گزارش 9 ماهه نفت و گاز پارسیان با نماد “پارسان”

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

به گزارش مفیدانلاین به نقل از کدال، شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان با نماد معاملاتی “پارسان” در دوره 9 ماهه منتهی به 92/6/31 مبلغ 894 ریال پوشش داده است.
توضیحپارسان درباره پوشش eps در دوره 9 ماهه :
EPS عملکرد واقعي 6 ماهه شرکت، 890 ريال و عملکرد واقعي 9 ماهه شرکت 894 ريال مي باشد. لازم به ذکر است که  افزايش کم EPS نه ماهه نسبت به شش ماهه بر تحقق EPS‌ اعلام شده شرکت براي سال مالي منتهي به 30/09/1392 تاثيري ندارد و با توجه به شناسايي سهم شرکت از سود سهام شرکتهاي پتروشيمي پرديس، سرمايه گذاري هامون سپاهان و حمل و نقل ريلي نيرو در پايان سال مالي، EPS اعلام شده تحقق خواهد يافت.

 پيرو اطلاعيه شفاف‌سازي منتشر شده در تاريخ 28/06/92 در سامانه کدال در خصوص سرمايه‌گذاري انجام شده توسط شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسيان در سهام شرکت پتروشيمي شيراز (سهامي عام)، مجددا موارد زير را به اطلاع سرمايه‌گذاران محترم مي‌رساند:
1. مطابق مفاد مصوبه مورخ 23/02/92 شوراي عالي بورس، سهام شرکت پتروشيمي شيراز مي‌بايست با قيمت روز و در خارج از ساعت معاملاتي از شرکت‌هاي سرمايه‌گذاري تامين اجتماعي نيروهاي مسلح و انرژي سپهر به شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسيان منتقل مي‌شد.

لذا با عنايت به عدم اصلاح اطلاعات شرکت مطابق مصوبه شوراي عالي بورس (بهاي سرمايه گذاري انجام شده در سهام شرکت پتروشيمي شيراز به بهاي خريد طبق مبايعه نامه هاي منعقد شده در دفاتر شرکت ثبت شده است)، مراتب طي گزارشي جهت دريافت نظر نهايي به شوراي عالي بورس ارائه شده است که به محض دريافت هرگونه اطلاعاتي، مراتب در اسرع وقت اطلاع‌رساني خواهد شد.

2. شايان ذکر است که با توجه به بررسي‌هاي انجام شده، در صورت ثبت و شناسايي سرمايه‌گذاري فوق مطابق تاريخ و قيمت‌هاي معاملاتي در بورس، بهاي تمام‌شده سرمايه‌گذاري در سهام شرکت پتروشيمي شيراز بالغ بر حدود مبلغ 284ر11 ميليارد ريال خواهد شد که نسبت به مبلغ ثبت‌شده در دفاتر شرکت (مبلغ 723ر4 ميليارد ريال) حدودا مبلغ 561ر6 ميليارد ريال اختلاف دارد. ضمناً حدود مبلغ 197 ميليارد ريال سود ناشي از فروش سرمايه‌گذاري در شرکت فوق‌الذکر در سال مالي 1392 در حساب‌ها شناسايي شده که در صورت اصلاح مي‌بايست از دفاتر مالي شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسيان حذف گردد.

توضيح:  علت اصلاح اطلاعات و صورتهاي مالي مياندوره اي 9 ماهه منتهي به 31/06/1391، انتقال مبلغ 555ر5 ميليون ريال پاداش هيئت مديره به سرفصل هزينه هاي عمومي، اداري و تشکيلاتي و انتقال مبلغ 044ر32 ميليون ريال سود سپرده بانکي از سرفصل درآمدهاي متفرقه به سرفصل سود حاصل از سرمايه گذاري طبق طبقه بنديهاي جديد مورد درخواست سازمان بورس و اوراق بهادار مي باشد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: پارسان, گزارش 9 ماهه شرکت پارسان

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب