گزارش لحظه‌ای بورس تهران – آرشیو سه شنبه 21 آبان

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بورس تهران

شاخص کل بورس با افزایش 37 واحدی به 76932 واحد رسید. نماد معاملاتی فارس با 71 واحد و حکشتی با 47 واحد بیشترین تاثیر مثبت و نماد معاملاتی اخابر با 110 واحد و وبصادر با 56 واحد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.
ارزش کل معاملات بورس با کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل، به 282.4 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات حکشتی با 17.7 میلیارد تومان و شبندر با 17.7 میلیارد تومان تعلق داشت.
شاخص کل فرابورس هم تغییری نکرد و در 807 واحد ثابت ماند. ارزش کل معاملات این بازار هم نسبت به روز قبل کاهش داشت و به 63.3 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات جم با 8 میلیارد تومان و صمپنا با 7.3 میلیارد اختصاص داشت.

گروه ساختمانی امروز مثبت هستند.
—– 9:17 ق.ظ
در وبصادر 19 میلیون سهم معامله شده و صف فروش 48 میلیونی وجود دارد.
—– 9:17 ق.ظ
وپترو در مثبت 3 معامله می‌شود. در شخارک مثل روزهای قبل صف خرید بدون عرضه وجود دارد.
—– 9:16 ق.ظ
در این دقایق شاهد معاملات پرحجم در حکشتی و ونفت هستیم.
—– 9:14 ق.ظ
فارس و تاپیکو در منفی 1 معامله می شوند.
—– 9:08 ق.ظ
حکشتی بدون صف معامله می شود.
—– 9:02 ق.ظ
در وبصادر صف فروش 20 میلیونی تشکیل شده است.
—– 9:02 ق.ظ
عضو انجمن انبوه‌سازان استان تهران معتقد است: افزایش تسهیلات مسکن بر قیمت خانه تاثیری ندارد و تنها می‌تواند اقشار متوسط را به بازار مسکن جذب کند. علیرضا قهاری در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: پرداخت وام مسکن به میزان شش برابر سپرده متقاضیان تنها برای اقشار کمی از جامعه مفید است و اعطای این تسهیلات نمی‌تواند جوابگوی تامین مسکن همه مردم کشور باشد.
—– 9:01 ق.ظ
درحالی که امروز رییس اتاق بازرگانی ایران از لغو بخشنامه عدم معافیت مالیاتی صادرکنندگان خبر داد، ولی هنوز تصمیمی برای لغو اخذ تعهدنامه ارزی از صادرکنندگان گرفه نشده است. محمد لاهوتی، نایب رییس کنفدراسیون صادرات در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره اعلام خبر لغو بخش‌نامه عدم معافیت مالیاتی صادرکنندگان، اظهار کرد: اعلام خبر لغو بخشنامه اخذ مالیات از سوی رییس اتاق بازرگانی ایران باعث خوشحالی صادرکنندگان شد ولی موجب رفع نگرانی آنان نشد. امیدواریم در اجرای این بخشنامه، سازمان‌ امور مالیاتی بدون هرگونه تفسیری به‌آن عمل کند.
—– 9:01 ق.ظ
در وبصادر فشار عرضه ها زیاد است.
—– 8:49 ق.ظ
در ونفت بازهم خریداران در صف نشسته اند
—– 8:42 ق.ظ
بازار خودرو ایران همچنان در رکود به سر می‌برد و مشتریان با وجود گذشت حدود هشت ماه از سال، هنوز با آن آشتی نکرده‌اند. این البته در حالی است که قیمت برخی خودروها طی هفته جاری رشد کرده، آن هم رشدی میلیونی. به گفته فعالان بازار، خودروهایی مانند تندر-90، پژو 206، تیبا و حتی پراید، با وجود رکود حاکم بر خرید و فروش، افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند و هنوز هم قیمت شان پایین نیامده است.
—– 8:40 ق.ظ
نشانه‌هایی در خارج از بازار مسکن وجود دارد که فرضیه «توقف روند کاهشی قیمت مسکن» را برای ماه‌های آتی رد می‌کند. به گزارش افکارنیوز، ارزش معاملاتی آپارتما‌ن‌های شهر تهران بعداز دو سال صعود پی‌درپی، در چهار ماه بعداز انتخابات ریاست‌جمهوری، مسیر نزولی را در پیش‌گرفت و هر ماه بین یک تا ۶ درصد نسبت‌به ماه‌قبل کاهش پیدا کرد.
—– 8:39 ق.ظ
به گزارش افکارنیوز، بررسی مولفه‌های اثرگذار بر قیمت سکه حاکی از این است که «قیمت تمام شده آن» از قیمتی که بر تابلوها نقش بسته، بیشتر است. موضوعی که نشان می‌دهد قیمت سکه در حال حاضر دارای حباب منفی است و قیمت تمام شده آن بالاتر از قیمت فروش در بازار است. این در حالی است که برخی از کارشناسان معتقدند در محاسبه‌ نرخ تمام‌شده سکه نباید مولفه «مالیات بر ارزش افزوده» را منظور کرد و در این صورت، ادعای وجود حباب منفی در قیمت سکه درست نیست.
—– 8:39 ق.ظ
برای حکشتی صف خرید 40 میلیونی تشکیل شده ولی صف در حال کوچک شدن است.
—– 8:37 ق.ظ
پیش از شروع بازار صف های متعادل را در اکثر نمادهای بزرگ مانند شبندر ، رمپنا ، فارس ، تاپیکو ، وبصادر شاهد هستیم.
—– 8:36 ق.ظ
به نام خدا، امروز سه شنبه 21 آبان با گزارش لحظه ای بورس تهران در خدمت شما هستیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب