پلتفرم Traveler: خرید تور گردشگری و رزور هتل با ارزهای دیجیتال

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
رزرو کشتی کروز با بیت کوین

در حوزه مسافرت و گردشگری، سایت‌هایی که مسافران به آنها مراجعه می‌کنند، یا عرضه‌کننده مستقیم سرویس هستند (مانند هتل‌ها و ایرلاین‌ها) و یا اینکه آژانس‌ها و واسطه‌هایی هستند که با لیست کردن این سرویس‌ها به خدمت‌رسانی مشغولند که آنها را اصطلاحا Online Travel Agencies یا بطور مخفف OTA می‌نامند.

دو OTA بزرگ در دنیا سایت Priceline و Expedia هستند. این دو با حجم عظیم داده‌هایی که جمع‌آوری کرده‌اند رهبری این حوزه را در دست دارند و سایت‌ها و اپلیکیشن‌های کوچکتر زیادی را تحت سلطه خود درآورده‌اند.

بخش اعظمی از این OTA ها در حال حاضر ارزهای دیجیتال را به عنوان روش پرداخت قبول ندارند و در نتیجه، از دست‌یابی به یک بازار چندصد میلیارد دلاری که به دنبال یک راهکار قابل اتکاست ناتوان بوده‌اند.

البته در موارد کمی که ارزهای دیجیتال به عنوان یک روش پرداخت در سایت‌های گردشگری پذیرفته ‌شده‌اند، کاربر هیچ تخفیفی به این خاطر دریافت نمی‌کند. در واقع خرید سرویس از این سایت‌ها با ارزهای دیجیتال برای کاربر گران‌تر و پرهزینه‌تر تمام می‌شود زیرا وقتی کاربر قصد دارد از طریق صرافی‌ها، ارز رایج دولتی را به ارز دیجیتال تبدیل کند، بابت آن باید کارمزد پرداخت کند.

پروژه بلاک‌چین Traveler.com این بازار را به عنوان یک فرصت عالی شناسایی کرده است، یعنی افرادی که قصد دارند با پرداخت ارزهای دیجیتال به مسافرت بروند.

به این بازار نه تنها به دلیل ناب و دست‌نخورده بودن، بلکه به دلیل جمعیت‌شناسی گردشگرانی که سرویس‌های خود را بطور آنلاین خریداری می‌کنند و دارای ارز دیجیتال هستند توجه شده است.

مسافرانی که از سرویس‌های آنلاین مسافرتی و گردشگری استفاده می‌کنند و ذینفعان ارزهای دیجیتال، فرصت‌های مشابه فوق‌العاده‌ای برای کسب درآمد ارائه می‌دهند.

در جدول زیر، وجوه تشابه گردشگران و ذینفعان ارزهای دیجتال مقایسه شده است:

مسافرانی که از سرویس‌های آنلاین مسافرتی و گردشگری استفاده می‌کنند
افرادی که دارای ارز دیجیتال و یا ذینفع این حوزه هستند
59 درصد از جستجوهای مرتبط با مسافرت، مربوط به سنین 35 تا 64 سال است (آمار سایت Bing سال 2016)
60 درصد از دارندگان بیت‌کوین سنی بین 25 تا 44 سال دارند.
سهم رزروهای موبایلی بین سال‌های 2011 تا 2015 به میزان 1700 درصد رشد داشته است (آمار Frederic Gonzalo سال 2016)
85 درصد از سرمایه‌گذاران بیت‌کوین، همه موجودی یا بخش بزرگی از آنرا روی والت‌های موبایلی نگه می‌دارند.
نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که 9.5 میلیون آمریکایی بین سنین 22 تا 37 ساله، تصمیم داشتند در سال 2017، بودجه مسافرت خود را 19 درصد افزایش داده و 35 درصد بیشتر از سال پیش به مسافرت بروند. (آمار MMGY Global’s Portrait of American Travelers)
49.8 درصد از دارندگان بیت‌کوین در آمریکا زندگی می‌کنند و سالانه‌ بین 50 تا 199 هزار دلار درآمد دارند که آنها را به عنوان یک مخاطب هدف عالی در حوزه گردشگری تبدیل کرده است.

.

ساختار فعلی سرویس‌های گردشگری و مسافرت

OTA ها با هتل‌ها، ایرلاین‌ها، شرکت‌های اجاره خودرو و سایر سرویس‌های مسافرتی قرارداد می‌بندند و آنها را ملزم به یک توافق حقوقی rate parity می‌کنند. این نوع قرارداد، باعث می‌شود هتل‌ها یا سایر سرویس‌های طرف قرارداد OTA، هزینه بیشتری به OTA ها بپردازند. همچنین نرخ‌های خالص مذاکره شده، حاشیه سود 25 تا 50 درصدی را برای OTA ها به همراه دارد.

پروژه Traveler.com چیست؟

Traveler.com اولین پلتفرم عادلانه گردشگری و مسافرت خواهد بود که برای پذیرش ارزهای دیجیتال جهت رزرو هتل‌ها، بلیط هواپیما، اجاره خودرو و سایر سرویس‌های مسافرتی بهینه شده است. این پلتفرم، هیچ مبلغی به عنوان حاشیه سود به مبلغ نهایی که مشتریان پرداخت می‌کنند اضافه نمی‌کند.

خریداران توکن این پلتفرم (با نماد TVLR)، می‌توانند سرویس‌های مسافرتی را در پایین‌ترین قیمت مذاکره شده خریداری کنند. این مذاکرات حرفه‌ای توسط خریداران عمده این سرویس‌ها در سرتاسر دنیا انجام می‌شود تا مشتریان بتوانند با حداقل قیمت ممکن، از سرویس‌های مسافرتی بهره بگیرند.

این مذاکره‌کنندگان شامل شرکت‌های Priceline، Booking.com، HotelBeds، LBF، Miki، Tourico، GTA، HotelsPro، HotelUSA، RoomXML،
Zumata، Mystifly، SkyBird، AccessFares، TransAm، TravelFusion، Picasso، SkyLin و… هستند.

سرمایه جمع‌آوری شده از طریق فروش توکن، این پروژه را قادر خواهد ساخت تا یک راهکار مبتنی بر بلاک‌چین ایجاد کند و با گسترش پایگاه عرضه‌کنندگان و ریسلرها، برای دارندگان توکن TVLR منفعت و ارزش به همراه آورد.

همچنین فروش توکن TVLR، توسعه یک بلاک‌چین نوآورانه جدید برای صنعت مسافرت را ممکن می‌سازد. این بلاک‌چین به عنوان SaaS (مخفف software as a service) به مشتریان صنعت مسافرت فروخته می‌شود.

مزایای توکن TVLR

  • تخفیف‌های قابل‌ملاحظه و اختصاصی برای دارندگان توکن TVLR (جهت انواع رزروها)
  • بهبود پیشنهادات و محتوا با عرضه‌کنندگان و ریسلرهای بیشتر با قراردادهای مستقیم و بهترین نرخ‌های خالص ریسلری.
  • یک پلتفرم امن برای دارندگان ارزهای دیحیتال تا بتوانند رزرو هتل و تورهای گردشگری را با ارز دیجیتال خریداری کنند. این سرویس‌های در حال گسترش شامل رزور کشتی کروز، تورهای لوکس و انواع تورهای سافاری و سایر محصولات ویژه نیز خواهد بود که هیچ‌گاه در بازار خرده‌فروشی دارای تخفیف نبوده‌اند.

دارندگان ارزهای دیجیتالی همانند بیت‌کوین، بیت‌کوین‌کش، اتریوم، لایت‌کوین و سایر ارزهای محبوب دیگر، می‌توانند بدون نیاز به تبدیل آنها به سایر ارزها، سرویس‌های گردشگری و مسافرتی را خریداری نمایند.

در حال حاضر سایت Traveler.com بیت‌کوین را به عنوان روش پرداخت می‌پذیرد ولی در ماه‌های آینده و به زودی، سایر ارزها نیز در این پلتفرم پشتیبانی خواهد شد. بنابراین فعلا کسانی که ارزی غیر از بیت‌کوین دارند، به صرافی محبوب Changelly هدایت می‌شوند تا بتوانند ارز خودشان را به بیت‌کوین تبدیل نمایند و سپس خرید خود را انجام دهند.

علاوه بر امکان خرید با ارزهای دیجیتال ذکرشده، خرید سرویس‌های گردشگری و مسافرتی با توکن TVLR تخفیف بسیار بالاتری برای هر خرید خواهد داشت. این توکن برای پرداخت بخشی از هزینه‌ها در این پلتفرم لازم خواهد بود.

در شکل زیر یک مثال را برای مقایسه Traveler.com با سایر OTA ها مشاهده می‌کنید (تصویر 1) :

نحوه کار سایت traveler

پس از رشد و گسترش این پلتفرم، توکن TVLR به عنوان یک ارز دیجیتال استاندارد در بین مشتاقان و علاقه‌مندان به مسافرت تبدیل می‌شوند. کسانی که توکن TVLR را نگهداری می‌کنند، می‌توانند نسبت به سایت‌های OTA یا سایت خود هتل، بین 15 تا 50 درصد تخفیف بگیرند.

کاربران به محض اینکه توکن خود را خریداری کردند، می‌توانند آنرا روی سایت Traveler.com خرج کنند.

در فاز اولیه توسعه این پلتفرم، از یک پلتفرم گردآوری محتوا که دارای عرضه‌کنندگان مطمئن است استفاده می‌شود. اینکار تیم پروژه را قادر می‌سازد بهترین قیمت‌های ممکن را از بین 1.2 میلیون مورد بین‌المللی ارائه دهد و به دارندگان توکن TVLR عملکردی مشابه Priceline و Expedia ارائه نماید.

در فاز دوم، با استفاده سرمایه جذب شده از طریق انتشار توکن، Traveler.com اقدام به ایجاد و اعطای مجور نرم‌افزارها برای استفاده انحصاری در حوزه ارزهای دیجیتال را خواهد داد. به این ترتیب Traveler.com می‌تواند علاوه بر ارائه بهترین معاملات به کاربران، آنها را با بیش از 100 ریسلر بزرگ و سایر ارائه‌دهندگان سرویس‌های مسافرتی و گردشگری متصل نماید.

نحوه کار Traveler.com بطور کلی

خرید تور با بیت کوین

پلتفرم جدید، ویژگی‌های بهینه‌شده خود را دارا خواهد بود و اختصاصا برای علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال ساخته می‌شود.

در طول زمان انتشار توکن‌های TVLR، عملکرد سایت Traveler.com برای رزرو هتل و سایر رزروها بدون مشکل ادامه خواهد داشت و مشارکت‌کنندگان در عرضه عمومی توکن، می‌توانند با دسترسی یافتن به بخش booking.traveler.com، انواع هتل‌ها، کشتی کروز، تورها و سایر سرویس‌های گردشگری و مسافرتی را رزرو کنند. لیست ارائه شده در این سایت به همان گستردگی و بزرگی سایت‌های مشهور بین‌المللی است ولی با قیمتی بسیار پایین‌تر ارائه می‌شود.

نکته: هر توکن TVLR خریداری شده، در Traveler.com معادل 1 دلار آمریکا ارزش دارد و مهم نیست این توکن با چه مبلغی خریداری شده است.

در حال حاضر این توکن در سایت wallet.traveler.com با قیمت 0.2 دلار به فروش می‌رسد و حتی پاداش‌هایی نیز برای آن در نظر گرفته شده است. به عبارتی شما 0.2 دلار بابت 1 توکن می‌پردازید ولی به اندازه 1 دلار ارزش دارد. (فرایند کار را در تصویر شماره 1 ببینید)

روش خرید توکن TVLR

ابتدا در سایت wallet.traveler.com عضو شوید.

سپس با ورود بخش بخش KYC احراز هویت را با ثبت مشخصات و آپلود پاسپورت یا مدرک شناسایی انجام دهید.

خرید توکن TVLR

آنگاه می‌توانید فرایند خرید را در Buy TVLR Tokens انجام دهید.

خرید با پرداخت اتریوم یا بیت‌کوین انجام می‌شود.

خرید توکن

 

 

قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال در ایران را دارید؟ در این سایت می‌توانید با اطمینان و با چند کلیک خرید کنید:

نام ویژگی‌هاامتیاز
نوبیتکس
  • خرید ارز دیجیتال با کارت بانکی شتاب
  • بدون نگرانی از تحریم
  • معامله با کارمزد و سرعت مناسب
  • ترید ارز دیجیتال با دلار (تتر) و ریال
blankblank
صرافی خارجی MEXCblankblank
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

سرمایه‌گذار در بورس از سال 1392 و ارزهای دیجیتال از سال 2018، موسس بورسینس.
4 نظر
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب:

مطالب مرتبط

سایر دسته‌های خواندنی