مغایرت در افشای اطلاعات صورتهای مالی حسابرسی شده و نشده “شبندر”

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

 سازمان بورس اوراق بهادار در خصوص سایر درآمدهای غیرعملیاتی شناسایی شده در عملکرد شش ماهه شرکت پالایشگاه بندرعباس و مغایرت در افشای اطلاعات در صورتهای مالی حسابرسی شده نسبت به صورتهای مالی حسابرسی نشده توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرنگار بورس خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سازمان بورس در این اطلاعیه اعلام کرده است که شرکت پالایش نفت بندرعباس، جزییات سایر درآمدهای غیرعملیاتی مندرج در صورت های مالی میان ‌دوره‌ای شش ماهه حسابرسی نشده را اعلام کرده است.

به گفته شرکت دریافت جریمه تاخیر کالا و ضبط ضمانت نامه479 هزار و 801 میلیون ریال،درآمد حاصل از فروش یوتیلیتی به شرکت نفت پاسارگاد و کروس انرژی20 هزار و 278 میلیون ریال، درآمد حاصل از اجاره منازل سازمانی13 هزار و 218 میلیون ریال، فروش ماشین آلات اسقاطی170 میلیون ریال،سود سپرده بانکی34 هزار و 429 میلیون ریال، و سایر 6 هزار و 951 میلیون ریال و در مجموع 554 هزار و 847 میلیون ریال بوده است.

بر این اساس با توجه به مبلغ منظور شده تحت عنوان جریمه تاخیر کالا و ضبط ضمانت نامه، از شرکت درخواست شد که جزئیات و مستندات مربوط را ارائه کند که شرکت طی نامه ای اعلام کرد”جریمه ذکر شده بابت تاخیر در واریز وجه محصول از سوی مشتریان فرآورده‌های ویژه این شرکت پرداخت و به وسیله شرکت بورس کالای ایران اخذ و به حساب این شرکت واریز شده است”.

این در حالی است که علیرغم پیگیریهای مکرر انجام شده، شرکت هیچگونه مستنداتی در این خصوص ارائه نکرد لذا طی مکاتبه 18 آبان ماه مراتب از شرکت بورس کالای ایران استعلام شد و شرکت بورس کالای ایران در 20 آبان ماه اعلام کرده است که مبلغ جریمه تاخیر طی شش ماهه اول سال 92، معادل 890 میلیون ریال است.

در این خصوص با عنایت پیگیری تلفنی صورت گرفته و عدم ارائه مستندات و مغایرت بین مبالغ اعلام شده توسط شرکت و نامه شرکت بورس کالا، در21 آبان ماه، از شرکت درخواست شد در این خصوص اطلاعات لازم را جهت انعکاس به بازار ارائه کند که تاکنون اطلاعاتی ارائه نشده است.

همچنین با توجه به مغایرت با اهمیت اعلام شده توسط شرکت بورس کالای ایران با مندرجات افشا شده توسط شرکت و مکاتبات دریافتی، تصویری از استعلام دریافت شده برای حسابرس و بازرس قانونی شرکت ارسال شد.

متعاقب آن، صورتهای مالی شش ماهه حسابرسی شده شرکت بصورت مستقیم توسط حسابرس شرکت (موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت رهبین) بر روی سامانه کدال قرار گرفته است که علیرغم تمام توضیحات قبلی، عنوان مبلغ ” دریافت جریمه تاخیر کالا و ضبط ضمانت نامه” به ” دریافت آب بها و بهای برق مصرفی از شرکت های همجوار و ضبط ضمانتنامه” در یادداشت 27 صورتهای مالی مذکور تغییر یافته است.

این موضوع با توجه به پیگیریها و استعلام دریافتی از بورس کالا با ابهام جدی مواجه بوده و مراتب جهت رفع ابهام و انعکاس اطلاعات قابل اتکا توسط شرکت در حال پیگیری است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: شبندر

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب