گزارش 9 ماهه نفت و گاز پارسیان با نماد “پارسان”

اخبار شرکت های بورسی
اخبار شرکت های بورسی

به گزارش مفیدانلاین به نقل از کدال، شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان با نماد معاملاتی “پارسان” در دوره 9 ماهه منتهی به 92/6/31 مبلغ 894 ریال پوشش داده است.
توضیحپارسان درباره پوشش eps در دوره 9 ماهه :
EPS عملکرد واقعي 6 ماهه شرکت، 890 ريال و عملکرد واقعي 9 ماهه شرکت 894 ريال مي باشد. لازم به ذکر است که  افزايش کم EPS نه ماهه نسبت به شش ماهه بر تحقق EPS‌ اعلام شده شرکت براي سال مالي منتهي به 30/09/1392 تاثيري ندارد و با توجه به شناسايي سهم شرکت از سود سهام شرکتهاي پتروشيمي پرديس، سرمايه گذاري هامون سپاهان و حمل و نقل ريلي نيرو در پايان سال مالي، EPS اعلام شده تحقق خواهد يافت.

 پيرو اطلاعيه شفاف‌سازي منتشر شده در تاريخ 28/06/92 در سامانه کدال در خصوص سرمايه‌گذاري انجام شده توسط شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسيان در سهام شرکت پتروشيمي شيراز (سهامي عام)، مجددا موارد زير را به اطلاع سرمايه‌گذاران محترم مي‌رساند:
1. مطابق مفاد مصوبه مورخ 23/02/92 شوراي عالي بورس، سهام شرکت پتروشيمي شيراز مي‌بايست با قيمت روز و در خارج از ساعت معاملاتي از شرکت‌هاي سرمايه‌گذاري تامين اجتماعي نيروهاي مسلح و انرژي سپهر به شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسيان منتقل مي‌شد.

لذا با عنايت به عدم اصلاح اطلاعات شرکت مطابق مصوبه شوراي عالي بورس (بهاي سرمايه گذاري انجام شده در سهام شرکت پتروشيمي شيراز به بهاي خريد طبق مبايعه نامه هاي منعقد شده در دفاتر شرکت ثبت شده است)، مراتب طي گزارشي جهت دريافت نظر نهايي به شوراي عالي بورس ارائه شده است که به محض دريافت هرگونه اطلاعاتي، مراتب در اسرع وقت اطلاع‌رساني خواهد شد.

توجه: سرمایه‌گذاری در بورس نیازمند آموزش است. قوانین و مفاهیم مهم و نکات بسیار زیادی در بورس وجود دارد.

اگر بدون آموزش دیدن، در بورس سرمایه‌گذاری کنید سرمایه‌تان را به خطر انداخته‌اید.

با توجه به شرایط فعلی، ما دوره‌ی آنلاین ویژه ورود به بورس را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

جزییات بیشتر این دوره را اینجا ببینید (با امکان سفارش و دانلود فوری پس از خرید)

2. شايان ذکر است که با توجه به بررسي‌هاي انجام شده، در صورت ثبت و شناسايي سرمايه‌گذاري فوق مطابق تاريخ و قيمت‌هاي معاملاتي در بورس، بهاي تمام‌شده سرمايه‌گذاري در سهام شرکت پتروشيمي شيراز بالغ بر حدود مبلغ 284ر11 ميليارد ريال خواهد شد که نسبت به مبلغ ثبت‌شده در دفاتر شرکت (مبلغ 723ر4 ميليارد ريال) حدودا مبلغ 561ر6 ميليارد ريال اختلاف دارد. ضمناً حدود مبلغ 197 ميليارد ريال سود ناشي از فروش سرمايه‌گذاري در شرکت فوق‌الذکر در سال مالي 1392 در حساب‌ها شناسايي شده که در صورت اصلاح مي‌بايست از دفاتر مالي شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسيان حذف گردد.

توضيح:  علت اصلاح اطلاعات و صورتهاي مالي مياندوره اي 9 ماهه منتهي به 31/06/1391، انتقال مبلغ 555ر5 ميليون ريال پاداش هيئت مديره به سرفصل هزينه هاي عمومي، اداري و تشکيلاتي و انتقال مبلغ 044ر32 ميليون ريال سود سپرده بانکي از سرفصل درآمدهاي متفرقه به سرفصل سود حاصل از سرمايه گذاري طبق طبقه بنديهاي جديد مورد درخواست سازمان بورس و اوراق بهادار مي باشد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.

نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.
  • این سایت (بورسینس) متعلق به هیچ کارگزاری یا نهاد مالی نیست و بصورت شخصی اداره می‌شود. برای دریافت پشتیبانی، رفع مشکلات و سایر مسائل مرتبط، با کارگزارتان تماس بگیرید (تنها راه ممکن).