خرید و فروش حقوقی‌ها در روز شنبه 18 آبان

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

معاملات روز گذشته تالار شیشه ای در حالی پیگیری شد که شاخص کل با یک هزار و 91 واحد رشد از 75 هزار و 868 واحد به 76 هزار و 959 واحد رسید.

براساس گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، ارزش معاملات روز مذکور با نزدیک به 31 درصد صعود نسبت به روز قبل از آن به چهار هزار و462 میلیارد ریال دست یافت که تمامی آن را معاملات خرد رقم زده اند.

حجم معاملات نیز طی روز اخیر، با بیش از 30 درصد افزایش نسبت به روز قبل از آن به 934 میلیون سهم و حق تقدم صعود کرد.

همچنین سه نماد “وبصادر” “تاپیکو“، و “شبندر” پر بیننده ترین نمادها طی معاملات دیروز بودند که در دو نماد “شبندر” و “وبصادر” بیشترین حجم معاملات مربوط به حقیقی ها بوده، حال آنکه فروش حقوقی ها بیش از خرید آنها بوده است. همچنین در نماد “تاپیکو” خرید حقوقی ها بیش از فروش آن ها بوده است.

در این میان شرکت ذخیره شاهد 300 هزار سهم شرکت سرمایه گذاری شاهد را خریداری کرد و نزدیک به 300 هزار سهم “کاما” به تملک بانک پارسیان درآمد.

این در حالی است که عده ای از حقوقی های بورس در نقش فروشنده ظاهر شدند و اقدام به عرضه سهام تحت تملک خود کردند.

در این بین شرکت بین المللی عمران رضوی به ترتیب بیش از 14 میلیون سهم بانک تجارت و 50 میلیون سهم بانک ملت را به فروش رساند و درنماد “شاوان“، سازمان خصوصی سازی عرضه کننده بیش از 10 میلیون سهم آن بود.

شرکت ملی صنایع پتروشیمی بخش اول دارایی بیش از شش میلیون سهم “فارس”و شرکت پیشگامان بازرگانی ستاره تابان چهار میلیون سهم “ورنا” را از سبد سرمایه گذاری های خود خارج کرد.

در نماد “خزامیا” نیز شرکت سرمایه گذاری سایپا فروشنده پنج میلیون سهم آن بود.

همچنین شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی نفت 15 میلیون سهم بانک صادرات ایران و نیز 15میلیون سهم بانک ملت را از تملک خود خارج کرد.

شرکت سرمایه گذاری صبا تأمین چهار میلیون سهم بانک تجارت، بیش از یک میلیون سهم “بترانس” و پنج میلیون سهم بانک ملت را واگذار کرد.

طی معاملات روز گذشته یک میلیون سهم شرکت کاشی الوند از پرتفوی بورسی شرکت سرمایه گذاری صدر تأمین خارج شد و شرکت سنجش سهام سیمان سبزوار بیش از یک میلیون سهم شرکت سیمان لار سبزوار را فروخت.

شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی یک میلیون سهم “بترانس” و شرکت گروه مالی ملت30 میلیون سهم بانک ملت را از تملک خود خارج کرد.

در پایان گزارش می افزاید، بانک تجارت بیش از دو میلیون سهم “رکیش” را به سبد سرمایه گذاری های خود افزود و در مقابل آن پنج میلیون سهم “ونیکی” را به فروش رساند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب