه به قراردادهای منعقد شده، انتظار می رود که برنامه فروش محصولات تا پایان سال جاری به طور کامل تحقق یابد.

مدیر مالی شرکت نیرو ترانس با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: بودجه سال جاری براساس قراردادهای منعقد شده برآورد شده و به دلیل آنکه فروش داخلی بنیرو سفارشی بوده، برخلاف اغلب شرکت های فعال بورسی متقاضیان تولیدات آن مشخص شده است.

امن اله سروش در خصوص قراردادهای جدید اظهار داشت: چنانچه قرارداد جدیدی طی نیمه دوم امسال منعقد شود، آثار ناشی از آن به دلیل بازه زمانی لازم جهت انعقاد قرارداد در بودجه سال آینده لحاظ می شود.

وی در خصوص قیمت فروش محصولات تصریح کرد: نرخ فروش محصولات براساس بازارهای رقابتی بین المللی و مقایسه با نرخ های آنها تعیین می شود. از این رو با توجه به اینکه قیمت ها در قراردادهای منعقده مشخص شده، به طور معمول افزایش نرخ فروش تولیدات طی یک سال مالی اتفاق نمی افتد و این مقام مسئول افزود: علاوه بر این، در صورت رشد قیمت فروش، این امر در قراردادهای جدید و نیز در بودجه سال مالی آینده اعمال خواهد شد.

مدیر مالی شرکت نیرو ترانس به کاهش میزان صادرات محصولات تولیدی در پی تحریم های اعمالی اشاره کرد و اظهار داشت: این شرکت در حالی فروش خارجی 11 درصدی را طی دوره مذکور محقق کرده که از پتانسیل افزایش صادرات تولیدات خود بیش از این میزان برخوردار است. از این رو در صورت کاهش شدت تحریم ها و نیز بهبود روابط بین المللی، به نظر می رسد بر حجم صادرات محصولات نیز افزوده خواهد شد.

سروش افزود: محصولات “بنیرو در حالی به کشورهای پاکستان و تایلند صادر می شود که بخشی از درآمدهای ارزی حاصل از آن جهت خرید مواد اولیه با نرخ مبادله ای و مابقی با نرخ آزاد در حساب ها و صورت های مالی شرکت تسعیر می شود.

وی در خصوص واردات مواد اولیه مورد نیاز بیان کرد: حدود 75 درصد از مواد مصرفی مورد نیاز از منابع خارجی تأمین می شود که این امر به دلیل وجود شرایط سخت در زمینه واردات با افزایش هزینه ها همراه شده است. با همه این اوصاف می توان گفت که روند تأمین خارجی این مواد با وجود موانع مذکور همچنان تداوم دارد.

این مقام مسئول در خاتمه پیرامون طرح توسعه ای راه اندازی خط تولید خازن های فشار ضعیف بیان کرد: هم اکنون ماشین آلات و تجهیزات لازم جهت اجرای این پروژه فراهم شده، به گونه ای که تولید آزمایشی آن طی سال جاری آغاز شده و تولید انبوه آن به سال آینده موکول می گردد؛ برهمین اساس می توان گفت آثار مثبت اجرایی شدن این طرح در بودجه سال آینده لحاظ خواهد شد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: بنیرو

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب