تبدیل سود ناچیز ایران خودرو به زیان هنگفت

اخبار شرکت های بورسی
اخبار شرکت های بورسی

ایران خودرو با انتشار گزارش جدیدی برای سال مالی جاری به ازای هر سهم 316 ریال زیان برآورد کرد و طی دوره شش ماهه با تحقق 477 ریال زیان، بودجه جدید اعلامی خود را 151 درصد پوشش داد.

به گزارش بورس نیوز، این گزارش در حالی انتشار یافت که در آخرین پیش بینی به ازای هر سهم “خودرو” 53 ریال سود اعلام شده بود.

این عملکرد در حالی از این غول خودروساز محقق شده که بیش از 425 میلیون سهام آن در تابلوی بورس آن هم طی 15 روز معاملاتی در بورس مورد داد و ستد قرار گرفت و گرچه سرمایه گذاران انتظار عملکرد نه چندان مناسب را طی عملکرد شش ماهه از این مجموعه داشتند، اما به نظر می رسد گزارش منتشر شده فراتر از برآوردهای آنها بوده باشد.

هرچند با توجه به شگفتی های قبلی مشاهده شده در روند بازگشایی نمادهای متوقف و با توجه به برخی توافقات صورت گرفته در نشست مدیران صنعت خودروی ایران با برخی شرکت های خودروساز خارجی به تبع آن چشم انداز مثبت این صنعت، بازگشایی نماد “خودرو” همراه با رشد قیمتی چندان خارج از تصور نیست.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.