گزارش لحظه‌ای بورس تهران – آرشیو دوشنبه 20 آبان

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بورس تهران

شاخص کل بورس با افت 221 واحدی به 76897 واحد رسید. نماد معاملاتی فارس با 199 واحد و اخابر با 48 واحد بیشترین تاثیر منفی و نماد معاملاتی وپاسار با 54 واحد و حکشتی با 44 واحد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند. ارزش کل معاملات بورس با کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل، به 334.2 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات وپاسار با 28.4 میلیارد تومان و حکشتی با 18.5 میلیارد تومان تعلق داشت. شاخص کل فرابورس هم افت 6 واحدی را تجربه کرد و به 807 واحد رسید. نماد معاملاتی زاگرس با 3 واحد منفی و شتران با 2 واحد منفی بیشترین تاثیر را بر شاخص فرابورس گذاشتند. ارزش کل معاملات این بازار هم نسبت به روز قبل کاهش داشت و به 83.6 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات ساما1 با 18.7 میلیارد تومان و شراز با 10.8 میلیارد اختصاص داشت.
——- 12:08 ب.ظ
در گروه لیزینگ ، ولیز منفی 3 ، ولساپا متعادل و ولغدر در مثبت 2 معامله می‌شد.
——- 12:02 ب.ظ
شنفت از ابتدای معاملات دارای صف خرید است و در شبریز نیز صف فروش تشکیل شده
——- 12:01 ب.ظ
شرانل پس از 3 روز منفی بودن، امروز در مثبت 1 معامله می‌شود.
——- 12:00 ب.ظ
حقوقی‌ها در فولاد فعال هستند و خریدهای خوبی انجام می‌دهند.
——- 11:57 ق.ظ
تاثیر منفی فولاد مبارکه و وغدیر نیز باعث افت بیشتر شاخص شده است.
——- 11:56 ق.ظ
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ‌داران گفت: قرار بود بانک مرکزی ۲ میلیارد دلار برای تأمین خوراک دام و طیور تا آخر سال بپردازد، اما این وعده عمل نشده است و مرغدارن همچنان مهمترین مشکل تولید را عدم تأمین نهاده عنوان می‌کنند.
——- 11:54 ق.ظ
واردات شکر در هفت ماهه امسال از مرز 732 هزار تن گذشت. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، براین اساس در هفت ماهه 1392 واردات شکر از نظر وزنی 12.2 درصد کاهش یافته و بالغ بر 732.2 هزار تن شد. ارزش این میزان واردات شکر نیز با افت 26.5 درصدی به بیش از 403.3 میلیون دلار رسید. شکر در هفت ماهه امسال هفتمین کالای عمده وارداتی به کشور بود و سهم آن از کل ارزش واردات کشور در این مدت به 1.68 درصد رسید.
——- 11:47 ق.ظ
شبندر و تاپیکو منفی 1 معامله می شوند.
——- 11:47 ق.ظ
با مصوبه هیات پذیرش بورس تهران ،اوراق قرارداد آتی سهام هلدینگ خلیج فارس و گسترش نفت و گاز پارسیان وارد بازار آتی می شوند. به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،امیدنامه پذیرش اوراق آتی سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و گسترش نفت و گاز پارسیان در بورس اوراق بهادار تهران منتشر شد.
——- 11:45 ق.ظ
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: بالغ بر 20 هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید در ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسند و مابقی دو میلیون مسکن مهر شهرهای جدید طی برنامه 36 ماهه به متقاضیان تحویل داده می‌شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مرکزی، محسن نریمان در بازدید از پروژه مسکن مهر شهر جدید امیرکبیر با بیان اینکه بازدید از پروژه مسکن مهر شهرهای جدید جهت آگاهی از پیشرفت فیزیکی آنها در برنامه شرکت عمران گنجانده شده است، اظهارکرد: از دو میلیون واحد مسکن مهر در شهرهای جدید در سطح کشور بالغ بر 400 هزار واحد احداث شده که از پیشرفت 70 درصدی برخوردارند.
——- 11:45 ق.ظ
در حالیکه مسئولان بالا بودن قیمت کره در سطح جهانی را مانع از کاهش نرخ این محصول در کشور می‌دانند، کره در اروپا ارزان تر از ایران به فروش می‌رسد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از ایتالیا، این روزها با وجود ترخیص بدون مشکل کره از گمرک با ارز 2477 تومانی، هنوز قیمت کره در ایران بسیار بالاتر از زمانی ست که با نوسان نرخ ارز و مشکلات ناشی از ورود برخی کالاها مواجه بودیم.
——- 11:27 ق.ظ
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: لایحه اصلاح مالیات‌های مستقیم که دولت قبل ارائه کرده بود، در کمیسیون اقتصادی در حال بررسی است، اما دولت در این خصوص احتیاج به وقت بیشتری دارد. وی در مورد اینکه آیا لایحه مالیات بر معاملات مکرر مسکن در مجلس به تصویب رسیده است، گفت: این لایحه هنوز در حال بررسی است و به تصویب مجلس نرسیده است، ولی این موضوع در یکی از بندهای لایحه اصلاح مالیات‌های مستقیم آمده است که به زودی با بررسی لایحه اصلاح مالیات‌های مستقیم این بند و بندهای دیگر از جمله مالیات بر مسکن‌های خالی و … در مجلس بررسی خواهد شد.
——- 11:26 ق.ظ
در گروه ساختمانی اکثر نمادها مثبت هستند و برای ثشاهد صف خرید تشکیل شده است.
——- 11:23 ق.ظ
در گروه غذایی نمادهای غمارگ ، غاذر ، غپاک مورد توجه خریداران هستند.
——- 11:20 ق.ظ
وبصادر” متعادل معامله می شود.
——- 11:19 ق.ظ
رئیس اجرایی شرکت نفتی توتال فرانسه گفت: بازگشت ایران به جامعه بین‌المللی به نفع کشورهای همسایه از جمله کشورهای حاشیه خلیج فارس خواهد بود. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از گالف تایمز، کریستف دو مارژری رئیس اجرایی توتال در کنفرانس و نمایشگاه بین المللی نفت ابوظبی گفت: ممکن است این سخنان وی برای برخی از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس خوشایند نباشد اما مهم است که مزیت لغو تحریم‌های ایران را درک کنیم.
——- 11:16 ق.ظ
اکثر نمادهای گروه خودرو در قیمتهای مثبت معامله میشوند.
——- 11:13 ق.ظ
امیدنامه پذیرش اوراق آتی سهام شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان در بورس اوراق بهادار تهران منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، این امیدنامه حاوی اطلاعات مربوط به پذیرش اوراق آتی سهام بر پایه سهام شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان است
——- 11:11 ق.ظ
فارس و اخابر شاخص را منفی کردند.
——- 11:10 ق.ظ
شپنا و تاپیکو هم به سمت منفی شدن پیش میروند.
——- 11:09 ق.ظ
حکشتی” با حجم معامله 26 میلیونی همچنان پرتقاضاست و صف خرید 4 میلیونی دارد.
——- 11:09 ق.ظ
در این چند ماه عملکرد تیم اقتصادی دولت یازدهم مطابق انتظار‌ها نبود. البته برای این کندی دلایل روشنی هم وجود دارد. به نظر می‌رسد دولت یازدهم با این تصور وارد عرصه شد که می‌تواند خرابی‌های هشت سال گذشته در اقتصاد و سیاست را در کم‌ترین زمان ممکن حل و فصل کند. اما در عمل با بهمنی از مشکلات مواجه شد که پیش از آن، تصور روشنی درباره عمق این معضلات نداشت.
——- 11:07 ق.ظ
معاون وزیر نیرو با بیان اینکه افزایش قیمت آب و برق برای سال 93 قطعی شده است، از ارائه سناریوهای پیشنهادی افزایش قیمت آب و برق توسط وزارت نیرو به دولت خبر داد.
——- 11:07 ق.ظ
رییس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه جهت گیری کلی افزایش در نرخ سود بانکی نیست گفت: برای افزایش این جذابیت و ایجاد تعادل در نرخ‌ها افزایش نرخ سود اوراق مشارکت در دستور کار شورای پول و اعتبار قرار دارد.
——- 11:06 ق.ظ
فشار عرضه ها در شبندر افزایش یافته است.
——- 11:05 ق.ظ
اخابر و فارس در حال منفی کردن شاخص هستند.
——- 10:48 ق.ظ
وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: نفت سرمایه ملی و خدادادی ماست که باید برای نسلهای بعد هم حفظ شود و نباید عواید حاصل از آن را درآمد تلقی کرد و هر چقدر سهم مالیات که همان در آمد پاک است و اتکاء دولت به آن افزایش یابد، اقتصاد سالم‌تری خواهیم داشت.
——- 10:43 ق.ظ
6 طرح سرمایه‌گذاری خارجی درخراسان رضوی در نیمه نخست امسال‌ مصوب و اجرا شده و سه میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی نیز در استان جذب شده است. رئیس سازمان اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: این سرمایه‌گذاری ها در حوزه‌های شمش ، تولید فولاد ، ساخت واحدهای اقامتی شامل هتل و هتل‌آپارتمان ، احداث مجتمع تجاری ، تولیدی ، صنایع نساجی‌ و پوشاک بوده است که تا‌کنون سه میلیون دلار از میزان سرمایه‌گذاری مصوب آن جذب استان شده و بقیه در مرحله جذب است.
——- 10:40 ق.ظ
در “وپترو” با حجم معامله 3 میلیونی صف خرید 7 میلیونی وجود دارد.
——- 10:34 ق.ظ
دارویی ها یک دست سبز شده اند و بیشتر نمادها در حداکثر قیمت معامله می شوند.
——- 10:33 ق.ظ
سیمانی در دو دسته مثبت و منفی معامله می شوند. سشرق ، سپاها ، سدور ، سغرب مورد توجه خریداران قرار گرفته اند.
——- 10:32 ق.ظ
“سارو” بازگشایی می شود.
——- 10:31 ق.ظ
در اخابر صف فروش 10 میلیونی همچنان وجود دارد.
——- 10:27 ق.ظ
وبانک ، وغدیر ، وصندوق و وامید همگی منفی هستند.
——- 10:23 ق.ظ
نمادهای قندی اکثرا منفی هستند. برای قشکر صف خرید تشکیل شده است. اکثر نمادهای قندی به کف حمایتی خود برخورد کرده اند.
——- 10:22 ق.ظ
رییس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه افزایش تسهیلات خرید مسکن هنوز به بانک مرکزی ارائه نشده است گفت: نرخ رشد اقتصادی تا پایان سال به صفر می‌رسد.
——- 10:20 ق.ظ
در گروه ماشین الات و تجهیزات برای “تکمبا” و “لسرما” صف خرید تشکیل شده است.
——- 10:17 ق.ظ
در گروه سرمایه گذاری ، در نماد وبوعلی با توجه به شایعه تعدیل مثبت صف خرید تشکیل شده است. “وگستر” و “وملت” نیز دارای صف خرید هستند.
——- 10:14 ق.ظ
شخارک” و “ملت” بازگشایی می شوند.
——- 10:13 ق.ظ
به گزارش خبرنگار شانا، 38 درصد از سهام شرکت هلدینگ خلیج فارس به دنبال رایزنی های مدیران و و متولیان در وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی به صورت حاکمیتی باقی خواهد ماند و با توجه به رویکرد جدید دولت تدبیر و امید در بازنگری واگذاری های مشمول اصل 44 قانون اساسی به احتمال فراوان عرضه 38 درصدی سهام هلدینگ خلیج فارس منتفی می شود.
——- 10:12 ق.ظ
مدیر توسعه اقتصادی و جذب سرمایه منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از صدور مجوز ساخت سه پتروپالایشگاه و پالایشگاه توسط بخش خصوصی در عسلویه خبر داد. به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران، حجت الله فریدونی با اعلام این که درخواست ساخت ١۴ پالایشگاه و پتروپالایشگاه در منطقه عسلویه توسط بخش خصوصی به این سازمان ارائه شده گفت: تاکنون برای سه در خواست مجوز ساخت صادر شده است.
——- 10:11 ق.ظ
بانک مرکزی از اصلاح آیین‌نامه تسهیلات و تعهدات کلان در شورای پول و اعتبار خبر داد و اعلام کرد : با هدف ارتقای ظرفیت اعتباری بانک‌ها، سقف جمعی تسهیلات و تعهدات کلان از 5 برابر سرمایه و اندوخته به 8 برابر سرمایه پایه افزایش پیدا کرده است.
——- 10:11 ق.ظ
فاراک” بازگشایی می شود.
——- 10:09 ق.ظ
حکشتی” دوباره صف شد.
——- 10:07 ق.ظ
“جم” منفی و متعادل است.
——- 10:06 ق.ظ
قمرو، سکرد بازگشایی می شوند.
——- 10:05 ق.ظ
صف “حکشتی” عرضه شده و در مثبت 3 معامله می شود.
——- 10:04 ق.ظ
در گروه حمل و نقل حتوکا و حفارس دارای صف خرید هستند و توریل متعادل است.
——- 10:03 ق.ظ
در گروه رایانه نماد “مداران ” نزدیک صف خرید است و بقیه نمادها نیز مثبت هستند.
——- 10:02 ق.ظ
شتران به منفی 3 رسید.
——- 9:58 ق.ظ
ذوب” در قیمت های نزدیک منفی 3 و حدود 365 تومان در حال معامله است.
——- 9:54 ق.ظ
خرید و فروش حقوقی ها در بازار دیروز را از اینجا بخوانید.
——- 9:51 ق.ظ
صرامی مدیر مالی شرکت پالایش نفت اصفهان در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز در خصوص روند منفی ایجاد شده در معاملات سهام گروه پالایشی عنوان کرد: روند منفی ایجاد شده در معاملات سهام شرکت های پالایشی در حالی است که هیچگونه ابهامی در عملکرد این گروه مشاهده نمی شود. وی ادامه داد: 90 درصد مشکلات شرکت های فعال در صنعت پالایشگاه شبیه به هم می باشد که ماهیت مشکلات موجود رفع شدنی است و در گزارشات 6 ماهه نیز شفاف سازی های لازم در این زمینه انجام گرفته است.
——- 9:37 ق.ظ
بهروز رحمتی مدیر امور سهام شرکت ملی صنایع مس ایران در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن اشاره به پوشش 51 درصدی سود هر سهم پس از کسر مالیات در گزارش عملکرد واقعی شش ماهه (حسابرسی نشده) “فملی” اظهار کرد: در حالی شاهد عدم اقبال شایسته سرمایه گذاران نسبت به سهام شرکت های فعال در زمینه فلزات اساسی از جمله “فملی” طی چند هفته گذشته می باشیم که اغلب آنها از سودآوری بسیار مناسبی برخوردار می باشند و علت بنیادی برای موضوع مذکور وجود ندارد.
——- 9:36 ق.ظ
در فاصله سال‌های 1385 تاکنون به بیش از 42 میلیون نفر برگه‌های سهام عدالت فعلا بدون سود اما با ارزش بالقوه تخمینی بیش از 100 هزار میلیارد تومان توزیع شده است. سال 1385، آن زمان که دولت نهم به فکر شیوه‌های مختلف توزیع عادلانه ثروت و درآمد کشور بود، طرح سهام عدالت مطرح شد. طرحی که به مانند بنگاه‌های زودبازده، مسکن مهر و هدفمندسازی یارانه‌ها می‌خواست درآمد انبوهی را در جیب مردم بگذارد اما در عمل فعلا تنها به تعهد دولت تبدیل شده است.
——- 9:35 ق.ظ
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از امضای قرارداد همکاری تا دو ماه آینده با بورس عمان خبرداد و با بیان اینکه راه اندازی بورس تاجیکستان با همکاری ایران منتفی شده است، در مورد تاثیر بازنگری نرخ سود بانکی بر بازار سرمایه گفت: باید ببینیم که چگونه در این باره تصمیم گیری خواهد شد.
——- 9:34 ق.ظ
وزیر اقتصاد با تاکید بر این که تحریم ها آثار مثبت هم داشته گفت: نفت سرمایه ملی و خدادادی ماست که باید برای نسلهای بعد هم حفظ شود و نباید عواید حاصل از آن را درآمد تلقی کرد وهر چقدر سهم مالیات افزایش یابد، اقتصاد سالم تری خواهیم داشت.
——- 9:33 ق.ظ
در گروه فلزات اساسی ، فاسمین در مثبت کامل است و فملی در منفی 1 معامله می شود.
——- 9:31 ق.ظ
در گروه معدنی به جز کاما و کروی بقیه نمادها منفی هستند.
——- 9:30 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت ایران خودرو دیزل با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم، متوقف شد.
——- 9:22 ق.ظ
در نماد “کرمان” پس از ارسال شفاف سازی هنوز هم صف خرید وجود دارد. ثغرب نزدیک صف خرید است.
——- 9:17 ق.ظ
در گروه ساختمانی معاملات اکثرا مثبتی را شاهد هستیم.
——- 9:16 ق.ظ
در ونفت همچنان خریداران در صف نشسته‌اند. معلوم نیست این سهم تا کجا قصد رشد دارد ولی کسانی که در این قیمت‌ها خریدار سهم هستند ریسک بزرگی را متحمل شده اند.
——- 9:15 ق.ظ
صف حکشتی در حال سنگین‌تر شدن است.
——- 9:13 ق.ظ
شتران مثبت شد.
——- 9:11 ق.ظ
وبملت و وبصادر متعادل هستند. در وسینا و وپاسار صف خرید وجود دارد.
——- 9:10 ق.ظ
در حکشتی بازهم صف خرید تشکیل شد.
——- 9:08 ق.ظ
هلدینگ خلیج فارس پس از رشدی که طی روزهای قبل داشته دیروز منفی بود و امروز نیز در منفی 2 معامله می‌شود.
——- 9:07 ق.ظ
تاپیکو در مثبت 2 معامله می‌شود و پارسان معاملات متعادلی دارد.
——- 9:05 ق.ظ
در بین پالایشی ها فقط شپنا و شبندر مثبت هستند.
——- 9:04 ق.ظ
نماد معاملاتی شرکت دشت مرغاب با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم، متوقف شد.
——- 9:03 ق.ظ
شبندر مثبت باز شد و امید به بهبود وضعیت بازار افزایش یافت.
——- 9:03 ق.ظ
منابع نزدیک به هیات مذاکره کننده ایران با آژانس به خبرنگار ایسنا اعلام کردند که به طور قطع در مذاکرات روز دوشنبه 20 آبان میان آمانو و صالحی توافقنامه همکاری جدیدی امضا خواهد شد.
——- 8:55 ق.ظ
یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بامداد روز دوشنبه 20 آبان با استقبال بهروز کمالوندی، معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی وارد تهران شد. به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌یی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به دعوت علی اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان و در حالی که قرار است مذاکرات فنی و کارشناسی ایران و آژانس در ادامه مذاکرات 6 و 7 آبان، روز دوشنبه در تهران برگزار شود وارد تهران شد.
——- 8:55 ق.ظ
در “حکشتی” صف وجود ندارد.
——- 8:52 ق.ظ
با توجه به این نکته که کاهش نرخ ارز سبب کسری بودجه دولت می شود و می تواند مشکلاتی را برای اقتصاد کشور به وجود آورد به نظر می رسد دولت با تدابیر و برنامه ریزی های خاصی اجازه افت قیمت ارز را نداده و قیمت آن را کنترل نماید اما این اقدام دولت به منزله عدم کاهش قیمت کالاها در کشور نخواهد بود و قطعاً رونق با کاهش تورم به کشور باز خواهد گشت.
——- 8:48 ق.ظ
قبل از شروع بازار ، صف‌های متعادلی در شرکت‌های بزرگ به چشم می‌خورد.
——- 8:42 ق.ظ
به نظر میرسد امروز بازار مثبت تر از دیروز باشد و حجم عرضه ها کاهش یابد.
——- 8:38 ق.ظ
ساخت مسکن در تهران با پشت‌سر گذاشتن یک رکود ۹ ماهه، دوباره رونق گرفته و تعداد پروانه‌های صادره توسط شهرداری از ابتدای تابستان ۹۲ تاکنون ماه‌ به‌ ماه با رشد‌های ۲ رقمی قابل‌ملاحظه‌ -۲۰ تا ۴۳ درصد نسبت به تابستان ‌قبل- رو به افزایش گذاشته است.
——- 8:34 ق.ظ
خبرگزاری ایمنا: کالاهای مورد نیاز توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت تا پایان سال جاری تمدید شد. به گزارش ایمنا به نقل از گمرک جمهوری اسلامی ایران فرود عسگری مدیر کل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه در بخش‌نامه‌ای به ادارات گمرک اعلام کرده‌ است. این اقلام شامل گندم، جو، شکرخام، شیرخشک صنعتی، برنج، لوبیا قرمز، لوبیا چیتی، گوشت قرمز و گوشت مرغ است.
——- 8:34 ق.ظ
تیتر روزنامه ابرار اقتصادی : تورم ایران 14 برابر متوسط جهانی
——- 8:33 ق.ظ
کاترین اشتون در مصاحبه اختصاصی با کسری ناجی : شکستی در کار نیست، توافق با ایران قطعی است.
——- 8:32 ق.ظ
به نام خدا ، امروز دوشنبه 20 آبان با گزارش لحظه‌ای بورس تهران در خدمت شما هستیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: خبرهای بورس بصورت لحظه ای و فوری, خلاصه خبرهای بورس تهران

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب