بورس کار کنیم یا فارکس ؟ 5 نکته حیاتی که قبل از معامله در فارکس یا بورس تهران باید بخوانید

مقایسه بورس و فارکس

در ادامه قصد داریم بورس تهران و فارکس را با هم مقایسه کنیم.

امروزه معامله‌گران (تریدرها) به بازارهای مالی بیشتری دسترسی دارند، از جمله بازار سهام ( که از آن به اسم بورس در این مطلب یاد می‌کنیم) ، ETF ها و بازارهای پرنوسان‌تری مانند بازار آتی سکه و فارکس! تصمیم‌گیری برای معامله در یکی از این بازارها، می‌تواند برای شما پیچیده باشد زیرا باید فاکتورهایی را در نظر بگیرید تا بتوانید تصمیم عاقلانه را اتخاذ کنید.

مهمترین عامل تصمیم‌گیری بین انتخاب بورس و فارکس، میزان ریسکی است که می‌توانید متحمل شوید و سبک معاملات شماست. برای مثال، سرمایه‌گذاران بلندمدت به احتمال قوی بورس را گزینه مناسب‌تری برای سرمایه‌گذاری بیابند، در حالیکه معامله‌گران کوتاه‌مدت و نوسان‌گیران به بازاری علاقه‌مندند که نوسانات قیمت در آن بیشتر باشد.

دوستان زیادی از ما سوال می‌پرسند که بورس تهران را برای معاملات انتخاب کنند یا فارکس، در این مطلب از سایت بورسینس، ما سرمایه‌گذاری در بازار سهام و معاملات در فارکس را با هم مقایسه می‌کنم و امیدوارم در انتخاب فارکس یا بورس تهران به شما کمک کند. 

بورس تهران یا فارکس؟

بازار فارکس ( foreign exchange market ) بزرگترین بازار مالی دنیاست که در زمان نوشتن این مقاله حجم معاملات روزانه آن بیش از 4.5 تریلیون دلار است. بسیاری از معامله‌گران به دلیل این حجم بالای پول در گردش و قدرت نقدشوندگی بسیار بالای فارکس، ساعات معاملاتی طولانی و امکان استفاده از اهرم معاملاتی بالا (high leverage ) جذب آن می‌شوند. (مطلب مرتبط را بخوانید: فارکس چیست؟)

در سمت دیگر، در بازار سهام شرکت‌هایی با پایداری بالا وجود دارند که می‌توانند در شرایطی که اقتصاد چالش‌برانگیز می‌شود به فعالیت خود ادامه دهند و بسیاری از آنها به سهامداران‌شان سود نقدی پرداخت کرده‌اند.

بورس در مقایسه با فارکس و حتی بازار آتی، معمولا نوسانات کمتری دارد و اغلب از آن به عنوان یک سرمایه‌گذاری باپتانسیل رشد مداوم، جهت افزایش ارزش پرتفوی سرمایه‌گذاران استفاده می‌شود.

نوسانات (Volatility)

منظور از نوسانات قیمتی، بالا و پایین شدن قیمت‌ها در کوتاه مدت است. در حالیکه برخی معامله‌گران مخصوصا نوسان‌گیران از بالا و پایین شدن قیمت‌ها در زمان‌های کوتاه برای کسب سود استفاده می‌کنند، سرمایه‌گذاران با موقعیتی که نوسانات و ریسک کمتری داشته باشد راحت‌تر هستند.
به همین دلیل نوسان‌گیران و افرادی که به بازارهای با سرعت و ریسک بالا علاقه مند هستند بیشتر به سمت فارکس جذب می‌شوند، اما سرمایه‌گذارانی که به استراتژی “خرید و نگهداری” اعتقاد دارند، پایداری بیشتر و بورس را انتخاب می‌کنند.

اهرم (leverage)

اهرم یکی دیگر از ملاحظات است. در بورس تهران هیچ اهرمی برای معاملات سهام در نظر گرفته نمی‌شود و شما به همان میزانی که سرمایه‌ دارید می‌توانید سهام بخرید (البته موضوع اعتبار معاملاتی یا credit با اهرم تفاوت دارد). در معاملات فارکس اما اهرم معاملاتی قابل ملاحظه‌ای ( حتی بالاتر از 50:1 ) قابل استفاده است.

مثلا فرض کنید سرمایه اولیه شما 1000$ باشد. کارگزاران فارکس معمولا ضرایب اهرمی 1:100 یا 1:200 ارائه می‌کنند. پس با فرض اینکه بروکر شما ضریب اهرمی 1:100 به حساب شما اختصاص دهد، شما قادر خواهید بود تا سقف 100,000$ (سرمایه اولیه × ضریب اهرمی) به خرید و فروش زوج ارزهای قابل معامله بپردازید. البته شما مجبور نیستید از کل این سرمایه مجازی (چون سرمایه واقعی شما 1000$ است) استفاده کنید و هر مقداری که علاقمند باشید در معاملات خود بکار می‌گیرید.

 اما آیا این اهرم الزاما چیز خوبی نیست. چون درست است که می‌توان با استفاده از اهرم، با مقدار کمی سرمایه، معاملات بزرگتری انجام داد (حساب‌های معاملاتی فارکس حتی با مقادیری مانند 100 دلار و پایین‌تر هم قابل بازگشایی است) اما این اهرم می‌تواند به راحتی کلیه موجودی حساب شما را نابود کند.

ساعات معاملات

تفاوت عمده دیگر بورس با فارکس در ساعات معاملاتی آن است. ساعات باز بودن بورس سهام محدود است (در بورس تهران از ساعت 9 صبح تا 12:30 روزهای شنبه تا چهارشنبه معامله صورت می‌گیرد) اما فارکس در دنیا منحصر به فرد است زیرا که در تمام 24 ساعت شبانه‌روز باز است. در هر لحظه از زمان و از هرجای دنیا می‌توان در آن به معامله پرداخت و فارکس شب و روز ندارد.
ساختار غیرمتمرکز بازار فارکس پویایی خاصی به این بازار داده و باعث شده است که از روز دوشنبه تا جمعه 24 ساعت شبانه روز امکان تبادلات ارز وجود داشته باشد. حجم تبادلات در زمان‌های مختلف بستگی به ساعت کاری کشورهای مشارکت‌کننده در فارکس دارد. پس از اینکه استراتژی مورد نظر و مطابق با اخلاقیات خود را یافتید می‌بایست ساعات کاری مناسب برای خود را پیدا کنید.

اولین نکته اینکه باید بدانیم قرار نیست شما از نوسان قیمت‌ها در تمام بازارها استفاده کنید. در هر بازار شاید قیمت‌ها صدها پیپ بالا و پایین بروند و هیچ وقت نمی‌توان از تمام این نوسانات استفاده کرد .

بازار دوجهته

فارکس برخلاف بورس تهران یک بازار دو جهته است. یعنی هر جفت ارزی (یا هر ابزار مالی قابل معامله دیگر مثلا طلا یا نقره) بغیر از قابلیت خرید (Buy) قابلیت فروش (Sell) نیز دارد. (حتی اگر صاحب آن نباشید) بعنوان مثال فرض کنید شما پیش‌بینی کرده‌اید که خرید جفت ارز USDCAD برای شما سوددهی خواهد داشت. پس به خرید آن اقدام می‌کنید. اگر پس از ورود شما به بازار، نرخ جفت ارز USDCAD ترقی کرده و به بالاتر از نقطه ورود شما برسد شما به همان مقدار سود می‌کنید.

همچنین اگر نرخ به پایین‌تر از نقطه ورود سقوط کند، به معنی ضرر است. اگر شما قبل از ورود به معامله، تحلیلی مبنی بر نزول قیمت این جفت ارز طی ساعات آتی می‌داشتید و در زمان ورود به جای خرید (Buy) آن زوج ارز، اقدام به فروش (Sell) آن می‌کردید، با نزول قیمت جفت ارز سود نصیب شما می‌شد.

در بورس تهران که یک بازار یک‌جهته است فقط می‌توانید سهام را بخرید و سپس آنرا بفروشید، امکان فروش سهم قبل از اینکه آنرا داشته باشید میسر نیست.

مالکیت

در فارکس خرید یا فروش هر جفت ارز به معنی تصاحب مجازی آن در زمان مورد نظر می‌باشد و جنس واقعی جابجا نمی‌شود. یعنی موقع خرید یا فروش هر ابزار مالی (برخلاف بورس که تصاحب سهام خریداری شده واقعی است) شما فقط با شرط بستن معامله (پزیشن) صاحب مجازی آن ابزار مالی هستید.

در بورس شما با خرید سهام یک شرکت، بخشی از مالکیت و سودآوری آن شرکت را بصورتی قانونی از آن خود می‌کنید و حتی اگر میزان سهام به حدی باشد که جز سهامداران عمده شرکت باشید می‌توانید در تصمیم‌گیری‌های اساسی شرکت کنید.

ریسک‌های فارکس

برخی از ریسک‌های موجود برای معامله گران دز بازار فارکس را در زیر برای شما شرح می‌دهیم.

به طور کلی در هر نوعی از تجارت میزان مشخصی از ریسک‌های منتظره و غیر منتظره وجود دارد، اما بهتر است بدانیم که ریسک معاملات ارز در بازار فارکس بسیار بالا می‌باشد، بنابراین لازم است تا قبل از هر سرمایه‌گذاری ابتدا از خطرات و نوع آنها مطلع گردید:

1- جهت نوسانات بازار می‌تواند دقیقا بر خلاف آنچه شما پیش‌بینی نموده اید پیش رود، علاوه بر اینکه بازار فارکس یک بازار با نوسانات شدید و سریع می‌باشد ، تا حدی که اگر شما هم اکنون معامله‌ایی را باز کرده و فقط چند دقیقه بعد پی به اشتباه بودن آن ببرید و تصمیم به بستن آن بگیرید، ممکن است با یک ضرر هنگفت و یا سود هنگفت مواجه شوید .

2- چنانچه سرمایه اولیه شما در این بازار پایین باشد و از ریسک بالائی در معاملات خود استفاده کنید، امکان دارد ظرف چند روز سرمایه خود را از دست بدهید و یا بعد چند روز به سرمایه هنگفتی برسید.

3- این احتمال نیز وجود دارد که کارگزار فارکس طرف قرارداد شما دچار مشکل شده و یا ورشکست شود، بنابراین بایستی در انتخاب کارگزار دقت فراوانی را بخرج دهید. برای حصول به این اطمینان می‌توان از اشخاص مطلع و فعال در این بخش تحقیق نموده و یا اینکه حداقل از وجود بیمه اصل سرمایه خود توسط کارگزار فارکس اطلاع حاصل کنید.

4- سیستم‌های سخت افزاری معاملات شما یا همان رایانه شخصی ممکن است مختل گردد، بنابراین در چنین شرایطی ضرر شما، البته در صورتیکه از حد ضرر استفاده نکرده باشید می‌تواند بالا باشد.

5- یک مثل قدیمی انگلیسی می‌گوید ( هیچگاه بر روی مزرعه خود شرط نبندید ). این بدین معناست که شما فقط جایز هستید از سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی دیگر خود یا نهایتا از پولی که به صورت غیرفعال رها شده، برای معاملات در بازار فارکس استفاده کنید که در صورت از بین رفتن آن سرمایه، زندگی عادی شما دچار مشکل نشود.

مطلب مرتبط: فارکس در کجا قانونی است؟

نتیجه‌گیری

فعالیت در بازار فارکس نیاز به مهارت و اطلاعات بسیار بالایی دارد و با توجه به ریسک و نوسانات بالا، فقط مناسب افرادی است که آموزش‌های حرفه‌ای را دیده باشند و به منابع خوبی دسترسی داشته باشند.

فعالیت در بازار جهانی فارکس به خودی خود بد نیست، بلکه نحوه رفتار و عمل بسیاری از معامله‌گران ایرانی باعث شده تا افراد زیادی در این بازار زیان‌های هنگفت کنند.

به همین خاطر برای فعالیت در فارکس مجازات در نظر گرفته شده و غیرقانونی اعلام شده است.

امیدوارم با بررسی و تحقیق، روش درست را انتخاب کنید و همیشه در نظر داشته باشید که نگهداری اصل سرمایه، از همه چیز مهمتر است و نباید صرفا به دلیل اینکه خودتان را شخصی ریسک‌پذیر می‌بینید، با انجام رفتار غیرعقلانی در بازارهای مالی سرمایه‌تان را به خطر بیندازید.

انتخاب شخصی ما برای سرمایه‌گذاری، بورس تهران است.

به نظر شما فارکس برای معامله گری بهتر است یا بورس تهران؟ در بخش دیدگاه بنویسید

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • ارائه خدمات متمایز در قالب باشگاه مشتریان
 • سامانه معاملاتی اختصاصی و کاربرپسند
 • امکان دریافت اعتبار معاملاتی
 • امکان دریافت وام قرض‌الحسنه برای معاملات
 • امکان ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
 • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
 • بدون نگرانی از تحریم
 • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
 • معاملات بیت‌کوین، اتریوم، ریپل، تتر و... در برابر ریال و دلار
شروع خرید و فروش
480 نظر
 1. سلام
  من تقریبا اکثر کامنتارو در مورد تجربیات فارکس خوندم، بطور خلاصه نظر شخصیم میخوام بگم، به هیچ وجه نمی ارزه آدم انقدر بخودش استرس بده و سرمایتو بزاری تو شرکت خارجی نامعلوم و بعد بخوای هر روز چکش بکنی هر روز همه چیز جهان چک بکنی با این وضع تحریم ها، که پولدار بشی؟ واقعا آدم مگر دیوانست اینقدر خودش عذاب بده، زندگی اصلا ارزش اینهمه تقلارو نداره، به نظرم یک چوپان بهتر مزه زندگی میچشه، پول هاتون همین الان بزارید روی یک گله گوسفند سرمایه گذاری کنید، قیمت گوشت هم بیارید پایین..
  آتش اگر داخل انبار کاه افتاد همش میسوزونه پس یک ذره هم واردش نشید!

  1. سلام اقا علیرضا دقیقا همون چوپان که شما مد نظرتون هست منم به شغلم هم یه زمانی افتخار میکردم ولی الان یکساله که هر چی داشته ام و نداشتم رو خرج گوسفندام کردم الان خودم موندم و گوسفندام با کلی قرض الان میدونی که یک کیلو کاه شده 3500تومن یک کیلو کنستانتره که از نظر کیفیت به لعنت خدا نمی ارزه شده 6000 تومن بعدشم سر سال دو تا بره پروار میکنی میبری بازار یک نفر پیدا نمیشه که ازت بخره فک کنم شما قیمت گوشت رو تو بازار میبینی فک میکنی که سودش نصیب دامدار میشه در حالی که یک سومش هم نصیب دامدار نمیشه من الان بعد از یه عمر دامداری و کشاورزی که کاش نمیکردم الان 3 ماه پولم رو گذاشتم تو بورس ایران با همین بازار درب و داغون الان با خودم میگم کاش ده سال پیش این کار رو میکردم شما بیرون گود نشستی میگی لنگش کن الان یک کشاورز بخواد تراکتورش رو تعمیر اساسی کنه باید حداقل 50 میلیون هزینه کنه اونوقت با کدوم درامد؟اونوقت به نظر خودت خداییش ارامش و اعصابی برا اون کشاورز و دامدار بدبخت میمونه اقا گذشت اون زمان که تو روستاها ارامش بود برو یه دوری بزن ببین فقر و بیکاری و اعتیاد تو روستاها داره چیکار میکنه .خدایی نکرده از حرفم دلگیر نشی فقط چون از نزدیک دارم زندگی روستایی رو لمس میکنم خواستم به اونایی که طرز فکرشون مثل شما هست یه واقعیتهایی رو بگم

  2. سلام فارکس کلمه ایه که با روح و روان ادم بازی میکنه میری توش میبازی ولی دوسش داری و ازش نا امید نمیشی انگار بعد هر کال شدن باعث میشه بری دنبال بیشتر خوندن و فکر کردن و محتاط تر وارد شدن همیشه ته ذهنت یکی میگه تو میتونی راهشو پیدا کنی و وقتی دوباره میری تو بازی یه چیز جدید برات رو میکنه انگار نبرد بین انسان و هوش مصنوعیه … ببخشید سرتون رو درد اوردم اما بنظر من این اندیکاتور ها و اون. چیزایی که نمودار بهتون نشون میده رو فراموش کنید چون همه اینها رو میبینند و اون چیزی که بذهن شما میرسه بقیه هم همین فکر رو میکنند باید نمودار و استراتژی خودتون رو بسازید تا بتونید موفق بشید در ظاهر نمودارها و اندیکاتورها واقعیند ولی کلید معما همینجاست …شعبده بازیها رو دیدید یه چیزی نشونتون میدند که باعث میشه همه فکرشون به سمت اون بره ولی یه کار دیگه میکنند ..فارکس همینجوریه اونی برندس که نگاهش به دست شعبده باز نباشه وحرکت اصلی رو ببینه ..موفق باشید

 2. سلام .
  ببخشید معامله چه در فارکس و چه در بورس که از لحاظ شرعی هیچ مشکلی نداره ؟

   1. کجا مکروهه؟؟؟ کی گفته؟؟ هنوز نمیدونی مکروه رو چطور مینویسن اونوقت حکم میدی؟؟ حلاله اقا فقط فارکس ایراد داره اون هم میگن….. خودت برو بخون اونم شرابطش رعایت بشه مشکلی نداره حتما تحقیق کنید

   2. میشه یه ذره از مزایای بورس تهران هم بگیر
    22ساله 8000تا سهم داریم سالی 9هزار تومن میریزن به حسابمون بعد میخواییم بفروشیم کسی نمیخره.اصلا هم استرس نداره رازییم

 3. کتاب آموزشی آشنایی با بازار سرمایه تالیف سید احسان احمدی (انتشارات اردیبهشت جانان تلفن: ***********8) کتاب آموزشی صفرتاصد بورسبرای عزیزانی که تازه وارد بورس اوراق بهادار تهران شده اند.

 4. سلام دوستان ، آیا بروکرهاق معتبر و رگوله به ایرانی های مقیم خارج سرویس میدن ؟ یا همه ی ایرانی ها محروم هستن ؟

  1. اکثرا سرویس نمیدن و انتخاب.محدودی دارن ایرانیا ولی دو سه تا بروکر معتبر مثل هات فارکس و آلپاری و فارکس تایم هم هست که سرویس میدن به ما
   فارکس تایم رگوله اروپا، آلپاری رگوله آسیاست جفتشونم به ایران سرویس میدن، اکثرا دارن از همین دوتا استفاده میکنن پشتیبانی فارسیو واریز ریالیم بعضا دارن

 5. با سلام خدمت همه کاربران و دوستان و اساتید محترم .
  تجارب و نکاتی در این زمینه خدمتتون ارایه میدم
  بدون هیچ چشم داشت و فقط با هدف راهنمایی هم وطنانم و کسایی که در این زمینه سوالات بدون جواب و تصویری مبهم از ضرر های این بازار دارند نوشته ام که در ابتدا برای هر عیب و کاستی عذر خواهم .

  بسیار این نوع بازار برای اکثر افراد مبهمه ، دقیقا تو روزای اول ماهای اول نگاهتون به چارت و انجام معامله با حساب دمو همه چیز ساده و جذابه و امکان نداره این سوالو از خودتون نپرسید که پس چرا 96% افراد تو بازار فارکس پولشون رو از دست میدن و این آمار واقعا فکرتون رو درگیر میکنه . پس این چیزایی که تو میدونی رو که بیشتر این اموزش ها رو هم از net تهیه کردی اکثر افراد هم میدونن پس واقعا چرا کجای کار میلنگه و واقعا به شانس مربوطه؟ اگر فکر میکنی به شانس مربوطه پس تو تا الان داشتی قمار میکردی و به دید یه بازی به این بازار نگاه کردی و تاحالا یه فرد عادی تو قمار به جایی رسیده؟ (کلیت ماجرا عرض میکنم در این باره و ممکنه استثناهایی وجود داشته باشه که خیلی تعدادشون کمه) پس یه سری نکات رو براتون توضیح میدم تا جوابی باشه برای امسال خودم و زمانی که هیچ شخصی نتونس جواب من رو جز خودم بده که با سابقه چند ساله هنوز هم خودم رو مبتدی می دونم و از نظر من هیچ حرفه ای وجود نداره و اگه از کلمه حرفه ای به کار برده می شه فقط و فقط دانش و تجربه است نه موفقیت در این بازار چون همیشه برد و سود نیست و هیچ وقت با اطمینان نمی تونیم حرکت حتی چند دقیقه بعد رو تشخیص بدیم.
  ممکنه حرفهایی که می زنم تکراری باشه براتون … اما الان تویی که داری این متن رو می خونی هنوز به جوابت نرسیدی و هنوز اون حرف تکراری رو درک نکردی ویا به هر دلیلی ذهنیتت از این بازار خرابه به حرف هر شخص بی تجربه ای و هر پیامی در این فضا
  که ممکنه یک شخص بی تجربه که اون هم از بقیه شنیده باشه تو رو درراه اشتباه قرار بده ، ممکنه الان من یک نوجوان 15 ساله و بی تجربه باشم که دارم برای شما این متن رو می نویسم پس نه به حرف من و نه به حرف هیچ شخص دیگه ای توجه نکن ،چون شما قراره راه خودت رو بری نه راه 96% افراد .
  نظر هارو خوندم و سعیم بر این که یک سری نکات رو خدمتتون عرض کنم

  1- گفتن استراتژی و یا معرفی سایتی برای دریافت سیگنال و یا خرید ربات و اسکریپت معامله ،فروش سیگنال معاملاتی و حتی کپی کردن معاملات دیگران ممکنه برای شما یک موفقیت کوچیک و یا حتی یه موفقیت کوتاه مدت نسبت به توقعت ازین بازار باشه، اما تو در هر صورت شکست خورده محسوب میشی ،و این یک اشتباه . اما تا حالا فکر کردی اونی که سیگنال میفروشه و یا اونی که ربات معامله گر میفروشه اگه واقعا توانایی این رو داره که سیگنال درست رو تشخیص بده چه لزومی به کسب درامد از فروش سیگنال داره؟
  فکرتون رو بازتر کنید و با خودتون فقط و فقط برای این که چیزی که باب میلتون هست رو قبول کنید نجنگید این اشتباه محض
  ، همه چیز قرار نیست باب میل شما باشه

  2-چند بار تو ماه های اول و حتی سال های اول به ثروت آنچنانی از این بازار فکر کردی؟ و چند بار حال حاظرت رو یعنی همین سنی که هستی رو در این ثروت قرار دادی ؟ خیلی نه؟ چند بار جمله رو بخون تا متوجه بشی که داری اشتباه به این بازار نگاه میکنی .
  اینجا توانایی اشتراک گذاری sheet های برنامه ریزی معاملاتی خودم نیس من به طور شخصی اول هر معامله در بخش میزان ریسک به ریواردم جمله خودم رو که به باور این جمله رسیدم رو بارها و بارها میخونم پس به دنبال کپی از دیگران و سودجویان نباشید و به باور خودتون برسید .
  Do not be arrogant, do not earn money, but do not lose money, you should not lose 9 years
  and gain 1 year, so learn for 9 years and settle your profit in one
  ( طمع نداشته باش ، سرمایه ای به دست نیار اما سرمایتو از دست نده . جای این که 9 سال ضرر بدی تا 1 سال سود کنی پس 9 سال یادبگیر و 1 سال سود کن)

  3-قوانین خودتون رو داشته باشید من یک سری از قوانین شخصی خودم رو اینجا میزارم تا کلیتی بشه براتون نه این که فقط بخونید باید درک کنید و قوانین خودتون رو داشته باشید .

  1-L/risk (ریسک کم)
  2- NO (قمار نه )
  Gambling
  3-NO (طمع نه )
  greed
  4-PLA ( برنامه ریزی)
  N
  5-Patience (صبر)
  6- Focus (تمرکز )
  7- Strategy ( استراتژی)
  8- best ( بهترین زمان )
  time
  9–Opening ( حفظ سرمایه اولیه )
  capital

  4-من خودم به این معتقدم که دلیل برای ریسک زیاد وجود نداره وقتی طرف مقابل من یه غول بزرگه پس من نمیتونم شکستش بدم و فقط میتونم یه ضربه خیلی ریز بهش بزنم
  پس حمله نمیکنم و منتظر یه موقیت خوب میشینم
  شاید به این فکر کنید درسته غول بزرگه اما افراد ریز میتونن با سرعت عملشون این غول رو شکست بدن
  ولی من بهتون میگم این غول هم سرعت عمل بالایی داره هم قدرت بالا پس قرار نیست شکستش بدید قراره بهش یه ضربه ریز بزنید
  بنده پوزیشن هامو براساس ریسک به سود 1 به 4و یا 1 به 5 در نظر میگیرم که خیلیا این نسبت رو 1 به یک در نظر گرفتند و موفقند پس شخصیه این موارد و هر شخصی دید خودش رو داره .
  بحث خیلی زیادیه و نمیگنجه اینجا از ضررها و سودها بگم و فقط نکات ریز که امیدوارم بهتون کمک کنه رو گفته باشم.

  5-نکته بعد در باره حساب اصلی با یک حساب فیک یا دمو هستش
  شما توی حساب دمو خیلی خوب کار میکنید و به قوانینتون پایبند هستین و اگر از بحث احساسات بگذریم بحث لغزش های بازار و گپ ها هستند که تا وقتی در شرایط قرار نگیرید نمیتونید درک کنید که گاها با یک لغزش حسابتون کال میشه و یا سود میکنید
  که در این باره هم راه حل های زیادی هست در حساب واقعی و اینجا صحبت آموزش نیست و آموزش در این باره هم ممنوع است .
  ولی برای بحث احساسات نکاتی رو از تجربه شخصی خودم میگم و هیچ علمی درش نیست .
  من اوایل خودم رو در حساب دمو گول میزدم . میخواید حس واقعی بودن یک حساب از جنبه تمرین احساسات و قوانین و… داشته باشید تنها راه گول زدن خودتونه
  من برای انجام یک معامله تمرینی گاها ساعت ها و یا روزها روند رو کنترل میکردم و مهم تر گول بروکر ها رو نخورید و حساب دمو خودتون رو فقط مطابق به سرمایه ای که برای ورود به فارکس در نظر گرفتید شارژکنید ، این منطقیه که هر چه بیشتر در حسابتون پول باشه احتمال کال شدن و از دست دادن سرمایه تون کمتره پس حساب دمو رو به هر میزان که پول واقعی دارید در نظر بگیرید و اگر بتونید یک حساب با موجودی کمتر رو رشد بدید توانایی شما بیشتر میشه تا این که در یک حساب چند هزار دلاری فیک معامله کنید،
  من پولم رو به شخصی میدادم که حس از دست دادنش بهم منتقل بشه اوایل یکم خنده داره ولی باید شرایط رو برای خودتون جوری ترسیم کنید که گویا پول رو از دست دادین و حس نبودنش بهتون منتقل بشه و این دیگه در هر شخصی متفاوته .
  و اگر نتونستید این حس و شرایط رو برای خودتون فراهم کنید
  راهی جز استفاده از حساب واقعی و ضرر دادن در ازای تجربه رو بپذیرید
  هر موقع به این باور رسیدین که پول از دست دادن جزوی ازین بازاره و از دست دادن پولتون ناراحتتون نکرد تازه وارد بخشی میشید که احساساتتون رو طمعتون رو و… تست بزنید حد این اروم بودنتون رو افزایش بدید و شروع به معامله کنید در حساب اصلی
  اگر خیلی موفق نبودید راهتون رو بررسی کنید و دوباره تلاش کنید
  گول اهرم هارو نخورید نسبتی که ضرر میزنه خیلی بیشتر ازسودی که میده پس کمترین لوریج یا اهرم رو انتخاب کنید
  بروکر ها رو دقت کنید
  استاپ لاس ها(sl) و تیک پروفیت ها(tp) رو از چشم خودتون نبینید از چشم مردم و اکثریت ببینید
  همینطور که یک نمودار قابل تحلیل
  رفتار افراد هم قابل پیش بینی
  رقیب شما بروکر ها و بانک های بزرگ هستند
  و این حد ضرر و حد سود ها(sl/tp) رو میبینند و ممکن به شما ضرر بزنند پس حد ضرر خودتون رو در معاملات کوتاه مدت در جایی غیر قابل پیش بینی قرار بدهید .
  کوتاه ترین معاملات رو 4 ساعته و 1 روز در نظر بگیرید که نوسانات کمتری نسبت به بازه های کوتاه تر داره .
  امیدوارم
  تونسته باشم کمکی به هم وطنان و فارسی زبان ها هر جای ایران و حتی خارج از ایران کرده باشم که در هیچ کشوری به خوش برخوردی ، مهربانی و ساده دلی هم وطنانم ندیدم .
  اگر جمله ای غلط املایی و حتی حرف تکراری زده ام امیدوارم تک تک شما بزرگواران بنده رو ببخشید
  همینطور که گفتم این حرف ها رو ممکنه هر جایی ببنید تفاوتش در باور داشتن شما به این حرفاس .
  پ.ن : بنده فقط نظرات شخصی خود را گفتم و استفاده نکات بر عهده خود شخص و بنده مسئولیتی در این باره ندارم
  موفق و پیروز باشید .

  1. حرفهاتون کاملا منطقی و درست بود
   توصیه آخرتون برای کسی ک هیچ تجربه ای نداره با کمترین سرمایه میخاد وارد بازار فارکس بشه چیه
   و اینکه برای آموزش فارکس حدود ۵ میلیون ب بالا پول میخان
   حتما لازمه این هزینه رو بدیم و آموزش ببینیم یا با سرچ کردن و حساب دمو تجربه کسب کنیم؟

  2. خسته نباشی جوون. به نظرم همه فقط میخان از تحیلیل تکنیکال و برخی استراتژی ها از فارکس پول دربیارن که آخرش میشه ضرر.
   باید اقتصاد و آیتمهای تاثیرگذار بر قدرت پول کشورها رو بدونیید تا موفق بشید.

   در ضمن اینم بگم استرس بورس دستوری و فرمایشی و رانتی تهران خیلییییییی بیشتر از فارکسه

   1. افرین واقعا به نکته مهمی اشاره کردی .من اوایل بخاطر اینکه با استراتژی و تکنیکال میخواستم سود کنم همیشه ضرر میکردم …بعدا اتفاقی به اقتصاد ارزهای کشورهای درگیر و ایتم های تاثیر گذار بر اقتصاد و ارز کشورها رو متوجه شدم …اگر درست پیش بینی کرده باشی حتی اگه اول ترید بری تو ضرر دوباره برمیگرده و معامله‌ مثبت میشه …تکنیکال و استراتژی بیشتر برای زمان خروج هست که اگه مثلا طبق تحلیلت سود کردی بعد از پایان موج سوم الیوت زیاد تو معامله نمانی چون ممکنه مقداری از سودت رو از دست بدی …یا اگه سودت به موینگ اورج ۱۰۰ رسید دیگه زیاد تو معامله‌ خودت رو نگه نداری ..بطور مثال گفتم شاید مثال اشتباهی باشه

 6. سلام خوبی
  من دمو باز کردم تایم فریم 30 دیقه .0.69.%
  سود کردم با 10k
  تقریبا چقدر سود کردم نمیدونم چطوری حساب میشه

 7. سلام دوستان
  برای اینکه مطلب برای افراد مبتدی روشن کنم برای تریدر شدن در بازارهای فارکس سی اف دی … آشنایی با زبان انگلیسی بهرهگیری از نرم افزارهای تحلیلی و اینترنت پر سرعت ابزار اولیه است سپس آموزش کافی و داشتن هوش هیجانی از ضروریات فارکسه به این دلیل که نسبت موفقیت در این بازارها هر 10 نفر یک نفر میباشد پس در صورت موفقیت پولدار میشین و در غیر صورت بی پول ..

 8. سلام دوستان
  ببخشید از چه کانالی یا سایتی یا برنامه ای میشه رایگان آموزش ۰ تا ۱۰۰ بورس خارجی رو یاد بگیریم؟
  اگر بگید ممنون میشم

  1. سلام
   به سایت فراچارت سر بزنید، همه آموزش ها تقریبا بصورت رایگان در سایت وجود دارند.

 9. اموزش های لازم فارکس ببینید و وارد حساب دمو شوید و روش خودتون اجرا کنین اگه مطمئن و سود اور بود وارد حساب واقعی شوید

 10. با سلام خدمت دوستان ، این پست ،واقعا جالبه و سوال خیلیاس، ی عده افراد میگن بورس ایران دزدیه و دروغه و جبهه میگیرن در مقابلش، من خودم الان دیگه شده ۵ سال ک شغل اول و آخرم فارکسه و درآمدم از فارکسه، فوق لیسانس مدیریتم ولی معامله گری رو انتخاب کردم، من تا همین سال پیش دشمن سر سخت بورس ایران بودم و هرکس می‌رفت بورس ایران شماتتش میکردم ، داداشمو آوردم تو فارکس و خعلی وقت واس آموزشش گذاشتم از بحث تکنیکال بگیر ( پرایس اکشن، امواج الیوت ، درصد فیبوناچی، کندل شناسی و …)، فاندامنتال( شیوه خبر خونی، تفسیر خبر ، انواع شاخص های اقتصادی مهم تاثیر گذار در بازار مثه نرخ بهره ، شاخصnfp, GDP و ..) ، روانشناسی معاملات ،، ولی آخرشم تو بازار تهش با ضرر میومد بیرون ، خلاصه بعد چند بار کال مارجین شدن بیخیال فارکس شد رفت بورس ایران، الان عجیب موفق شده با سرمایه 35 میلیونی وارد شد الان تقریبا 450 میلیون سرمایشه. پس هر بازاری شخصیت خاص خودشو میطلبه. مثلاً هم خود فارکس هم همینجوریه، همتون میدونین بازار فارکس 24 ساعته می‌چرخه از ساعت 12.5 شب بازار سیدنی استرالیا باز میشه تا 8.5 صبح و ساعت2.5 صبح بازار توکیو ژاپن باز میشه تا 10.5، بعد بازار فرانکفورت 10.5 باز میشه تا 6.5 ، لندن 11.5 باز میشه تا 7.5، نیویورک 4.5 عصر باز میشه تا 12.5, حالا اون دسته از افرادی ک استراتژی شون اسکالپه خوراکشون ساعت 4.5 تا 7.5 عصره ک تداخل ۳ تا بازار بزرگه دنیاس و نقدینگی بالای 5 تریلیارد دلاره،پس بسته بندی شخصیت هر فرد ، هر کسی باید جایی سرمایه گزاری کنه ک همسو با شخصیتش هست. اگه پشتکار زیادی داری ، وقت یادگیری و آموزش داری و همچنین ریسک پذیری بسم الله فارکس چون سودی میده ک تو خوابم نمیشه دید. به ناموسم روزایی هستند ک فقط تو بازار آمریکا 1800 دلار سود کردم ، خیلیه واس من. ولی اگه تحمل ریسک زیاد نداری و میخوای بلند مدت سرمایه گزاری کنی بورس ایران. موفق باشین

  1. سلام آقا مهدی
   من خیلی وقته این بازار رو دنبال میکنم ولی مثل برادر شما خیلی ضرر کردم
   ولی من ول کن این بازار نیستم و تا آخر هستم
   لطفا کمی راهنمایی و کمک کنید

   1. سلام به نظر من اگر میخوای موفق بشی تریدهاتو یاداشت کن به صورت ریز هم اونایی که ضرر میشه هم سود بعد آخر هفته مورد برسی قرار بده ببین اشکال کارت چی بوده حتماً یجارو اشتباه کردی که ضرر شدا یا.. بدون استراتژی داری کار میکنی یعنی نمیدونی چیکار باید انجام بدی

  2. سلام و ارادت
   مممون از مطلب خوبتون
   میشه لطف کنید بفرمایید بازدهی ماهانه برای یک معامله گر حرفه ای در فارکس ماهانه چقدر هست؟؟

  3. سلام خوبی دوست عزیز.میشه در ارتباط باشیم با همدیگه؟ @zipp808 ایدیمه اگه امکانش باشه یه پیام بفرستین برام ارتباط بگیریم

 11. من خودم تو فارکس بود از بورس خیلی بهتره پیشنهاد میکنم برای یه بارم که شده تست کنین

  1. سلام خیر فارکس کارگزاری های خارجی داره.سعی کنید واردش نشید فقط یک نمونه بهتون بگم شما برای اموزش بورس نهایتا ۱۰۰ ساعت اموزش میبینید اما فارکس شاید بالغ بر ۵۰۰ ساعت اما میشه ی راه حل ساده بهتون بگم ب راحتی میتونید سیگنال خرید رو از برنامه هایی ک توگل پلی هستند دریافت کنید تا ۸۰،۸۵ درصد احتمال درست اتفاق افتادن داره و اگر تو گوگل پلی سرچ کنی میبینید کاربرای ایرانی زیادی دارن روزانه پولاشونو بیشتر میکنن

 12. سلام خدمت دوستان محترم . از دوستانی که داخل ایران چند سال فارکس کار میکنن با رعایت تکنیک ها
  و استراتژی ها میانگین درآمد ماهیانه شوند راضی کنندست؟

 13. سلام
  من اطلاعاتم در رابطه با بورس و فارکس در حد خیلی کم هست با توجه به مطالبی که خوندم متوجه شدم واسه نوسان کمتری که بورس داره بهتره مثلا یک میلیون ر دارم نصفش رو داخل فارکس و نصف دیگه رو داخل بورس سرمایه گذاری کنم
  اول نظرتون در این باره چیه؟ و دوم میشه برا یکی مثل من که هیچ آشنایی با بورس و فارکس نداره تقریبا توضیح بدید که موارد اولیه چیه و اصلا برای ثبت نام باید چیکار کنم؟

  1. سلام
   آموزش خیلی مهمه، ولی واسه شروع که از این قافله جا نمونید میتونید بورس رو وارد بشید و عرضه اولی ها رو بخرید، برای فارکس هم با توجه به افزایش روز به روز قیمت دلار، بد نیست پولی که دارید رو چنج کنید
   باز هم اگه سوالی داشتید هستم خدمتتون

   1. دوستان برای وارد شدن به بورس ایران باید این موضوع ها را یاد بگیرید ۱- روانشناسی بازار اگر کسی رونشناسی یاد بگیرید شما تازه به مرحله یک هستید و این بسیار مهم هست ۲- اقتصاد کلان اقتصاد بسیار مهم هست و باید به این موضوع بسیار توجه کنید چرا که در فارکس نیز کاربرد دارد ۳- تحلیل بنیادی شما با یادگیری تحلیل بنیادی به راحتی میتوانید سهام های بورس ایران را تحلیل کنید به این نکته توجه کنید تحلیل بنیادی همان دانش حسابداری است ۴- تحلیل تکنیکال شما باید بعد از روانشناسی بازار حتما تحلیل تکنیکال را یاد بگیرید موفق باشید

  2. سلام دوست عزیز . سرمایه گذاری کم در فارکس فقط موجب هدر رفتن فارکس و اتلاف وقت میشه . کل این رقمی که شما میگید میخاید نصف کنید از حداقل سرمایه گذاری در فارکس هم کمتره .
   حداقل سرمایه گذاری در فارکس از 100 دلار شروع میشه که همه توصیه میکنن با این رقم شروع نکنید نهاااایتا با 500 دلار شروع به کار کنید
   تازه افرادی که با 500 دلار شروع میکنن در روز به درآمد 5 تا 15 دلار در صورتی که اشتباه نکنن و اهرم هارو رعایت کرده باشن و حد ضرر هم لحاظ کرده باشن هست که رقم قابل ملاحظه ای نیست در کنار این همه ریسک وباز هم معامله گران توصیه نمیکنن . به نظرم بورس ایران رو با این سرمایه ایکه دارید انتخاب کنید

 14. سلام دوستان،
  من ساکن آلمان هستم و قصد دارم وارد بورس بشم شما پیشنهادی دارید. ممنون میشم اگر تجربیات خودتون رو در اختیار من بگذارید و راهنماییم کنید. اینم عرض کنم اطلاعات من در حد ابتدایی هست و دارم تحقیق می کنم و ریسک پذیری بالایی دارم.

  1. سلام خانم نگار گرامی ، برای ماجرای اتصال که می تونید از یک سرور مجازی در ایران استفاده کنید و برای آموزش بخش کاملی رو برای تازه واردان راه اندازی کردیم که با مطالعه مطالبش می تونید اطلاعات رو بیشتر کنید : https://www.bourseiness.com/category/bourse-guide-for-beginners

  2. سلام خوبید اگه رییک پذیر هستید به دنبال یه کارگذارخوب بگردین و فارکس روکار کنید چون تو بورس های ایرانی سود هایخوبی نمیدن و حدودا ۴میلیون نفر امسال وارد بازار سهام شدند

  3. سلام
   اول اینکه شما ریسک پذیری بالایی دارید خیلی خوبه و در اصل صبر و ریسک پذیری لازمه ی سرمایه گذاریه
   دوم با سرمایه گذاری تو بورس تهران که روزای خوبی رو داره سپری میکنه میشه راحت روزی چند میلیون درامد داشت
   ۱ ثبت نام و کارای اولیه ورود به بازار سرمایه رو انجام بدید
   ۲ حتما آموزش های لازمه روببینید
   ۳ از بازار لذت ببرید

  1. سلام حمید عزیز ، بستگی به ربات داره اما بله ربات های موفق در معامله وجود دارند.

  1. سلام ایمان عزیز ، درست متوجه سئوال تون نشدم اما با صرف حساب باز کردن هیچ جا ۵۰ هزار دلار نمی دن.

  2. پروفسور ۵۰ هزار دلار با دلار ۲۰ تومن هم حساب کنی میشه یک میلیارد تومان
   خدایا منو بکش :/

 15. سلام ببخشید میخام بیام فارکس اگه کسی تجربه داره الپاری رو انتخاب کنم یا فارکس تایم؟ افتتاح حساب حساب خارجی میخواد ؟

  1. سلام، مشکلتون حل شد؟
   خیر حساب خارجی نمیخواد، اگه کمک بیشتر میخواید هستم خدمتتون…

 16. سلام به همه‌ی دوستان کسی کارگزاری Swissquote رو میشناسه؟ آیا با ایرانی ها کار میکنه؟ کسی نمیتونه لیست بروکرهایی که با ایرانی ها کار میکنند رو کامل بگه ؟

  1. سلام. آلپاری خوبه. پشتیبان ایرانی داره. 20 سال سابقه فعالیت داره و 12 ساله که به ایرانیا هم خدمات میده و یه بروکر روسی هست. من که راضیم. البته تازه یک ماهه وارد فارکس شدم. ولی برای انتخاب بروکر خیلی تحقیق کردم. موفق باشید

   1. سلام. من رفتم تو سایت آلپری ادرسش مال یه جزیره نزدیک آفریقای جنوبیه !! از این جزیره ها که اصلا معلوم نیست مال کدوم کشور یا مستعمره کجاست. به همین خاطر دست نگه داشتم

 17. سلام روز بخیر
  خواستم بدونم آلپاری حرامه یا نه ؟ ایا اصلا این بروکر قابل اطمینان هستش یا نه ؟ و پولی که ما میزاریم دقیقا این پول کجا میره و کجا نگهداری میشه ؟
  ممنون میشم جواب بدین
  تشکر

 18. سلام دوستان اینجا کسی هست که درآمدش از کار با فارکس باشه؟یا کسی رو میشناسید؟ نه درامد میلیاردی یه درحد یک درآمد معقول

  1. درآمد معقول مثلا چقدر ماهانه؟! بستگی به این داره چقدر بخواید سرمایه اولیه بزارید

   1. ٥هزار دلارسرمايه ي اوليه داشته باشم ميتونم ماهي٣٠٠يا٤٠0دلار سود كنم ؟ البته با رعايت مديريت سرمايه

    1. فکر میکنم اگر با روش های درست تکنیکال و در نظر گرفتن فاندامنتال به درآمد بیشتر از 700 دلار در ماه برسید…

     1. سلام خسته نباشید ببخشید من در آلپاری ثبت نام کردم میشه راهنمایی بفرمایید چون عکس کارت ملی میخواد بعدها مشکلی پیش نمیاد به نظر شما

    2. سلام مهران جان.اگر که بتونی با سرمایه 5000 دلار روزانه 3 درصد با پولت کار کنی البته با رعایت مدیریت سرمایه مثل انتخاب حجم مناسب , استفاده نکردن از اهرم و … ماهیانه بصورت متغیر حداکثر تا 60 درصد از کل سرمایت رو میتونی درامد داشته باشی.
     روزی 3 درصد کسب سود هم خیلی به دور از توقع و انتظار نیست. فقط باید منتظر موقعیت مناسب و مطمئن جهت ورود به پوزیشن باشی یعنی هرجایی توی نمودار وارد معامله نشی که این خودش هنر معامله گری در فارکسه

 19. سلام به همگی شما،

  من سارا هستم از ایتالیا و دوست داشتم تجربیاتم رو با شما در بازار فارکس و سهام به اشتراک بزارم ..

  من یک چندتا کامنت رو از بالا خوندم ولی متوجه شدم خیلی ها تاکید داشتند که اصلا نرید دنبال آموزش و پکیج های آموزشی رو بیخیال بشید! کاملا اشتباهه!!!! کاره اشتباهی که من گوش دادم و انجام دادم و ضرر زیادی کردم در زندگیم.
  شما نکنید!!!

  به نظر من این افرادی که این توصیه رو کردند و میکنند، عقل واقعا ندارند!!! چون کسی که بدون آموزش یک مهارتی رو پیش ببره میدونید چقدر و چند سال باید وقتش رو تلف کنه!!؟ میدونید چندسال باید آزمون و خطا کنه!!؟ میدونید چقدر باید ضرر بده و بدبختی و درد بازار و تحمل کنه تا شاید یک روزی بشه که به درک درست بازار برسه!!! و شاید هم اینقدر ضرر کرده و به نا امیدی رسیده که کلا از این بازار میزاره و میره کنار و میگه اصلا نخواستیم!! چون دیگه پولی هم
  برای ادامه و سرمایه گذاری نداره که ادامه بده!

  چرا این اتفاق میوفته چون مربی و راهنمای خوبی نداشته و کسی نبوده که خوب راهنمایی اش کنه

  بزارید براتون یک مثال بزنم که همیشه استادم میگفت:

  مثل این میمونه که یکی به شما بگه میخواهی دکتری بگیری؟؟ نرو درس بخون، خودت شروع کن کتاب و جزوات، دی وی دی، فیلم و …. رو بگیرو اینقدر توی اینترنت سرچ کن و بخون تا بعد بتونی به سواد مدارک دکتری برسی!!!

  خوب شما وقتی این رو بشنوی کسی این پیشنهاد رو بهت بده .. به اون طرف چی میگی؟

  واقعا نمیگی طرف دیوونه اس؟ 6 تا تخته اش کمه؟ حتما میگی!!!

  دوستان خواهشا یکم عقلتون رو بکار بندازید با این اراجیفی که یه عده میگن زندگی و وقت ارزشمند تون رو
  هدر ندید!!! من خودم خیلی زمان هدر دادم و فقط به خاطر همین طرز تفکر اشتباه بود یکسری ها بهم میگفتن خودت
  یاد بگیر و سرچ کن تو گوگل و ویدیو ببین!!!

  اجازه بدید تجربه خودم رو براتون بگم: من تقریبا 6 ماهی هست که توی مجموعه آموزشی بورس توسط اساتید (نام افراد توسط بورسینس حذف گردید) آموزش میبینم و خیلی خیلی راضی هستم و قبلا خیلی گیج بودم که از کجا باید شروع کنم و چه مطالبی رو دنبالکنم اما وقتی وارد این مجموعه شدم اینقدر من رو راهنمایی کردن که به جرات میتونم بگم هزاران ساعت و روز من ذخیره شد.و هدر نرفت.

  تمامی مطالب مهمی که یک دانشجو برای ورود به بازار فارکس و سهام رو نیاز داره طبقه بندی کردند و گام به گام
  برای دانشجو تهیه کردند و بخش تمرین قرار دادند که دانشجو حتما تمرین عملی بکنه اول روی دمو و بعد به مرور
  میارنش روی بازار حقیقی ولی با مدیریت ریسک و سرمایه درستی که از گام 1 آموزشش دادند.

  این مجموعه بهترین تیم پشتیبانی و ساپورت رو دارند که هر دانشجو پشتیبانی خودش رو داره و سریعا پیگیری میکنند و من واقعا لذت بردم که چقدر این ها برای ما هایی که تازه کار هستیم ارزش قائل هستند و وقت برامون میزارن.

  مورد بعدی راجب آموزش مجموعه هر هفته آموزش آنلاین دارند و با دانشجوها کار میکنند، همه سوالات و مشکلاتی که هست رو با تمام وجود جواب میدن و اصلا نمیزارن کسی سوالی براشون بدون جواب بمونه.

  توی مجموعه اساتیدی که هستند فوق العاده با سواد با اطلاعات و از هر نظر عالی و به خصوص تریدر موفق در فارکس و سهام هستند همشون توی همه چارت ها فعال هستند و تجربه دارند و تحلیل هایی که میکنند خیلی عالی هستش و جالب اینجاست هر کسی سبک خودش رو داره که این ها همه باعث شد که من هم از این ها یاد بگیرم و مثل اون ها بازارو ببینم …

  خلاصه که اگر بخوام بنویسم میتونم کلی براتون بنویسم اما خیلی طولانی میشه! ولی این رو همیشه یادتون باشه که سعی کنید آموزش ببینید و واقعا صبور باشید، بازار فارکس و سهام با کسی واقعا شوخی نداره و خیلی سریع شما رو از چرخه بازار بیرون میکنه. اول دانشش رو بدست بیارید و صبور باشید یواش یواش سودهاتون ایجاد میشه و سودها بزرگتر و بزرگتر میشن کاری که من یادگرفتم و دارم انجام میدم. و راضیم.

  اینجا جا داره از (نام فرد توسط بورسینس حذف گردید) تشکر کنم ایشون اینقدر انرژی مثبت داشتند که باعث شدند تمامی موج منفی هایی که من
  نسبت به این بازار داشتم فراموش بشه و همیشه من رو تشویق کردند نه من رو همه دانشجوهارو، واقعا مثل ایشون کم دیدم و ازشون خیلی خیلی ممنونم و همیشه براشون آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

  برای همتون موفقیت آرزو میکنم و به قول استاد

  همیشه موفق و ثروتمند باشید.

  با احترام سارا همدانی

  1. سلام خانم همدانی گرامی

   اصل حرف شما صحیح هست کاملا ، اینکه ما بتونیم بدون اختراع دوباره چرخ و بدون نیاز به تجربه کردن تجربیات غلط دیگران به پیش بریم مسیر درسته. متاسفانه با حضور افراد نه چندان آگاه در مسند استادی بعضی از دوستان دچار نا امیدی و قضاوت ناصحیح شدند. البته باید با احترام با هم برخورد کنیم و چنین ادبیاتی پسندیده نیست.

   موفق باشید.

  2. با سلام
   اولا مقایسه دکتری با یک بیزینس اینترنتی صحیح نیست
   دوما اسم بردن از شخص خاص آدمو به شک میندازه نسبت به حرفات
   سوما من به شخصه کاری رو که الان دارم از اینترنت رایگان آموزش دیدم
   و در ضمن فیلم های آموزشی بعضی از دوستان رو راجع به بورس دیدم که پولی بودن ولی متاسفانه ابتدایی ترین مطالب رو تدریس میکردن
   ولی هستن افرادی که آموزش به درد بخوری هم میدن

  3. خیلی دوست داشتم بدونم که استاد شما کی بوده راهی هست که با هم در ارتباط باشیم ؟؟

   1. به نظرتون متن به این بلندی و پر از تعریف و تمجید اساتید و اشاره به یک فرد خاص به عنوان استاد و مهم تر از همه لحن متن که معلومه از قبل نوشته شده س، تبلیغ نیست؟

    مراقب باشید گیر اساتید محتوا تهی نیفتید که فقط بلدن پکیج آموزشی بفروشن و هیچ علمی ندارن

    به نظر من تحقیق و جستوجو برای یافتن منابع پر محتوا که توی اینترنت زیاده، و همچنین تلاش و پشتکار، کوتاه ترین راه موفقیته

  4. این بنده خدا اومد تبلیغ اون موسسه آموزشی رو بکنه اسمش رو سایت پاک کرد ….احسنت به سایت شما ????????

   1. دقیقا باهات موافقم بهمن جان

    ضمن اینکه از ادبیات کلامی و فوتت کامل فارسی سیستمش معلومه بچه یافت آباده الکی نوشته ایتالیا

  5. سلام خانم سارا همدانی
   1. ادبیات شما بسیار غیر محترمانه است.
   2. محتوای نوشتار شما هیچ مستندی ندارد.
   3. خالی از اغراق و تبلیغ نیست.
   4. البته اساتید باوجدان و خوش تدریس کم نیستند. اما اساتید نمایان هم بسیارند.
   5. این نکته قابل توجه است، استادانی که در بورس یا فارکس موفق و صاحب سبک هستند، چندان در قید تیغ زدن مبتدیان نیستند. اما آن دسته که به مبتدیان بیچاره رحم نمیکنند، ممکن است دام گستر باشند.
   6. در هر صورت، بهترین روش ترکیب آموزش از طریق اساتید باوجدان، آموزش از طریق جستجو و مطالعه و پرسش، آموزش از طریق کسب تجربه است.
   موفق باشید.

 20. سلام اولا باید بگم این مقاله در مورد فارکس اشتباهاتی داره و یا اینکه عمدن مخاطب رو از فارکس دور میکنه.
  فارکس نیاز به حداقل سه ماه تمرین و یادگیری توسط خود فرد داره و از اون به بعدم باید پیش یه استاد کاربلد که میتونه اکانت معاملاتی یک سال اخیرشو به شما ارائه کنه و سود هاشو ببینید، برید و کامل به بازار مسلط شید از اون به بعدم میتونین با اکانت دمو شروع به کار کنید و ادامه بدین تا اینکه شجاعت معامله روی ریل رو بدست بیارید.
  در مورد بروکر، ایرانی ها خیلی محددودن و باید بین چندین بروکر ضعیف یکی رو انتخاب کنن که من آلپاری رو انتخاب کردم و تا حالا اخلالی تو کارش ندیدم، ولی بازم خودتون تحقیق کنید انتخاب بروکر یه موضوع شخصیه ولی در کل خیلی بهش اهمیت ندین چون ما بروکر های زیادی برای انتخاب نداریم.
  در مورد بورس ایران باید بگم معایبی داره که اصلا نمیتونه شغل اول محسوب شه، مگه اینکه یه سرمایه بزرگ بیشتر از صد میلیون، یه وقت بلند، بیشتر از یک سال داشته باشی تا بتونی درآمد متوسط و مکفی ازش بگیری. موفق باشید

  1. سلام میخاستم بپرسم کپی ترید چیه؟ یه کمپانی الان هست که میگه صد دلار حسابتو شارژ کن و ما رو حسابت کپی ترید انجام میدیم و ماهانه حدود حداقل یه میلیون سودته البته به گفته کمپانی سود ماهانه از صددلار حدود دو میلیون تومنه که خودش ۵۰% را به عنوان کارمزد میبره و نصفش را میده به صاحب حساب. میخواستم بپرسم که این شکل کمپانیها را برخورد داشتید تا الان؟

  2. دوست عزیز ، لطفاً اطلاعات غلط در اختیار بقیه قرار ندید ، بنده چهار ساله بطور حرفه ای فارکس کار میکنم ، و شغل اول بنده هست ، نظری ک در مورد انتخاب بروکر دادید کاملا غلط هست، بروکراسی زیادی به ایرانیان خدمات می دهند ک جز بهترین و محبوب ترینها بروکرها در دنیا هستند و رگوله انگلیس هستن، بروکراسی ک ب ایرانیان خدمات میدن: ویندزور بروکر ، ای سی ام کپیتال، فیبو گروپ، fbs, fort fs,super forex, هات فارکس، لایت فارکس، گرند کپیتال،امارکتس، الپاری،fxtm, و خیلیا دیگه، خب این جواب این حرفت ک گفتی بروکر برا ایرانیا کمه، و اینکه گفتی انتخاب بروکر مهم نیس ، واقعا حرفت خنده داره مهمترین قسمت انتخاب بروکره و دلیلش انواع حساب های ک ارایه می‌دهند و اوریجینال ک میدن و میزان اسپرده،و داشتن یا نداشتن سواپه ، مثلاً من در حال حاضر با ویندزور بروکر کار میکنم ب دلیل سرعت بالای اجرای معاملاتش و اسپرت نسبتا خوبش و نه خیلی خوب، و واریز و برداشت کمتر از ۵ دقیقش، ولی واسه کسایی ک مثلا استراتژیشون اسکالپه حساب ECN بروکر fbs رو پیشنهاد میکنم ک اسپرداش تقریبا صفره.موفق و موید باشید

   1. سلام دوست عزیز میخواستم وارد فارکس بشم میشه اطلاعاتی از خودتون بدید تا منم یاد بگیرم و واردش بشم ممنون

   2. سلام مهدی جان . من یه سری اطلاعات کم در مورد نوع محاسبات و اهرم هایی که باید استفاده بشه تو معاملات دارم که اصلا کافی نیس . و داخل بروکر آلپاری هم ثبت نام کردم نمیدونم خوبه یا نه ! برای شروع هم میدونم که حداقل قابل قبولی که میشه برای سرمایه گذاری نتیجه گرفت 500 دلار هست .
    میشه یه راه ارتباطی با خودت بهم معرفی کنی که من ازت یاد بگیرم . خیلی دوست دارم وارد این بازارشم و معامله کردن رو آموزش ببینم باید از کجا شروع کنم ؟

  3. میدونم ممکنه این کامنت حذف بشه ولی برای بررسی کننده ها مینویسم چون سایت شما کاملا در رابطه با بورسه و درامد شما از اونه سعی میکنید مردم رو به سمت اون بکشونید ولی طوری هم نکردید مخاطب خیلی زیاد زده بشه که این هم خوبه و هم از هوش زیاد شما که یعنی فهمیدید مردم عقل دارن و میدونن که شرور ینی چی و هرچیزی رو قبول نمیکنن

 21. فارکس اول از همه مدیریت می خواد: مدیریت روان(به عنوان مثال رو چه تایم فریمی می تونید کار کنید) و پول(رو چقدر از پولتون می خواین کار کنید یعنی می خواین رو سرمایتون کار کنید یا فارکس می خواد شغلتون باشه و سرمایه براتون بیاره) و ریسک (برای تازه کار ها با داشتن استراتژی(استراتژی تست شده) باید هر ضرری که می دن بیشتر از “0/5” درصد سرمایشون یعنی کل حسابشون نباشه؛ “فوت کوزه گری”: اول یاد بگیرین تو تایم فریمی که می خوایین کار کنید معمولا به چه مقدار استاپ لاس نیاز هست و با توجه به اون عدد اون نیم درصد رو تبدیل به لاتی بکنید که می خواین ترید رو باز کنید. اکوی؟ حالا محاسبش با خودتون اگر نتونستین یعنی پیش نیاز فارکس رو ندارین) و زمان(چه تایم فریمی برای شخصیت شما خوبه و چه تایمی از بازار برای تایم فریم شما خوبه) و …
  دوم استراتژی امتحان شده بر روی حساب دمو (به نظر من بهترین روش پرایس اکشن (کندل شناسی محدوده های مقاومت و حمایت) بقیه چیزا جنگولک بازیه مثلا اندیکاتور ها و ….)
  ……………………………………………………
  استراتژی من اسکالپ رو تایم 1 دقیقه هستش (“فوت کوزه گری”: حداکثر استاپلاس نباید بیشتر از 2 پیپ در این تایم فریم باشه) اصل قضیه رو گفتم حالا بقیش به خودتون بستگی داره چیزی بود که از دستم بر می یاد تا به دیگران کمک کنم.
  نکته خیلی خیلی حیاتی: تو فارکس کار کردن بدون استاپلاس (باید قبل از باز کردن ترید بذارین و نه بعد از باز کردن) یعنی خودکشی حواستون باشه یه وقت یهو با سر نیوفتین تو ….

 22. سلام ، من تصمیم دارم فارکس یاد بگیرم هنوز هیچ کاری نکردم فقط محتوای سایت هارو مطالعه میکنم فعلا، در سايت ها نظرات خيلي متناقض هست در مورد فاركس بعضي ها خيلي بد ميگن در موردش كه كلا كلاهبرداري هست بعضي ها هم ميگن خوبه ! ميخواستم نظر كساني كه تجربه دارن رو بدونم.اينكه ارزش داره وقت بذارم و ياد بگيرم ،ويه سوال ديگه داشتم كه فاركس و فاركس متاتريدر باهم فرق دارن يا نه يكي هستن؟

  1. سلام دوست گرامی به نظر من همین که الان بخوای بگی میخوام وارد فارکس بشم خیلی عجله ایه.
   اول با بازار بورس ایران شروع کن که نوسانات کمتری داره و امکان اینکه سرمایتو به کلی از دست بدی خیلی کمتره

   و در آخر یه سری هم به سایت فراچارت بزن مطالب مفیدی داره

   موفق باشی

   1. دوست عزیز ، بنده خدا گفت میخاد وارد فارکس شه، شما میگی اول برو بورس ایران ، ب نظرم شما هنوز نمیدونی ک فارکس، بورس نیس، یکم مطالعه لطفا

  2. من کل زندگیم رو دادم تو این بازار، با وجود مطالعه و آموزش فراوان. هنوز که هنوزه نتونستم خودمو جمع و جور کنم

 23. سلام دوستان وقت بخیر.
  بنده مدتیه با حساب دمو کار میکنم و نظرات و تجربیات جالب شما رو مطالعه کردم. و میخوام با حساب ریل وارد بشم ولی در حال حاضر با توجه به تحریم‌ها و اینکه رسما توی لیست سیاه fatf هستیم، نمیدونم باید با کدوم بروکر کار کنم. نظرتون چیه؟ فکر می‌کنید کدوم بروکر ها قابل اطمینان هستن؟ پول رو چطور باید واریز کنم و مهمتر چطور برداشت میکنم؟ با چه ارزی؟ یعنی اونا به حساب بنده به ریال واریز میکنن یا با واسطه یا چی؟ اصلا کسی بعد از داستان FATF برداشتی داشته؟

  ممنون میشم در رابطه با اعتماد به بروکر و واریز و برداشت اطاعات کاملی بدید

  1. بهترین بروکر fxtm هست از فارسی زبان پشتیبانی میکنه از طریق چت انلاین ارتباط برقرار کن راهنمایتون میکنن

   1. علی جان داداش مرسی جواب دادی ولی اگر میخواستم اونا راهنمایی کنن که از شما نمیپرسیدم. مثلا اونا چی میگن؟ میگن ما بدیم؟ واریز انجام نمیدیم؟ خب معلومه سعی میکنه مشتری جذب کنه

    1. رفیق هیچ ماست فروشی نمیگه ماست من ترشه.
     همشون اعتقاد دارن که تو کار خودشون خدا هستن(نعوذبالله)
     من به شخصه تحقیق کردم راجب بروکر ها و خودم تو fxtm باز کردم
     فقط یه جمله راجب بروکر ها بگم اینکه اینا سودشون تو کار کردن با ایرانی هاست و
     بروکری که به ایرانی جماعت خدمات میده باید از کل دنیا ببره پس اصلا نگران fatf نباش
     اون تحریم مال بروکر های درست حسابیه که بروکر درست حسابی اصلا و به هیچ وجه نمیذاره ایرانی ها
     حسابی باز کنن.اگرم با یه ترفندی باز کنی به محض فهمیدنشون حسابتو میبندن و خدافظی.
     باز میگم برای خود من بهترین انتخاب fxtm بود در حالی که حتی بهترین انتخاب ها هم برای ایرانی ها مارکت میکر های خوب هستند چون مجبوریم .چون بروکر ها با ایرانی ها کار نمیکنن .چون …..
     امیدوارم به دردت بخوره

     1. fxtm متاسفانه گاهی نوسانات غیر واقعی رو وارد چارت می کنه و شادوهای عجیب داره .بهتر چنین بروکرهایی افشا بشن تا شاید از این کار زشت دست بردارند. برید سراغ بروکرهای معتبرتر.

  2. بهترین روش پرداخت و برداشت از طریق وب مانی کافیه یه والت وب مانی داشته باشی و تو یه صرافی دیجیتال مثل فرهاد اکسچنج اکانت داشته باشی

  3. بروکر fxtm عالیه. من که نزدیک به یک ساله بااین بروکر کار می کنم خیلی راضی هستم. هم امکانات و خدمات و هم پشتیبانی فارسی خوبی داره.

  1. سلام به همگی
   با این اوضاع دلار بد نیست یه کم از تجربیات پنج شش ساله فارکس و در اختیار شما دوستان خوب مخصوصا اونایی که میخوان تازه وارد بشن بذارم. اولین نکته فارکس که با مخ میزنتون زمین طمع. لابد الان میگید خب من طمع نمیکنم ولی من داشتم پوزیشنایی که باز میکردم وقتی تو چند ساعت میدیدم بازار بدجور به نفع من داره حرکت میکنه حجم تریدم و تو همون جفت زیاد میکردم ولی شب که میومدم سراغ اکانتم میدیدم همش رفته تو ضرر حالا فک کن تو همچین مواقعی تو sl رو پوزیشنت نذاری چی میشه!!!! دوم اینکه بهترین وقت تریدتون رو ساعتای دو سه بعدظهر تا نه شب بذارید که دوتا بازار بزرگ باز شن. سوم اندیکاتورای ساده و معروف بلد باشین با یه سرچ کلی مطلب ازشون پیدا میکنید. چهارم لوریج و یاد بگیرین. هفت هشتا جفت ارزهای مهم و به خاطر داشته باشین و ترجیحا با اونا کار کنید دیگه نسبت به خبرهای مهم دنیا بی تفاوت نباشید عجول نباشین بازار پنج تا بیست و چهار ساعت هفته بازه یادتون نره بهترین های بازار هم وین ریت نزدیک پنجاه دارن شکست و بپذیرین و هیچ وقت نخواید ضرری رو جبران کنید طبق برنامه خودتون پیش برید. هر زمان تصمیم گرفتین حساب ریل بازکنید دست نگه دارین و تو ذهن خودتون تجسم کنید که حساب ریل باز کردین و توش دلار شارژ کردین حالا یه حساب دمو باز کنید و اون مقدار دلار که تجسم کرده بودین داخلش شارژ کنید (الکی مثلا حساب واقعیتونه) حالا با این حساب یه ماه کار کنید اگه انتهای ماه سود نکردین مطمئن باشید تو حساب واقعی هم سود نخواهید کرد و یادتون باشه حساب واقعی همه چیزش عین حساب ریل منتها یه فاکتور تاثیرگذار خیلی مهم داره اونم احساسات آدم نسبت به پول واقعی خودشه که نسبت به پول حساب دمو نداره. ازین آب گل آلود ماهی بگیرید
   خیلی حرف زدم موفق باشین

   1. سلام علی جان مرسی از احساسی که نسبت به بقیه دارین،میتونیم یه راه ارتباطی باهاتون داشته باشیم؟؟؟

   2. باسلام
    ممنون ازدوستانی ک وقت میزارن وتجربیاتشونو در اختیار بقیه میزارن
    بنده ب تازگی ب فارکس و بورس علاقه مند شدم ولی اصلاعات درستی ندارم خیلی هم تحقیق میکنم ولی اصلاعات گنگی نصیبم شده میشه لطف کنید و یک سایت آموزشی معتبر معرفی کنید ؟

    1. سلام جاسم عزیز ، اگر می خواید تازه شروع کنید بازار بورس و رمز ارز ها بهتر از فارکس هستند و اون رو پیشنهاد می کنم. هم از لحاظ اعتبار و سود دهی و … هم منابع آموزشی.

   3. سلام علی آقا خسته نباشی من صفر کیلومترم از کجا میتونم یه آموزش خیلی جامع که کلیه استراتژی ها و ریز و درشت فارکس رو اموزش میده پیدا کنم شخص یا گروهی هست که معرفی کنید ممنون میشم و یه سوال اینکه وارد فارکس بشه حرفه ای بشم ارزش وقت گذاشتن داری؟

 24. سلام من شنیدم اگه خودمون مهارت و دانش کافی برای ترید کردن تو فارکس نداشته باشیم میتونیم از مدیر سرمایه گذاری استفاده کنیم و 20 تا 30 درصد سود احتمالی به اونا بدیم و اونا کار ترید انجام میدن آیا این روش درسته؟

  1. سلام… در بازار فارکس باید ۸۰درصد فاندامنتال و ۲۰ درصد تکنیکال هستش ولی بورس ایران میتوان گفت برعکس این قضیه است… کسانیکه که میخوان تو بازار فارکس کار کنن حداقل باید سه سال سابقه کار تو بازار ایران رو داشته باشند… در ضمن فارکس مثل بورس ایران بی قانون نیست… شما باید حتما مدیریت سرمایه و ریسک بلد باشین و استفادش کنین… از هر صدنفری که در سال وار د بازار فارکس میان ۹۵درصدشون سال اول بیرون میرن!… پس خواهشن با اطلاعات من در آوردی وارد فارکس نشین!… حتما حتما مربی میخواد.

   1. به نظر بنده با کمی تجربه در زمینه فارکس میگم که در فارکس, تکنیکال بسیار بسیار مهم هست و به نظر من خیلی از فاندامنتال مهم تره.

   2. کاملا مضخرف گفتی فارکس ربطی ب بورس نداره ک بخای اول تو بورس کار کنی و فاراکس هشتاد درصد فاندامنتال نیست در واقع تحلیل فاندامنتال تاثیر چندانی بر بازار فارکس نداره اگرم اسکلپ کار میکنید ک اصلا تاثیری نداره اولین فاکتور روانشناسی بازاره و بعد اشنایی با روند ها و سطوح ساپورت و رزیستنت البته ک فیبوناچی و الیوت و … هم مفید هستن ولی من پرایس اکشن رو بیشتر ترجیح میدم

  2. سلام خوب هستین
   من هم عین شمامیخوام سرمایه از من باشه و کار از یک استاد دیگه خب شما بالاخره اینکارو کردین موفق شدین یانه ممنون میشم جواب بدین

   1. یه مثال بزنم خودتون تا تهش رو بخونید . استادی که بخواد ماهی ۲۰ درصد به شما سود بده باید خودش هم ۲۰ درصد سود کنه یعنی توان این رو داره کا ماهی ۴۰ درصد سود کنه . سود مرکبش رو حساب کن ببین توی ۴ ماه با ۱۰۰۰ دلار سرمایه ابتدایی چه سودی خواهد کرد. اگه همچین آدمی وجود داشته باشه نمیاد وقتشو بزاره حتی تلفن شما رو جواب بده . پس هرچی هست خودتونید باید آموزش ببینید . شما ویدیوهای کاملا رایگان از خانتاراج و کریس و گلشاهیان و خاکستر رو ببینید . و یه استراتژی خوب انتخاب کنید . یه کم از فاتدامنتال بازار بفهمید . یه حساب دمو دقیقا برابر با شرایطی که قراره توی حساب واقعی داشته باشید باز کنید . استراتژیتون رو به تثبیت برسونید بعد وارد بازار شید .‌ به احتمال بسیار قوی یود خواهید کرد .

 25. سلام. یه سوال داشتم. آیا باینری آپشن و فارکس طبق موازین شرعی حلال است یا درآمد حاصل از آن حرام می باشد؟ کسانی که اطلاع در این زمینه دارن و تحقیق کردن لطفا پاسخ بدن ممنون از همه ی شما.

   1. به نظر شما پولی که یک آخوند بابت پیش نمازی یا برگزاری مراسم مذهبی میگیرد حرام است یا حلال است ؟ اگر برای خدا انجام میدهد پس با گرفتن پول ، کار خدایی نکرده و نمازش برای دنیا بوده و باطل است و نماز بقیه هم باطل . اگر هم برای خدا انجام میدهد ، پس چرا دنبال یک شغل آبرومند نمیرود که از اسم خدا ، نان دنیاش رو در نیاره ؟
    اینکاره نیستی برادر…

    1. وقتی اطلاعات فقهی نداری مقآیسه نکن که عمل شیطان که گفت من از آتشم و انسان از خاک و مقابل پروردگارش ایستاد
     اون روحانی میاد نماز میخونه نمیتونه حق پول برای نماز کنه ولی فتوای به ابطال نماز دیگران نده که بی ربطه ولی این رو بپرس و بهش برس تو ایران اگه نماز اداره بره تا یک میلیون دویست و سیصد هزار تومنه ماهانه بعنوان حق ایاب و ذهاب نه پول نماز مثل پول جریمه دیر کرد که عنوانش غلطه بلکه بانک لزوم تعهد در اول افتتاح حساب که نباید در پرداخت دیر کنی و تعهد میدی که اگر اینکار رو کنی مبلغی اضافه از شما گرفته بشود بعنوان خسارت این مطلب فقهیه
     دیگر اینکه یه روحانی علوم عقلی و نقلی رو بیشتر از ۲۰ سال میخونه که خودش بیشتر از زمان سه تادکتراست اونم برای هدایت دینی مردم یه دکتر در دانشگاه و مطبش چقدر درآمد داره چرا بی انصافی میکنی
     تویی که پدر و مادر محترمت رو بواسطه عقد توسط یه روحانی حلال شده و تا دم مرگت و ختمت که البته برای همه ماست احتیاج داری حالا گرفتار یک میلیون یه روحانی بیچاره ای از نزدیک ۲۰۰ هزار روحانی در ایران حدود ۳۰۰۰ تا کارمند و دولتی اند در چهار میلیون کارمند
     و بقیه بافقر دست و پنجه نرم میکنند اینارو اول خودم که مثل تو فکر میکردم رفتم خیلی جاها تحقیق کردم در ضمن این شیوه ای برای انجام امور روحانی در ایران بوده خدا عاقبتمونو ختم بخیر کناد
     پس اینطور که میگید اگه معامله واقعی در فارس انجام داده نمیشود مثل شرط بندی قطعا حرام است

  1. سلام دوست عزیز ظاهرا فارکس به علت این که قابلیت بازار دو طرفه را داراست غیر قانونی اعلام شده و این که حرام است ( از طرفی خود بروکر ها مثل ifc حساب اسلامی دارند که این تایید کننده ی حرف من در خصوص حرام بودنش هست . ) البته من خیلی این موضوع رو جدی نمیگیرم ( با احترام به همه ی سلایق ) به این دلیل که دلیل قانع کننده ای برای این موضوع پیدا نکردم . از طرفی تا ند روز دیگه هم بازار بورس ایران هم دو طرفه میشه که این یه جورایی یعنی عملکزد فارکس قابل قبول هستش ( گرچه توجیهاتی میارند که مثلا بورس ایران اونطوری نیست و … ولی همین که بازار دو طرفه میشه دیگه مشخصه دیگه یعنی چی )

   1. درود بر شما از انجا ک بنده از سال ۹۲ در بازار فارکس فعالیت دارم بایستی خدمت شما و سایر عزیزان عرض کنم فارکس ب دلیل سرمایه گذاری خارج از کشور ممنوع شده است و حلال و حرام بودن آن بهانه است…

  2. سلام

   اون دوستانی که میگن خرامه اول اینکه متاسفانه چیزی که به سود مردم باشه و ازش سود ببرند رو حرام میکنن خودشون سود ببرم

   دوم اینکه خیلی جاها کار با باینری آپشن رو با پکیج ها چند صد هزار تومنی تا چند ملیونی می‌فروشند آخرشم هیچ

   سوم اینکه دانش دست اندکی پولدار هست که اونم حرام کردن مردم سود نکنن

   دوستان عزیز،آدمی با عقل سلیم فکر می‌کنه میبینه حرامه یا حلال…شماهایی که دنبال این هستین یه شبه از فارکس و باینری پولدار بشین در اشتباهین باید مدت زیادی تمرین کنین مطالب رو بگردین آموزش ببینین فیلم ببینین خیلی جاها کانال های تلگرامی حتی اینستا هست آموزش رایگان میدن سعی کنین تجربتون رو بالا ببرین با حساب دمو وارد بازار مالی بشین ترید بزنین تا موفق بشین تجربه مهم ترین چیزه…سعی کنید با حوصله و صبر پیش برین این بهترین چیزی بود که میتونستم بگم بهتون

  3. من ایمیل زدم به سایت رهبری در مورد فارکس پرسیدم. گفتند که اگر واقعا ارز با ارز مبادله میشه مشکلی نداره. فقط اینکه اول اون بروکر قانونی باشه و کارمزدی که ازتون می گیره بدون بهره باشه. که خیلی از کارگزاری ها این امکان بدون سواپ یا حساب اسلامی رو دارندمثل فارکس تایم یا فیبوگروپ. از طرفی هم بحث اهرم یا leverage هست که اون رو روی 1:1 قرار بدید. با این کار می تونید با خیال راحت ترید کنید. از طرفی گفتند که بروکر پول شما رو قرض ربوی به جایی دیگه نده. خلاصه این رو برای کسانی نوشتم که ربا و شرایط اسلامی براشون مهمه. چون من هم خودم کلی تحقیق کردم تا خیالم راحت شد و کسی نبود که راهنماییم کنه. اما در مورد باینری آپشن نپرسیدم. سوال داشتید تو قسمت مسائل شرعی ایمیل بزنید یک روزه جوابتون رو میدن.
   موفق باشید

  4. به عقل و تفکر من باینری آپشن قمار و حرام است. و فارکس، مدیریت و معامله ی ریسک و حلال است ولی پول بی برکت و زحمت نکشیده ای است که از داغ کردن دیگران بدست می آید به همین خاطر در موردش شک دارم.

 26. سلام خدمت دوستان عزیز برای موفقیت در بازار فارکس شما به تحلیل تکنیکال قوی و تحلیل فاندامنتال قوی مدیریت ریسک و حد سود حد ضرر و مدیریت سرمایه و روانشناسی بازار نیاز دارید اگر هر کدوم از این موارد در شما لنگ بزنه در بلند مدت از بازار کال میشید یه عده هستن تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال و …. رو به طور حرفه ای یاد گرفتن ولی باز هم ضرر میدن نشونه اینه که روانشناسی بازار رو نمیدونن برای مثال به جای اینکه استاپشون رو زود ببندن به این امید میشینن که بازار به سودشون برگرده و انقدر میل به ضرر نکردنشون بالاست که انقدر پوزیشن رو گیر میدن تا در اخر خسته میشن و با ضرر خیلی زیاد پوزیشن رو مییبندن یا مثلا تا نزدیک تارگت میشه سری پوزیشن رو میبندن رویه یک استراتژی ترید نمیکنن توی بازار حالت گیجی دارن با کل حجم سرمایشون ترید میکنن حد سود حد ضرر مشخص نمیکنن و در اخر هم میخوان که سود کنن این بازار سود داره ضرر هم داره اگر این نکات رو گرفته باشید بهتون قول میدم سود میکنید موفق و ثروتمند باشید

  1. سلام دوست عزیز به نظر اشکالاتی که گرفتی کاملا درست هست اما بیشتر به ضعف مدیریت ریسک طرف بر میگرده اون اشکالات ، تا ندونستن روانشناسی بازار .

 27. با سلام
  تو بورس ایران هر سهم اجازه داره پنج درصد افزایش یا پنج درصد کاهش در قیمت سهم داشته باشه که این باعث ممانعت از ضرر های بزرگ میشه میخوام بدونم همچین درصدی در بازار فارکس هم وجود داره؟؟؟

  1. توی فارکس شما خودت میتونی حد ضرر خودتون و حد سود برای معامله ای که باز میکنید قرار دهید.

  2. همین مسخره بازی های سازمان بورس برای رنج نوسان باعث شده که شاخص اینطوری شارپ بره بالا و بعدش شارپ سقوط کنه. در عوض وقتی رنج نباشه همش پشت سر هم صف خرید یا فرروش نمی شه و بازیگر هم تو بورس حرف اول رو نمی زنه که بخوان با تبلیغات و سیگنال دهی کلی آدم رو بکشونن تو سهمی که پتانسیل رشد نداره ولی فرداش که پا می شی می بینی صف خرید شد! و وقتی که رنج نباشه کسی که تحلیل بلد نیست و حرفه ای نیست جرات نمی کنه وارد بورس بشه و صندوق ها این کار رو می کنند و افراد وارد ولی اینطوری به نفع دولت نیست چون دولت می خواد همه رو بکشونه تو بورس و وقتی که کلی پول جمع شد خودش حباب رو بترکونه تا سرمایه مردم که بعد از وارد شدن تو بورس تبدیل به عدد شده، ریزش کنه و هم نقدینگی رو از جامعه جمع کرده و هم کسری بودجه رو حل کرده یه جوری افزایش سرمایه به روش سود انباشته با فرق اینکه از سهام جایزه خبری نیست و بعدش رکود در بورس و جامعه مثل سال 92.

   1. حباب باشه یا هر چی خیلی ها که زرنگ هستن میدونن چطوری از همین وضعیت پول درارن و تا کی ادامه داره. امثال تو رو بهترین جای دنیا هم ولشون کنی میان به یه چیز گیر میدن. از همون موقع که این رو نوشتی کلی سودشون رو کردن . تو ایران جمعیت زیادی دلال هسهیچ هنری ندارن. وقتی احساس خطر میکنن مثل دلال خودرو ، طلا ، ملک میان میشینن اراجیف میبافن و قیمت ها رو دستکاری میکنن و تشویش اذهان عمومی. یارو از 200 هزار تا شاخص داره میگه میریزه :)) چرا سر حباب خودرو ، ملک لال میشن و فقط گیرشون الان به بورس هست خیلی چیز ها رو مشخص میکنه.

 28. سلام
  ببینید شما باید تجربه کاری تو این بازارها پیدا کنید چه فارکس چه باینری آپشن باید تمام نکات یاد بگیرید مثل:
  1- الگوهای هارمونیک
  2- امواج الیوت
  3- پرایس اکشن ( رفتارهای قیمتی )
  4- الگوهای کندل استیک
  5- کار با تمامی اندیکاتورها
  برای بدست آوردن سود باید 5 نکته را یاد بگیرید و آنها را در کنار هم قرار بدهید تا بتوانید موقعیتهای مناسب شکار کنید.
  مثال: من میدونم در یورو دلار روند نزولی خواهد بود و هارمونیک کارها میفروشند الیوت کارها هم فروشنده اند پرایس اکشن کارها و الگوی کندل استیک موقعیت فروش ایجاد کرده و اندیکاتورهای مهم مثل مکدی استوکاستیک آر اس آی هم جهت فروش نشون میده پس من وارد پوزیشن فروش خواهم شد. و در خرید روند صعودی هم همین نکات منتها جهت خرید باید شناخته شوند.
  سابقه کاری من حدود 12 سال کار در بازار فارکس و 2 سال کار در باینری آپشن میباشد.
  دوستان اگه سوالی داشتید من در کمترین زمان پاسخ خواهم داد.
  ****

  1. آقا صابر لطفا بفرمایید در باینری آبشن، در چند دقیقه روی تفسیر شکل کندل استیکها حساب کنیم؟ ضمنا برای آوردن اندیکاتورها به باینری آپشن چه روشی را پیشنهاد میدید؟
   از راهنماییتان سپاسگزارم

   1. سلام
    من خودم از استراتژی منحصر بفرد در باینری آپشن استفاده میکنم که بر روی متاتریدر 4 در تایم 5 دقیقه ای با استفاده از دو اندیکاتور شبیه هم در تنظیمات مختلف و تشکیل کندل استیک مورد نظر و در هم جهت روند و نه مخالف روند و در بروکر باینری آپشن در تایم 1 دقیقه ای 80 درصد سود دهی و در تایم 2 دقیقه ای بالای 90 درصد سود دهی پوزیشن گیری میکنم.

    1. متاتریدر با اینترنت ایران کار می‌کنه؟ من هر کاری کردم نمودارها آپدیت نمی‌شن. می‌خوام بدونم مشکل از اینترنت ایرانه یا از من؟ شما با اینترنت ایران در متاتریدر مشکل نداری؟ (من روی الپاری هستم)

  2. سلام این چیزی که شما نوشتی دوست عزیز همه میدونن اگه اینطوری بشه شما پوزیشن متناسب با اون رو میگیری فقط این جواب رو میخوام بدونم در ماه یا سال چند مورد میتونی پیدا کنی که همه این موارد به یک سمت و یک نظر باشن؟ اگه اینطور بود که نمودار قیمت باید همیشه نزولی یا همیشه صعودی بود! این تفاوت سلیقه ها و روش هاست که این امواج رو میسازه. پیروز باشید

   1. سلام
    من خودم در فارکس از دو ترند لاین استفاده میکنم اول روند بازار پیدا میکنم سپس 5 نکته را میسنجم و 50 درصد مطابقت داشته باشه وارد پوزیشن میشوم و استاپ لاس را هم میگذارم و در اغلب موارد هر 10 ترید من 9 تاش با سود بسته میشود. در ضمن استاپ لاس های خودم را هم جهت سود جابجا میکنم مثلا ترید من 100 پیپ سود داده من استاپ لاس را حدود 60 پیپ تا جابجا میکنم که اگه سود دهی ادامه داشت بتونم بیشتر جابجا کنم و یا اگر روند معکوس شد با همون سود 60 پیپ بسته میشه.

   2. اگر حوصله ی گشتن در تایم فریم های بالا رو هم داشته باشی ( تا d1 ) خیلی میتونی پیدا کنی

  3. آیا بروکر ifcm معتبر هست من باهاشون کار کنم و سود پولو واقعا راحت میشه برداشت کنم و از چه طریق امن تره

  4. سلام میخواستم‌ وارد بورس بین الملی بشم اما اطلاعاتی ندارم سایت fxtm رو مطالعه کردم با اینکه مدیر استراتژی داره یعنی خودم معامله ای انجام نمیدم اما بازم هنوز ترس دارم میشه راهنمایی کنید لطفا

   1. اگر ریسک پذیر نیستید کلا بازار بورس رو کنار بگذارید و به صندوق های سرمایه گذاری رو بیارید که ریسک کمتری داره .

  5. درباره شرکت GCG ASIA لطفا نظرتون رو میگید؟ واسه سرمایه گذاری مناسبه یا کلاهبرداریه؟

  6. سلام خسته نباشید
   شما چجوری داخل فارکس سود می کنید
   من که بعد از چند ماه هیچی سر در نمیارم
   چجوری باید سود ثابت داشته باشم در روز روش با الگوریتمی هست؟

  7. سلام
   صابر جان خیلی ممنون از نظرت واقعا کمک کرد میخاستم بدونم چطوری وارد فارکس شد و اینکه نرخ اونا به دلار هست و چطوری واریز کنم؟
   سربلند باشید

   1. با سلام خدمت دوستان عزیز بنده خواستم بپرسم راجع به شرکت GCG ASIA کسی اطلاعات داره میخوام واردش بشم ممنون اگه راهنمایی کنید.

  8. سلام آقا صابر. میشه لطف کنی یه کارگزار مورد اعتماد بهمون معرفی کنی که کلاهبردار نباشن؟! دستت درد نکنه.

  9. سلام من ۱۰ الی ۱۵ ملیون میخواستم بذارم بانک یگی از دوستانم گفت سود بورس و خرید سهام بیشتره هیچ اطلاعاتی هم ندارم ولی خودشون سود کردن و این پیشنهادرو بمن دادن
   شما میگین توی بورس جهانی شرکت کنم؟ یا داخلی؟و اینکه از چندتومان شروع کنم
   لطفا راهنمایی کنین

   1. کلا بیخیال شید ، با این توضیحاتی که شما دادی ، یعنی ناآگاه داری وارد بازار میشی و در میان مدت هم قطعا دچار ضرر میشی . یا بیخیال شو و یا راه کم ریسک تری رو انتخاب کن .

  10. سلام وقتتون بخیر برای شروع کسانی که هیچ اطلاعاتی ندارن باید چیکار کنن چه منابعی رو باید بخونن ؟

  11. سلام آقا صابر میشه لطف کنید به آیدی تلگرام من پی ام بدید؟؟؟ ممنون میشم
   @mataddorr

  12. سلام وقت بخیرمن ۲۰تومان دارم می‌خوام بدم کارگزاربرام فارکس کارکنن به نظرشمامن درچه مدت زمانی میتونم. سودخیلی خوبی بکنم درواقع صاحب خانه بشم

   1. واقعا این فکر رو دارید؟ با ۲۰ تومن سود کنید و صاحب خانه بشید؟ معقول باشید دوست عزیز

   2. کارگزار مگه واسه کسی کار میکنه؟کی همچین چیزیرو گفته به شما؟احتمال خیلی زیاد اطرافتون افراد پونزی هستن.شما احتمالا امنیت سود میخواین جز بانک جایی نرین

  13. تحلیل ونمودار فارکس چقدرباتحلیل بورس ایران فرق داره اگه تحلیل بورس ایران رو بلد باشیم میتونیم درفارکس کار کنیم

  14. سلام بنده میخوام وارد این بازار بشم و صفر هستم مشکلی با مطالعه ی مطالب زبان اصلی و یوتیوب ندارم ولی به قدری مطالب زیاد هست که نمدونم از کجا شرو کنم لینک آموزشی ندارید برای شروع چه پولی و یا چه رایگان
   و همچنین شما از چه بروکری استفاده میکنید

  15. سلام خوبی
   من دمو باز کردم تایم فریم 30 دیقه .0.69.%
   سود کردم با 10k
   تقریبا چقدر سود کردم نمیدونم چطوری حساب میشه

   1. آیا واقعا حساب ریل تون را هم شارژ کنید؟؟؟؟ اگه جوابتون مثبته که هیچ اما اگه منفیه به اندازه ای که میتونید حساب ریل تون را شارژ کنید یک حساب دمو به همون اندازه باز کنید اگه رو همون حساب مثلا صد دلاری هم همینطور سود کردید اونوقت وارد بازار بشید. حساب های دمو با دیپازیت بالا یه حس خود بیش پنداری به فرد القا می کنند

  16. سلام وقتتون بخیر
   من تازه می خوام فارکس رو شروع کنم چطور می تونم ازتون بیشتر کمک بگیرم
   راه ارتباطی اگر لطف کنید ممنون می شم

 29. سلام.بچه ها کسی با بروکر ویندزور کار میکنه؟خوبه؟کلاه بردار نباشه بدبخت بشم.خخخ

   1. دوست عزیز چرا اخبار دروغ و بدون پایه و اساس در اختیار مردم قرار میدی، لطف کنید برای مطالبی ک در اختیار بقیه قرار میدید دلیل بیارید و با حرفای کذب و بر خلاف واقعیت چهره یک بروکر معتبر و ببن المللی را خراب نکنید

  1. دوست عزیز بروکر معتبر و خوبی هست من خودم با این بروکر و بروکر icm capital کار میکنم . موفق باشید.

   1. واقعا ویندزور قابل اعتماده؟ منم ثبت نام کردم. ولی کلا میترسونن ما رو نسبت به فعالیت در فارکس. هیچ منبع خوبی هم نیستش. کمکمون کنید.

 30. من مدتی هست که در برکر آلپاری ثبت نام کردم و در حال آموزش با متاتریدر هستم،برای شروع من کتاب آموزش نرم افزار متاتریدر رو مطالعه کردم و خیلی مقاله و کتاب دیگه هم در برنامه دارم که مطاله کنم،از اساتید محترم اگر کتاب ،وبسایت، مقاله و… در مورد فارکس و باینری آپشن دارن اعلام لفرمایند تا مطالعه کنیم.البته قبلا در الیمپ ترید در حال تمرین بودم بعد عدم سرویس دهی به ایران به آلپاری اومدم.تشکر از اساتید گرامی

 31. بهه نظرم کار گزاری ifcm خیلی خوبه. من الان بیش از 4 ساله باهاش کار میکنم. به ایرانی ها و کلا مشتری هاش خیلی اهمیت میده و مسئولیت پذیره

  1. اینجور که من تحقیق کردم درباره فارکس یک بازاری با این خصوصیت هست که بسیار رام نشدی و وحشی هست توی این بازار چند گروه فعالیت دارن یکی اینتر بانک ها هستن با سرمایه های عظیم و اطلاعات بسیار بالا دوم بروکر ها هستن که اطلاعات تریدرها مثل حد سود و حد ضرر ها را به اینتر بانک ها میفروشن و اینتر بانک ها با دانستن این اطلاعات وبا پشتوانه میلیاردها دلار پولی که دارن قیمت ها را جهت میدن و حد ضرر ها را فعال میکنن و باعث خروج تری در ها با ضرر از بازار میشن گروه سوم تریدر ها هستن که ۹۶ درصد اونها با ضرر بیرون میرن از بازار . ایم جمله را سرچ کنید و ویدئویی که یکی از فعالین با تجربه فارکس منتشر کرده نگاه کنید ( رازهای بازار فارکس که اکثر معامله گران نمیدانند)

 32. سلام، میشه خواهش کنم بروکری جهت ترید در بازار باینری آپشن معرفی کنید که به تحریمها اهمیت نده و حساب ما رو بلوکه نکنه؟ آیا آلپاری گزینه مناسبیه؟ اگه بروکر دیگری غیر از آلپاری که با ایرانیان کار کنه و مطمئن باشه میشناسید لطفا معرفی بفرمایید. ضمنا آیا در شرایط فعلی تحریم، ما ایرانیها میتونیم حساب وب مانی باز کنیم و براحتی از اون برداشت کنیم؟ خطر مسدود شدن حساب نیست؟
  با تشکر از سایت بسیار خوب ومقیدتون

  1. 1- iqoption بهترین بروکر با واریزی سریع از طرف بروکر منتهاش باید جهت ثبت نام از آی پی غیر ایرانی استفاده کنید و جهت وریفایی مدارکتون غیر ایرانی باید باشه و یا از پاسپورت ایرانیهای خارج از کشور میتونید استقاده کنید.
   2-pocketoption با ایرانیها کار میکنه هیچ مشکلی ندارد.

   1. سلام آقا صابر من تو pocket options دمو کار کردم شما از خدماتشون تو‌حساب لایو اصلانی دارین یعنی واریز دارن با خیر البته من نمیخام سرمایه آنچنانی بزارم اما دوست هم ندارم وقتم ی جایی بیخودی هدر بره ممنو ن میشم محبت کنین راهنمایی بفرمایین

  2. آلپاری بروکر خوبیه و چون در روسیه هستش با ایرانی ها هم سال هاست کار می کنه. معتبر هم هست. وب مانی هم همچنین در روسیه ست معتبره و براحتی با ایرانی ها کار می کنه.

 33. سلام امکانش هست بجای بروکر الیمپ ترید که در حال حاضر به کاربران ایرانی سرویس نمیدهد بروکر دیگری جهت ترید در بازار فارکس و نه باینری آپشت معرفی کنید؟

  1. آلپاری بروکر خوبیه و چون در روسیه هستش با ایرانی ها هم سال هاست کار می کنه. معتبر هم هست.

 34. ببخشید سوالی داشتم ازتون
  نگاه کنین همان طور که شما در بالا توضیح دادین در بازار فارکس با باز کردن یک پوزیشن در واقع مالک مجازی اون جنس معاملاتی میشیم.
  فرضا بنده 1000 دلار دارم و با این 1000دلار یک پوزیشن خرید 50000 دلاری باز میکنم.در این صورت طبق گفته های شما این 50000 دلار به صورت واقعی خریده نمیشه! درسته؟
  میخواستم بپرسم اگه این طور باشه پس پشتوانه مالی بازار فارکس چیه؟
  چون هیچ ارز واقعی خرید و فروش نمیشه دیگه؟

  1. خرید و فروش واقعیه برای همینه که پول از حسابتون کسر میشه یا بهش اضافه میشه. منتها شما ارز فیزیکی دستتون نیست. مثل خرید اینترنتی که شما پول کاغذی نمی دید دیجیتال پرداخت می کنید.

  2. پشتوانه ی مالی داره ، اگر ناشت که در عمل شما پولت کم و زیاد نمیشد و مثل بازی های کامپیوتری سکه میخرید و میفروختی !! ، اما پولی که شما در عمل جابجا میکنی در حال چرخش هستش ، فقط فکر کنم منظور نویسنده اینه که شما کالا ( یا ارز رو ) به صورت فیزیکی نمیبینی . همین .
   در خصوص مثال هم چرا خریده میشه ( اگر البته اکانت شما زنده باشه )و با اون مبلغ وارد پوزیشن میشید . البته دوستده توصیه میکنم که فکر یکهو پولدار شدن رو کلا از ذهنوتن پاک کنید و از اهرم ها نهایتا تا 10 تا استفاده کنید و اگر نه مارجین میخوره و داستان میشه براتون .

  1. متا تریدر یک پلت فرم که شرکت کارگزاری ifc طراحی کرده و باهاش کار میکنه ، بنابراین باید پرسید درآمد ifc از کجاست که یکی از منابع درآمدش همون کامیشن هست که در هر معامله از شما به صورت در صدی از معامله میگیره .
   این سوال مثل اینه که بپرسیم درآمد نرم افزار اسنپ از کجاست . که درستش میشه در آمد شرکت اسنپ از کجاست .

 35. سلام دوستان
  اینطور که بررسی کردم اکثر بروکرهایی که با ایران کار میکنن روسی و قبرسی هستن که گفته میشه خیلی قابل اعتماد نیستن
  لطفا کارگزار معتبر که بشه با حداقل سرمایه وارد شد معرفی کنید

  1. سلام ببخشید میخاستم بدونم شما یه کار گزاری معتبر پیدا کردید؟ که به منم معرفی کنید؟

 36. یک نفر از کارگزاری فارکس تو اینستا به من پیام داده و گفته ۱۰۰دلار بیت کویین بخر تا من برات اینجا کار کنم و گفته سود رو ۸۰در صد به من و ۲۰ درصد برا خودشون بر میداره میخوام بدونم کلاه برداری نیس؟و اگه نیس چطور بیت کویین بخرم و با اون کار گزار شروع بکار کنم؟ممنون از راهنمایی هاتون

 37. ببینید دوستان , به نظر من که وقت زیادی رو صرف فارکس کردم , به دلیل پیچیدگی و بی ثباتی این بازار برای موفق شدن در آن باید بخشی از کار رو به دیگران بسپاریم و کار اینه : تحلیل + پیدا کردن نقطه ورود مناسب بر اساس تحلیل + مدیریت سرمایه + خروج مناسب از پوزیشن ها , خب برای یک تریدر تازه کار این ها ممکنه خیلی زیاد باشن و نقص داشتن در هر کدام از این سه بخش باعث شکست میشه , پس به نظر من بخش تحلیل و پیدا کردن نقطه ورود به معاملات را به دیگران بسپارید یعنی از سیگنال رایگان (تاکید میکنم رایگان ) افراد با گروه هایی که سبک معاملاتی مشابه شما دارن استفاده کنید و تنها کار مدیریت سرمایه و خروج از معاملات و جابجایی حد ضرر باقی می مونه که با تمرین یاد میگیرید و دیگه چه اصراریه که حتما خودم باید تحلیل کنم و بعدشم یا تحلیلم غلط باشه و ضرر کنم یا اگرم شانسی درست باشه همش دو به شک باشم و باکوچکترین حرکتی از بازار استرس بگیرم ؟ خیلی ها هستن چندین ساله در فارکس هر روز از این پلن به اون یکی میپرن و آخرشم ضرر میکنن خوب چرا از یکی که کارش گرفته پیروی نکنم لازم هم نیست پولی بهش بدم خیلی از این افراد از خداشونه فقط در کانالشون عضو بشید همین .

  1. دوست خوب سلام–حرف شما بسیار بجا و متینه—-در تمام دنیا گروههای تریدر هستند که بصورت انلاین و یا حضوری با هم پوزیشن گیری میکنند –در این گروه ها که حتی بسیاری مثل من در کشورهای مختلف هستند هر کس یک تحلیل را بریذرهتدست میگیرد -یک گروه تحلیل بنیادی بازار یکی فیبوناچی دیگری هارمونیک و تااز پنج گروه چهارتا تحلیل ترید ندهند بقیه واردپوزیشن نمیشوند–و در اخرهم از هرده پوزیشنشان هشتا سود دهی داره–هم اسکالپر کار میکنند هم بلند هم کوتاه یا میان مدت—-خلاصه که همه به هم کمک میکنند !!!!!میدونید چرا؟///؟؟؟ چون میدونند وقتی تعداد تریدرها بالاتر بره هم بروکرهاکمیسیون بیشتری بدست میارن هم حجم معاملات فارکس بالاتر میره هم تریدرها سود میکنند—و در آخریه بازار سالم وپر انرژی پدید میادو دوام پیدا میکنه–ولی در ایران خودتون فکر کنید تا حالا چند نفر رودیدید که با فارکس آشنا باشند—-خیلیا هنوز وقتی میگی فارکس میگن نکنه شرکت هرمی رو میگی—-چرا؟؟؟؟؟چون هنوز مردم فکر میکنن که اگه یه جایی که یه شبه سود صددلاری رو در میاری یا کلاهبرداریه یا دارن قاچاق میکنن–اینجاست که من فکر میکنم هر کدوم از دوستان باید در شهرشان انجمن فارکس و تحلیل بورس راه اندازی کنه و با جمع اوری چندتا تحلیگر خوب بورس شروع به اموزش به دیگران کنند من بارها در اصفهان پیشنهاد دادم تا دوستان فارکسی و ترید گرها چه در المپ و باینری اپشن یا حتی بورس ایران شروع به فعالیت کنند—خودم هم پیشگام گرفتن محیط و بقیه تدارکات میشم–حتی با چند تریدر خارجی هم مکاتبه کردم ان ها هم گفتن اگه مشکل ارتباط زبان نباشه با کمال میل حاضرند کمک کنند—هومن مقراظی هم از لندن حاضره با کمترین وجه دوره اموزش انلاین رو بده—ولی کو گوش شنوا—این همه دوستان از خارج کشور سایت درباره بورس راه میندازن اون هم رایگان…بخدا هیچ کجای دنیا سایت رایگان در باره اموزش بورس انقدر که در ایران هست وجود نداره–مشکل واریز پول هم که حل شده فقط نمیدونم چرا تریدرهای عزیز وحرفه ای بورس شروع به فعالیت عمده نمیکنن—هنوز اساتید دنبال هنرجوی خصوصی میگردن–بخدا اگه یکماه گروه انلاین ترید ایرانی باز بشه اونقده هنرجو پیدا میشه واسه اساتید که دیگه خسته میشن—فقط یه همت جمعی میخواد که امیدوارم اساتید بزرگ فارکس و بورس و تحلیگرپا پیش بزارن و همه رو بهم متصل کنند—امیدوارم همیشه ثروتمند و پولدار باشیم–

   1. سلام بر شما.من خیلی دوس دارم آموزش فارکس رو حرفه ای ببینم.کرمانشاه زندگی میکنم یکی دوجا پیدا کردم واسه اموزش اما خیلی شهریه کلاساش گرون بود.و منم ترسیدم که این همه پولو بدم اموزششونم بدرد بخور نباشه.کرمانشاه زندگی میکنم.اگه همچین گروهی باشه من حتما میرم.چون اطلاعات اولیه درمورد فارکس رو دارم.خیلی جذابه کارش و واقعا علاقه دارم یاد بگیرم.امیدوارم اطرافیانمون از دنیای جاهلیت بیرون بیان.من چند باری این جریان فارکس رو واسه اطرافیانم توضیح دادن و با ترس و تعجب جواب دادن نری!!این کاو نکنی!!همش دروغ و کلاهبرداریه….

  2. شرط میبندم و قسم میخورم که شما خودتان یک سیگنال فروش هستین که این جهت گیری رو دارید تبلیغ میکنید…اتفاقا برعکس همه بزرگان بورس و فارکس میگویند از سیگنال های دیگران استفاده نکنید حتی اگر درست باشند..بلکه اساتید پا را فراتر گذاشته و میگویند حتی از استراتژی دیگران هم استفاده نکنید..چه رسد به سیگنال..

   1. دقیقا اینجور افراد هیچ سر رشته ای از بازار مالی ندارند و فقط دارن از یک عده جوان تشنه پولدار شدن سو استفاده میکنن. برای موفق شدن در هر بازار مالی شما باید ابتدا اموزش حرفه ای ببینید و بعد از چندین ماه تمرین کردن و تجربه کسب کردن با مرور زمان تبدیل به یک معامله گر حرفه ای بشوید تا بتوانید سودهای کلان کسب کنید… متاسفانه الان شاهد این هستیم که الان همه دنبال سیگنال برای معامله هستن بدون اینکه خودشون سواد و تجربه مالی در این زمینه رو داشته باشن، به هرحال اینجا ایرانه و همه چیزمون به هم میاد و تااید با این تفکرات همیشه در جهل خواهیم ماند. التماس تفکر

 38. با سلام دوستان من میخوام وارد بازار فارکس بشم یه کارگزاری معتبر لطفا معرفی کنید.

 39. سلام دوستان من 3 ماه پیش 2000 دلار در فارکس سرمایه گذاری کردم روزی 33 دلار بهم میداد و قرار بود 6 ماهه کل پول و سودش برگرده الان بعد از 3 ماه تقریبا سرمایه اولیه من برگشته و از هفته قبل دیگه خبری از سود نشده و جواب درستی هم بهم نمیدن به نظر تون چکار کنم

  1. میشه بفرماییداین کدوم بروکر کلاهبردار بوده که بدون ترید به شما سود میداده—احتمالا گرفتار کلاهبرداری شدید –چون هیچ بروکری به تریدر گران سود نمیده یا طلب پول نمیکنه—فارکس بزرگترین بازار مبادله هستش که بوکرها واسطه بین ما و بازار هستند–و در قبال پولی که برای ترید وارد بروکر میکنیم-به ما لورج یا اعتبار میدن برای د رید وفروش—هیچ کجای دنیا بروکر سود بابت پول نمیده—تعداد کمی بروکر بابت باقی مانده پول در حساب طبق قوانین خاصی سود پرداخت میکنند-حتی بعضی بروکرها که مشتریان مسلمان دارند طبق موازین شرع اسلام کمیسیون یا سوددریافت یا پرداخت میکنندکه با سرچ رگولاتوری بروکرها میتوانید به ان دسترسی پیدا کنید-بهرحال در این مورد با شماره پشتیبانی بروکرتان تماس بگیرید–چون بیشترشان در قبرس مستقر هستند به زبان فارسی هم پشتیبان دارند

 40. سلام میشه بگین این ارز دیجیتال فون هم که اخیرا توی ایران رایج شده بود شرکتش جزء طرح پونزی هست یا نه؟ ممنون میشم

 41. با سلام خدمت همه دوستان، میخام تجربه چهار ساله ترید کردنمو تو فارکس رو بهتون بگم.
  1- واقعا چیزی ب نام کلاهبرداری وجود نداره بروکر خوب و معتبر انتخاب کن و با خیال راحت ترید کن.
  2- فارکس شوخی وو تعارف نداره با کسی، ی لحظه هیجانی شدن، ی لحظه ی تصمیم اشتباه، ی لحظه ی تحلیل اشتباه و… مساویه با کال مارجین شدن و یا حداقلش ضرر.
  3- تریدر فارکس واسه سود کردن باس علاوه بر استاد شدن در زمینه تحلیل تکنیکال و تحیل بنیادی یا همون فاندامنتال یا همون تفسیر اخبار اقتصادی ی روانشناس خوبم باشه.
  4-حتما همتون افرادی رو دیدین یا حداقل شنیدین ک فلان کس تو فارکس بوده ی شبه مثلا 7000 دلارشو از دست داده، باهاشون ک صحبت میکنین همشون دلیل شکست مالیشونو یکی از این چهارتا گزینه میدونن.
  1. طمع: خب میدونیین ک طمع چیه، حالات مختلفی داره تو فارکس ، مهمترین و فراگیرترین نوع طمع تو فارکس ک خودمم هزار بار پاشو خوردم اینه ک ی معامله مثلا خرید میزنی میره رو سود ، طمع میکنی تثبیت سود نمیکنی واس کسب سود بیشتر همون معامله روندش عوض میشه تهش با ضرر میبندی.
  2. ترس : بازار شروع میشه مثلا بازار نیویورک (ک ساعت 4.30 عصر ب وقت تهران باز میشه تا 12.30 شب بازار مورد علاقه اکثر تریدراس چون ساعت4.30 عصر تا 7.30 عصر تداخل بازار لندن انگلیس و نیویورک و فرانکفورت المانه، و حجم نقدینگی بالاس و اسپرد پایین و در کل بهترین زمان واس سود کردنه) معامله گر میخاد اونس طلا معامله کنه، از قبل هم روند بازارو بررسی کرده و تحلیلشو انجام داده و مثلا تصمیم گرفته ک اونس طلا وقتی از مقاومت 1425 دلاری گذشت و یک کندل رو تایم فریم 1ساعته بالای مقاومت 1425 دلاری تشکیل داد میرم رو خرید و حد سودمو میزارم نزدیک مقاومت بعدی ک 1432 دلاره، خلاصه همه چی امادس، اونس طلا میاد بالا مقاومتو رد میکنه ، همه چی اماده وارد شدن به ی معامله شسته و رفته و سوده ده ولی اینجاس ک ترس میاد سراغش ، نمیره رو خرید ، طلا میره بالاتر مثلا 1426 ، استرس میگیره میگه ای کاش میرفتم رو خرید ، ولش کن دیگه دیر شد ، دوباره طلا میره بالاتر مثلا 1430 و همین روند تکرار میشه تا اینکه بالاخره کنترلشو از دس میده و دقیقا اخرای روند صعودی پوزیشن خرید میگیره و چیزی ک نصیبش میشه فقط ضرره .
  3- پشیمانی: پشیمونی دقیقا بعد از اینه ترس باعث ضرر شد میاد سراغ معامله گر ، در صدد جبران ضررت بر میای ، فقط میخای هر جور شده همون لحظه همون ساعت و همون شب سرمایتو برگردونی اینجاس ک بدون هیچ توجیه و دلیلی میری سراغ معاملات پی در پی ، تهش از دست دادن کل موجودیت همون شبه.
  گزینه چهار هم امید واهی داشتنه،دوستان گلم هیچ معامله گری یک شبه و یک ماهه و چهار ماهه، پول دار نشده ، و نمیشه و نخواهد شد ،داشتن ی اکانت مثلا 40 هزار دلاری حاصل زحمتای بی وقفس.
  چیزی به نام شانس تو فارکس نداریم، علمشو داشتی سودای عالی میکنی، علمشو نداشتی بازار سه سوته اخراجت میکنه.
  این سایتایی هم ک سیگنتل میدن همشون مزخرف و چرت و پرتن ، چون تحلیل یک چیز کاملا شخصیه، ما صدها روش تحلیل تکنیکال داریم ، ک هر فردی با توجه ب شخصییتی ک داره ی روش تحلیلی رو انتخاب میکنه و سعی میکنه با مطالعه و تجربه و … اون روش رو ملکه ذهنش بکنه.
  من خودم ب شخصه، پلن معاملاتیم اینجوریه ک ساعت حدودا 10صبح از خواب بیدار میشم اولین کارم بررسی شاخصای اقتصادی امریکاس ک اون روز منتشر میشه،( اکثرا شاخصای مهم مثل شاخص نرخ دستمزد ساعتی و شاخصnfp و نرخ بهره به ساعت ایران ساعت 5 عصر منتشر میشن) بعدش با شروع بازار لندن ک ساعت 11.30 ظهر ماس بازار رو دنبال میکنم و رو چارت قیمت تحلیلمو میزنم ولی ترید نمیکنم تا شروع بازار امریکا ک دلایل زیادی داره ک طولانیه و از حوصله این گپ خارجه. خلاصه با شروع بازار امریکا در ی موقعیت خوب تریدمو میکنم و سودمو میگیرم و از بازار هم خارج میشم و دیگه تا فردا ب بازار حتی نگاهم نمیکنم.
  دوستان عزیزی ک میخان وار این بازار شن، یادشون نره ک اول علمشو به دست بیارین بعد وارد بازار شین ، چون بهتون قول میدم ، بدون علم و اطلاعات وارد بازار شین قطع ب یقین فقط ی چیز نصیبتون میشه و اونم از دست دادن پول و سرمایتونه ک اول از همه به خودتون اسیب رسوندین و در وحله دوم ب اقتصاد کشور ، چون تو این اوضاع تحریم،مخصوصا کاهش صادرات نفتیمون کشور واقعا ب ارز نیاز داره و باعث خروج ارز از کشور شدین. به امید موفقیت همه دوستان

  1. سلام
   من میخام آموزش معامله در فارکس رو ببینم.
   دقیقا باید چکار کنم و از کجا سروع کنم

   1. سلام ، با وجود مطالبی که نوشتید باید برای فارکس حتما دوره ی آموزشی رو بگذرونم که اون هم برام مقدور نیست به خاطر نبود مکانش تو شهری که من هستم
    من هیچ پیش زمینه ای درباره ی بورس بین الملل ندارم اما به خاطر تبلیغی که تو یه کانال تلگرامی دیدم مشتاق شدم که وارد این کار بشم …کانالی که میگم پکیج آموزش بورس رو با قیمت حدودا ۳۰۰ هزار تومان در اختیار کاربران قرار میده و مدعیه که بعد از آموزش به راحتی میشه ترید زد…نظر شما در این رابطه چیه؟ میشه اعتماد کرد؟

    1. با سلام
     ببینید دوست عزیز من خودم شخصا مخالف این تبلیغات می باشم و ب نظر بنده این تبلیغات هیچ هدفی جز خالی کردن جیب افراد مبتدی ندارد. پکیج های اموزش بورس چیزی نیس جز یک سری مفاهیم ابتدایی و عامه، ک شما با یک سرچ ساده در گوگل ب تمامی این اطلاعات میتوانید دست پیدا کنید. هر فردی شخصیت خاص ب خود را دارد و ب همین منوال هر شخصی در ترید استراتژی مخصوص ب خود را دارد ، شما لازم نیس جهت یادگیری فارکس ب کلاس بروید ، شما میتوانید مفاهیم پایه و ابتدایی فارکس را در اینترنت ب صورت رایگان تهیه کنید و بعد از درک مفاهیم ابتدایی ، جهت یادگیری تحلیل تکنیکال و فاندامنتال کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی راتهیه کنید و پس از ان یک حساب دمو باز کنید و هر انچه را ک یاد گرفتید در حساب دمو ب اجرا بگزارید و مطمن باشید با تلتش و پشتکار یک تریدر موفق میشوید ، نه با خرید پکیج اموزشی. موفق باشید

    2. باسلام .خیلی استفاده کردم از نظرات و دیدگاههای دوستان .امیدوارم هیچ ایرانی دچار مشکل اقتصادی نشه وهمیشه به امید خدا در اوج باشیم .باتشکر رضا

   2. سلام دوست عزیز ، ببخشید ک بعد چند ماه پاسخ شما رو میدم ، برای اموزش فارکس ، لازم ب پرداخت هزینه های بالا ندارید ، و گول حرفای تبلیغاتی اموزش مطمن فارکس و روش های سود ده و از این قبیل تبلیغات رو نخورید ، شما میتوانید ابتدا در اینترنت اطلاعات لازم در مورد اینکه فارکس چیست و چگونه کار میکند را فرابگیرید و بعد از ان هم جهت یادگیری تحلیل تکنیکال کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی را تهیه کنید و شروع ب یادگیری تحلیل تکنیکال نمایید و بعد از یادگیری در یک بروکر مطمن مانند icm capital یک حساب دمو باز کرده و استراتژی های خود را به مرحله ازمایش بگزارید . موفق باشید

  2. ممنون استاد مدرهدی عزیز—-منم حدود شش ماهه فقط دارم اموزش میبیننم ودر حساب دمو پزیشن میگیرم–ولی هرچقدر تلاش کردم گروهی که ایرانی باشه و انلاین با همدیگه یه شاخص رو تحلیل کنن پیدا نکردم—برعکس خارج از کشور که بصورت گروهی هر کدام تحلیلی رو بدست میگیره تو کشور خودمون هیچ جایی رو ندیدم–البته بجز یه سری بقول خودشون جادوگر و کلاهبردار که دنبال منفعت هستند—بازار فارکس هم که جا واسه همه داره–پس چرا یه گروه انلاین رو راه اندازی نمیکنی تا پزیشن گیری و تحلیل ها رو باهم بکنن و درصد سود دهی هم بالاتر میره و کلی هم به اقتصاد خودمون کمک میکنیم—کسانی مثل من و خیلی های دیگه میتونن از تجربه اساتیدی مثل شما استفاده کنن—این بازار هم که رقابتی نیست که بگیم دست زیاد میشه و سودمون کم—الان هومن مقراضی از اون ور دنیا سایت انلاین زده و بابت یه اموزش دو ماهه6 میلیون میگیره میریزه تو جیب انگلیس—خوب چرا همینجا اینکاررو نمیکنیم—اگه ده تا تریدر خوب بصورت انلاین باهم ترید کننبه نظرمن که سودی به مراتب بالاتر وانرژی بهتری میده–با تشکر منتظر دیدگاهتان هستم دوست خوب—پیروز و ثروتمند باشیم همیشه

   1. ۱۰۰بیت‌کوین؟؟؟
    میدونی چه مبلغ عظیمی میشه؟
    عمرا همینطوری برا همچین مبلغی پیام بده
    شک نکن کلاهبرداریه. با وعده هاش هم گول نخور لطفا

   2. با سلام ، کاملترین کتاب در ایران در زمینه تحلیل تکنیکال کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی می باشد هم کامل و جامع می باشد و ترجمه ان هم بسیار دقیق و سالم است.موفق باشید

  3. سلام علم و تجربتون نسبت به این بازار واقعا خوبه من چند وقته که دارم درمورد این بازار تحقیق می کنم و چون سنم نسبتا کمه و دستم تو کاروکاسبیو بازار نبوده درکم هم نسبت به اینجور موضوعات کمه و کامنت شما خیلی تو فهم موضوع به من کمک کرد فقط یه مشکلی دارم می خواستم بدونم برای یاد پگیری فوت و فن این کار از کدوم پکیج آموزشی استفاده کنم
   همونطور که میدونید کلاه برداری تو سایتای اینترنتی الا ماشا الله زیاده اگه میشه یه راهنمایی برای پکیج آموزشی بکنید ممنون میشم
   سپاس فراوان

   1. با سلام ، به هیچ عنوان خرید پکیج اموزشی رو جهت یادگیری فارکس پیشنهاد نمیکنم، شما میبایست جهت یادگیری فارکس و تبدیل شدن ب یک تریدر موفق همت و تلاش و پشتکار داشته باشید و صبور باشید، جهت یادگیری فارکس ، ابتدا باید با مفاهیم ابتدایی و پایه فارکس اشنا شوید ک ان هم در اینترنت موجود است و با یک سرچ ساده به حجم زیادی اطلاعات و مطالب دسرسی پیدا میکنید و بعد از یادگیری این مفاهیم باید به یادگیری و تقویت دانش تکنیکال و فاندامنتال خود بپردازید ک در این زمینه کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی را پیشنهاد میکنم. موفق باشید

  4. سلام داداش.شما آموزش نمیدین یا یه کانال بزنید و آموزش آنلاین بدین؟اول بخاطر هم وطنات.دوم واسه وارد شدن ارز.سوم اینکه بخدا این یه ثوابه به جرات میگم.ممکنه خیلی ها رو از فلاکت و بدبتتی و حتی ممکنه مرگ تدریجی از ناامیدی و یاس نجات بدین.این خودش اوج انسانیته.ضمن اینکه اصلا هدفم از این صحبت ها تشویق و جوگیر کردن شما نیست.چون کسی مثل شما که انقدر منطقیه و منطقی صحبت کرد در مورد بازار فارکس تحت هیچ عنوان جوگیر نمیشه.و در آخر تشکر میکنم اگه آدرس ایمیل یا تلگرامتون رو بدین اگر کانال نمیزنید که حداقل اطلاعات اولیه ای از شما دریافت کنیم.باتشکر.من تحصیل کرده و بیکارم

  5. سلام آقا مهدی وقتت بخیر
   من به پیشنهاد یکی از دوستان که تو زمینه های اقتصادی دیگه (غیر از فارکس) موفقِ ،تصمیم به فعالیعت تو فارکس گرفتم منتها اطلاعاتم بسیار ناچیز و درحد صفره.میخواستم اگر امکانش هست راهنماییم کنین که چطور و از کجا باید شروع کنم. ممنون میشم اگر کمکم کنین.

  6. سلام آقا مهدی حال شما
   ممنون ازتوضیحات خوبتان.
   میشه یه منبع یا کلاس آموزشی خوب و مهتبر را معرفی بفرمایید برای شروع کار.باتشکر فراوان

   1. با سلام
    دوست عزیز اگر شما اشنایی اولیه با بازار فارکس دارید ، میتوانید جهت یادگیری و تقویت دانش تکنیکال و فاندامنتال خود جهت بررسی بازار و چارت نموداری کتاب تحلیل تکنیکال نوشته جان مورفی را تهیه نمایید و جهت یادگیری تحلیل فاندامنتال و شیوه خبر خوانی و تفسیر شاخص های اقتصادی چون کتاب کامل و جامعی در بازلر موجود نیست ، در گوگل سرچ کنید و pdf های مربوط به این عناوین را تهیه نمایید. موفق باشید.

    1. سلام دوست عزیز
     توضیحات شما بسیار کامل و مفید بود
     من حدود یک ماه که راجب بورس و فارکس تحقیق میکنم
     اما صرفا تو گوگل ومطالبی که داره گشتم
     و اطلاعات کلی میدونم راجبش نه جزئیات رو
     امکان داره تو یه کامنت اینجا راجب این دو و تفاوت هاشون یه سری توضیحات تکمیلی بدین؟
     و از همه مهم تر کدوم رو شما توصیه می کنید برای شروع یک تازه وارد؟
     لطفا راهنمایی کنید متشکرم.

  7. سلام به مرد عمل .گفته ها ودانش ات عالی بود کاش همه شما مربی خوبی بودند در همه موفقی و سر بلند باشی

  8. درود بر شما و اینهمه نکته ای ک واقعا تجربیات بسیار گرانبهاتون رو به اشتراک گذاشتید.اینا خودش ی کلاس آموزشی بود.خیلی متشکرم

 42. سلام شرکت اینکلاسیو تو بازار فارکس چجوریه راهنماییم کنین کلاهبرداریه یا نه؟

 43. سلام من ۴۱سالمه تازه میخام فارکس یادبگیرم و شروع کنم.کی میتونم از معامله ای سود کنم؟ دیر نیست؟ لطفا جوابمو بدین ممنون

  1. دوست عزیز اگر زبان اینگلیسی خوبی دارید من میتونم یک پیشنهاد بهتون بکنم.
   به این کانال در یوتوب برید و چند تا ویدئو ببینید و اگر بنظرتون خوب اومد کلاس ها رو بخرید.
   آدرس هست urbanforex
   و اسم آموزش دهنده هست navin pethriyani
   یک شخص هندی تبار هستن که توی دوبی بدنیا اومدن و خانوادشون به آمریکا مهاجرت کردن و داره الان هم کار میکنه و من از ویدئو هاش خوشم اومده و میخوام که حداقل یکی از کلاس هاش رو بخرم.

 44. سلام
  یه چیز هم من بگم
  ببینید
  باید ساعات آخبار موثر برچیزی که میخواهید بخری یا بفروشی بدونی

  مناسبت های اقتصادی

  گزارش های اقتصادی
  حتی اعلام اندازه ذخایر نفت هم اثر داره

  بعد که بگم کسانی که با عجله میرند حساب اصلی و ضرر میکنند میگن تقلب هست

  اما اگر بلد باشید سود هاتون یا ضررهاتون رو خوب تحلیل کنید می بینید که نتیجه میزان علم و آگاهی خودت بوده

  ضمنا اگر اتفاقی که در پشت کم و زیاد شدن ارزش ها میفته اصلا قمار نیست

  ایران چون تحریم هست خیلی محدودیت ها دارد به خاطر همین میخاد مردم رو آروم کند
  چون فارکس یا باینری مانند یک شیر گاوده برای کسانی هست که علمشون درباره این بازار و ارتباطشون با جهان فیزیکی مرتبا به روز میکنند

  سه ماه روزی پنج ساعت مطالعه و یک ساعت در دمو کار کنید بعد وارد حساب اصلی بشید
  رمز اصلی صبر صبر صبر صبر صبر صبر صبر صبر صبر هست
  یک دهم سرمایه تون کار کنید

 45. سلام یه سوال وقتی میگن فارکس اسلامی یعنی بهره توش نیست حالا سوال من اینه
  خود فارکس که غیر اسلامیه با توجه به این که شرط بندی هست پس فارکس اسلامی چه معنی ای داره؟

  1. فارکسِ اسلامی که من نشنیدم، ولی حسابِ اسلامی هست که نرخِ سواپ بهش نمی خوره؛ ولی از جمعه که بازار بسته میشه تا چهارشنبه، برای هر لات معامله، 25 دلار کارمزد می گیرن..

   1. سلام و درود.
    بنده ۴ سال فارکس انجام میدم فارکس یک منبع بسیار قدرتمند هستش.
    کسانی که در این بازار ضضرر میکنند افراد مبتدی و طمع کاری هستند که میخواهند یک شبه پولدار بشن سرمایه خود را از دست میدهند.
    هر کاری علم خودش را دارد و دوستانی که میخواهند در فارکس موفق بشند باید تمرین کنند و با اموزش های پرایس اکشن و ۶ ماه تمرین خودرا اماده این بازار کنند.در این بازار موفقیت خیلی بیشتر از بورس ایران هستش .
    هم میتونی سود خود را مشخص کنی و هم ضرر خود را
    در فارکس مووفقیت بر میگردد به پشتکار خود شخص .
    و به راحتی در ایران میشه فعالیت کرد

    دوستان بورس ایران هم خوبه ولی خیلی دیر بازده هستش

 46. دوستان عزیز یه سوال مهم دارم.
  آیا متاتریدر که پلتفرم معاملاتی ماست،معتبره ؟چطور میشه فهمید که با یه تیم اپراتوری متاتریدر( به فرض که این باشه) طرف نیستیم و با یک بازار واقعی با خریداران و فروشندگان طرف هستیم؟
  اخه این شائبه هست که متاتریدر یه سیستمه که پشتش چیزی نیست( بازاری نیست،نمایشه !) جز یک تیم که هدفش تعذیه از سرمایه تریدرهاست.
  خدایی هرکی اگاهی دارم راهنمایی کنه،ممنونش میشم

  1. فکر نکنم ما بتونیم تشخیص بدیم که متاتریدر، واقعیه یا کلکی توش هست…. ماهرترین برنامه نویس ها هم ممکنه نتونن…
   ولی خب این جوری که من فهمیدم(بعد از 3سال مطالعه و تجربه تویِ دمو) کارگزاری خیلی مهمتر از متاتریدرِ …
   در ضمن برایِ اطمینان از درست بودنِ قیمت ها، می تونین از منابعِ مختلف استفاده کنین و اینکه کارگزاری هایِ معتبر عمقِ بازار رو نشون میدن
   depth of market اگه درست نوشته باشم،یه گزینه به این اسم هست تویِ متاتریدر….

 47. سلام دوست عزیز
  بنده دنبال یه لیدر خوب میگردم اگه شما خودتون هستین یا سراغ دارین معرفی کنید

 48. سلام

  این بازار یا شبه بازار که به نام فارکس که یعنی تبادل ارز خارجی معرف است در و اقع یک نوع شرط بندی محسوب میشه که بسته به نوع کارگزار و تعداد مشتریان و پل های ارتباطی بین دیگر کارگزاران و گاهن صندوق های سرمایه گذاری متفاوت است . و سازمان یافته نیست و خارج از قواعد بورس . نرخ ارز شناور که بانک های مرکزی برای کنترل نوسان شدید ارز در اتاق های معاملاتی خود انجام میدن جهت حفظ ارزش پول در کانال های قیمتی قابل قبول که 80 درصد نوسان ارز رو شامل میشه رو انجام میدن یعنی انجام معاملات به اصطلاح صوری توسط بانک مرکزی ان کشور انجام میشود . و چون تعیین قیمت بصورت شناور عرضه و تقاضا انجام می پذیره 20 درصد نوسان ارزی . گاهن در مواردی که اقتصاد افت محسوسی داشته باشه یا اتفاق رخ دهد مثل جنگ در هر دو طرف ارزی مورد معامله نوسان شدیدی هم در ارتباط با عرضه و تقاضا و هم اعمال سیاست های اقتصادی بانک مرکزی در هر دو طرف شاهد خواهد بود . کارگزی این نوع معاملات با استفاده از نرم افزار و دیتا سنتر های خود ارئه دهنده ان مثل متا کوئیت قیمت های ارزی رو از بانک ها دریافت میکنن و به اصطلاح معامله گر ها ارائه میدن . شروع شرط بندی با افتتاح حساب نزد کارگزار اغاز میشه . علت گفتن کلمه شرط بندی برای اینکه شما نه بصورت فیزیکی ارزی دریافت میکنید و نه دخل و تصرفی در نوسان ارزی می توانید ایجاد کنید . با تحلیل نموداری و برسی اقتصادی کشور مورد نظر مثل امریکا و اروپا به این نتیجه خواهید رسید که قیمت دلار در برابر یورو سقوط خواهد کرد . به اصطلاح فروش میکنید یا برسی به این نتیجه میانجامه که دلار در برابر یورو افزایش قیمت خواهد داشت خرید میکنید . این خرید و فروش همان شرط بندی هست نزد کارگزار . مثل مسابقه اسب دوانی ولی با این تفاوت که شما در این نوع شرط بندی روی باخت هم میشه شرط بندی کنید و برنده شوید .

  1. من شخصا اعتقادی به حرفای شما ندارم
   تا به امروز تا به حال دلار سقوط نداشته
   اروپا و انگلستان درگیر بحث برگزیت و .. هستن کاش تفسیر تان راجب اینها بود تا متوجه بشید که برگزیت و امدن چپ ها اقتصاد اروپا و به خصوص یورو را تا چه حد تنزل می دهد
   اما برای ما ایرانیان خوب است که در این اشفته بازار بورس بتوانیم در بورس جهانی گام برداریم انهم به شرط اگاهی و دانستن که ضرر نکنیم
   پاینده باشید

 49. سلام یه سوال داشتم در مورد فارکس ایا فارکس محدودیت زمانی داره برای معامله من یه حساب ازمایشی دارم خیلی راحت پولم زیاد میشه ایا درمعاملات واقعی هم به همین شکله برفرض مثال یه خرید میزنم ۲و ۳ ساعت بعد که افزایش خورد میفروشم بعضی وقت هاهم ۵ تا ۶ ساعت طول میکشه بعد میفروشم ایا این روش درسته برای معامله

  1. سلام ،یه سئوال داشتم اگه بخوایم از فارکس خارج بشیم سرمایه اولیمون قابل برگشت هست

   1. اگه تویِ کاگزاریِ معتبری عضو شده باشیدبله، می تونین سرمایتون رو خارج کنین…
    ولی اگه کارگزاریِ ناجوری گیرتون بیاد،هیچ تعهدی برایِ برگشتِ پولتون نیست…
    در انتخابِ کارگزار بی نهایت، بی نهایت، بی نهایت دقت کنین….

  2. دوستِ عزیز، هیچ وقت فکر نکنین فارکس چیزِ ساده ای است، اصلا و ابدا….
   من خودم سه ساله که تویِ دمو کار می کنم، می تونم account history خودم رونشونتون بدم که بالایِ 500 تا معامله توش هست و همه هم مثبت بسته شدن، به جز 2-3 تا معامله که دستم خورده و منفی بسته شدن….
   با این وجود هیچ وقت فکر نمی کنم که فارکس ،ساده است….
   در ضمن هیچ محدودیتی هم وجود نداره، می تونی ساعتی 100 تا معامله انجام بدی و سود کنی…

  3. سلام دوست عزیز جواب سوال شما
   1 – ایا فارکس محدودیت زمانی داره ؟ محدودیت زمانی نداره
   2 – پولم زیاد میشه ایا درمعاملات واقعی هم به همین شکله ؟ صد در صد
   3 – برفرض مثال یه خرید میزنم ۲و ۳ ساعت بعد که افزایش خورد میفروشم بعضی وقت هاهم ۵ تا ۶ ساعت طول میکشه بعد میفروشم ایا این روش درسته برای معامله ؟ این شیوه اشتباه هستش و اگر به همین حالت بمونه هر روز بابت کل خرید و فروش سواپ کم میشه که در آخر به سمت ضرر میره . درستش اینه که در خرید یا فروش سود کردید . سزیع معامله رو ببندید . نه اینکه خرید دارید بفروشید

 50. آقای جهاندیده امکانش هست لینک آموزش فارکس اگه سراغ دارین برای بنده ارسال کنین؟

 51. سلام
  ممنونم از اینکه تجربیاتتون رو در اختیار دیگران گذاشتین منم میخوام وارد بشم
  لطفا جواب من رو بدین،
  یکی از دوستان خیلی برای من از خویی هاش گفت گفت ماهی حدود 60$ دلار سود میده،
  البته از طریق نرم افزار نه خود شخص؟.مثلا هوش مصنوعی
  سوالم اینه اگه من 1000$حساب باز کنم میتونم ماهی 60$سود داشته باشم؟ و اینکه به من گفتن با کسر 200$بهت ویزا کارت میدیم که میشه هم خرید کنی و هم به حسابت پول واریز بشه…
  واینکه اصل پولت رو هم توسط یه شرکت خ معتبر بیمه میکنی(امریکایی ) میخواستم بدونم اینم درسته؟

  1. نکنی اینکارو اینا همش چرتو پرته که پولتو بیمه میکنن وفلان دروووووغه اینا هرگز گولشونو نخور اما اگه بازم سوالی داشتی ایمیل بزن جوابتو میدم
   *****

  2. بله درسته
   من ۸ ماهه ۲۰۰۰ دلار سرمایه گذاری کردم… و هر ماه سودم رو برداشتم … خیلی خوبه و ریسکش ۱ درصده چون خودت خرید و فروش نمیکنی!!! شما فقط سرمایگذار هستید!!من که راضی ام

 52. سلام.
  اینکه میگن مثل بقیه موارد پولی به ایرانی ها در فارکس پرداخت نمیشود درست است؟ یا کسی بوده ک سود کنه پول رو دریافت کنه از بروکر
  کسی با بروکری ک خود سایت معرفی‌کرده کار کرده ؟ کدوم بروکر رو پیشنهاد میکنید؟
  با تشکر

  1. سلام. بروکر الیمپ ترید فعلا معتبر ترین هست و پرداخت ها رو انجام داده.

   1. با سلام
    دوست من امروز الیمپ ترید اعلام کرد که تمام ایرانی ها پول هاشون و برداشت کنند که تا 30/08/2019 تمامی حساب های ایرانی ها غیر فعال میشه (بلاک) پس اگر توی الیمپ ترید فعالیت میکنی به سرعت سرمایه ات و برداشت کن تا سنت آخر.

  2. آره خیلیا هستن کار میکنن و واریز وبرداشت داشتن و بروکر معتبر هم وجود داره حتی تا این حد معتبر که بروکری که خودمم باش کار میکردم پارسال وقتی میخواست با ایرانی ها دیگه کار نکنه اطلاع داد که ایرانی ها پولاشونو برداشت کنن وتا آخرین سنت پول ایرانی ها رو داد الانم با بروکر دیگه ای کار میکنم البته بروکرای کلاه بردار هم وجود دارند حواستونو جمع کنید

  3. سلام.دوستان من میخوام وارد فارکس بشم اما میخوام از بورس شروع کنم..به نظرتون خوبه؟این که میگن فارکس غیر قانونیه یعنی محدودیت معامله داری تو ایران؟و دوره آموزش فارکس یا بورس هست برم؟

 53. سلام
  ببخشید کسی هست کمک کنه !!!
  من درامد خوبی از فارکس دارم …
  ولی با توجه به غیر قانونی بودن در ایران میترسم سودم رو برداشت کنم .
  کسی هست راهنمایی کنه
  در صورت برداشت گیر نمیدن که این پول از کجا اومد توی حسابت 🤔

  1. سلام.من با یک تریدر امریکایی صحبت کردم گفت سرمایتو تو فارکس سرمایه گزاری میکنم.
   بعد میخواستم بدونم با توجه به اینکه تو ایران غیر قانونیه، بنظرتون چکار کنم بعدا قانونی مشکلی پیش نیاد.ممنون میشم کسی جوابمو بده.

 54. سلام.دوستان چند نکته در مورد فارکس بگم.البته خیلی حوصله تایپ ندارم ولی تجربیاتی به دست اوردم که از نشرش دریغ ندارم.بطور خیلی خلاصه عرض کنم یکی از مهترین عوامل مرگبار که ناشی از طمع و آرزوی یک شبه پولدار شدن تریدر هاست گذاشتن معاملات با سایز بالا به نسبت کل سرمایه و فری مارجین تون هست.کسی که میگه برای شروع حداقل xمبلغ لازم هست داره اشتباه میکنه ،خود بنده در اوایل که تازه کار بودم با بیست دلار حساب واقعی باز کردم و در ماه اول به سیصد و خورده ای رسید،هر چند مبلغ ناچیز است اما کسب شدنی است به شرط ها و شروط ها….یادتون نره که حجم معاملات بزرگتر از کل موجودی تون نباشه چون تحمل ضررتون خیلی کم میشه و با کمترین نوسان قیمت در جهت عکس پیش بینی تون به فنا میرید.بزرگترین عامل برای یک تریدر” کنترل ترس و طمع” هست.ترس بیجا باعث میشه سود های خوب رو از دست بدید و طمع بیجا باعث میشه چند دیقه ای کل سرمایتونو به باد بدید.بهترین راهکار برای یک تریدر داشتن یک استراتژی و برنامه مشخص برای معامله است نه خریدن سیگنال و کارهای بی سرانجام. در ضمن اینو بدونین استراتژی خوب یک شبه طراحی نمیشه.از یه جا شروع کنید و با تست کردن در حساب دمو ایراداتشو بر طرف کنید. من چون خودم رشته ام ریاضی بود وقتی میخواستم استراتژی معامله طراحی کنم گفتم بنا رو بر این میزارم که معلوم نیست قیمت میخواد بره بالا یا بیاد پایین، پس با قانون احتمالات باید جوری معاملات رو بچینم که در هرصورت(بالا یا پایین رفتن قیمت)در یک مرحله ای استراتژی به سود برسه.بعد چند سال و چکش کاری برنامه ها و ایده های مختلف و دیدن حالات مختلف بازار در ارز های مختلف الان به درامد نسبتا خوبی رسیدم که زندگی رو بی دردسر تامین میکنه و نیازی به شغل دیگر ندارم.”داشتن فکر و استراتژی خوب بیش تر داشتن سرمایه اولیه به شما کمک میکنه”.شانسی معامله گذاشتن به معنی از دستن دادن کل سرمایه تون در زمان اندک هست.فقط با فکر و تحلیل جلو برین.روی اندیکاتور و اسیلاتور و این جور تحلیل ها هم معامله گذاشتن اشتباهه.شما باید تحلیل تکنیکالتون قوی باشه و بر اساس اون و استراتژی تون وارد بازار بشید ، حالا برای اطمینان بیش تر از صحت تحلیل بد نیست به اندیکاتور ها هم یه سری بزنید ولی معامله با نتایج اندیکاتور ها ممنوع.جزییات بسیاری هست که به تجربه بدست میاد و خودتون یاد بگیرین بهتره تا دنبال باشید یکی راحت همه چیزو دراختیارتون بگذاره.در کل به شخصه از فارکس راضی ام و علی رغم همه ریسک هایی که داره ارزش وقت گذاشتن رو داره ولی اصولی کار کنید و شعار”کنترل ترس و طمع” رو ازمن فراموش نکنید.یه چیز رو هم در نظر داشته باشید که هر کس تجربه شخصی شو میگه و این واقعیت ماجرا نیست پس اگر چهار نفر رفتن و با اشتباهات و طمع شون ضرر دادن تو فارکس دلیل نمیشه که فارکس کلا کلاهبرداریه.اگه همه شکست خوردن تو پیروز شو و واسه پیروزی ات زحمت بکش.

  1. سلام داداش مرسی بابت تجربیات خوبت داداش راستینش من خیلی تو موج ICT فعالیت دارم و میخوام وارد این کار بشم یه سری سوالات سیستمی دارم نه چرت و پرت که مثلا کدوم سایت خوبه و …. و واقعا به کمکت نیاز دارم بهم پیام بده تا ماجرا و کل هدف و برنامه ام رو باهات در میون بزارم دوس دارم با یه فرد با تجربه صحبت کنم نه این افرادی که به اعتقاد و … پایبندن ممنونت میشم هرچه زود تر بهم پیام بدی

  2. سلام دوست عزیز بنده یک کارگر هستم دیگه از خرج و مخارج زندگیم به ستوه امدم اگه میشه کمکم کنید که من هم وارد این بازار بشم ممنون میشم راهنماییم کنید

   1. سلام.دوست عزیزم خودم یک حرفه ای هستم.به این راحتی نیس.سوده کردم وبرداشتم.ولی هرکس ادعاداشت من درامعالی دازفارکس دارم رمزحساب اینوستریاmqlبخواهید.ازاول ورودتاحالاهرچی معامله داشته فقط میتونیدببینیدوسودوضررهاشوببینید.اونوقت میبینی به تعدادانگشتان دست هم نیستن.همش حباب توخالین.

    1. از نوع ادبیاتتون معلومه حرفه ای که نیستن هیچ بلکه اسم فارکس به گوشتون حتی نخورده..ما هر هفته برداشت داریم..دیگه نمیگم کی هستم و چی هستم

  3. سلام. ممنون از توضيحاتتون. شما كلاس آموزشى در حد چند ساعت ميزاريد؟

  4. سلام وقت شما بخیر
   من تازه میخوام وارد این بازار بشم میشه با شما در ارتباط باشم و از تجربیاتتون استفاده کنم؟

  5. سلام دوست عزیز. ممنون از راهنمایی های خوبتون. من می‌خوام وارد فارکس بشم ولی دقیقا نمی دونم باید از کجا شروع کنم. لطفاً راه کنین. با تشکر

  6. سلام بعضی ها میگن که در متا تریدر خود بروکر قیمتا رو دت کاری میکنه ایای حقیقت داره؟ خوش حال میشم کمکم کنید

 55. سلام یک شخصی از دوستان من هست تو فارکش فعالیت میکنه حدود ۴ ساله . این دوست ما ۲۰ میلیون چندتا از دوستان من دادند و ماهی ۱.۷۰۰۰۰۰ هزار تومان بهشون پول میده الان ۶ ماهه کار میکنن باهم . این دوست ما چک شخصی داده ماه به ماه و داره پاس میکنه‌ اول که این شخصی مورد اعتماد از هر لحاظظظ ‌ دوستان این مدل معامله نظرتان را بیان کنید. خوبه یا بد ؟ طرف ۱۰۰ درصد قابل اعتماد و اوضاع مالیش عالی.

  1. سلام داداش مرسی بابت تجربیات خوبت داداش راستینش من خیلی تو موج ICT فعالیت دارم و میخوام وارد این کار بشم یه سری سوالات سیستمی دارم نه چرت و پرت که مثلا کدوم سایت خوبه و …. و واقعا به کمکت نیاز دارم بهم پیام بده تا ماجرا و کل هدف و برنامه ام رو باهات در میون بزارم دوس دارم با یه فرد با تجربه صحبت کنم نه این افرادی که به اعتقاد و … پایبندن ممنونت میشم هرچه زود تر بهم پیام بدی

 56. برای دوستان تازه کار در فارکس پیشنهاد می کنم برای اینکه بتونند بازار واقعی رو لمس کنند قدرت ریسکشون رو بالا ببرند و یاد بگیرند جلوی احساساتشونو کمکم با بالا رفتن قدرت ریسک بگیرند باز کردن حساب نانو هست که با ریسک خیلی کم می تونید به بازار وافعی ورود کنید روند جفت ارزی که می خواین کار کنید رو زیر نظر بگیرد یشما توی حساب نانو با کمترین وجه تقریبا با15 دلار می تونید ترید کنید البته با حجم 0.01 و نهایت ضرر شما بسته به تایم فریم ممکنه 1 الی 5 دلار باشه ولی ازاین حساب انتظار سود دهی نداشته باشید صرفا جنبه آموزشی بهش نگاه کنید

  مطالعه یادتون نره این بازار بسیار پیچیده و بزرگه

 57. دوستان عزیز
  تمامی کامنت ها را خواندم. اطلاعاتی که این کامنت ها به آدم میده، واقعا عالی و منحصر به فرده. فقط باید توجه داشته باشیم که معمولا کسانی که خیلی در اینکار حرفه ای بوده و سودهای قابل قبولی به دست می آورند علاقه ای به مراجعه به سایت ها و گذاشتن پیام ندارند. تمام حواس و تمرکز آنها بر روی کارشان است. بنابراین این کامنت ها هر چند با ارزش بوده و تجربه دیگران را به خوبی در اختیار قرار می دهند ولی کامل نیستند. برآیند نوشته های دوستان می تونه این باشه: معاملات فارکس می توانند بسیار خوب باشند در صورتیکه با علم کافی و نداشتن طمع انجام شوند. از دوستان عزیزی که زحمت کشیده و تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار دادند به نوبه خودم سپاسگزارم. از مدیریت محترم سایت هم قدردانی می شود.

 58. سلام دوستان …یه سوالی داشتم ممنون میشم جواب بدین …تو فارکس هم میشه مثل بورس با استراتژی تابلو خوانی مثل دیدن حجم معاملات و نسبت خریدار به فروشنده معامله کرد ؟ راستش من با نمودار الیوت کندل شمعی زیاد اشنایی ندارم و با همون تابلو خوانی معاملاتمو انجام میدم خداروشکر هم بیشتر معاملاتم سود میکنم

  1. حتما تحلیل تکنیکال یاد بگیر و صرف تابلو خوانی نباش تابلو خوانی ۵ درصده ۹۵ درصد تحلیل تکنیکال

 59. سلام،

  ۱۰ سال پیش با ۳۰۰ دلار وارد فارکس شدم در عرض چند روز از دستش دادم. علت: احساسی معامله کردن.

  الان هم می خوام یکبار دیگه واردش بشم ولی چون هنوز راجع به شرعی بودن فارکس مطمئن نیستم به همین خاطر هنوز نتونستم به طور مجدد تصمیم بگیرم.
  توصیه میکنم این موارد و تجربیات رو مو به مو و دقیقا همونطور که گفتم رعایت کنید وگرنه ضررتون حتمیه:
  ۱- حداقل ۶ تا ۱۲ ماه با حساب دمو‌ کار کنید. مبلغش همونی باشه که میخواید تو حساب ریل باز کنید. برای حساب ریل از کم شروع کنید و اگر سود کردید برید سراغ مبالغ بالاتر. در ابتدای کار حدود ۵۰۰ دلار کافیه البته نباید انتظار سودهای انچنانی رو با این مبلغ داشته باشید.
  ۲- اگر حس خوبی راجع به اون معامله ندارید به هیچ وجه معامله نکنید. اگر فقط ذره ای حس می کنید که دارید احساساتی معامله می کنید به هیچ وجه معامله نکنید.
  ۳- اگر احتمال بالایی به موفقیت معاملتون نمی دید معامله نکنید.
  ۴- یکی دو‌ کتاب خوب در این زمینه مطالعه کنید و بعدش بیشتر با تجربه کردن در حساب دمو یاد بگیرید که چکار باید بکنید.
  ۵- یک کالا، جفت ارز و یک روش و استراتژی ثابت معامله کردن رو یه مدت انجام بدید ببینید در حساب دمو نتیجش چی میشه. اگر جواب میده همون رو مو به مو در حساب ریل انجام بدید.
  ۶- بایستی قبل از اینکه پول زیادی رو وارد این بازار کنید در حساب دمو و حساب ریل با مبلغ کم آبدیده شده باشید.
  ۷- سود را خیلی بالا در نظر نگیرید و زود هم از معامله خارج نشید. حد سود رو جوری در نظر بگیرید که احتمال رسیدن بهش زیاد باشه. حد ضرر رو کمی بیشتر در نظر بگیرید تا به سرعت معاملتون با ضرر بسته نشه. البته حتما حد ضرر بگذارید.
  ۸- من روند هفتگی رو دارم روش کار میکنم تو حساب دمو. معامله رو انجام میدم میرم دنبال کارم. همون شبش یا فرداش یه نگاهی میکنم اگر سود نسبتا معقولی کرده باشه حتی اگر به حد سود مدنظر اولیم نرسیده باشه ازش خارج میشم. تو این چند مدت هر چی معامله کردم سود بوده. ولی هنوز معتقدم باید بیشتر روی این استراتژیم وقت بگذارم تا واقعا مطمئن بشم بهش.

  ختم کلام، یه شبه نمیشه پولدار شد. کوچکترین احساسات یا طمعی اگر داشتید بدونید حتما ضرر می کنید.
  یه بزرگی تو کشتی گفته بود که تو کشتی کسی موفقه که یک فن رو بارها تمرین کرده باشه و بهش مسلط باشه نه اینکه هزاران فن رو بلد باشه اما تسلطی نداشته باشه.

 60. جالبه هیچ اشاره ای به مونوپولی یا انحصار قدرت پولی و کنترل قیمت گذاری نشده. در بازار فارکس وجود داره این موضوع و در بازار ایران شدیدا و به مراتب بیشتر وجود داره یا به عبارت ساده تر هیچ قانونی وجود نداره در مورد قیمت گذاری بازار ایران چه تکنیکال چه فاندمنتال و فقط رانت ست که جواب میده. پیشنهاد میکنم سمینار آقای آنتون کریل که در یوتیوب هم رایگان موجود هست در مورد عملکرد بازارسازها ببینید تا متوجه عمق فاجعه در بازار ایران و جهان بشید. بعد از دیدن این سمینار از بازار ایران متنفر و بازار فارکس رو به زور میتونید تحمل کنید. کلام آخر فقط فارکس و لا غیر.

 61. درود دوستان
  من ترکیه هست و دنبال یه بروکر مطمعن میکردم واریز و برداشت مستقیم به حساب ارزی خودم باشه
  کسی میتونه کمکم بکه

   1. احسان جان خودت کار کردی باهاش واریز و برداشت راحت است و هر وقت بخوای میتونی حسابتو خالی کی یعنی برداشت کنی و یه مقدار کم بزاری بمونه محدودیتی نداره

 62. با سلام بصورت اتفاقی این نظرات رو دیدم و باتوجه به تجربه 14ساله ام درتمای رده های فارکس درایران ازمدیریت منطقه ایران تا تریدر حرفه ای بعضی از اشتباهات رو عرض میکنم .
  1-درفارکس رقبی وجود نداره هرمعامله گری برای خودش ترید میکنه و اگه تمام افراد دنیا هم معامله گربشند نه چیزی از کسی کم میشه نه بهش اضافه میشه بنابراین تنگ نظری و دست زیادکردن درفارکس بی معنیه
  2-با توجه به راه کارهایی که دربازارفارکس موجوده سریعا میشه حتی در یکروز پولدارشد اما سریع ترازاون هم میشه تمام سرمایه رو ازدست داد
  3-درقوانین ایران و درهمه دنیا هرگز بدون شاکی نمیشه ازکسی بازخواست کرد بنابراین معامله گری صرف یکنفره بدون دخالت دادن دیگران و یا تبلیغ هیچگونه خطری نداره و کسی حق نداره درکار معامله گران فارکس دخالت کنه مگراینکه معامله گر دیگران رو دعوت کنه به همکاری یا یادگیری یا شراکت کاری و مالی که اون حسابش جداست
  4-کارگزاریاهمون بروکر درفارکس انواع و سطوح مختلفی داره و با کمی تحقیق یا سوال از حرفه ای ها و بهره گیری از نماینده بروکر(ای بی ایرانیش )میشه از درجه اعتبار و قوانین بروکرمورد نظر مطلع شد اما یقیقنا افراد تازه کار و گاها نااگاه بی جهت نادانم کارهای خودشونو پای بروکر میزارند مثلا درهمین نظرات طرف نمیدونه که واید کردن اسپرد نشان دهنده کارایی و واقعی بودن بروکره نه کلاهبرداربودنش بخاطر عدم اگاهی مینویسه …………..
  5-شکست درفارکس بسیار زیاده و غالب ازدست دادن سرمایه از مسلط نبودن معامله گران برنفس و اعصاب و روان خودشون سرچشمه میگیره چنانکه معامله گران ایرانی گاها پای ضرر تا هزاردلار صبر میکنند اما پای سود تا ده دلارهم طاقت ندارند و فورا معامله رو میبنند تا ده دلار رو ازدست ندن
  6-اصل مهم درفارکس مدیریت سرمایه و بعدازان راحت بودن دربازاره راحت بودن هم با شناخت بدست میادولاغیر
  7-برای دوستدران بهترین راه و آزمایش کارایی و لیاقت شون شرکت درمسابقات دمو هستش با تکرار مسابقات بتدریج دست شون میاد که آیا توان ذهنی و عقلی و هوش و فراست شون بدرد فارکس میخوره یا نه درمورد مشورت درخدمتم اسم بنده رو تو گوگل سرچ کنید درصورت لزوم یاحق

 63. سلام . من از طریق فارکس حرفه ای میخوام با بروکر فارکس تایم وارد بازار بشم و شروع به ترید کنم . بدلیل تحریم خب نمیتونیم مستقیم حساب معرفی کنیم و فارکس حرفه ای شماره حساب یه شخص رو داداه که پول رو به حساب اون واربز کنم و بعد حسابم شارژ بشه. خواستم اگه دوستان کسی تجربه مشابه داره بهم راهنمایی بده و آیا اصلا این کار من مطمئن هست و این شرکت آی بی مورد اعتماد هست؟

 64. سلام.
  چرا در سایت های فارکس، کسانی که سرمایه گذاری می کنند با پول مردم، اکثراً سود دارن. اگه اینجوری باشه که دیگه چرا مردم ضرر می کنن؟!

   1. سپاس از پاسخ شما.
    اگه توجه کنید گفتم تو سایت هاشون. یعنی خود سایت های شرکت های فارکس چند تا تریدر که اصلاً هم معلوم نیست کی هستن که تازه اکثرشونم profit رو زده مثبت.
    به نظر شما این اعداد و ارقامی که تو سایتاشون هست واقعین؟!
    خیلی تردید دارم. مخصوصاً بعد از خوندن کلی مقاله درباره فارکس که اون رو بشدت پر ریسک عنوان کردن

    1. بیشتر اوقات فقط سودهایی که تریدرهای دیگه قبلا کسب کردن به کاربران نشون داده میشه و ضررها رو نشون نمیدن.
     بله ریسک زیادی داره و از بازارهایی هست که تریدرهای موفق خیلی کمی داره.

     1. امروز یک ایرانی که مدعی بود از یکی از شرکت های فارکس هست (البته واقعاً کارمند اونجا بود) زنگ زد و گفت که اگه از معامله ریسک بالا می ترسین، میتونین که از تریدرهایی که سود پایین 15 درصد ولی با ریسک کم میدن استفاده کنین.
      خب. بانک که سودش 17 درصده. تازه ریسک هم نداره.
      به نظر شما سود 15 درصدی که میگفت ارزش سرمایه گذاری رو داره؟

   2. سلام ببخشید من میخوام توی فارکس به شکل تخصصی و حرفه ای کار کنم و تاحالا با معاملات احساسی مبلغ خیلی زیادی رو تو چند شب از دست دادم ولی حالا میخوام حتی با سود کمتر نتیجه بهتری بگیرم و مطمئن عمل کنم میشه ازتون خواهش کنم بهم کمک کنید و راهنماییم کنید کا چیکار باید بکنم

 65. درود
  فارکس تلفیقی از علم و تجربه است
  آنهایی که ضرر داده‌اند اکثر علم داشته اند بدون تجربه
  من خودم سه ماهه تو فارکسم. به جای اینکه سالها کتاب بخونم و ضرر بدم و نا امید از فارکس بیام بیرون، رفتم یه آدم باتجربه تر و با هوش تر از خودم در فارکس را پیدا کردم و ماهانه دو میلیون تومان بهش حق عضویت میدم اونم در کانال خصوصی ش سیگنال ها رو به ما میده
  تو این سه ماه چهار هزار دلار سود کردم
  من کاری را کردم که اکثریت افراد موفق مانند بیل گیتس و…. کردند.. استخدام افراد باهوش تر و با تجربه تر از خودت…
  مشکل ما ایرانی ها تک رو بودن و تک خور بودن ماست
  سوالی بود تلگرام در خدمتم
  @********
  (گذاشتن اطلاعات تماس مقدور نیست)

  1. با درود و احترام خدمت شما :
   پیشنهاد میکنم در کنار معامله بر طبق استراتژی های دیگران، دانش و مهارت خود را نیز افزایش دهید.
   مطمئن باشید که بیل گیتس هم در کارهایی که به دیگران واگذار می کند دارای دانش و تجربه کافی است و فقط به هدف تولید سرمایه از دیگران استفاده می کند!
   در ضمن این شما نیستید که آن شخص با تجربه را استخدام کرده اید، بلکه او شما را استخدام کرده و مثلاً با 100 نفر همراه مثل شما درآمدی معادل ماهانه دویست میلیون تومان کسب می کند و نکته جالبتر اینکه اکثر این افراد، خود سیگنالها را از سایتهای آمریکایی خریداری کرده و به عنوان فرد مجرب، به دیگران عرضه می کنند!
   اکیداً توصیه می کنم با چشم باز و آگاهی کامل در این مسیر حرکت کنید.
   سپاس از شما

  2. به نظر من یک تریدر حرفه به واسطه ی احترامی که برای خودش و معاملاتش قائله هرگز سیگنال فروشی نمیکنه. کسی که درصد موفقیتش بالا باشه نیازی به کسب درآمد از فروش ایده ها و سیگنالهاش نداره.

  3. یه سئوال داشتم دوست من
   4000 دلار تقریباً میشه 48 میلیون تومن که به گفته خود شما میشه ماهی 16 میلیون تومن سود شما از راهنمائی ایشون فقط در قبال ماهی 2 میلیون تومن، به نظر شما دوستانی که دارند کامنت ها رو میخونن، با چه منطقی باید حرف شمارو باور کنند؟
   آیا کسی که بلد سیگنالی به شما بده که شما بتونی ماهی 16 میلیون تومن پول در بیاری خودش بیل به کمرش خورده که با ماهی 2 میلیون تومن بیاد به استخدام شما درآد؟
   به نظر من شما یه دکتر برو…

   1. ریسک رو در نظر نگرفتید. 16 میلیون ممکن بود سود بده و ممکن بود ضرر بده ولی اون 2 میلیون تضمین شده هست براش.

 66. بنظرم بورس تهران چند سال آدم کار بکنه خدارا شکر تو ایران پول طوری برنامه ریزی شده که با سود بانکی هیچ فرق نمیکنه مثل حساب دمو فاریکسه بعد از اون وارد وارد دمو بعد هم اصل فاریکس شد

  1. یه فرق مهمش اینه که فارکس با دلاره، یعنی حتی اگه سود پایینم بده (و البته اگه ضرر نده) بازم انگار شما با یه تیر دو نشون زدی، هم سرمایتو به دلار تبدیل کردی، هم داری باهاش داری معامله میکنی بر خلاف بورس تهران که به ریاله تا بخوای سود کنی ارزش ریال افت کرده هیچی میشه هرچی سودی که کردی، ولی توی بازار فارکس شما ارزش پول مملکتمونم که افت کنه باز از اون راه هم علاوه بر سرمایه گذاری داری سود میکنی، بورس تهران من نمیشناسم ولی اگه اینجوری که شما میگی سودش مث بانک باشه اگه بری پراید بخری خب یه سال بعد بیشتر میاد که رو پول (سال پیش میخری چل میلیون امسال میشه صد میلیون (صدو ده درصد میاد رو پولت))
   البته من خودم چیز زیادی بارم نیست و چیزی که به نظرم اومد رو فقط گفتم اگه اشتباه میکنم اساتید اصلاح ککنن

 67. سلام،
  من حدود ۱۰ – ۱۲ سال پیش با فارکس آشنا شدم و کمتر از یک ماه ۶۰۰۰ دلار از دست دادم ۱۰۰۰ دلار مستقیم خودم و ۵۰۰۰ دلار هم به یه بنده خدایی داده بودم که کار کنه و اون هم از دست داد.
  جدیداً دوره های تکنیکال بورس را می گذرونم باید به دوستان بگم که کار کردن در بورس و بخصوص فارکس ۲۰ درصدش اطلاعات و بلد بودن تکنیک هاست ۸۰ درصد دیگش به مدیریت سرمایه و مسائل روحی روانیه که برای هر شخصی فرق میکنه و هر کس باید خودش بتونه به خودش مسلط بشه.
  کسی که با ۱۷۷۶ دلار موجودی ۲ لات معامله میزنه یعنی با بازار لج کرده و خواسته یه شبه تمام ضررهاشو جبران کنه و این یعنی خودکشی و این نکته را هم اضافه کنم هرچقدر هم که در بازار دمو کارکنید جای یک روز کار کردن در بازار ریل را نمی گیره شما اگه ۱۰۰۰۰۰ دلار حساب دمو داشته باشید اگه در عرض چند روز حسابتون بشه ۱۰۰۰ دلار هیچ ککتون نمی گزه چون نهایت اگه حسابتون صفر بشه یه حساب دمو جدید باز می کنید ولی در یک حساب ۱۰۰۰ دلاری واقعی اگه بعداز چند روز حسابتون بشه ۹۰۰ دلار اگه ناشی باشید و ندونید که چرا ۱۰۰ دلار ضرر کردید تمام سیستم عصبیتون بهم میریزه!
  در پایان کسانی که می خوان در فارکس کار کنند این چند نکته را از من یادگاری داشته باشند ۱- برای کسی کار نکنید ۲- به کسی پول ندید که برای شما کار کند ۳- کارکردن با یک حساب واقعی کم به مراتب بهتر از حساب دمو زیاد است ۴- آموزش و مطالعه را فراموش نکنید و نکته آخر یک شبه نمی شه ره صد ساله رو رفت

  1. من 14 سال سابقه کار در فارکس دارم. تا به حال 5 تا حساب رو به صفر رسوندم.
   اما الان یه استراتژی برای خودم پیدا کردم که ماهانه 36% سود می کنم. شاید بخندید. اما واسه من در آمد روزی 100$ یعنی در آمد پایین.
   هر کس باید استراتژی خودشو داشته باشه.
   مدیریت سرمایه مهمترین اصل بازاره. باید سعی کنید سود کم بگیرید ولی همیشگی.

  2. با سلام و تشکر.
   جناب عباس عزیز، به نکته بسیار مهمی اشاره کردید و آن اهمیت کار کردن با حساب واقعی است.
   بنده نیز به دوستان توصیه می کنم حتی با سرمایه های بسیار کم(معادل 5 دلار !) و پس از حدود یکماه کار کردن با حساب دمو (صرفاً برای آشنایی با نرم افزار) ترید کردن با حساب واقعی را آغاز کرده و با نیت ضرر وارد بازار شوید.
   لطفاً به خودتان اجازه باختن بدهید و سعی کنید تمام ترس های خودتان را در همین مرحله از بین ببرید.
   پس از چند بار شکست و از دست دادن سرمایه ناچیز خود، دستاوردهای بزرگی از لحاظ تجربی و استراتژی کسب خواهید کرد که حتی با 10 سال کارکردن در حساب دمو و خواندن 100 کتاب گوناگون و آموزشی صرفاً تئوری محور نیز،نصیب شما نخواهد شد.
   سپس با تبدیل شدن به یک معامله گر نرمال وبا افزایش ظرفیت های روحی و روانی، اقدام به سرمایه گذاری و تجارت در بازار بسیار جذاب و زنده فارکس نمائید و به کار خود اطمینان داشته باشید.

 68. من 7سال است تو بورس ایران فعالیت دارم..هم سود کردم وهم ضرر کردم و روی هم رفته سودم بیشتر از ضررم بوده..ولی اگر همان پول را تو بانک میگذاشتم الان خیلی خیلی بیشتر نسبت به بورس برام سود داشت…500میلیون تومان سال90 وارد بورس کردم الان هم سرمایه ام همان 500میلیون هست وکمی بیشتر.20اسفند96تصمیم گرفتم پولم را وارد فارکس کنم که سهامم رابا150 میلیون تومان ضرر فروختم واگه این اشتباه رانمیکردم الان 300میلیون تو سود بودم…بنده از طریق شبکه های ماهواره ای جم که فارکس را تبلیغ میکنه آشنا شدم.
  ودر کارگزاری FXTMکه بخش فارسی هم داره حساب بازکردم..واقعا که کاملا راضی هستم از هر بخشش که بخواهید راضی هستم برداشت وجه وپرداخت وجه در سریع ترین زمان ممکن در عرض چند دقیقه صورت میگیره ..از طریق کانال تلگرام با بخش واریز در ارتباط هستم شماره حساب صراف میده پول را ازطریق اینترنت به حساب اعلامی ازسوی شرکت به حساب صراف واریز میکنم ورسید انتقال وجه را براشون در تلگرام میفرستم وآنها هم وارد حسابم میکنن…برداشت وجه هم به ریال ایران به حسابم درهمان روز در ایران واریزمیشود…پس من هیچگونه مشکلی در نقل وانتقال وجه ندارم خیلی راحت انجام میشه…
  ولی در مورد خود معاملات موفق نبودم در بدو ورود در عرض 15 روز خدا راگواه میگیرم که راست میگویم فقط در عرص15روز1000دلارم شد2.100دلار.یعنی110درصد در15 روز…بیشتر امیدوارشدم…10.000دلار وارد کردم جمع موجودیم شد بالای 12.000دلار….الان بعد از6ماه که هروز هم معامله میکنم وزندگیم شده فارکس ومرتب سود کردم موجودیم کلی رفته بالا وبا چند ضرر همه را ازدست میدم الان 450دلار توحسابم موجودی دارم ومیخواهم آن را بردارم ودست ازمعامله بکشم چون وقتی ضرر میکنم اعصاب آدم را خراب میکنه وروح روان را خراب میکنه..من خوب سود میکردم فرض کنیداز 10معامله 9تاش سود میکردم ویکی ضرر میکنم..ولی چون استرس وترس نمیزاره وبر آدم غلبه میکنن سودها را زود خارج میشدم وضرر را میگفتم الان درست میشه .ظهر درست میشه.شب درست میشه فردا درست میشه..ونمیتونستم از معامله ای که تو ضرر افتادم خارج بشم یه دفعه هرچه در طول چند روز یا هفته سود کرده بودم همه را از بین میبرد…حالا بنده با توجه به اینکه چندین بار سودم را خیلی بالا بردم ولی یه دفعه در یه معامله هم ازبین رفته..اخرینش هم.در تاریخ97/6/20موجودیم را در 6روز از970 دلار رسوندم به 1.776دلار ولی دیروز 27شهریور یه دفعه در اثر بالا رفتن ارزش یورو در مقابل ین ژاپن که بنده هم در قبمت 1.3144فروش زده بودم و2لات معامله زدم وقتی ارزش یورو به1.3205رسید تمام سرمایم را خورد ..این نمونه ازبنده هست وشاید هزاران نفر دیگر مثل بنده هستن این اتفاقات براشون پیش میاد…در نتیجه امروز 30شهریور تصمیم گرفتم کلا از فارکس بیام بیرون وبا ضرر 11.000دلار که به دلار 14.000تومانی میشه بالای 150میلیون تومان…امیدوارم برا سایرین که میخواهن وارد بازار فارکس بشن تاثیر گزار باشه.

  1. دوست عزیز آنچه که باعث ضرر و میل خروج شما از فارکس شده ، روحیه ای هست که در شما وجود دارد . این روحیه آلوده به حس طمع و ترس هست . باید در شرایط کار با دمو ، طوری تربیت بشه که به استراتژی خودت پایبند باشی (البته استراتژی موفقی که بارها موفقیتش برات به اثبات رسیده! ) و از طرفی با درگیر کردن حد اکثر 30 درصد سرمایه ات ، ترید کنی . در این حالت باید هر بار به خودت یاد آور شوی که بازار فارکس چونان ماشین آخرین سیستم و تند روئی است که میتونه تو را در کوتاه ترین زمان ممکن به مقصد برسونه ! . . . اما آیا برای زودتر به مقصد رسیدن همه چیز در ماشین آخرین سیستم و تند رو خلاصه میشه ؟! البته که نه ! برای زودتر به مقصد رسیدن ماشین یکی از پارامترهاست ، در اینحا علاوه بر ماشین راننده ماهر ، جاده صاف و هموار و البته جزئیات خود ماشین و محیط هم شرط است که اگر یکی از این پارامترها لنگ بزند ، شما نمی توانید در کوتاه ترین زمان ممکن به مقصد برسید . سایر پارامترهایی که خارج از حیطه اختیار و قدرت تو است ! . . . . بنا بر این بهتر است در شرایط عادی رفتار کرد که در این حالت دیر به مقصد میرسی اما احتمال اینکه هرگز نرسی ، به مراتب بهتر از حالت اول است . . . در بازار فارکس هم چنین حالتی وجود دارد . ممکن است شما تکنیکالیست ماهری باشید ، اما همه چیز تکنیکال نیست و گاهی شرایطی بر بازار و بر معاملات شما تحمیل میشود که خارج از حیطه تکنیکال و پیش بینی های شماست ! . . . . پس نتیجه اینکه اولا تکنیکال را مسلط شوید و هرگز به معاملات شانسی و الله بختکی رو نیاورید که بیچارگی انتهای کار هست ، ثانیا با حد اکثر 30 درصد سرمایه تان در ترید شرکت کنید ، ثالثا حد ضرر(در وهله نخست )و حد سود در وهله دوم برای معاملاتتان در نظر بگیرید رابعا حد ضرر را به اندازه حد سود تان دورتر از خط تریدتان در نظر بگیرید و پیش بینی نوسانات بلند را داشته باشید. و بدانید که در طول یک ماه ترید حتما 10 تا 20 درصد تریدهایتان با نوسانات بلند و فراتر از حد ضرر مواجه میشوید ! و این یعنی به اندازه سودی که انتظار داشتید ، ضرر خواهید کرد (بلاشک) !! اما این 20 درصد هست و اگر معامله گر حرفه ای باشید 80 درصد دیگه سود خواهید داشت ! خامسا تایم فریم روزانه را برای معاملات انتخاب کنید که بار استرسی کمتری دارد و به سایر امور زندگی تان هم میتوانید برسید . . . . . با این شرایط براحتی میتوانید متوسط 5 درصد در روز سود داشته باشید . در غیر این صورت و در صورت عدم رعایت هر یک از موارد گفته شده ، یکی از کسانی خواهید بود که از معاملات فارکس سرشکسته و محزون از ضرر ، خارج خواهید شد ! (این تجارب شخصی بود و ممکنه درست نباشه . نقدکارشناسانه و حرفه ای دوستان را به جان میپذیرم)

 69. سلام به همه دوستان از اونجا یی که من همه کامنت دوستان رو خوندم به این نتیجه رسیدم که بعضی ها نمیخان دست تو این بازار ها زیاد شه و اطلاعات ضد و نقیض و بعضا شاید اشتباهی بدن با کمی آموزش متوجه میشید کیا داره شمارو گمراه میکنن و یا نه داره راهنماییتون میکنن چون مسلما هر چه تعداد زیادتر بشه شانس سود بری کمتر خواهد شد اما کامنتایی رو هم دیدم که بدون غرض و مرض نوشته شده بود که انسان میتونه از تجربیاتشون استفاده کنه من خودم اگه تو زندگی تجربه ای داشته باشم حتما با دیگران به اشتراک میزارم چون حتما معتقدم امواج مثبت منو در رسیدن به مقصد یاری میکنه برم سراغ تحلیلاتون من مدت کوتاهیه داره آموزش میبینم و یاد میگیرم فقط میتونم بگم غیر از کتایهای مرجع که میخونید حتما تو قسمت هلپ تریدر برید و آموزشهارو بگیرید و در قسمت اسیستنس حتما مقالات انگلیسی رو که خود نرم افزار برای معامله بهتون میده بخونید صد در صد بهتون کمک میکنه به نظر من معامله بستگی به شانس هم داره و البت احساسات بازار و نوع سیاست گذاری روی انجام معامله اگه همزمان با مطالعه و آموزش و یا به اصطلاح با چراغ روشن برید جلو آینده ای روشن پیش روتونه و این بستگی به هوش و نحوه تجزیه و تحلیل بازار و نمودارها و ابتکار تو کار داره من یادمه اون زمان که رشته ریاضی میخوندم استاد مثلثات میگفت من یه چیزای پایه ای رو بهتون میدم ولی ابتکار ساخت فرمول جدید پای خودتونه میگفتم اینا چرت میگن اما می دیدم یه سری از همکلاسیام فرمولای جدیدی از فرمولای پایه درست میکردن و کارشون درست بود این نکته منو تو زندگیم خیلی کمک کرد حتی تو تاریکی مطلق با توکل و اعتقاد مطلق به رسیدن به یک زندگی موفق کوشیدم والان موفقم ولی میخام خودمو بیشتر رشد بدم اینارو گفتم که بگم واقعا طی کردن مسیر موفقیت به خیلی از پارامترهای انسان بستگی داره و همینه که انسانها تفاوتهای زیادی با هم دارن یه سریها از این پارامترهای وجودی استفاده کردن و تو دنیا خوب و راحت زندگی میکنن هر جا میخان میرن و از زندگی لذت میبرن در آخر بهتون یاد اوری میکنم حتما به عنوان پیش زمینه آموزش کتایهای حسایداری و بخصوص مدیریت مالی و اهرمهای مالی رو بخونید من خودم چون رشته ام تو دانشگاه مدیریت مالی بود پیش زمینه هاشو دارم و فک کنم راحتر میتونم به نتیجه برسم ممنون از صبر و شکیبایی همه دوستان به امید موفقیت روز افزون در زندگی

 70. سلام دوستان و مدیر عزیز سایت، لطفا جواب من رو بدین، یکی از دوستان خیلی برای من از خویی هاش گفت… فقط میخواستم این موضوع حقیقت داره یا نه کاری به ریسک بازار و معاملاتش ندارم، گفت ماهی 60$یا همون دلار سود میده که الان حداقل میشه ماهی 600هزار،اگه ما 10میلیون بزاریم بانک با سود 20%که وجوود نداره میشه ماهی 166000تومان سود که دربرابر سود فاکس خیلی ناچیزه، سوالم اینه اگه من 1000$حساب باز کنم میتونم ماهی 60$سود داشته باشم؟ و اینکه به من گفتن با کسر 200$بهت ویزا کارت میدیم که میشه هم خرید کنی و هم به حسابت پول واریز بشه… میخواستم بدونم اینم درسته؟ و اینکه بهم گفتن میتونی هرماه سود 60$رو به پول خودمون کنی و دربیاری ایا این موضوع صحت داره؟ و اینم بگم من به هیچ ادمی تو عمرم بدی نکردم ازارم به مورچه هم نرسیده خیلیا کمک کردم، الان بخاطر این میخوام 10میل قرض بگیرم خداخیرش بده هرکی جواب منو بده و کمکم کنه دیگه هیچ امیدی برام نمونده جز این، تشکر. mehdifear111@gmail.com اینم جیمیلم هست لطفا پیامم پخش کنین مدیر محترم سایت تشکر.

  1. سلام دوست عزیز
   دیدگاه شما نسبت به فارکس کاملا اشتباهه
   شما فارکس یا سرمایه گذاری رو با یه منبع درآمد پایدار اشتباه گرفتید.
   با قرض گرفتن پول برای فارکس فقط خودتون رو نابود میکنید.

   1. سلام با احترام به شما ولی حاضرم اثبات کنم دیدگاه شما اشتباه هست راجع به فارکس به عنوان منبع درامد چون وقتی تسلط داشته باشی میتونی درامد ثابت و پایدار داشته باشی منظورم این نیست که کل معاملات شما سود میشه ولی با مدیریت صحیح سود و ضرر یه برایند کاملا مثبت به راحتی به دست میاد

  2. با عرض معذرت هیچ آدمی نمیاد تجربیات واقعی بازار و معاملشو با دیگری به اشتراک بزاره اگه اینطوری فک میکنی داره راهو اشتباه میری دادا فقط خودت میتونی به خودت در راه موفقیت کمک کنی و اونم فقط و فقط با آموزش و مطالعه و پربار شدن بار علمیت و آزمون و خطا تو بازار معاملات و سرمایه است وگرنه اگه به زرق و برق این بازار فقط توجه کنی کل زندگیتو باخت میدی والسلام.

 71. سلام دوستان عزیر بورس و فارکس هم مثل هر کار دیگه نیاز به تجربه حداقل 3 تا 5 ساله داره برای موفقیت من بعد از 8 سال کار در بورس تهران وارد فارکس شدم اونم با حساب دمو برای 6 ماه و مبلغ کم سرمایه و در نظر گرفتن استراتژی و مدیریت سرمایه قوی. در کل هر دوشون خوب هست به شر اینکه استراتژی داشته باشید. دوستان برای پول در آوردن عجله نکنین 2 سال تو هر بازاری مانند بورس یا فارکس با دمو کار کنین 3 سال بعد هم با سرمایه کم بعدش میشه با اطمینان کار کنین. این حرفهای رانت و اینارم قبول ندارم. بهتره به فکر استراتژی خوب برای معاملتون باشید نه فرا فکنی. اگر بپذیرید ایراد از شماست میتونین درستش کنین وگرنه همش ضرر میدین…

 72. سلام
  من بیشتر از دو سال هست که تجربه معامله توی فارکس رو دارم . توی این مدت خیلی زحمت کشیدم بیشتر از 15 تا کتاب و هزاران مقاله رو مطالعه کردم تقریبا با همه قوانین تکنیکال و فاندا متال (تحلیل خبری ) آشنایی دارم ولی حالا تازه به جایی رسیدم که توی کل معاملاتم (بیلان ماهانه ) ضرر نمیکنم یعنی سود و ضرر تقریبا باهم برابرن . فکر میکنم اگر یک سال دیگه تجربه کسب کنم به یه سود منطقی برسم .
  به دوستانی که میخوان بیان تو این بازار توسیه میکنم بنا به تجربه من گه تقریبا روزانه 4 تا 5 ساعت وقت گذاشتم پای یادگیری درست معامله اولا همیشه و در هر مرحله از پیشرفت این رو یادتون نره که برای یادگیری باید هزینه کرد حالا کتاب یا کلاس یا هر جیز دیگه ای (که ما ایرانی ها همشه دنبال مفتی میگردیم مثل مقاله های اینترنتی )
  دوم این که راه طولانی که من رفتم رو نرید چند تا کتاب که از همه مفید تر بودن برای من رو بهتون معرفی میکنم
  1- کتاب امواج الیوت – مال هر نویسنده ای باشه فرقی نداره اگر هم مقاله بود هیچ اشکالی نداره فقط در حد آشنایی این بحث کافیه
  2- کتاب : (استراتژی های معملاتی با بیشترین احتمال موفقیت ) نویسنده رابرت ماینر مترجم (سینا محامی – ابراهیم صالحی رامسر )
  3- کتاب معامله گر منضبط ( مارک داگلاس ) حتما با ترجمه (مهندس حسن جعفری )که بسیار بسیار مهم هست این کتاب خودم تا حالا 4 بار خوندم با هر بار خوندن این کتاب سطح معاملم بالا رفته و پیشرفت کردم 1000 بار هم خوندن این کتاب و حفظ شدن کلمه به کلمش تو زهن کمه چون ممکنه در موقع باز کردن معامله نکته هاش فراموش بشه
  کتاب ها رو به ترتیب بخونید حتما نتیجه میگیری ولی باید صبر زیاد داشته باشی چون تجربه از همه مهم تره
  برای مطالعه بیشتر و راهنمایی سایت فراچارت عالیه ولی خیلی مطالب رو باز کرده سر در گم نشید
  به هیچ کس توسیه نکنید از این بازار دوری کنه چون اونهایی که الان دارن از این بازار سود می برن از شکم مادرشون نیاوردن فقط به خودشون زحمت دادن وقت گذاشتن و یاد گرفتن در ضمن همه بروکر هایی که در تمام دنیا فعالیت دارن تحت نظر بانک مرکزی آمریکا هستن با خیال راحت یکیشون رو انتخاب بکنید و با حساب آزمایشی شروع کنید دولت و حکومت ایران هم بد شون نمیاد ارز وارد کشور بشه ولی بخاطر ضرر های زیادی که معامله گر های ایرانی داشتن از خروج ارز می ترسن پس درست معمله کردن هیچ مشکلی نداره

  1. منم با شما موافقم کتابایی رو هم که گفتید عالیه. یادم میاد اوایل که شروع کرده بودم میرفتم انقلاب هرچی کتاب بود میخریدم میخوندم ولی کتا ماینر خیلی کمک میکنه. خوبه با استراتژی جلو میری حتما موفق میشه. فقط علت اصلی ضرر پایبند نبودن به استراتژی معامله هست که باید به مرور زمان بدست بیاد. نمیدونم این کار رو میکنی یا نه ولی بهتره همه معاملاتتو دقیق با عکس چارت ورود و خروج معامله تو فایل word مستند کنی و هر ماه به کاری که کردی نگاه کنی و ببینی کجای کارت اشتباه بود که ضرر کردی و اصلاح کنی. حتما و منطقا به سود میرسی. راستی تو کتاب ماینر یه مطلب مهم داره که اگر درکش کنی حتما سود می کنی:
   “به معامله گر موفق بودن تمرکز کنید نه انجام معامله” یعنی تا همه چیز معامله جور نبود با استراتژی وارد معامله نشو شده حتی یک ماه معامله نکنی این مهمه تمرین میخاد آدم جلوی طمع رو بگیره.

  2. ببخشید این طور میگم اینقدر کتاب خوندی و به قول خودت 4 بار یک کتاب رو خوندی اما املای فارسیت مشکل داره!!!!
   شما چطور اهل مطالعه هستی و اینطور غلط های املایی را داری؟ توسیه/زهن

  3. توضیحاتت خوب بود
   آقا تمام بروکرهای دنیا تحت نظر بانک مرکزی آمریکا هستن؟؟ این جمله ممکنه خیلیا رو به اشتباه بیاندازه. هیچ بروکری تحت نظر بانک مرکزی آمریکا نیست. اصلا بانک ها چه ربطی به نظارت بر بروکرها دارن؟ بروکرهای معتبر تحت نظارت رگولاتورهای کشورهای مختلف هستن. مثلا fca (انگلستان) و fsc (جزایر موریس) و .. که این نهادهای نظارتی از لحاظ اعتبار با هم متفاوتن. مثلا اگر بروکری بخواد در امریکا فعالیت کنه باید قوانین نهاد این کشور(nfa) رو رعایت کنه که بهترین قوانین در دنیا رو داره. خلاصه سرتونو درد نیارم تو این حوزه هستند بروکرهای بیشماری که بروکر نیستن و کلاهبردارن. یک عده هم ندانسته پولشونو دست این بروکرها میسپارن و بعد از سوختن سرمایه شون از این طریق میان و عالم و آدم رو گناهکار میدونن و همه جا نظر میدن که فارکس کلاهبرداریه و از این حرفا
   یه مورد خیلی جالبش رو دیروز دیدم که یه حرکت خیلی خاص و زشت انجام داد. چون هات فارکس معتبره و انتظار همچین حرکتی رو نمیدادیم تحقیق کردیم و مشخص شد یه بروکر جعلی با اسم و لوگوی هات فارکس بوده که جیب این دوستمونو خالی کرده! پس باید خیلی مراقب بود و به هر کسی اعتماد نکرد

 73. راستی یه چیزی هم بگم یادم رفت …. متاسفانه من با چند بروکر رگوله کار کردم مثل ایکس ام و اکسنس و آلپاری و … همشون چارت و نمایش کندل ها رو عوض میکنند گاها در حساب دمو شکل کندل ها با ریل فرق داره و معمولا کندل های در نقطه ریورس سا همون برگشت قیمت رو دستکاری میکنن و تقلب دیگه اونها در اسپرد ها هست که خود بنده در اکسنس دیدم که اسپرد در نیمه شب به پنج برابر میرسونن بعد بهانشون کمبود گردش پوله … در کل میخوام بگم تازه اگر چارتیست باشید و قدرت جادویی هم داشته باشید اینها هم مسایل دیگه ای هست که باید دقت کنید ….

 74. سلام دوستان گلم من محمد احدی هستم ساکن ایرانم ولی در ترکیه ازدواج کردم و هم خونه زندگی دارم و توی تالار بورس و فارکس ترکیه همون طور که میدونید ترکیه فارکس قانونیه و فعالیت داشتم خودم توی دانشگاه اقتصاد خوندمو تدریس میکنم ولی در کل من اولا یعنی حدودا 10 سال پیش فکر میکردم که توی ترکی به عنوان یه کشور ازاد از لحاظ فارکس هم فارکس خیلی جذابه ولی وقتی با چندتا از معامله گرای ترک که حتی دفتر معاملاتی دارن و خیلی ها از مردم پولاشونو میدن برای سود در بازار فارکس و با حجم تبلیغاتی که این دفاتر دارن توی تلویزیون های دولتی ولی من با یکی که حرف میزدم و این اقا از دوستان و یه طورایی فامیلای خانوممه و میتونم شماره دفترشم بدم به دوستان حرفای دیگه ای میزد و میگفت که تمامی این حرفا سود کردن از پشت بازار فارکسه و اونطور ها هم خود مردم و معامله گرا حرف از باز ی میزنن یا روی کتاب هایی که شرح استراتژی های فارکسه گاها عکس ورق های پاسور داره این بازار به هیچچچچچچ وجه قمار نیست دوستان … و یک شبه یاد گرفتن هم نداره … دوستمون در بالا حرف خوبی زده بله درسته دنیا صدو خرده ای کشوره و هر لحظه اتفاقی رخ میده که میتونه اثراتی داشته باشه که هر چه قدرم اثرات کم باشن ولی سرمایه های کوچک زیان میکنند و شاید نتونن اون اخبارو تحمل کنن یادمه وقتی بیت کوین یک شبه از دو سه هزار دلار شروع کرد و تا مرز 20 هزار دلار رسید دوستی داشتم که 10 لات بیت کوین خرید و قسم میخورم به خدا ی احد و واحد که کل پولش از 20هزار دلار فقط توی دوازده ساعت به صد و سی هزار دلار رسید و به من زنگگ زد و داشت دیوانه وار فقط میخندید بهش اشاره کردم که حد ضرر رو جا به جا کن شاید این حرف ها خیلی بچه گانه باشه ولی همه میگفتن بیت کوین میخواد بشه صد هزار دلار و معامله رو استاپ درستی نزاشت به خدای احد و واحد پولش چند ساعت بعد پونزده هزار دلار شد یعنی پنج هزار هم ضرر کرد!!! من نمیگم معامله نکنید ولی حتما داخل دمو تمرین و پولای هنگفت رو وارد نکنید چون کسایی که توی این بازار ها هستن ادمای صبور و معمولا به دوستان بر نخوره ولی بازنشسته و بیکاره هستن این یعن یکار اصلی شما نباید بشه فارکس و حتی بورس و اگر پول در اوردن راحت بود هیچ گدایی وجود نداشت ((((یاد آور میشم فارکس سختترین کار دنیا برای راحت پول در اوردنه و شما شما شما باید از نوسانات پول در بیارید و این کالری بس سخته ))) یا علی

  1. سلام،
   از نحوه نوشتنتون مشخصه فقط میخواین جو بدین، نه برای بنده فارکس مهمه و نه بعضی مطالب دیگه ای که گفتین ولی با حرف روی هوا زدن مشکل دارم، گفتین که دوستتون 20 هزار دلار وارد کرده و باهاش فلان قدر بیت کوین خریده، در بازار هایی که ما میشناسیم، برای رسیدن پول از 20 هزار به 130 هزار دلار باید قیمت بیت 6.5 برابر شده باشه، و این یعنی قیمتش از حدود 3 هزار دلار به اون مقدار نزدیک 20 هزار رسیده باشه و این 5 ماه تقریبا طول کشیده و نه 12 ساعت، و بعد هم برای رسیدن از 130 به 15 باید قیمت بیش از یک هشتم افت کنه که هنوز بعد از نزدیک به 10 ماه ازون اوج تازه شده یک سوم!!! اگر درست و دقیق حرف بزنید هیچ نیازی به قسم خوردن نیست.

 75. سلام اقای فردین این که با 500 دلار باید در فارکس شروع کرد رو کی گفته؟؟ چرا نباید حساب سنتی یا میکرو یا هر چی دیگه باز کرد؟ چرا دستور به ضرر و خروج ارز از مملکتو به مردم میدید؟ من خودم پنج ساله توی دمو در فارکس کار میکنم و چچندتاییهم معامله ریل داشتم . خلاصه کنم حرفو… سیستم معاملاتی نخرید همش چرنده در کانال تلگرام عضو نشید برای سیگنال وی ای پی . تا یک سال در دمو کار کنید . به فکر یک شبه پول دار شدن نباشید . بنده به شخصه ادم ارومی هستم ولی در فارکس با یاداوری هر خاطره بد از گذشته هی حجم میدادم به معاملاتم و باید باید این مراحل احساسات تشنجی توی حساب دمو برطرف شه و برای من یک سال طول کشید ممکنه برای یکی ده سال طولبکشه . سود دهی دراین بازار اصلا شانسی نیست ولی با تحلیل و اندیکاتورای خوب که تعدادشون شاید پنج تا توی میلیاردها اندیکاتور چرت توی نت باشه میشه یه تکانی خورد .. اصلا دنبال سود ثابت نباشید راه عای کسب دلار توی نت زیادن . خرید پله ای بکنید یهو یک لات نزنید صد تا یک صدم لات سل لیمیت برارید بهتره تا این کار و توی روند معامله کنید توی تایم فریم زیر یک ساعت نرید … در کل بازار فارکس مزخرفه چون هزار تا اخبار اعلام میشه هر اخبار یه بالا سر چارت میاره اگر توی اصلاح قیمت وارد بازار شده باشید توی اخبار معمولا ضرر کردن قطعه در کل با سرمایه بالای پنجاه دلار وارد نشید مخصوص کسایی ک بی صبرن در دمو و دوس دارن ببینن چیه … اگر پول دارید و ضرر براتون مهم نیست بدونید ارز مملکت خارج میشه و اون پولو به یه فقیر کمک کنید

  1. با سلام، علت مخالفت مراجع با فعالیت در فارکس چیه؟ چرا شرعا حکم به جایز نبودن درامد حاصل از ان و بطور کلی حرام بودن ان داده اند؟

   1. معاملات صوری در فارکس اشکال شرعی دارد
    روزنامه دنیای اقتصاد – شماره ۲۳۳۱ تاریخ چاپ: ۱۳۹۰/۰۱/۲۲ بازدید: ۱۹۵ بار کد خبر: DEN-648001 سنا –

    آنچه امروزه به عنوان بازار فارکس در اینترنت مطرح است، شکل ساده خود را از دست داده و به جای خرید و فروش واقعی ارز به معاملات صوری و مجازی می‌پردازد که از نظر شرعی دارای اشکالاتی است و موجب حرمت و عدم جواز این نوع معاملات می‌شود. سنا – آنچه امروزه به عنوان بازار فارکس در اینترنت مطرح است، شکل ساده خود را از دست داده و به جای خرید و فروش واقعی ارز به معاملات صوری و مجازی می‌پردازد که از نظر شرعی دارای اشکالاتی است و موجب حرمت و عدم جواز این نوع معاملات می‌شود.

    دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار، در خصوص مسائل فقهی معاملات فارکس گفت: شکل ساده معاملات فارکس از نظر شرعی اشکالی ندارد، زیرا تمام شرایط معامله را دارد و شرطی که مخالف شرع باشد، قید نشده است. سیدعباس موسویان ادامه داد: اگر این نوع معامله از طریق اینترنت نیز انجام گیرد و تمام شرایط معامله در آن رعایت شود، به طور شرعی جایز است. وی توضیح داد: شکل ساده بازار فارکس، بازاری است که در آن ارزهای مختلف مانند دلار، یورو، پوند، ین و…. در مقابل هم معامله می‌شوند.

    موسویان تصریح کرد: به این بیان، کسی که سرمایه‌ای دارد و وقتی احساس می‌کند ارزش یک ارز در حال افزایش است، آن ارز را خریداری می‌کند و هنگامی که ارزش آن افزایش یافت یا احتمال کاهش قیمت آن ارز را می‌دهد به فروش آن می‌پردازد و از مابه‌التفاوت قیمت خرید و فروش سود می‌برد و در مواردی که پیش‌بینی وی خطا رود، ضرر می‌کند.

    دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه چنین معامله‌ای از سابق بین مردم مرسوم بوده، افزود: افراد صاحب سرمایه یا خود به چنین معامله‌ای اقدام می‌کردند یا صرافی را به عنوان وکیل یا عامل خود قرار می‌دادند و از او می‌خواستند در مقابل حق‌العمل معین (اجرت) چنین معامله‌ای را برای آنان انجام دهد و سود و زیان از آن صاحب سرمایه باشد.

    وی خاطرنشان کرد: بر این اساس، شکل ساده معاملات فارکس از نظر شرعی اشکالی ندارد؛ زیرا تمام شرایط معامله را داشته و در ضمن آن هم، شرطی که مخالف شرع باشد، قید نشده است. موسویان تاکید کرد: اگر این نوع معامله از طریق اینترنت نیز انجام شود و تمام شرایط معامله درآن رعایت شود، به طور شرعی جایز است.

    دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: آنچه امروزه به عنوان بازار فارکس در اینترنت مطرح است، شکل ساده خود را از دست داده و فعالان این بازار، به جای خرید و فروش واقعی ارز به معاملات صوری و مجازی می‌پردازند که از نظر شرعی دارای اشکالاتی است و موجب حرمت و نداشتن جواز این نوع معاملات می‌شود.

    انواع مختلف فعالیت در فارکس موسویان با اشاره به اینکه معاملات رایج فارکس امروزه به صورت‌های مختلف انجام می‌گیرد، گفت: یکی از مهم‌ترین روش‌ها آن است که برخی از کسانی که خود را در محیط اینترنت به عنوان کارگزار بازار فارکس معرفی می‌کنند و پایگاه یا وبلاگی به این نام برای خود ایجاد کرده‌اند، دارای هویت مشخص واقعی نیستند و هدف آنها از این کار کلاهبرداری است.

    وی تصریح کرد: این گروه با تبلیغات گسترده و با فریب مردم، سرمایه آنان را جمع کرده و ممکن است برای مدتی نیز سود بپردازند، اما بعد از مدتی اسم و رسم خودشان را از محیط اینترنت بر‌می‌دارند، به‌طوری که مال باخته، هیچ راهی برای استیفای حق خود ندارد و همه سرمایه خود را از دست می‌دهد. وی به گروه دوم اشاره کرد و افزود: کسانی هستند که خود را در محیط اینترنت به عنوان کارگزار فارکس معرفی می‌کنند و دارای هویت مشخصی هم هستند و در پایگاه اینترنتی، معاملات سفارش شده توسط صاحب سرمایه را روز به روز در صفحه مخصوص او نمایش می‌دهند و او نیز به این گمان که گزارش واقعی است به آنان اطمینان می‌کند. موسویان ادامه داد: اما در حقیقت این صفحه اینترنتی یک نمایش صوری بیش نبوده و واقعیت ندارد و آنان اموال سرمایه‌گذار را در جای دیگری مثل قاچاق و… سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

    وی تصریح کرد: این قسم از معاملات فارکس نیز به طور قطع شرعی نیست، زیرا سود حاصله هیچ مبنای معامله واقعی ندارد و تنها برخواسته از بازی با اعداد و صفحه مجازی در اینترنت است. دبیر کمیته فقهی خاطرنشان کرد: گروه سوم کسانی هستند که خود را در محیط اینترنت به عنوان کارگزار بازار فارکس معرفی می‌کنند و چه بسا دارای هویت مشخصی هم باشند و در بازار ارز نیز فعالیت ‌می‌کنند، اما نوع معاملاتشان شرعی نیست. این گروه به جای خرید و فروش واقعی ارز اقدام به معاملات صوری آتی ارز می‌کنند.

    موسویان تاکید کرد: گاهی اصلا معامله‌ آتی نیز در کار نیست، بلکه قرارداد روی تفاضل قیمت‌هاست؛ به این بیان که دو طرف قرارداد، یک میلیون واحد تفاضل قیمت دلار با یورو می‌بندند؛ به این معنا که اگر تفاضل قیمت‌ها بیشتر شد این طرف به اندازه یک میلیون برابر تغییرات قیمت به دیگری بپردازد و اگر تفاضل قیمت‌ها کمتر شد آن طرف به اندازه یک میلیون برابر تغییرات قیمت به دیگری بپردازد. وی افزود: روشن است که چنین معاملاتی مبنای شرعی ندارد و درآمد حاصل از آنها نیز نوعی شرط‌بندی و اکل مال به باطل است.

    وی گفت: گروه چهارم کسانی هستند که خود را در محیط اینترنت به عنوان کارگزار فارکس معرفی می‌کنند و چه بسا دارای هویت مشخصی هم باشند و به طور حقیقی هم معامله ارز انجام دهند، اما در ضمن قرارداد خود با صاحبان سرمایه شروطی مطرح می‌کنند که آن شروط خلاف شرع است، برای مثال شرط می‌کنند زمان‌هایی که معامله‌ای در کار نیست سرمایه را به صورت ربوی به بانک یا موسسه‌ای قرض داده و بهره دریافت کنند. دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد: در همه صورت، معاملات فارکس به گونه‌ای طراحی شده که سود بردن یک ‌طرف همیشه با ضرر طرف دیگر رقم می‌خورد، یعنی یا قیمت ارز مورد معامله بالا می‌رود یا پایین می‌آید و در هر حالت یا این طرف سود می‌برد و آن طرف ضرر یا بالعکس. موسویان تصریح کرد: در این شرایط، تنها کسی که در هر صورت سود می‌برد، کارگزار فارکس است که درصد خود را از هر قراردادی می‌گیرد.

    وی ابراز داشت: در همه موارد معاملات فارکس، بخش قابل‌توجهی از سرمایه‌های ملی از کشور خارج شده و درصد کمی از آن به عنوان سود به کشور برمی‌گردد و از این جهت نیز خلاف قوانین کشور بوده و آسیب جدی به اقتصاد ملی می‌زند.

    موسویان در پایان تاکید کرد: برخی با مطرح کردن شکل ساده معاملات فارکس درصدد گرفتن مجوز فقهی هستند در حالی که امروزه این نوع از معاملات فارکس بسیار کم است و شکل رایج آن که در سطح وسیعی در اینترنت وجود دارد، شکل باطل فارکس محسوب می‌شود.

    Read more:‎ http:‎//www.donya-e-eqtesad.com/news/648001/#ixzz3OujZuZZj

 76. سلام
  نمیدونم دقیقا از کجا شروع کنم از بورس تهران یا فارکس
  این سوالی هست که ذهن همه رو در گیر کرده
  من از سال 88 تو بورس تهران کار کردم و سال به سال سرمایم کمتر شد و تو یک مقطع که همون سالهای 90 و 91 بود به اندازه 7 برابر سرمایم سود کردم و دوباره امیدوار شدم و کار کردم که تا سال 96 تمام سرمایه رو از دست دادم و دوباره سال 97 از اردیبهشت ماه شروع کردم و تا امروز که در خدمت شما هستم سود خوبی کردم . نتیجه در بورس تهران زمانی که دلار میخواد گرون بشه سرمایه گذاری کنید و تریدر تمام ساعات نباشید به محض اینکه جایی شنیدین دلار داره گرون میشه بخرین و دیگه نگاه نکنین و یهو برین سر وقتش ببینین چی به چیه و چند درصد سود کردین این از بورس تهران
  حالا بریم سراغ فارکس من نزدیک به 2 ساله تو فارکس فعالیت میکنم و بازار جذاب و پویا و زیباتر از این بازار ندیدم بقدری معتاد این بازار هستم که 12000 دلار پولمو از دست دادم ولی هنوز عاشق این بازارم و به هیچ وجه نمیتونم این بازار و کنار بزارم …. ولی چند نکته در مورد بازار فارکس بهتون بگم که اگه گوش کردین رستگار میشین ولی اگه گوش نکردین خونتون پای خودتون ( شوخی شوخی ببخشید ) شوخی کردم ولی در این حد و حدود
  نکته اول : در این بازار کمتر از 500 دلار برای شروع مساویست با شکست
  نکته دوم : از اهرم برای یک لحظه و یک معامله کوتاه استفاده کنید که اصطلاحا به این نوع از معاملات میگن اسکالپ و کسی که این نوع معامله میکنه بهش میگن اسکالپر
  داخل پرانتز بهتون بگم که معامله اسکالپ برای لحظاتی استفاده میشه که تقریبا 70 الی 80 درصد میدونیم چارت کدوم طرفیه و دلیل استفاده از اهرم هم همینه اگر شما در یک نقطه که میدونین به لحاظ تکنیکی قراره چه اتفاقی بیفته ، 5 پیپ سود در یک حجم 100000 تایی ( یک لات) میشه 50 دلار و در نتیجه اگر شما بتونین در هر روز 4 تا معامله اسکالپ انجام بدین میشه بعبارتی 200 دلار در عرض یک روز درآمد بدی نیست میدونم اینجا همتون وسوسه شدین ولی از این بازار پیچیده همیشه بترسین
  نکته سوم : اگر اصول اولیه تکنیکال رو بلد نیستین وارد این بازار نشین چه بسا بنده که مثلا فکر میکردم تکنیکال و بلدم و چقدر ضرر کردم
  نکته چهارم : به هیچ وجه در این بازار یک شبه و یک ماهه و یک ساله هم پولدار نمیشین
  هیچوقت نشد پولی رو که بیش از حد انتظارم در یک روز کار میکردم از بازار خارج کنم
  میدونم تو دلتون میگین بابا تو طمعکار بودی حالا ، ما میتو نیم پولو سریع بکشیم بیرون در جواب بهتون بگم که شما هم نمیتونین
  نکته چهارم : به هیچ وجه شانسی نزنین ( منظورم خرید یا فروش buy-sell)
  نکته پنجم : جهت کلی بازارو تو یک یا دو سال اخیر ببینین اونوقت روندمشخص میشه و معامله ای که باز میکنین با 10 دلار سود هرگز نبندین
  بعضیا تو این موقعها سریع میگن به به 10 دلار تو سودم و سریع پوزیشن و میبندن ولی غافل از اینکه اگر این پوزیشن را نمیبستن شاید در عرض یک هفته یا یک ماه به سودی حداقل 50 برابری میرسیدن ..
  بله دقیقا این یک رویا نیست و واقعیته
  نکته پنجم : اگر موقع معامله حال مساعدی ندارین به هیچ وجه معامله نکنین
  نکته ششم : حد ضرر را در این بازار از یاد نبرین
  نکته هفتم : در هر روز بیشتر از 2 ال 3 ساعت برای فارکس وقت نزارین اگر بیشتر در هر روز ادامه بدین مطمعنا شکستهای بزرگتر نصیبتون میشه
  نکته هشتم : اگر 500 دلار سرمایه دارین بیشتر از 5 معامله با حجم 5 صدم درصد باز نکنین
  خیلی زیاد شد اگر حرفام خریدار داشت ادامه میدم حتی حاضرم فایلهای صوتی براتون ارسال کنم
  ممنون از وقتی که گذاشتین و خوندین

  1. سلام واقعا چه تجربه خوبی در اختیار ماقراردادی تشکر وسپاسگزار …..همیشه پرسودباشی…….سلطانی

  2. با سلام دوست گلم ، واقعا این حرفی ک شما زدی از ی تریدر بعیده، بر چ پایه و اساسی گفتین ک در فارکس شروع کمتر از 500 دلار مساویه با شکست؟
   این حرف نشون دهنده اینه ک شما هنوز یک تریدر مبتدی هستین،
   تریدر واقعی با ی حساب 30 دلاری میتونه ب حسابای چند ده هزار دلاری برسه. موفق باشید

  3. سلام
   آقا فردین حرفات خیلی معقول بود
   ممنون میشم منم راهنمایی کنی چون واقعا از نظرات همه گیج شدم

   ممنون ازت

 77. سلام
  من میخوام فارکس کار کنم.لطفا راهنمایی کنید از کجا باید شروع کنم؟ البته منظورم همون دمو فارکس هست

  1. میشه تو فارکس سهم شرکت های خارجی مثل سهام شرکت آپل،مایکروسافت و …رو خرید.

   1. تو بازار فارکس ارز میخرن میفروشن، سهم مال بازار سهامه! سوال شما مث اینه که بگن میشه تو میوه فروشی لوازم الکترونیکی مث یخچالو ماشین لباسشویی خرید؟

 78. سلام به همه.
  بزرگترین مشکلی که در ایران در مورد فارکس دارند این هستش که شاید استراتژی معاملاتی رو تا حددی بلد باشند ولی به جرئت میگم 95% هیج چیزی از مدیریت سرمایه مدرن نمیدونند.کسی اصلا نمیدونه hedge چیه.PDB چیه.در صورتی که سیستم مدیریت سرمایه ای وجود داره که احتمال call margin شدنش کمتر از 1/256000 هست.
  چیز دیگه اب که خیلی مهم هست اینه که بدونیم هر استراتژی برای چه زمان و چه جفت ارزی مناسب هست.
  نه اینکه یک استراتژی رو واسه همه ارز ها و همیشه اجرا کنیم.
  در یک کلام کسی در این بازار ضرر میکنه که فکر میکنه آموزش دیده و بلده در صورتی که آموزش هاش ماله 10 سال پیشه و دیگه تاریخ گذشته هستش.