گزارش لحظه‌ای بازار بورس – آرشیو شنبه 25 آبان

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بورس تهران

شاخص کل بورس با افزایش 740 واحدی به 77673 واحد رسید. نماد معاملاتی فارس با 215 واحد و تاپیکو با 119 واحد بیشترین تاثیر مثبت و نماد معاملاتی وبملت با 46 واحد و وتجارت با 29 واحد، بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند. ارزش کل معاملات بورس با افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل، به 356.8 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات تاپیکو با 31 میلیارد تومان و ونفت با 21.4 میلیارد تومان تعلق داشت. شاخص کل فرابورس هم افزایش 14 واحدی را تجربه کرد و در 822 واحد آرام گرفت. ارزش کل معاملات این بازار هم نسبت به روز قبل افزایش داشت و به 110 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات صمپنا با 31.4 میلیارد تومان و صپارس با 18.9 میلیارد اختصاص داشت.
—— 12:09 ب.ظ
شتران در آخرین لحظات دوباره صف شده بود.
—— 12:03 ب.ظ
صف تاپیکو عرضه شده ولی صف فارس همچنان پابرجاست.
—— 11:59 ق.ظ
شرکت های متعددی چون نفت جی، سیمان خوزستان، سیمان ساوه، گروه صنعتی پاکشو، برخی از هلدینگ های شستا (شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی) و برخی شرکت های مشمول واگذاری همچون شرکت سرمایه گذاری آب و برق صبا، مهاب قدس، منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، شرکت های وابسته به شرکت ملی گاز ایران و دیگر شرکت های اصل 44در مراحل مختلف بررسی و آماده سازی برای پذیرش اولیه و یا مراحل بعد از پذیرش(شامل درج و عرضه) قرار دارند
—— 11:48 ق.ظ
خودرو صف ندارد.
—— 11:46 ق.ظ
صف خرید شتران عرضه شد.
—— 11:45 ق.ظ
در حالی چند روز پیش عضو هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان از تعطیلی کارخانه‌های سیمانی مازوت‌سوز به دلیل اتمام ذخیره سوخت آنها خبر داد که مدیرعامل یکی از شرکت‌های سیمانی مازوت‌سوز این موضوع را تکذیب کرد.
—— 11:44 ق.ظ
سرپرست پذیرش شرکت بورس اوراق بهادار گفت: شرکت های باقی مانده مشمول اصل 44 که تاکنون سهام آنها در بورس عرضه نشده یا بضاعت اندکی برای عرضه دارند یا آماده سازی آنها زمان بر است.
—— 11:44 ق.ظ
کساوه با افزایش قیمت حدود 44 درصدی بازگشایی شد.
—— 11:43 ق.ظ
صف فروش ونفت جمع آوری شد.
—— 11:42 ق.ظ
با وجود تلاش های دولت روحانی در 100 روز اخیر و موفقیت دولت در ایجاد امید در جامعه و آرامش در بازارهای مختلف اقتصادی، کاهش نوسان ها، کاهش قیمت برخی کالا و تثبیت آنها در بازار از جمله کاهش قیمت مسکن و… متاسفانه برخی رسانه ها، همچنان اقدام به سیاه نمایی و انتشار گزارش شاخص ها و روندهای اقتصادی گذشته می کنند که هیچ ارتباطی به وضعیت کنونی جامعه و سال 92 ندارد و مرتبط با سال های قبل است و حداقل اشاره نمی کنند که این گزارش مربوط به چه سالی است تا امید ایجاد شده در بین مردم و فعالان اقتصادی را با سیاه نمایی به حاشیه نبرند‍!
—— 11:40 ق.ظ
درحالی که مدیران مربوطه از تلاش برای آغاز صادرات گاز به عراق تا پایان سال جاری خبر می دهند، برنامه ریزی ها برای آغاز صادرات گاز به این کشور در بهار ۹۳ در دست انجام است. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، تأخیر در بهره برداری از پروژه های پارس جنوبی علاوه بر به مرز چالش کشاندن تأمین گاز مصرفی داخل کشور، پروژه های صادراتی را نیز تحت تأثیر قرار داده است.
—— 11:40 ق.ظ
در بین بانکی‌های منفی ، وپارس با صف خرید خودنمایی می‌کند.
—— 11:39 ق.ظ
در خودرو با حجم معامله 34 میلیونی صف خرید نزدیک 5 میلیونی تشکیل شده است.
—— 11:38 ق.ظ
اداره کل راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرد: تا پایان هفته جاری 1100 متقاضی مسکن ویژه پیش‌قرارداد عرصه و اعیان واحدهای مسکن ویژه تهرانسر را منعقد می‌کنند. به گزارش خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، طبق آنچه اداره کل راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرده، طی دو هفته گذشته 850 نفر از متقاضیان مسکن ویژه تهرانسر پیش‌قرارداد عرصه و اعیان واحدهای خود را منعقد کردند و در این میان هیچ مورد انصرافی نبوده است.
—— 11:34 ق.ظ
شبندر منفی 2 معامله می شود.
—— 11:31 ق.ظ
سازمان بورس اوراق بهادار در خصوص سایر درآمدهای غیرعملیاتی شناسایی شده در عملکرد شش ماهه شرکت پالایشگاه بندرعباس و مغایرت در افشای اطلاعات در صورتهای مالی حسابرسی شده نسبت به صورتهای مالی حسابرسی نشده توضیحاتی ارائه داد. متن کامل خبر را از اینجا بخوانید.
—— 11:29 ق.ظ
صف فروش حکشتی جمع شد.
—— 11:26 ق.ظ
خودرو پس از بازگشایی تا 10 درصد افزایش قیمت یافته است.
—— 11:25 ق.ظ
قیمت جهانی نفت در هفته گذشته ۳.۵ دلار افزایش یافت و به ۱۰۸ دلار و ۵۰ سنت در پایان معاملات رسید. به گزارش خبرگزاری تسنیم، در حالی که تمرکز فعالان بازار معطوف کاهش صادرات نفت لیبی و اظهارنظرهای کاندیدای تصدی پست ریاست بانک مرکزی آمریکا قرار دارد و با وجود انتشار گزارش هایی از احتمال قریب الوقوع بودن توافق هسته ای ایران و 1+5، قیمت نفت در معاملات روز جمعه اندکی افزایش یافت.
—— 11:24 ق.ظ
نیویورک تایمز با انتقاد از تلاش کنگره آمریکا برای وضع تحریم های جدید علیه ایران در جریان مذاکرات هسته ای هشدار داد: اگر تهران در پاسخ به این اقدام از گفت‌وگوها کنار بکشد اتحاد بین المللی در حمایت از شبکه تحریم ها از هم خواهد پاشید.
—— 11:24 ق.ظ
گروه تجهیزات و ماشین الات اکثرا مثبت هستند. در تکمبا ، تکشا ، لسرما ، صف خرید تشکیل شده است.
—— 11:21 ق.ظ
مجمع فوق‌العاده مپنا با افزایش سرمایه به میزان عرضه ۲۴ میلیون برگه سهم برای سهامداران محروم این شرکت در سال ۹۰ موافقت کرد.
—— 11:19 ق.ظ
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، طی معاملات روز جمعه در بازار فلزات لندن، فروش نقدی مس با افزایش رو به رو شد و به 6 هزار و 967.50 دلار رسید. /// همچنین سفارش خرید مس برای سه ماهه آینده به مبلغ 6 هزار و 974.50 دلار معامله شد. این در حالی است که، خرید نقدی مس در ساعات معاملاتی روز پنجشنبه به هر تن 6 هزار و 939 دلار رسیده بود. /// در این بین، خرید و فروش نقدی آلومینیوم با قیمت یک هزار و 737.50 دلار و یک هزار و 738 دلار معامله شد. /// قلع هم با نرخ 22 هزار و 965 دلار خریداری شد. /// گزارش ها حاکی از آن است که خرید و فروش روی با نرخ یک هزار و 859 و یک هزار و 860 دلار انجام شد. /// سرب هم در رینگ معاملاتی با نرخ دو هزار و 72 دلار خریداری و با قیمت هر تن دو هزار و 73 هزار دلار به فروش رسید.
—— 11:18 ق.ظ
بانک تجارت به وکالت از شرکت نورد آریان فولاد و سارا قاسمی، 24.9 درصد از سهام موتوژن را در بورس اوراق بهادار می فروشد.
—— 11:18 ق.ظ
بترانس در منفی 3 معامله می‌شود. در بشهاب مانند 2 روز گذشته صف خرید تشکیل شده
—— 11:17 ق.ظ
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر ضرورت درآمدهای قابل وصول در لایحه بودجه ۹۳ گفت: عدم اجرای قانون، موجب کسری بودجه می‌شود. دولت باید به طرح‌های عمرانی توجه کند.
—— 11:16 ق.ظ
شیران برای پنجمین روز منفی و متعادل است.
—— 11:15 ق.ظ
شبریز و شراز و شبندر منفی و متعادل هستند.
—— 11:14 ق.ظ
دکیمی” با افزایش قیمت 136 درصدی بازگشایی شد.
—— 11:12 ق.ظ
فشار عرضه‌ها در شبندر افزایش یافته
—— 11:12 ق.ظ
در ونفت صف فروش تشکیل شده
—— 11:11 ق.ظ
خودرو به مثبت 8 رسید.
—— 11:11 ق.ظ
دهمین نمایشگاه بین المللی مسکن، انبوه‌سازان و فرصت‌های سرمایه‌گذاری با حضور بیش از 30 شرکت سرمایه‌گذار خارجی در مشهد برگزار می‌شود. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،‌ علیرضا صدرزاده – مجری برگزاری نمایشگاه مسکن و انبوه‌سازان و فرصت‌های سرمایه‌گذاری – اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام شده با مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خراسان رضوی 30 نفر از سرمایه‌گذاران خارجی از دهمین نمایشگاه بین‌المللی مسکن و انبوه‌سازان بازدید می‌کنند.
—— 11:09 ق.ظ
: راه اندازی نخستین فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس با قابلیت تولید روزانه ١٢ میلیون لیتر بنزین به عنوان یکی از پروژه های اولویت دار صنعت نفت مطرح است، آن گونه که وزیر نفت بهره برداری از این پروژه را برای صنعت نفت واجب تر از نان شب می داند.
—— 11:08 ق.ظ
معاون وزیر نفت با تشریح جزئیات برنامه‌های دولت برای افزایش سهم گازوئیل در سبد سوخت خودروهای شخصی از آغاز عرضه این فرآورده نفتی از پایان سالجاری خبر داد و گفت: سهم گازوئیل تا سقف 24 درصد در سبد سوخت افزایش می‌یابد.
—— 11:07 ق.ظ
انتقال گاز از جزیره سیری به کیش بیش از یک میلیارد و 200 میلیون دلار برای شرکت ملی فلات قاره ارزآوری داشته است. رئیس شرکت ملی نفت فلات قاره در بازدید مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش از تاسیسات تقویت گاز این جزیره گفت:اجرای این طرح در پنج سال اخیر ، از مصرف هشت میلیون بشکه گازوئیل جلوگیری کرد . علیرضا قانعی ساخت نیروگاه گازی را در جزیره کیش خواستارشدو افزود: تاسیس این نیروگاه علاوه بر صرفه اقتصادی فراوان ،روند تامین انرژی مورد نیاز تولید برق را در جزیره کیش تسهیل می کند .
—— 11:07 ق.ظ
ثباغ در پایان معاملات امروز برای تشکیل مجمع متوقف میشود.
—— 11:05 ق.ظ
صف فروش حکشتی از 8 میلیون سهم عبور کرد.
—— 11:05 ق.ظ
ایران خودرو با وجود تعدیل منفی، با افزایش قیمت 6 درصدی بازگشایی شد.
—— 11:04 ق.ظ
در “ونفت” فشار عرضه ها افزایش یافته است.
—— 11:02 ق.ظ
شرکت نفت و گاز پارس برای سال ۹۳، بودجه ۹ میلیارد دلاری را برای توسعه ۵ فاز گازی و پرداخت بدهی برخی پیمانکاران دریایی فازهای موسوم به ۳۵ ماهه درخواست کرده است.
—— 11:01 ق.ظ
شراز و شبریز مثبت و متعادل هستند.
—— 11:00 ق.ظ
شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کرد : نوزاد 9 روزه تهرانی با دریافت کد سهامداری، رکورد کوچکترین سهامدار ایرانی را شکست. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، امیر کسرا ذاکری پور نوزادی است که پدرش با دریافت کد سهامداری، لقب کوچک ترین سهامدار بورس را به نام فرزندش به ثبت رسانده است.
—— 10:59 ق.ظ
یک کارشناس مسائل بانکی با بیان این‌که در نظر گرفتن نرخ سود 25 تا 27 درصد برای اوراق مشارکت در زمان سررسید می‌تواند بازار پولی را از آرامش نسبی برخوردار کرده و به دولت در جهت تامین کسری بودجه کمک کند خاطرنشان کرد: انتشار اوراق در صورتی می تواند موثر واقع شود که پیش از زمان سررسید سود معادل سپرده‌های بانکی به سرمایه‌گذاران پرداخت شود.
—— 10:58 ق.ظ
در حکشتی باز هم صف فروش تشکیل شده
—— 10:56 ق.ظ
مدیرعامل بورس کالای ایران با اعلام اینکه بورس کالا بسترهای معاملاتی سکه نقدی طلا را آماده و پیشنهادات خود را به بانک مرکزی ارائه کرده است، از آغاز معاملات اموال مازاد بانک‌ها، شرکت‌های دولتی و سایر دستگاه‌ها در آینده بسیار نزدیک در تالار سوم بورس کالا خبرداد.
—— 10:54 ق.ظ
شورای پول و اعتبار در آخرین جلسه با اشاره به تداوم نرخ‌های فعلی سود بانکی، اختیارات لازم را درخصوص تعیین حجم انتشار، نرخ سود علی‌الحساب، سررسید و سایر شرایط مربوطه را به رئیس کل بانک مرکزی تفویض کرد.
—— 10:53 ق.ظ
صف خرید شتران در حال سنگین‌تر شدن است.
—— 10:49 ق.ظ
در شخارک صف خرید 1.6 میلیونی چیده شده است و فقط به اندازه 200 هزار سهم معامله انجام گرفته
—— 10:48 ق.ظ
قائم مقام معاونت سواری سازی در قطعات پرسی ایران خودرو گفت: طراحی، ریخته گری و ساخت قالب های خطوط بدنه دنا بیش از 80 درصد انجام شده و تا حدود یک ماه دیگر در خطوط بدنه سازی ایران خودرو نصب خواهد شد. به گزارش ایسنا، شاهین صدری افزود: قالب های بدنه دنا در شرکت قالب های صنعتی ایران خودرو طراحی، ساخته و بر اساس مدل تکوین محصول، برخی فرایندهای کیفی روی آن انجام می شود.
—— 10:42 ق.ظ
رئیس اتحادیه کشوری فروشندگان طلا و جواهر با اشاره به قیمت 1291 دلاری هر اونس طلا گفت : نرخ سکه بهار آزادی طرح جدید امروز (‌شنبه) 930 هزار تومان و سکه قدیم 928 هزار تومان است.
—— 10:41 ق.ظ
پارسان معاملات مثبت، کم حجم و متعادلی دارد. در وپترو نیز با حجم معامله 1 میلیونی، صف خرید 12 میلیونی تشکیل شده است.
—— 10:40 ق.ظ
خرید حقوقی‌ها در جم بیشتر از فروش آنهاست. جم نزدیک مثبت 4 معامله می شود.
—— 10:39 ق.ظ
شبندر همچنان در مثبت 1 معامله می شود.
—— 10:36 ق.ظ
رییس انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی استان خوزستان گفت: توان 100 درصد تعمیرات دکل حفاری خشکی در خوزستان وجود دارد که امیدواریم از این ظرفیت استفاده شود. علی کرانی در گفت وگو با خبرنگار ‌خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا‌)- منطقه خوزستان‌- اظهار کرد: مدیریت شرکت ملی حفاری ایران در این باره که در مناقصات مربوط به تعمیرات دکل، گزینه ای برای استان خوزستان در نظر بگیرند، قول مساعد داده است.
—— 10:35 ق.ظ
مهرماه امسال هیئت وزیران دولت تدبیر و امید ۱۹ راهکار فوری نجات دریاچه ارومیه را تصویب و برای اجرا به وزیر نیرو ابلاغ کرد. حالا پس از ۳۸ روز، چیت چیان می گوید به زودی یک تیم کارشناسی ژاپنی به منظور همکاری برای جلوگیری از بروز فاجعه زیست محیطی این دریاچه به ایران خواهد آمد.
—— 10:35 ق.ظ
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مخابرات ایران در فاصله زمانی یکساله، چهار پروژه نوسازی شبکه مخابراتی کشور شامل پروژه NGN/IMS برای سه استان خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و فارس، پروژه کشوری توسعه و ارتقای شبکه انتقال، پروژه GPON و پروژه تامین تجهیزات دسترسی به اینترنت پر سرعت IP DSLAM را به طور متوسط با 80 درصد پیشرفت انجام داده است که تا پایان امسال تکمیل و راه‌اندازی خواهند شد و به این ترتیب بخشی از چالش ناشی از اعمال تحریم‌های بین‌المللی در بخش ارتباطات مخابراتی با تامین نیازهای شبکه مخابراتی کشور برطرف می‌شود.
—— 10:32 ق.ظ
اکثر نمادهای گروه سرمایه گذاری مثبت هستند، واتی نزدیک مثبت 2 معامله می شود و در وملت که نزدیک به قیمت اسمی است صف خرید تشکیل شده
—— 10:31 ق.ظ
در تاپیکو با حجم معامله 33 میلیونی صف خرید 15 میلیونی تشکیل شده است.
—— 10:27 ق.ظ
شرکت معادن بافق در نیمه نخست سال مالی 92 با سرمایه 50 میلیارد و 625 میلیون ریال معادل 1701 ریال سود به ازای هر سهم کنار گذاشت و به 47 درصد از پیش بینی هایش رسید.
—— 10:25 ق.ظ
پیش بینی سود 23 صنعت در هفته منتهی به هشتم آبان ماه جاری نسبت به مدت مشابه ماه قبل، 13 هزار و 924 میلیارد ریال افزایش یافت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، فلزات اساسی با 5 هزار و 994 میلیارد ریال، محصولات شیمیایی با 5 هزار و 419 میلیارد ریال و شرکت های چند رشته ای صنعتی با 2 هزار و 196 میلیارد ریال بیشترین پیش بینی سود را در یک ماه اخیر به خود اختصاص دادند.
—— 10:24 ق.ظ
رییس کنفدراسیون صادرات گفت: ما فکر می کردیم در 100 روز مشکلات صادرات حل می شود، اما نه تنها مشکلات حل نشد بلکه اما و اگرها افزایش پیدا کرد.
—— 10:23 ق.ظ
سفارس با حجم معامله اندک دارای صف خرید 25 میلیونی میباشد.
—— 10:22 ق.ظ
صف فروش حکشتی جمع شد.
—— 10:21 ق.ظ
با وجود خرید بالای حقوقی‌ها در وبصادر ، در این سهم همچنان فشار عرضه‌ها وجود دارد که می‌تواند ناشی از آزاد شدن سهام جایزه و فروش آن باشد.
—— 10:20 ق.ظ
در حکشتی صف فروش تشکیل شد !
—— 10:17 ق.ظ
غاذر در نامه‌ای شفاف سازی کرد: احتراما با توجه به افزایش غیرعادی قیمت سهام این شرکت در روزهای اخیر، بدین وسیله به استحضار میرساند که هیچگونه رویداد بااهمیتی که منجر به تعدیل سود هر سهم سال جاری شرکت شود در مقطع کنونی رخ نداده است.
—— 10:16 ق.ظ
رئیس احتمالی فدرال رزرو آمریکا تاکید کرد، هیچ کسی یک مدل بسیار خوب برای بررسی و تجزیه و تحلیل روند تحولات قیمت طلا در اختیار ندارد.
—— 10:11 ق.ظ
آنچه که از اتفاقات این روزهای بازارهای طلا و ارز داخلی برمی آید همچنان مسیر تحولات طلای جهانی است که به بازارهای داخلی جهت می‌دهد و حداقل در یک ماه اخیر به شدت این بازارها را از خود متاثر کرده است. بهای سکه‌های طلای بازار نقدی به میزانی کاسته شده که مدتی است با حباب منفی قیمت دست و پنجه نرم می‌کنند. به عبارت دیگر، ریزش شدیدتر بهای جهانی فلز زرد – در صورتی که شاهد نوسانات شدید قیمتی از سوی دلار در جهت افزایش بها در بازار داخلی نباشیم – به حباب منفی سکه دامن خواهد زد و این مساله رکود را در بازارهای طلا و سکه شدت خواهد بخشید، مگر اینکه در چنین زمانی خریداران با حجم بالایی وارد بازار شوند و سکه را از سقوط قیمت باز دارند.
—— 10:11 ق.ظ
در بین پالایشی‌ها شپنا با توجه به افزایش سرمایه از سود انباشته در آینده نزدیک می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.
—— 10:10 ق.ظ
در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت های دوده صنعتی پارس جهت برگزاری مجمع عمومی فوق العاده به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه و نماد معاملاتی حق تقدم شرکت البرز دارو با توجه به پایان دوره پذیره نویسی، متوقف خواهند شد.
—— 10:07 ق.ظ
خبهمن با حجم معامله 8.6 میلیونی دارای صف خرید 6.5 میلیونی میباشد.
—— 10:07 ق.ظ
فشار فروش “حکشتی” را منفی کرد.
—— 10:05 ق.ظ
شتران، نزدیک صف خرید است.
—— 10:04 ق.ظ
نمادهای خودرو، دامین، دکیمی، کساوه، سیلام، بکاب، دیران بازگشایی می‌شوند.
—— 10:02 ق.ظ
فملی در کف قیمت قرار دارد و معاملات متعادل و مثبتی را در این نماد شاهد هستیم .
—— 10:01 ق.ظ
خرید حقوقی‌ها در شتران جالب توجه است.
—— 9:59 ق.ظ
بر اساس برنامه کمیسیون‌های اقتصادی مجلس، ۴ وزیر اقتصادی دولت این هفته به مجلس خواهند رفت و مهم‌ترین مباحث، منابع هدفمندی یارانه‌ها در بودجه ۹۳ کل کشور و نیز تولید ملی است.
—— 9:58 ق.ظ
تا این لحظه معاملات پرحجمی (نزدیک 59 میلیون سهم) در وبصادر انجام شده است. این سهم یکی از سهام کم ریسک بازار است و خرید آن در این قیمت‌ها ریسک چندانی ندارد.
—— 9:54 ق.ظ
نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس، فرانسه را تحت فشار قرار داده که از موضع خود دربرابر برنامه هسته ای ایران کوتاه نیاید.
—— 9:51 ق.ظ
وغدیر ، وصندوق ، وبانک ، وامید مثبت و متعادل هستند.
—— 9:50 ق.ظ
براساس گزارش های رسمی میزان درآمد دولت های نهم و دهم از چهار منبع صادرات نفتی، اوراق مشارکت، مالیات و فروش شرکتهای دولتی 980 میلیارد دلار بوده است، مقایسه این رقم با بودجه عمومی کشور نشان می دهد، طی سالهای 88 تا 91 سرجمع بودجه عمومی کشور رقمی معادل 824 میلیارد دلار بوده است که در مقایسه این ارقام می توان گفت دولتهای نهم و دهم در دوران طلایی نفت بالغ بر 154.5 میلیارد دلار مازاد درآمد داشته اند، اکنون سئوال اینجاست که مازاد درآمد دولت کجاست؟
—— 9:49 ق.ظ
گمرک ایران در ابلاغیه ای که طبق نامه سازمان توسعه تجارت خطاب به گمرکات کشور اعلام شده است، تاکید کرد: از این پس واردات خودروهای خارجی صرفا با ارز متقاضی صورت می گیرد و شبکه بانکی مجاز به اختصاص ارز بانکی به آنها نخواهد بود.
—— 9:48 ق.ظ
صف ونفت عرضه شده
—— 9:46 ق.ظ
گروه فلزات اساسی به جز فایرا ، فخوز و زنگان در قیمت‌های مثبت معامله می شوند.
—— 9:44 ق.ظ
یک مقام مسئول در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به تبدیل پالایشگاه شازند به پیشرفته و مدرن ترین پالایشگاه نفت خاورمیانه از تبدیل نفت کوره و ته مانده‌های نفتی به بنزین با استاندارد یورو 4 و 5 اتحادیه اروپا خبر داد.
—— 9:41 ق.ظ
در اکثر نمادهای گروه سیمانی‌ نیز معاملات را در حداکثر قیمت شاهد هستیم.
—— 9:40 ق.ظ
معدنی‌ها متعادل معامله می‌شوند. کروی و کمنگنز از مثبت‌های گروهند.
—— 9:38 ق.ظ
به گزارش خبرنگار شانا مدیر عامل شرکت پالایش نفت بندرعباس با بیان این که این تعمیرات با هماهنگی مدیریت هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی پالایش و پخش برای مدت زمان ٢۵ روز پیش بینی شده بود، افزود: با پایش روزانه تعمیرات اساسی، اعمال نظارت و کنترل های لازم و انجام کار شبانه روزی، این تعمیرات در مدت زمان ٢٢ روز (٣روز کمتر از برنامه تعیین شده) با موفقیت و بدون هیچگونه حادثه ای پایان یافت. هاشم نامور اظهار کرد: عملیات راه اندازی و بهره برداری از واحدها نیز از روز یکشنبه گذشته با تزریق نفتا آغاز شده است.
—— 9:34 ق.ظ
خودرویی‌ها نیز امروز مثبت معامله می‌شوند.
—— 9:33 ق.ظ
مشاور انجمن خودروسازان ایران در حالی از ارائه درخواست پرداخت وام 1.5 میلیارد دلاری به خودروسازان خبر می‌دهد که مشخص نیست آیا با این درخواست موافقت خواهد شد یا خیر؟ به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مشکل کمبود نقدینگی صنعت خودرو وزیر صنعت، معدن و تجارت را واداشته تا از صندوق توسعه ملی بخواهد وام ارزی در اختیار قطعه‌سازان قرار دهد. وزیر صنعت، معدن و تجارت در درخواست خود اشاره کرده که این وام صرف واردات مواد اولیه خارجی و قطعات منفصله شده و به هیچ وجه در داخل کشور استفاده نخواهد شد.
—— 9:33 ق.ظ
کل نمادهای دارویی مثبت هستند و بیشتر آنها در حداکثر قیمت و صف خرید معامله می‌شوند.
—— 9:27 ق.ظ
یک استاد اقتصاد دانشگاه نورث ایسترن در تحلیل عملکرد 100 روزه دولت تدبیر و امید می گوید که روحانی موقعیتی را ایجاد کرده که موجب بوجود آمدن امید و خوش بینی نسبت به اینده در جامعه شده است. وی برخی اقدامات را در این فاصله زمان درست و برخی را اشتباه خواند و گفت: احتمال دارد تحریم ها در آینده برداشته یا مقداری کاهش یابد اما کارهایی هم انجام نشده است.
—— 9:23 ق.ظ
نمادهای ساختمانی اکثرا مثبت هستند. در نماد”کرمان” با توجه به شایعه تعدیل مثبت، صف خرید تشکیل شده است.
—— 9:20 ق.ظ
در هلدینگ خلیج فارس با حجم معامله 3 میلیونی صف خرید 2 میلیونی تشکیل شده است.
—— 9:19 ق.ظ
روزنامه اقتصادی آسیا: صندوق بین‌المللی پول خبر داد: تورم سرکش ایران، رام می‌شود.
—— 9:16 ق.ظ
روزنامه هدف و اقتصاد: سیف مامور وصول مطالبات معوق شد؛ ورود دولت به پرونده بدهکاران بانکی
—— 9:15 ق.ظ
روزنامه دنیای اقتصاد: ایجاد بازار ثانویه برای خرید و فروش اوراق مشارکت، شناورسازی سودبانکی منتفی شد.
—— 9:14 ق.ظ
نرخ تورم اتحادیه اروپا در اکتبر به پایین‌ترین سطح در چهار سال گذشته رسید و نگرانی‌ها را نسبت به وارد شدن این بلوک به دوره طولانی و زیان آور کاهش قیمت‌ها افزایش داد.
—— 9:13 ق.ظ
شتران و شپنا در مثبت 1 معامله می‌شوند.
—— 9:10 ق.ظ
در همین دقایق ابتدایی بازار، با تاثیر حکشتی ، فارس و وپارس شاخص بیش از 180 واحد افزایش داشته است.
—— 9:07 ق.ظ
اخابر در مثبت 3 معامله می‌شود و تشکیل صف خرید در این نماد دور از انتظار نیست.
—— 9:05 ق.ظ
وبصادر” منفی و متعادل است، در وپارس صف خرید تشکیل شده
—— 9:04 ق.ظ
در “ونفت” همچنان صف خرید وجود دارد. واقعا کسی هدف قیمتی این سهم را نمی‌تواند تشخیص دهد!
—— 9:01 ق.ظ
قبل از شروع بازار به نظر میرسد امروز پالایشی ها وضعیت بهتری داشته باشند و تقاضا در این گروه بیشتر از عرضه باشد.
—— 9:00 ق.ظ
موسی احمدی عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در خصوص محورهای تحقیق و تفحص از وزارت نفت اظهار داشت: محورهای تحقیق به یک سال گذشته تا کنون بر می گردد این تحقیق و تفحص مربوط به وزارت “نفت “دولت دهم است . وی تدابیر فروش “نفت” در شرایط تحریم، کاهش چشمگیر فعالیت‌های اجرایی و متوقف شدن پیشرفت در پروژه های فاز های پارس جنوبی، استفاده از نیروهای ناکارآمد در اداره امور حوزه نفت کشور، عدم بکار گیری نیروهای بومی در منطقه ویژه انرژی و اقتصادی پارس جنوبی را مهم‌ترین محورهای این تحقیق و تفحص بیان کرد.
—— 8:59 ق.ظ
ابراهیم نکو نماینده مردم تهران و رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، با اشاره به واردات “قطعات” خودرو از کشورهایی هم‌چون چین، اظهار داشت: مسلما چین و سایر کشورهایی که محل واردات قطعات خودروی ما هستند هیچ‌گونه تعهدی در ارائه اجناس با کیفیت به ایران ندارند.
—— 8:58 ق.ظ
خبرگزاری ایمنا: رئیس پشتیبانی تعمیرات نواحی شرکت فولاد مبارکه گفت: مدول ها و پمپ خانه واحد احیاء مستقیم شرکت فولادمبارکه اصفهان با تلاش کارشناسان داخلی این شرکت، تعمیر شد.
—— 8:58 ق.ظ
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که احتمالا دولت در بودجه سال 93 روشی ترکیبی را برای اجرای هدفمندی یارانه‌ها در پیش می‌گیرد. علی‌محمد احمدی اظهار کرد: حدس من این است که دولت بین روش‌های مختلف پرداخت یارانه مردد است و ممکن است در بودجه سال 93 به صورت ترکیبی عمل کند یعنی به بخشی نقدی یارانه پرداخت کند، به بخشی کالا بدهد و بخشی را هم حذف کند.
—— 8:57 ق.ظ
خبرگزاری ایمنا: آژانس بین المللی انرژی در گزارشی تخمینی مدعی شد صادرات نفت ایران در ماه اکتبر نسبت به ماه سپتامبر ۴۵ درصد کاهش یافته و به ۷۱۵ هزار بشکه در روز رسیده است.
—— 8:57 ق.ظ
دزهراوی به گره معاملاتی میرود.
—— 8:54 ق.ظ
به نام خدا ، امروز شنبه 25 آبان با گزارش لحظه ای بازار بورس در خدمت شما هستیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: تابلو نمایش خبرهای بورس, خبرهای فوری از بورس تهران

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب