پلتفرم Etheal: شفافیت و کارایی بیشتر در توریسم درمانی و پزشکی

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
پلتفرم توریسم درمانی در جهان

etheal به دنبال موقعیتی عالی و تبدیل شدن به یکی از برترین بازیگران بازار مراقبت‌های بهداشتی با مدلی است که توانایی ایجاد درآمد بیش از 100 میلیارد دلار در سال را داراست.

پیش‌بینی می‌شود هزینه‌ مراقبت‌های بهداشتی تا سال 2020 با رشد سالانه معادل 300 میلیارد دلار، به 8,700 میلیارد دلار برسد. علاوه بر این، بنا به داده‌های منتشر شده از ویزا و آکسفورد اکانومیک، انتظار می‌رود مسافرت پزشکی تا سال 2025 رشدی 25 درصدی داشته و بالغ بر 540 میلیارد دلار شود.

مشکلات و چالش‌ها

اما با وجود رشد سریع بازار مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی، بازیگران اصلی این بازار همچنان با چالش‌هایی بنیادی مواجه هستند:

چالش‌ها و مشکلات بیماران

با وجودیکه همه دوست دارند از بیماری اجتناب کنند، اما در زندگی همه اشخاص احتمال بیماری وجود دارد.

بیماران اما با مشکلات و چالش‌هایی مواجه هستند که در ادامه می‌خوانید.

1 – قیمت‌ها به طور مرتب در حال افزایش است و یافتن یک سرویس‌دهنده مقرون‌به‌صرفه و قابل اعتماد مشکل است. مخصوصا با ساکن شدن در یک شهر جدید یا کشور خارجی، یافتن مراقبت‌های پزشکی که بیمه آنها را قبول کند و هزینه مناسبی داشته باشد برای بیماران یک چالش محسول می‌شود.

فرض کنید شخصی دارای جراحتی در زانو است و باید بطور مرتب به دکتر مراجعه کند. اعتماد کردن به دکترهایی که دوستان و آشنایان توصیه می‌کنند نیز اغلب اوقات ریسک بزرگی است. از طرفی دکتری که سالانه نزدیک 1000 بیمار را ویزیت می‌کند، همانند هرشخص دیگری بعید بتواند نظری دقیق و واقعی در خصوص بیماری یا ناراحتی شخص ارائه کند.

از طرف دیگر، بیمار نیز می‌داند باید بطور مرتب آزمایش‌های پزشکی را انجام دهد که باعث می‌شود هزینه‌های زندگی بیمار به شدت افزایش یابد. موانع دیگری نیز وجود دارد، مثلا بیمار نمی‌داند واقعا باید چه آزمایش‌هایی انجام دهد و چه اسکن‌های پزشکی نیاز است و بسیاری از اوقات نیز بیمار باید فرایند سخت و طولانی در صف ماندن یا انتظار کشیدن را تحمل کند.

2 – بیمار نمی‌داند چه کسی می‌تواند یک بیماری یا علائم آنرا درمان کند و یک فرایند درمان را با موفقیت به پیش ببرد. با وجودیکه خود بیمار از علائم بیماری خود مطلع است، به هیچ طریق نمی‌تواند متخصصی را بیابد که در گذشته، آن علائم را درمان کرده است.
بیمار معمولا مجبور است اقدام به جستجو در وب کند و امیدوارم باشد که نشانه‌ای از درمان این علائم در سایت یا در یک انجمن بیابد.

به طور مثال اگر موارد خاصی وجود دارد باشد، مثلا همسری حامله دارای دوقلو باشد، نمی‌توان انتظار داشت شخص به راحتی به یک متخصص زنان اعتماد کند بلکه اغلب اوقات به یک متخصص کاملا توصیه شده و با تجربه بالا در درمان کیس‌های بارداری دوقلو نیاز است.

3 – صف‌های طولانی انتظار برای درمان‌هایی که بیمار می‌داند به آن احتیاج دارد. بیمار با بزرگترین مرکز درمانی منطقه تماس می‌گیرد تا درباره از بین بردن غده‌ای که در کلیه او در حال رشد است پرسش کند.

اما متوجه می‌شود دو تا سه ماه باید منتظر بماند تا یک پزشک 60 ساله بتواند او را ویزیت کرده و او را تحت درمان قرار دهد.
حتی تحقیقات صورت گرفته نشان داده صف انتظار در برخی بیمارستان‌ها حتی به بیش از 1 سال می‌رسد.

چالش‌ها و مشکلات پزشکان و مراقبان سلامت

پیمان یک دندانپزشک است که همانند اغلب دکترها تلاش دارد بین مدیریت بیماران و درمان آنها تعادل برقرار کنند.

1 – دسترسی به بیماران مرتبط در بسیاری از کشورها بسیار مشکل و سخت شده است. حتی با وجودیکه پزشکان از سایت‌ها و تبلیغات آنلاین استفاده می‌کنند، اینکار می‌تواند به طرز قابل ملاحظه‌ای هزینه‌هایشان را بالا ببرد.
تبلیغات گوگلی برای پزشکان بسیار پرهزینه است و مثلا هزینه 1 کلیک در ادوردز گوگل برای برخی کلمات کلیدی حتی به 10 دلار هم می‌رسد.

علاوه بر این، با وجودیکه برخی دکترها دارای سوابق و تجربیات عالی در کارشان هستند، کلینیک‌های بزرگ فعال که بودجه بیشتری دارند گوی رقابت را از آنها می‌ربایند.

2 – ایجاد اعتبار و اعتماد در بین افراد، طاقت‌فرساست و به زمان و پول زیادی نیاز دارد. اعتبار و شهرت نیز قابل انتقال نیست.
ممکن است پزشک در یک ارائه‌دهنده آنلاین پروفایل پزشکی خود را ایجاد کند ولی سایت ورشکسته شود و همه نظراتی که برای پزشک در سایت درج شده (و همه اعتباری که بصورت آنلاین جمع کرده) از بین برود.

علاوه بر این، با استفاده از یک پلتفرم آنلاین، پزشک هیچ دانش صریحی از بیماران خود ندارد و سوابق ویزیت آنها را نمی‌داند. وقتی شخصی بصورت آنلاین یک وقت ملاقات رزرو می‌کند، پزشک نمی‌داند که آیا بیمار به موقع حضور خواهد یافت یا نه و به دلیل اینکه هیچ کارمزدی بابت تاخیر یا نیامدن بیمار از او اخذ نمی‌شود، این موضوع گاهی باعث زیان و کاهش درآمد پزشک می‌گردد.

3 – تکنولوژی به سرعت در حال رشد است و دکتری که بطور تمام وقت به کار خود مشغول است، مشکل است بتواند برای استفاده بهینه از تکنولوژی، خود را با آن وفق دهد. پزشکان معمولا پیش‌زمینه و دانش بالایی در حوزه‌هایی مانند بلاک‌چین، چت‌بات‌ها و هوش مصنوعی ندارند و بسیاری از آنها حتی نمی‌توانند حضور خودشان را در فضای آنلاین مدیریت کنند و محتوا و اطلاعات جدید را در کانال‌ها و صفحات مختلف منتشر نمایند.

چالش‌ها و مشکلات تامین‌کنندگان و شرکت‌های دارویی

بهاره یک توسعه‌دهنده کسب و کار در یک شرکت دارویی بزرگ است ولی برای دست‌یابی به بیماران و سرویس‌دهندگان مراقبت پزشکی با مشکل مواجه شده و شرکت او نمی‌تواند به بازارهای پراکنده در بخش‌ها و زمینه‌های مختلف سرویس دهد.

1 – دست‌یابی به بیماران در سطح جهانی، مشکل و بسیار هزینه‌بر است. بهاره از طریق کار کردن با چندین شرکت بازاریابی و تحقیقات، از بیماران سرتاسر دنیا اطلاعاتی را کسب کرده ولی اینکار باعث افزایش شدید هزینه‌ها شده است.

برای هر 1 دلاری که شرکت‌های دارویی روی تحقیقات اولیه هزینه می‌کنند، هزینه‌ای 19 دلاری برای تحقیقات ارتباطی، بازاریابی و تبلیغ اختصاص داده می‌شود. این بازار فقط در USA ارزشی بالغ بر 27 میلیارد دلار دارد.

2 – دست‌یابی به سرویس‌دهندگان مراقبت‌های پزشکی در سطح دنیا، مشکل و هزینه‌بر است. در برخی از کشورها، داروهای نسخه‌ای فقط می‌تواند بصورت مستقیم به پزشکان معرفی و تبلیغ شود که در نتیجه شرکت‌ها را مجبور کرده برای یافتن متخصصان پزشکی در هر کشور، با سایت‌ها و رسانه‌های نزدیک به جامعه کاربران نزدیک آن منطقه وارد معامله شوند.

شرکت‌ها همچنین به استخدام ویزیتورها شده‌اند تا مستقیما به پزشکان مراجعه کنند که اینکار نیز بسیار وقت‌گیر و هزینه‌بر شده است.

3 – در بازارهای پراکنده شده که در جاهای مختلف و فراتر از مرزها هستند، سرویس داده نمی‌شود. اگر شرکتی بخواهد به یک بیماری کمیاب که مثلا کمتر از 200 هزار نفر را آلوده کرده است سرویس دهد و بیماران در یک جا متمرکز نباشند، شرکت باید فرایند سخت و مشکلی را برای جمع‌آوری اطلاعات بیماران در پیش خواهد داشت.

معمولا اینکار به یک تیم تحقیقات محلی سپرده می‌شود تا با انجام نظرسنجی‌ها، مصاحبه‌ها و ارتباطات، پشتیبانی لازم برای یک مورد کسب و کار جدید جهت ساخت دارویی جدید را دست آورد، قبل از اینکه بودجه تحقیق و توسعه به اتمام برسد.

حال شرکت باید با بیش از 10 شرکت در ارتباط باشد که در نتیجه باعث افزایش هزینه و مصرف منابع مدیریتی می‌شود. در نهایت با توجه به این شرایط غیرعملی شدن پروژه، غیرقابل اجتناب و غیرعملی به نظر می‌رسد و هزاران نفر بدون دارو می‌مانند، در صورتی که شرکت موردنظر به راحتی توانایی توسعه داروی جدید را داشته است.

اکوسیستم Etheal

لیست جهانی مبتنی بر بلاک‌چین شامل متخصصان سلامت و پلتفرم محتواست که به بیماران کمک می‌کند در هزینه‌های مراقبت‌های پزشکی خود بین 7 هزار تا 50 هزار دلار صرفه‌جویی نمایند.

بیماران قادر خواهند بود نسبت به جستجو و رزرو متخصصان در سرتاسر دنیا اقدام نمایند. این متخصصان براساس تمرکز و تخصص آنها، روش‌های درمان و نظرات افراد در زبان محلی‌شان، لیست می‌شوند.

بیماران می‌توانند با دسترسی به اطلاعاتی از قبیل اینکه کدام نوع درمان با مراقب عالی در کجای دنیا انجام می‌شود، به سرعت به جستجوی مراقبان پزشکی (حتی خارجی) بپردازند، بطوری که نیاز نباشد در صف انتظار قرار گیرند.

بیماران توانایی صرفه‌جویی 5 هزار تا 50 هزار دلار از هزینه‌های درمان انتخابی‌شان را که در یک کشور خارجی انجام می‌شود را خواهند داشت. به لطف وجود پلتفرم انگیزشی مبتنی بر بلاک‌چین، بیماران به اطلاعاتی دقیق و کامل درباره سرویس‌دهندگان پزشکی در سرتاسر دنیا خواهند داشت.

15 درصد از پرداخت‌های انجام شده از طریق Etheal به صندوق سرمایه‌گذاری مشارکت‌کنندگان وارد می‌شود. مبالغ این صندوق بطور هفتگی به آن دسته از بیماران و سرویس‌دهندگان پزشکی بازپس داده خواهد شد که در تولید محتوا برای اکوسیستم مشارکت کرده‌اند. نرخ توزیع این پاداش براساس اهمیت محتوای تولید شده و فیدبک‌های دریافتی از طرف کاربران معتبر خواهد بود.

سیستم بررسی افراد مبتنی بر قراردادهای هوشمند

Etheal دارای سیستم بررسی اعتبار قابل انتقال، یکپارچه و مبتنی بر قراردادهای هوشمند است.

رتبه اعتماد Etheal یا ( Etheal Trust Score بطور مخفف ETS) قابل اتکا بودن یک والت داخلی این سیستم را نشان می‌دهد. این رتبه براساس ترکیبی از فاکتورهای متفاوت محاسبه می‌شود، عواملی نظیر اینکه آن والت چه قدر زود و با چه کیفیتی به محتوای مهم و پرطرفدار رای مثبت می‌دهد و چقدر توکن HEAL در آن والت قرار دارد.

ETS نشان می‌دهد که هر کاربران با نوشتن محتوای کاربردی، حاضرشدن سروقت بر سر قرارها، دریافت نظرات مثبت از سایرین، به چه میزان ارزش در اکوسیستم ایجاد کرده است.

هر تراکنش در این سیستم همراه با آدرس ارائه‌دهنده سرویس و کاربر و جزییات رمزنگاری شده از تراکنش روی بلاک‌چین ثبت می‌شود. هر دو طرف می‌توانند نظر خودشان را براساس هر تراکنش درج کنند و در صورتی وجود اختلاف، درخواست حل اختلاف ارسال نمایند. برای حل اختلافات بدون مداخله افراد خارجی، انگیزه‌هایی در نظر گرفته می‌شود ولی در صورتی که اختلاف حل نشدود، بطور خودکار به یکی از مدیران ارجاع خواهد شد.

پزشکان و سرویس‌دهندگان مراقبت‌های پزشکی می‌توانند باکس نظراتی که درباره‌شان ثبت شده را در سایت‌شان قرار دهد.

رابط کاربری کاربرپسند

پلتفرم اتوماتیک جهانی مبتنی بر بلاک‌چین با یک تجربه کاربری عالی همراه خواهد بود. در این پلتفرم به بیماران و سرویس‌دهندگان پزشکی و درمانی می‌توان بصورت ناشناس دسترسی یافت.

بیماران و سرویس‌دهندگان مراقبت‌های پزشکی می‌توانند با تعامل با تبلیغات، شرکت در نظرسنجی‌ها و ایجاد ارتباطات مرتبط با تحقیقات، از طریق توکن HEAL پاداش دریافت کنند.

توسعه‌دهندگان نیز قادر خواهند بود اپلیکیشن‌های خودشان را بر پایه این پلتفرم توسعه دهند. همانند چیزی که Salesforce ارائه می‌دهد و اپلیکیشن‌ها را قادر می‌سازد بر پایه آن اجرا شوند.

وضعیت کنونی پروژه

در حال حاضر یک سایت سرویس‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی که شامل 2.5 میلیون بازدید در سال می‌شود و به دو منطقه از دنیا سرویس‌ می‌دهد، برزیل و مجارستان. توسعه سرویس‌ها برای کشور برزیل و لیست کردن 380 هزار سرویس‌دهنده پزشکی فقط یکماه زمان برد، در حالی که مدیران ارشد شرکت تخمین می‌زدند 3 ماه طول خواهد کشید.

سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر همین حالا نیز پتانسیل کسب و کارهای آنلاین که برای لیست کردن پزشکان راه‌اندازی درک کرده‌اند. به طور مثال آنها 223 میلیون دلار را در Zocdoc که ارائه‌دهنده پروفایل آنلاین برای پزشکان در ایالات متحده است سرمایه‌گذاری نموده‌اند.

تیم این پروژه حتی دو پیشنهاد مبتنی برای خرید کامل شرکت را از طرف رقبا دریافت کرده است که نشان‌دهنده حرکت این شرکت در مسیر درست است.

فروش توکن‌های کاربردی HEAL در قالب ICO، قدم بعدی این پروژه خواهد بود. هدف بعدی این پروژه این است که فعالیت‌های خود را به 30 کشور دنیا گسترش دهد و با استفاده از پلتفرم اتریوم، پلتفرمی بسازد که راهکارهای فعلی این تیم در قالب یک اپلیکیشن واحد درآید.

برنامه‌های بعدی Etheal

  • ایجاد یک اپلیکیشن برای مسافرت پزشکی است که به بازار 90 میلیارد دلاری سرویس خواهد داد
  • ایجاد یک چت‌بات رایگان مبتنی بر هوش مصنوعی که بطور خودکار پروفایل آنلاین 2 میلیون دکتر را مدیریت می‌کند
  • ایجاد یک ابزار سلف سرویس که امکان نظرسنجی مرتبط به دارو و تبلیغات را می‌دهد
  • ایجاد یک پلتفرم تامین سرمایه مرتبط با سلامتی و مراقبت‌های بهداشتی

پلتفرم Etheal یک اکوسیستم جهانی و یکپارچه برای ارائه مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی خواهد.

جزییات ICO

نوع توکن: ERC20
نماد توکن: HEAL
قیمت توکن: 600 توکن به ازای 1 اتریوم
کل توکن: 92 میلیون
حداکثر سرمایه موردنیاز: 10 میلیون دلار (Hard cap)
حداقل سرمایه موردنیاز: 4.8 میلیون دلار (Soft cap)
حداقل سرمایه‌گذاری: 0.1 اتریوم

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
  • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
  • بدون نگرانی از تحریم
  • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
  • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
صرافی خارجی کوینکس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب