گزارش لحظه‌ای بازار بورس – آرشیو یکشنبه 19 آبان

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بورس تهران

شاخص کل بورس با افزایش 159 واحدی به 77118 واحد رسید. نماد معاملاتی حکشتی با 780 واحد و تاپیکو با 79 واحد بیشترین تاثیر مثبت و نماد معاملاتی شبندر با 116 واحد و فارس با 113 واحد، بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند. ارزش کل معاملات بورس با کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل، به 384.7 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات شبندر با 37.9 میلیارد تومان و تاپیکو با 36.9 میلیارد تومان تعلق داشت. شاخص کل فرابورس هم افت 9 واحدی را تجربه کرد و به 814 واحد رسید. نماد معاملاتی میدکو با 4 واحد مثبت و زاگرس با 3 واحد منفی بیشترین تاثیر را بر شاخص فرابورس گذاشتند. ارزش کل معاملات این بازار هم نسبت به روز قبل افزایش داشت و به 111.2 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات صمپنا با 26 میلیارد تومان و گهر با 22 میلیارد اختصاص داشت.
——— 12:13 ب.ظ
رتکو که چندین روز صف فروش داشت، امروز صف خرید تشکیل داده است
——— 11:55 ق.ظ
مدیر عامل بانک پارسیان گفت:هم اکنون بانک پارسیان بیشترین منابع قرض الحسنه را در میان بانک های خصوصی در اختیار دارد و با افتتاح مستقل این صندوق به نظر می رسد فضایی فراهم شود که در جذب منابع قرض الحسنه بیشتر از پیش فعال شویم.
——— 11:50 ق.ظ
جم در منفی 3 معامله می شود.
——— 11:35 ق.ظ
در رمپنا صف فروش تشکیل شد.
——— 11:30 ق.ظ
قائم مقام شرکت کارگزاری توسعه سرمایه دنیا صنعت پتروشیمی را به عنوان صنعت اول جهت سرمایه گذاری معرفی کرد و گفت: برخورداری از مزیت نسبی صنعت پتروشیمی در کشور و همچنین وضعیت قیمت بر درآمد این گروه باعث شده است که صنعت مذکور به عنوان صنعت اول و بدون ریسک برای سرمایه گذاران کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت به شمار آید. وی در خصوص افزایش نرخ گاز و تأثیر آن بر سودآوری شرکت های پتروشیمی اظهار کرد: اغلب شرکت های فعال در این زمینه با احتیاط کامل اقدام به بودجه بندی قیمت تمام شده خود نموده اند چنانکه قبلاً در بند های دیگری از بودجه تأثیر افزایش قیمت گاز را پیش بینی کرده اند.
——— 11:27 ق.ظ
تاپیکو به صف خرید نزدیک می شود.
——— 11:24 ق.ظ
در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت بیمه ملت جهت برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده به منظور انتخاب اعضای هیات مدیره، متوقف خواهد شد.
——— 11:11 ق.ظ
وگستر” بازگشایی شده و صف خرید تشکیل داد.
——— 11:11 ق.ظ
شاخص با تاثیر مثبت 785 واحدی حکشتی مثبت شد.
——— 11:09 ق.ظ
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند گفت : “شیران” به عنوان اصلی ترین سهم پرتفوی بورسی “واتی” است که براساس قوانین و مقررات تأکیدات خاصی جهت فروش آن وجود داشت، اما خوشبختانه با توافقاتی که طی ماه های اخیر صورت گرفته، در حال حاضر تصمیمی برای فروش سهام “شیران” وجود ندارد و تا فراهم شدن شرایط مناسب، هیچ گونه اقدامی از بابت واگذاری آن انجام نخواهد گرفت.
——— 11:08 ق.ظ
یک اقتصاد‌دان معتقد است: تنها راهکار بهینه‌سازی یارانه‌ها پرداخت آن به سازمان‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات است نه پرداخت مستقیم نقدی و کالایی که در نهایت به تشدید تورم و فقر منتج شود. امیرهوشنگ امینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به این‌که با وجود هشدار‌های قبلی اقتصاددانان نسبت به طرح پیشنهادی هدفمندی یارانه‌ها باز هم این طرح به شکل نادرستی به تصویب و اجرا در آمد، اظهار کرد: با نهایت تاسف اکنون نیز هم چنان بدون توجه به فلسفه‌ی وجودی پرداخت یارانه سناریوی های چند‌گانه و برخی نظرات مخرب و فقر‌آفرین برای ادامه‌ی اجرای این قانون پیشنهاد می‌شود.
——— 11:06 ق.ظ
حکشتی” با 220 درصد افزایش قیمت در 560 تومان بازگشایی شد.
——— 11:03 ق.ظ
مدیرعامل بانک تجارت تاکید کرد: درباره اضافه برداشت‌ها خودمان را در جایگاه مطالبه از بانک مرکزی می دانیم و در این زمینه با رییس کل بانک مرکزی صحبت کرده‌ایم که قول پیگیری موضوع و بازگشت مبالغ برداشت شده به بانک‌ها را داده است.
——— 11:00 ق.ظ
حمید قناعتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر با اشاره به ورود برخی خودروهای گران قیمت از جزیره ابوموسی گفت: دولت برای کمک به مردم ساکن ابوموسی مجوز وارد کردن یک دستگاه خودرو را به آنها داد که در این زمینه حواله‌هایی صادر شد. وی با بیان اینکه برخی از افراد سودجو این حواله‌ها را با قیمت پایین خریداری کردند اظهار کرد: این افراد بعد از خرید این حواله ها با آن‌ها خودروهای لوکس و گران قیمت را وارد کردند که خوشبختانه با پیگیری های این ستاد ترخیص این خودروها از گمرک متوقف شد.
——— 10:59 ق.ظ
وتجارت” با مقاومت 300 تومان درگیر است.
——— 10:52 ق.ظ
صادرات فراورده‌های نفتی نسبت به سال گذشته ۸ تا ۱۵ درصد کاهش یافته است اما باتوجه به پیش بینی مثبت بودن روند مذاکرات ژنو، بعد روانی نتیجه مذاکرات، حل شدن مشکل سوئیفت، سهولت در نقل و انتقال پول صادرات پتروشیمی در وضعیت مطلوبتری قرا می‌گیرد. حسن خسروجردی(رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی) در گفتگو با ایلنا؛ درخصوص وضعیت عرضه محصولات پتروشیمی در بورس گفت: بورس پتروشیمی یکی از بورس‌های فعال است و مانند سابق به کار خود ادامه می‌دهد اما حجم کار پایین آمده است.
——— 10:48 ق.ظ
با سپری شدن معاملات روز گذشته همراه با حذف معاملات گروهی “ددد” در صدد آن برآمدیم تا پس از تجربه یک روز معاملاتی گفتگویی با یکی از کارشناسان بازار سرمایه در خصوص آثار اجرایی شدن این برنامه در روند معاملات انجام دهیم. در همین ارتباط یک کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز پیرامون مزایای اجرای حذف معاملات گروهی عنوان کرد: از جمله این موارد می توان افزایش شفافیت معاملات بورس، گرایش معامله گران به سمت سرمایه گذاری در سهام شرکت ها براساس تحلیل های انجام شده نام برد. محمد عبدی به افزایش تعداد معاملات برخط به عنوان دیگر ویژگی مثبت این برنامه اشاره کرد و ابراز داشت: انجام معاملات بر حسب تحلیل های صورت گرفته، خود موجب منطقی تر شدن حجم معاملات روزانه می شود، به گونه ای که می توان گفت از این پس کمتر شاهد تشکیل صف های خرید و فروش سهام تنها براساس شنیده ها و گمانه زنی ها در خصوص وضعیت سودآوری شرکت ها خواهیم بود. علاوه بر این، افزایش دقت کار کارگزاران و نیز سلامت انجام معاملات ره آورد دیگر انجام معاملات به صورت عنوان شده است.
——— 10:39 ق.ظ
تعمیرات اساسی پایانه شناور صادرات نفت خام سورنا و قایق‌های نجات سکوی سروش از سوی یکی از شرکت های مطرح داخلی با موفقیت به پایان رسید. به گزارش شانا، بر اساس اعلام شرکت نفت فلات قاره ایران، به دلیل انجام نشدن تعمیرات اساسی قایق‌های نجات سکوی سروش و پایانه سورنا به مدت11 سال و کاهش ایمنی بکارگیری این قایق‌ها، تعمیرات اساسی آنها در دستور کار واحد اچ اس یی (بهداشت، ایمنی و محیط زیست) قرار گرفت.
——— 10:33 ق.ظ
مدیرعامل بورس انرژی گفت: اگر وزارت نیرو بخواهد مشارکت بخش خصوصی را در حوزه سرمایه‌گذاری در صنعت نیرو و ایجاد نیروگاه‌ها داشته باشد و برای ایجاد نیروگاه‌ها و سودآور‌شدن آنها و هم‌چنین منطقی‌شدن قیمت برق گام بلندی بردارد، بهتر است هرچه سریع‌تر وزن بیشتری را به بورس انرژی بدهد.
——— 10:29 ق.ظ
5.6 درصد سهام غیرمدیریتی شرکت عمران و توسعه فارس شامل 17میلیون و 16 هزار و 33 سهم به قیمت پایه هر سهم 3900 ریال در روز چهارشنبه، 29 آبان جاری در بازار دوم بورس عرضه می شود. فروشنده این میزان سهام شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران است که این میزان سهام را به صورت نقد و به ارزش کل پایه 66 میلیارد و 362 میلیون و 528 هزار و 700 ریال واگذار خواهد شد.
——— 10:27 ق.ظ
فشار عرضه ها در پالایشی ها همچنان وجود دارد. شبندر چندین بار صف فروش تشکیل شده و باز جمع آوری شده است.
——— 10:21 ق.ظ
تاپیکو در مثبت 3 معامله می شود.
——— 10:21 ق.ظ
در گروه غذایی اکثر نمادها منفی هستند ولی “غاذر” دارای صف خرید است.
——— 10:08 ق.ظ
در گروه سرمایه گذاری به جز وخارزم و وبوعلی اکثر نمادها منفی هستند. “واتی” در منفی 2 معامله می شود.
——— 10:06 ق.ظ
در وپترو صف خرید تشکیل شده است.
——— 10:05 ق.ظ
وگستر” در شفاف سازی اعلام کرده این شرکت دفتر مرکزی خود را از طریق مزایده عمومی به مبلغ 10 میلیارد و 500 میلیون تومان به فروش رسانده که از محل این فروش مبلغ 5 میلیارد و 800 میلیون تومان سود کسب کرده است.
——— 10:04 ق.ظ
اخابر و همراه از منفی به مثبت رسیدند.
——— 10:04 ق.ظ
عضو هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با اشاره به اینکه هنوز مشکل قیمت سوخت کارخانه‌های سیمانی مازوت‌سوز حل نشده است، گفت: در حال حاضر تمامی کارخانه‌های سیمانی مازوت‌سوز به دلیل اتمام ذخیره سوخت تعطیل شده‌اند. محمدرضا احسان‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اینکه هنوز مصوبه‌ای مبنی بر تمدید اختصاص سوخت مازوت به کارخانه‌های سیمانی با قیمت 70 تومانی ابلاغ نشده است گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار صدور چنین مصوبه‌ای از سوی معاون اول رئیس جمهوری شده اما تاکنون چیزی در این زمینه به تصویب نرسیده است.
——— 10:03 ق.ظ
حکشتی” بازگشایی می شود.
——— 9:57 ق.ظ
گروه ساختمانی و انبوه سازی اکثرا منفی هستند. در ثاباد و ثامان صف خرید وجود دارد.
——— 9:55 ق.ظ
شخارک” در گزارش 6 ماهه حسابرسی شده خود در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 4031 ریال سودمحقق کرده (70 درصد پوشش) و پیش‌بینی سود سال مالی 92 را نیز 5765 ریال اعلام نموده است.
——— 9:53 ق.ظ
بانک مرکزی در بخشنامه ای جدید به سیستم بانکی اصلاحیه آئین نامه تسهیلات و تعهدات کلان بانکها را ابلاغ کرد.
——— 9:50 ق.ظ
آخرین جکت فاز ۱۳ پارس جنوبی که چهارمین جکت این فاز نیز محسوب می شود در مرحله نهایی ساخت قرار دارد و به زودی برای نصب در محل مقرر، بارگیری خواهد شد.
——— 9:49 ق.ظ
تا این لحظه تاپیکو وپاسار و شاراک بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص گذاشته اند. و شبندر و شپنا و فارس بیشترین تاثیر منفی را داشته اند.
——— 9:48 ق.ظ
به نظر میرسد فقط خرید حقوقی‌ها در نمادهای بانکی باعث مثبت شدن آنها شده است، زیرا هنوز اخبار مثبتی وجود ندارد.
——— 9:46 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت ایران خودرو با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم، متوقف شد.
——— 9:45 ق.ظ
هنوز مشخص نیست چه خبری باعث توجه سرمایه گذاران به گروه بانکی شده است.
——— 9:43 ق.ظ
گروه بانکی به همراه “وبصادر” مثبت شد.
——— 9:36 ق.ظ
“فارس” هم مثبت شد.
——— 9:34 ق.ظ
با توجه به توقف شاوان برای تعدیل مثبت، صف فروش پالایشی ها جمع شد.
——— 9:33 ق.ظ
در گروه حمل و نقل معاملات توریل جالب توجه است. بقیه نمادها منفی و متعادل‌اند.
——— 9:33 ق.ظ
اکثر نمادهای گروه فلزات اساسی منفی هستند.
——— 9:31 ق.ظ
میدکو” در حداکثر قیمت معامله می شود.
——— 9:30 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت پالایش نفت لاوان (شاوان1)، با توجه به تعدیل پیش بینی سال مالی 92، متوقف گردید.
——— 9:28 ق.ظ
تاپیکو و رمپنا در حال مثبت شدن هستند
——— 9:28 ق.ظ
تحرکات حقوقی‌های مشهور در بازار دیروز را از اینجا بخوانید.
——— 9:27 ق.ظ
تولید شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در شش ماه نخست 1392 با رشد پنج درصدی بالغ بر 7.6 میلیون تن شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، براساس تاره‌ترین اطلاعات منتشر شده شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در شش ماه نخست سال جاری با رشد ۵.۶۵ درصدی معادل هفت میلیون و ۶۵۲ هزار و ۵۲۸ تن محصول تولید کرد. این میزان تولید شامل پنج میلیون و ۷۴ هزار و ۹۹۰ تن کنسانتره آهن (خشک)، ۶۰۵ هزار و ۱۳ تن سنگ دانه‌بندی و یک میلیون و ۹۷۲ هزار و ۵۲۵ تن گندله بوده است. در شش ماه نخست امسال تولید کنسانتره آهن چادرملو ۳.۷۷ درصد و تولید گندله ۱۴.۹۶ درصد افزایش یافت اما تولید سنگ دانه‌بندی با کاهش ۴.۹۵ درصدی مواجه شد.
——— 9:23 ق.ظ
مشاور امور مالی وزارت راه‌وشهرسازی درباره آخرین مراحل بررسی و تصویب طرح پرداخت تسهیلات خرید مسکن از محل صندوق‌های سپرده‌گذاری می‌گوید این طرح از طرف وزارتخانه به بانک‌مرکزی ارائه شده و در آن بر ضرورت ایجاد صندوق‌های سپرده‌گذاری مسکن در بانک‌های تجاری تاکید شده است.
——— 9:23 ق.ظ
شاراک به اندازه نیمی از حجم مبنا معامله شده و صف خرید 2 میلیونی دارد.
——— 9:17 ق.ظ
در وسینا معاملات پرحجمی در حداکثر قیمت انجام می‌شود.
——— 9:16 ق.ظ
اکثر نمادهای دارویی در این بازار منفی در قیمت‌های مثبت معامله می شوند.
——— 9:15 ق.ظ
در گروه معدنی فقط “کنور” مثبت است.
——— 9:13 ق.ظ
کل نمادهای پالایشی به جز شپنا دارای صف فروش هستند.
——— 9:11 ق.ظ
در خاور و خشرق و ختور صف خرید تشکیل شده است.
——— 9:10 ق.ظ
دپارس و ایران خودرو متوقف شدند.
——— 9:09 ق.ظ
در وپاسار با توجه به خرید حقوقی، معاملات در قیمتهای مثبت ادامه دارد.
——— 9:08 ق.ظ
اکثر نمادهای گروه بانکی منفی هستند.
——— 9:08 ق.ظ
با وجود داشتن صف در تاپیکو قبل از شروع معاملات، اولین معامله این نماد در قیمت های منفی انجام شد.
——— 9:03 ق.ظ
منابع دیپلماتیک غرب گفته‌اند جان کری، وزیر خارجه آمریکا موضع انتقادآمیز خود را در قبال اظهارات و موضع فرانسه در مذاکرات با ایران به پاریس منتقل کرده است. بر این اساس آمریکا موضع فرانسه را مانع دستیابی به نتیجه بهتری در نشست ژنو دانسته است و محول کردن ادامه مذاکرات را به زمان دیگری نادرست تلقی کرده است.
——— 8:58 ق.ظ
وزیر خارجه ایران با بیان این که شش کشور (1+5) شاید تفاوت‌های نظری داشته باشند اما امید داریم به یک توافق دست یابیم، گفت: پیشرفت‌هایی داشته‌ایم و امید داریم کمی پیش‌تر به توافق برسیم. دکتر محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، در نشست خبری مشترک با کاترین اشتون در پاسخ به سوالی درباره نقش فرانسه و موضع این کشور افزود: انتظار داریم اعضای 3+3 دیدگاه خود را داشته باشند و از همه آن‌ها برای حضور در کنفرانس قدردانی می‌کنم.
——— 8:58 ق.ظ
به نظر می رسد با توجه به رشد نسبی شرکت های پالایشی از ابتدای سال اکنون برداشت سرمایه گذاران به این سمت و سو سوق پیدا کرده که در مقطع کنونی صنایع دیگری می توانند بازدهی بیشتری را نسبت به پالایشگاه ها نصیب آنها کنند. از همین رو بسیاری از آنها اقدام به خروج نقدینگی از این شرکت ها می نمایند.
——— 8:54 ق.ظ
در وبملت صف فروش کوچکی تشکیل شده
——— 8:48 ق.ظ
رییس کل بانک مرکزی با اشاره به این که موضوع برداشت شبانه از حساب بانک‌ها در شرف بازرسی است، گفت:به محض کامل شدن اطلاعات موضوع بازنگری می شود.
——— 8:46 ق.ظ
رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: 14 هزار میلیارد تومان طرح فولادی و معدنی آماده مشارکت با بخش خصوصی است. به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، مهدی کرباسیان افزود: این طرح ها شامل فولادهای استانی، تولید الکترود گرافیکی، ذغال سنگ پروده چهار طبس، گندله سازی سنگان، زغال سنگ پروده شرقی طبس، کک سازی سوادکوه، فاز دو کک سازی زرند به همراه نیروگاه، آلومینای خلیج فارس، ذغال سنگ کردآباد، تیتانیوم کهنوج و کک سبز است.
——— 8:45 ق.ظ
مدیرعامل سایپایدک اظهار داشت: مدیریت هزینه باید در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌های سطوح میانی سازمان به طور ویژه مد نظر قرار گیرد به طوری که انتظار می‌رود از این پس مدیریت‌های مختلف برنامه‌های جامع و تاثیرگذاری در این زمینه تدوین و به مرحله اجرا بگذارند خبراقتصادی:به گزارش روابط عمومی سایپایدک، محمدحسن گرمان در سخنانی در جمع رؤسای این شرکت با بیان این مطلب اظهار داشت: سایپایدک در دوران سخت اقتصادی عملکرد قابل قبولی داشته است که این موفقیت مرهون تلاش مدیران و کارکنان می‌باشد.
——— 8:45 ق.ظ
همزمان با خوش‌بینی‌های محتاطانه نسبت به موفقیت مذاکرات ایران و گروه ۵+۱ بازار دلار و ارز در اولین واکنش نسبت به این موضوع روندی نزولی را در پیش گرفتند. همچنین تاثیر بازگشت احتمالی ایران به بازار نفت نیز موضوع برآوردها و گمانه‌‌هاست. بنا به تخمین شماری از کارشناسان بهای نفت نیز کاهش فاحشی را تجربه خواهد کرد.
——— 8:43 ق.ظ
به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، این بانک در راستای رفاه حال مشتریان و به منظور توسعه فرهنگ بانکداری الکترونیک اقدام به حذف کارمزد سامانه اینترنتی واریز جمعی نموده است. براساس این گزارش جهت مشتریان اعم از سازمان‌ها، شرکت‌ها و اشخاص حقیقی دارای پرسنل در صورت استفاده از سامانه اینترنتی واریز جمعی بانک صادرات ایران، از این پس واریز جمعی وجوه از طریق سامانه مزبور با کارمزد صفر انجام می‌شود.
——— 8:43 ق.ظ
در “ونفت” و شنفت صف خرید وجود دارد.
——— 8:40 ق.ظ
در شاراک نیز مانند 2 روز پیش ، خریداران در صف نشسته اند.
——— 8:38 ق.ظ
در تاپیکو صف خرید تشکیل شده ولی نسبت به روز قبل صف چندان سنگینی نیست.
——— 8:38 ق.ظ
در “فارس” تقاضای چندانی وجود ندارد و بیشتر به سمت منفی شدن متمایل است.
——— 8:37 ق.ظ
امروز هم روز پرعرضه ای برای پالایشی ها خواهد بود.
——— 8:36 ق.ظ
پیش از شروع بازار ، شاوان متوقف شده و برای شتران صف فروش چیده اند.
——— 8:35 ق.ظ
به نام خدا ، امروز یکشنبه 19 آبان با گزارش لحظه ای بازار بورس تهران در خدمت شما هستیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب