پذیرش شرکت های جدید در بازار بورس : صدر تأمین ، هلدینگ دارویی تأمین و نفت سپاهان

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

مدیر عامل شرکت بورس و اوراق بهادار از پذیرش شرکت های جدید در بازار بورس خبر داد و گفت : پذیرش شرکت هایی از جمله صدر تأمین ، هلدینگ دارویی تأمین و نفت سپاهان انجام گرفته است و انتظار می رود که عرضه آنها تا پایان سال جاری انجام گیرد.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) ، حسن قالیباف اصل گفت : طبق قوانین بازار دوم حداقل میزان عرضه اولیه سهام شرکت های ذکر شده 10 درصد است.

وی افزود : افزایش 30 دقیقه ای زمان معاملات تالار شیشه ای از روز جاری و حذف معاملات گروهی quotation mark ددد quotation mark از تحولات اخیر بازار سرمایه به شمار می آید و مطالعات جدیدی در باره قواعد معاملات بازار در جهت افزایش نقدشوندگی و شفافیت بیشتر بازار سرمایه نیز در حال انجام است.
قالیباف اصل اظهار داشت : حذف معاملات گروهی quotation mark ددد quotation mark از اقداماتی است که شفافیت بیشتر معاملات و نظارت بهتر در بازار سرمایه را باعث می شود.

وی آغاز معاملات آتی سهام را از دیگر امکانات جدید بازار سرمایه دانست و افزود: قرارداد آتی سهام به عنوان یک ابزار آتی جذاب در حالی دارای اهرم پنج برابری است که سرمایه گذار می تواند تنها با داشتن 20 درصد وجه نقد ، سرمایه گذاری کند و به عنوان یک ابزار مدیریت ریسک به کنترل ریسک ناشی از سرمایه گذاری نقدی کمک می شود.

وی با برشمردن مزایای معاملات آتی سهام ؛ آن را یک ابزار حرفه ای دانست و گفت : سرمایه گذاری در این ابزار تنها به معامله گران حرفه ای و آموزش دیده توصیه می شود.
مدیر عامل شرکت بورس همچنین از پذیرش سهام دو شرکت جدید در معاملات بازار آتی سهام خبر داد و گفت: پذیرش سهام 16 شرکت در معاملات بازار آتی انجام شده و به تازگی دو شرکت دیگر به آن اضافه شده است.

مدیر عامل شرکت بورس اوراق بهادار افزود : پذیرش شرکت های دیگر نیز پس از احراز شرایط پیشنهاد و انجام خواهد شد.

وی با اشاره به انجام مطالعات در حوزه تحقیق و توسعه بازار سرمایه گفت : تغییر و تحول در بازار سرمایه پس از انجام مطالعات بر روی قواعد معاملاتی و براساس نتیجه گیریهای ان قابل انجام است.

قالیباف اصل ، تغییر در دامنه نوسان قیمت سهام را منوط به مطالعه و کار کارشناسی دانست و توضیح داد: با توجه به بهبود
نقدشوندگی بازار سرمایه و افزایش حجم معاملات ، برنامه ای برای افزایش دامنه نوسان قیمت سهام وجود ندارد.

وی شاخص فعلی بازار سرمایه را کامل و جامع دانست و گفت: محاسبه بازده نقدی و قیمت در فرمول شاخص سبب شده است اطلاعات کاملتر و مناسب تری به وسیله آن به نمایش گذاشته شود و طراحی دو شاخص جدید نیز انجام گرفته است و امکان ارایه آنها تا پایان سال جاری وجود دارد.
مدیر عامل شرکت بورس افزود: نرم افزارهای لازم برای ارایه دو شاخص قیمت و بازده نقدی به طور مجزا در شرکت مدیریت فناوری بورس تهران تدوین شده اما ارایه آن دو منوط به بحث در کمیته شاخص و مجوز شورای بورس است.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب