اخبار و گزارش بورس یکشنبه 28 شهریور 95

صدوقی
صدوقی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
مهمترین اخبار بورس و اقتصاد

نیم نگاهی به بازار

به گزارش بورسینس و به نقل از پرشین تحلیل، شاخص کل بورس  62 واحد افزایش یافت و به رقم 76,166 واحد رسید. که نمادهای دعبید با 57 واحد و  فاراک با 17 واحد بیشترین تاثیر  را بر رشد شاخص بورس گذاشتند؛ در مقابل نمادهای پارسان با 54 واحد و فولاد با 14 واحد بیشترین تاثیر منفی را براین شاخص گذاشتند.  ارزش معاملات در این بازار به رقمی در حدود 340 میلیارد تومان رسید که نماد فاذر با رقمی حدود 6 میلیارد تومان دارای بیشترین ارزش معامله بود .  در بازار فرابورس شاخص کل با واحد افزایش به رقم 809 واحد رسید  که نماد مارون با واحد بیشترین تاثیر را بر این رشد داشت. ارزش معاملات در این بازار به رقمی بالغ بر  280 میلیارد تومان رسید که نماد ذوب با رقمی حدود 4 میلیارد تومان دارای بیشترین ارزش معامله بود .  

 

دلار و سکه

دلار امروز در محدوده 3561 تومان داد و ستد شد و سکه هم به قیمت 1 میلیون و 113 هزار تومان رسید.

 

مهم ترین اخبار اقتصادی

رضا رحمانی قائم مقام وزیر صنعت در امور تولید در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما گفت : حمایت از تولید شاه بیت اقتصاد مقاومتی است چرا که تولید به عنوان محور در فعالیت های جامعه است . به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از صدا و سیما، وی افزود : در وزارت صنعت وضعیت تولید دائما توسط گروههای منتخب در 50 قلم رصد می شود .قائم مقام وزیر صنعت در امور تولید خاطر نشان کرد : ما در چند سال گذشته در صنعت و اقتصاد رشد منفی را داشته ایم و امروز بر اساس آمار در 5 ماهه نخست سال جاری در 22 گروه کالایی رشد مثبت را تجربه کرده ایم .وی ادامه داد : البته در برخی از اقلام مثل سیمان وکاشی رشدمان منفی بوده است .رحمانی گفت : در سال 92 صنعت 2 درصد رشد منفی داشته است اما امسال رشد صنعت 4 و دو دهم درصد بوده است وتا آخر سال بهتر هم خواهد شد . قائم وزیر صنعت در امور تولید با اشاره به برنامه های در دست همچون رونق تولید در واحدهای کوچک و متوسط در این وزارتخانه تاکید کرد : تولید افزایش یافته است و از رکود در حال خروج هستیم اما چون در طی چند سال گذشته به دلایل تحریم ، رکود جهانی وسیاست های انقباضی دچار مشکل بوده ایم این روند ملموس نشده است .وی افزود : اینکه که ما یک معیاری داشته باشیم که تولید چقدر فعال است باید بررسی و بر اساس آمارهای میدانی مسئله خروج از رکود احساس .قائم مقام وزیر صنعت در امور تولید تصریح کرد : وقتی ما می گوییم صنعت شاید به معنای صنایع در نظر گرفته شود اما این درحالیست که ساختمان و بخش های دیگر نیز در این مقوله وجود دارند .وی افزود : بر اساس تورم و تحریم صنعت کشور آسیب دیده است و ما به عنوان متولی صنعت می گوییم روند امروز صنعت رو به بهبود است .

 حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در هفدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد که در  جزیره مارگاریتا،  ونزوئلا برگزار شد، افزود: ما در سطح منطقه‌ای نیز ، از هرگونه ابتکار عمل که مبتنی بر گفت‌وگو و مذاکره باشد برای پایان بخشیدن به اختلافات موجود استقبال می‌کنیم.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا،وی افزود: مشکلات منطقه خاورمیانه به گونه‌ای است که هیچ کشوری به تنهایی قادر به ایجاد ثبات و امنیت پایدار در آن نیست. دستیابی به امنیت و توسعۀ منطقه‌ای فقط از طریق همکاری و مشارکت جمعی همسایگان میسر است .

 

 

در گروه ها چه خبر بود؟

در معاملات امروز گروه حمل و نقل شاهد معاملاتی مثبت و افزایش تقاضا در اغلب نمادهای گروه بودیم. توریل که روز گذشته پس از فروش بلوک 15 میلیونی توسط حتوکا به قیمت های حداکثری رسیده بود معاملات امروز خود را با صف خرید آغاز کرد و پس از معامله بیش از 4 میلیون سهم با صف خرید 10 میلیونی به کار خود پایان داد؛ بیش از 50 درصد از این حجم معامله توریل توسط سهامداران حقوقی عرضه شد. حتوکا نیز که مسلما در پی این واگذاری با تعدیل مثبت همراه خواهد شد در قیمت 2397 ریال صف خرید شد؛ اما در ادامه این واگذاری در خبرهای امروز (به نقل از بورس نیوز) شایعاتی شنیدیم از احتمال واگذاری 93 میلیون سهم باقیمانده توریل توسط حتوکا که این امر تعدیل مثبتی بیش از 100 درصد را برای حتوکا بدنبال خواهد داشت. حکشتی و حسینا دو نماد این گروه بودند که در محدوده منفی به معاملات خود خاتمه دادند؛ حسینا که طی معاملات چند روز اخیر حمایت تاریخی خود را از دست داده امروز نیز در محدوده منفی معامله شد. حتاید دیگر نماد مثبت گروه بود که معاملات نسبتا کم حجمی داشت؛ در گزارشات امروز کدال دو شفاف سازی از زیرمجموعه حتاید در خصوص خرید دو شناور و ابلاغ مناقصه شمال منتشر شد؛ طبق این اطلاعیه، حبندر در راستای اهداف شرکت و سیاستگذاری سهامداران محترم نسبت به خرید 2 فروند شناور یدک کش چند منظوره ASD از کشور چین اقدام نموده است . همچنین این شرکت اعلام کرد که در مناقصه اجاره تجهیزات لایروبی در حوزه شمال به منظور عملیات لایروبی, راهبری, نگهداری و تعمیر لایروبها و تجهیزات مربوط برگزار شده از جانب اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان (موجر) برنده شده است؛  گفتنی است، حتاید مالک 70 درصد از سهام این شرکت می باشد.

در گروه خودرو و ساخت قطعات معاملات مثبتی را در اکثر نمادهای گروه نظاره گر بودیم اما در این میان نمادهای قطعه ساز همچون خرینگ با تقاضای بیشتری همراه بودند. در خساپا بیش از 27 میلیون سهم در محدوده صفر تابلو معامله شد و در صدر گروه قرار گرفت؛ همچنین در بازار خرده فروشی نیز بلوک 43.5 میلیونی در قیمت 115 تومان بین دو سهامدار حقوقی جابجا شد. خبهمن که روز گذشته با رنج های مثبت حقوقی به صف خرید رسیده بود معاملات کم حجم امروز خود را در محدوده صفر تابلو به پایان رساند؛ روز گذشته سرمایه گذاری اندیشه فردا خریدا 8 میلیون سهم از این نماد بود. خاهن که دو روز گذشته به دلیل ابهام در ارائه اطلاعات متوقف شده بود، پیش بینی 95 خود را براساس عملکرد 5 ماهه منتشر کرد و طی این مدت با اختصاص 63 ریال سود به ازای هر سهم توانست معادل 39 درصد از پیش بینی هایش را پوشش داد .

در گروه زاعت و خدمات وابسته، فردا تعداد 20 میلیون سهم شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان برای اولین بار پس از پذیرش در بازار دوم فرابورس عرضه اولیه و کشف قیمت می‌شود؛ این شرکت در آخرین پیش بینی سال جاری، سود هر سهم را با تعدیل مثبت 72 درصدی 452 ریال اعلام کرده است. اطلاعات بیشتر در مورد این شرکت را می توانید در بخش مطالب تحلیلی سایت دنبال کنید. در نماد تلیسه که پیش از این سهم عرضه اولیه این گروه بود پس از افت چند روز اخیر امروز در قیمت 8500 ریال صف خرید کم حجمی تشکیل شد

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب