در مجمع فوق‌العاده “رمپنا” حق تقدم سهامداران مپنا تصویب شد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

مجمع فوق‌العاده مپنا با افزایش سرمایه به میزان عرضه ۲۴ میلیون برگه سهم برای سهامداران محروم این شرکت در سال ۹۰ موافقت کرد.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از فارس، مجمع فوق‌العاده مپنا با حضور 85 درصد از سهامداران رأس ساعت 08:30 صبح در محل شرکت برگزار شد.

بنابراین گزارش، مپنا برای تصویب افزایش سرمایه به میزان 24 میلیون برگه سهم به مجمع فوق‌العاده رفت و سهامداران عمده هم با این میزان افزایش سرمایه موافقت کردند.

پیش از این، امیر حمزه مالمیر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس ، درباره سوال برخی سهامداران درباره دلایل عدم ارائه حق تقدم استفاده نشده مپنا پس از افزایش سرمایه در سال 90، اظهار داشت: ابتدا قرار شد، سرمایه شرکت به نسبت حق تقدم استفاده نشده، کاهش یابد اما در رایزنی‌های بعدی قرار شد تا منافع حاصل از افزایش سرمایه صرف و سلب حق تقدم با موافقت سهامداران عمده به افرادی که استفاده نکرده بودند، تخصیص یابد، در غیر این صورت باید کل افزایش سرمایه منحل می‌شد که آثار و تبعات بسیاری به همراه داشت.

مالمیر درباره دلایل این اتفاق به خبرنگار فارس، گفت: افزایش سرمایه مپنا مصادف شد با گرفتن مجوزهای لازم از اداره ثبت و یکسری بروکراسی‌های اداری که این فرآیند منجر به گذشت 5 سال از تاریخ تصویب تا ثبت شد و با تمدید زمان نیز موافقت نشد.

وی با بیان اینکه سهامداران نباید حق تقدم را به اختیار شرکت محول می‌کردند، گفت: سهامداران در مهلت قانونی حق تقدم را نه واگذار کرده و نه مبالغ آن را واریز کرده بودند.

مالمیر گفت: بنابراین به دنبال راهکارهایی بودیم که به جمع‌بندی برسیم و مقرر شد تا یک میزان افزایش سرمایه به تعداد 24 میلیون سهم برای مپنا صادر شود تا افرادی که متضرر شده‌اند از این طریق ضرر آنها جبران شود.

وی افزود: مپنا گزارش‌های توجیهی خود را تاکنون ارائه کرده و مراحل مجوز افزایش سرمایه مجدد آن در مراحل اداری قرار داشت

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: رمپنا

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب