بررسی وضعیت و قیمت سهام “کسرا”

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
تحلیل سهام

کسرا سهمی ست که از ابتدای مهرماه تا کنون 123 درصد بازدهی داشته است.این بازدهی بهانه ای شد تا نگاهی به وضعیت شرکت داشته باشیم.

شرکت تولید کننده گلوله های سایز 20-60 ، گلوله های توزیعی و سیلیسی به همراه لاینر می باشد و پودر آلومینا مصرف می کند.

در شش ماهه نخست امسال 47 درصد مقدار تولید و 38 درصد مقدار فروش پیش بینی شده را محقق کرده است.

نگاهی به نرخ های فروش می اندازیم:

مهمترین محصول شرکت گلوله های سایز20-60 می باشد که 84 درصد مبلغ فروش آن را تشکیل می دهد.شرکت در شش ماهه اول هر کیلو گلوله سایز 20-60 را 5480 تومان ، در سه ماهه فصل بهار 4992 تومان و در سه ماهه تابستان 5942 تومان فروخته است.نرخ فروش را برای شش ماهه دوم 5171 تومان لحاظ کرده است. برای سایر محصولات نیز نرخ لحاظ شده برای شش ماهه دوم کمتر از سه ماهه دوم سال می باشد.اگر شرکت در شش ماهه دوم سال نیز با نرخ های سه ماهه فصل تابستان بفروشد مبلغ 5.5 میلیارد تومان به مبلغ فروش آن اضافه می شود.

در بخش مصرف مواد اولیه شرکت پودرآلومینا مصرف می کند که نرخ خرید آن در شش ماهه اول 2100 تومان و در سه ماهه فصل تابستان 2341 تومان بوده است.اگر در شش ماهه دوم با نرخ های سه ماهه دوم خرید کند 787 میلیون تومان به بهای تمام شده آن اضافه می شود.نکته اینکه شرکت تقریبا 94 درصد مواد اولیه خود را از خارج دریافت می کند که با توجه به رشد تولید پودرآلومینا در داخل این موضوع هم یک مزیت مهم برای شرکت محسوب می شود.

در کل به نظر می رسد با فرض تحقق بودجه فروش شرکت بتواند 35 درصد تعدیل مثبت بدهد و سود خود را به حول و حوش 420 تومان افزایش دهد.

بازار به سهم با سود 308 تومان فعلی پی بر ای 21 داده است که دلیل آن طرح توسعه ای شرکت می باشد که تولید آن را از 8000 تن به 12000 تن  افزایش می دهد( 50 درصد)

طبق اعلام شرکت این طرح در اواخر سال 94 به بهره برداری می رسد و تاثیر بسیار خوبی در سود شرکت خواهد داشت. ولی آیا دادن پی بر ای بیش از 20 به این سهم با وجودی که طرح توسعه آن هنوز به بهره برداری نرسیده است منطقی ست؟ اگر سود شرکت سه برابر هم شود با پی بر ای 8 قیمت سهم 9600 تومان خواهد بود ولی این قیمت باید در بلند مدت باید به دست آید در حالی که سهم قیمت 6800 تومان را نیز دیده است ( اول مهر ماه قیمت سهم حول و حوش 3000 تومان بود)

منبع: پرشین تحلیل

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب