خانه - اخبار بورس و فرابورس - آمار سود تقسیمی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس

آمار سود تقسیمی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

 شرکت‌های بورسی در مجامعی که تا پایان اوایل آبان ماه امسال برگزار کردند، بیش از 229 هزار میلیارد ریال درآمد واقعی خود را میان سهامداران تقسیم کردند.

به گزارش بورسینس به نقل از ایسنا، آمارها نشان می‌دهد، سود تقسیمی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در پایان سال 91 مبلغ 169 هزار و 733 میلیارد ریال بود که این رقم تاکنون با رشدی 35 درصدی به رقم 229 هزار و 446 میلیارد ریال رسیده است.

بر اساس این گزارش، 252 شرکت بورسی در مجامعی که تا پایان هفته نخست آبان ماه امسال برگزار کردند در برابر تحقق درآمد بیش از 311 هزار و 43 میلیارد ریال، بالغ بر 229 هزار و 446 میلیارد ریال را در مجامع خود تقسیم کردند که این رقم عددی معادل 70 درصد از کل درآمد واقعی این شرکت هاست.

گروه دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش 100 درصد، کشاورزی، دامپروری و خدمات وابسته به آن 97 درصد، مخابرات 96 درصد و استخراج کانه های فلزی با 84 درصد از درآمد خود را به سهامداران خود پرداخت کردند تا در صدر تقسیم سود شرکت های بورسی قرار گیرند.

بر اساس این گزارش در میان صنایع بورسی، 21 شرکت حاضر در گروه فلزات اساسی، 66 هزار و 202 میلیارد ریال درآمد واقعی کسب کردند که با تقسیم سودی 78 درصدی، 51 هزار و 496 میلیارد ریال سود به حساب سهامداران خود واریز خواهند کرد.

هچنین محصولات شیمیایی با 36 هزار و 939 میلیارد ریال و بانک ها، موسسات اعتباری و سایر نهادهای پولی با 32 هزار و 514 میلیارد ریال تقسیم سود در رتبه های بعدی قرار دارند.

استخراج کانه های فلزی با 30 هزار و 181 میلیارد ریال، فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای با 21 هزار و 84 میلیارد ریال، مخابرات با 19 هزار و 496 میلیارد ریال، شرکت های چند رشته ای صنعتی با 7 هزار و 950 میلیارد ریال، سیمان، آهک و گچ با 5 هزار و 411 میلیارد ریال، مواد و محصولات دارویی با چهار هزار و 423 میلیارد ریال و رایانه و فعالیت های وابسته به آن با 3 هزار و 335 میلیارد ریال در مکان های چهارم تا دهم بیشترین تقسیم سود صنایع بورسی ایستاده اند.

افزایش متوسط سود تقسیمی

متوسط سود تقسیمی هر سهم شرکت‌های بورسی در پایان سال 91 مبلغ 392 ریال بود که این رقم با رشدی 84 ریالی به 476 ریال رسیده است.

گروه کشاورزی، دامپروری و خدمات وابسته به آن با 3400 ریال، رایانه و فعالیت های وابسته به آن با 1674 ریال، استخراج کانه های فلزی با 1453 ریال و قند و شکر با 1342 ریال در رتبه های اول تا چهارم بیشترین متوسط سود تقسیمی تا اوایل آبان ماه جاری قرار دارند.

 

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: بیشترین سود تقسیمی شرکت ها در بورس تهران, مقدار سود تقسیمی کدام شرکت ها بیشتر است

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب