رشد شاخص‌ بورس نشانه اعتماد سرمایه گذاران به این بازار است

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به رشد شاخص‌های بورس، گفت: رشد شاخص‌های بورس نشان دهنده آن است که بسیاری از افراد و سرمایه گذاران به این بازار اعتماد کرده‌ و سرمایه‌های خود را به سمت این بازار سوق داده اند.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) و به نقل از خبرگزاری خانه ملت، ابراهیم نکو، با اشاره به رشد شاخص‌های بورس، گفت: رشد شاخص‌های بورس نشان دهنده آن است که بسیاری ازافراد و سرمایه گذاران به این بازار اعتماد کرده‌ و سرمایه‌های خود را تزریق این بازار کرده‌اند.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، افزود: در شرایط فعلی یکی از دلایل اقبال عمومی به بازار بورس کشور شفافیت ویژه آن است، لذا مسئولین این بازار باید طوری عمل کنند که روند صعودی شاخص بورس کشور تداوم داشته باشد.

وی تصریح کرد: در صورتی که روند صعودی شاخص‌های بورس به صورت ناملایم و غیر طبیعی افزایش یابد، باید عنوان کرد این رشد شاخص‌ها حبابی بوده و در آینده‌ای نزدیک نیز با سیر نزولی روبرو خواهد شد و کنترل آن نیز امکان پذیر نخواهد بود، اما بازار بورس در شرایط فعلی روند مطلوبی را طی می‌کند.

نکو اظهار کرد: حبابی شدن شاخص‌های بورس و رشد مصنوعی این بازار خسارت‌های جبران ناپذیری را به اقتصاد کشور وارد خواهد کرد، از این رو بزرگنمایی کردن روند صعودی بازار بورس برای سرمایه گذاران مناسب نیست.

این نماینده مردم در مجلس نهم، عنوان کرد: سرمایه گذاران با شناخت واقعی و درک صحیح شرایط موجود، وارد بازار بورس شوند، چراکه این بازار نوسانات مختلفی را به خود دیده که انتظار می‌رود این تغییرات تداوم داشته باشد.

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس، خاطر نشان کرد: بازار بورس مکان بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری است و در شرایط فعلی نیز عملکرد قابل قبولی داشته و حتی می‌توان شاهد رشد بیشتر شاخص‌های آن نیز بود، اما باید پذیرفت غیرواقعی و مصنوعی شدن رشد شاخص‌ها باعث ایجاد حباب در این بازار می‌شود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب