شرکت پالایش نفت تهران “شتران” هیچ درخواستی برای افزایش سرمایه به سازمان نداده است

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

شرکت پالایش نفت تهران با نماد “شتران” تا به حال هیچ گونه درخواستی مبنی بر انجام افزایش سرمایه به سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال نکرده است.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، غلامرضا ابوترابی، رئیس اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایه ای سازمان بورس، در خصوص شایعه منتشر شده در خصوص افزایش سرمایه شتران و بحث رد این درخواست اعلام داشت: شرکت پالایش نفت تهران تا به حال هیچ گونه درخواستی مبنی بر افزایش سرمایه چه از محل سود انباشته و چه از محل آورده های نقدی به این سازمان ارسال نکرده است.

وی ادامه داد: با توجه به اطلاعیه ای که در تاریخ آذرماه سال 91 از طریق کدال اعلام شد از تمام شرکت ها درخواست کرده ایم که از تاریخ اول دی ماه همان سال درخواست افزایش سرمایه خود را از حالت کاغذی خارج و از طریق سامانه کدال ارسال کنند لذا هر گونه درخواست افزایش سرمایه  از محل هایی که بر اساس قانون تجارت دیده شده و محلی که بر اساس قانون بودجه سال 90 و 91 بوده و همچنین ماده 17 قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور در کدال منتشر خواهد شد و سهامداران به شایعات پیرامون سهام شرکت ها گوش ندهند.

ابوترابی افزود: چندی پیش یکی از مشاوران شتران که یکی از شرکت های تأمین سرمایه است در خصوص افزایش سرمایه این شرکت اظهار نظر مشورتی از سازمان بورس درخواست کرد که سازمان نیز به ابهام این شرکت تنها به عنوان یک مشاور پاسخ گفت، لذا باز هم تأکید می کنم، پالایش نفت تهران هنوز درخواست افزایش سرمایه به سازمان بورس ارسال نکرده و در صورت ارسال درخواست سازمان و با رعایت قوانین و مقررات سازمان هیچ گونه مخالفتی با آن نخواهد داشت.

وی تصریح کرد : “این سیاست شرکت و هیأت مدیره است که تعیین می کند آیا افزایش سرمایه را به سرانجام برساند یا خیر؟ بر اساس قانون تجارت افزایش سرمایه می تواند از سود انباشته، مطالبات و آورده های نقدی و اندوخته ها، مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها و اوراق مشارکت قابل تبدیل به سهم باشد که شرکت مختار است با ارسال گزارش هیأت مدیره نسبت به افزایش سرمایه در هر کدام از موارد فوق اقدام کند. بدیهی است پس از بررسی شرایط لازم و قانونی بودن درخواست، سازمان بورس نسبت به افزایش سرمایه شرکت ها اعلام نظر می کند.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: شتران

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب